Kolekcjoner motyli

2017-06-14
2017-06-14
2016-06-01
Joanna Dziubińska
Joanna Dziubińska zagadka ogród tatuaż motyl ogrodnik
Inne

Zabójczy raj

Mam mieszane uczucia co do tej pozycji. Nie wiem dlaczego, ale w trakcie czytania czułam pewnego rodzaju niesmak i mój ogólny odbiór tej ksiązki jest negatywny. Nie uważam przede wszystkim, że motyle są piękne, a wręcz przeciwnie. Po drugie nie rozumiem fascynacji tatuowania ciała czymkolwiek. Stąd chyba mój odbiór tej książki.

W mojej opinii świetna.

W mojej opinii świetna.

Tej książki się nie odkłada, wciąga od pierwszej kartki i trzyma w napięciu przez kolejne stronny. Książka dla ludzi o silnych nerwach, dużo tu przemocy, zła i czyta się szybko aby dowiedzieć się więcej i więcej. Te motyle w życiu niejednej dziewczyny zmienią wiele. Polecam

„Kolekcjoner motyli” to taka książka, którą ciężko się czyta i równie ciężko odkłada w trakcie lektury. Na początku przeskoki w czasie bywają lekko mylące, ale kiedy wpadnie się w rytm powieści, leci już z górki. Główna bohaterka od pierwszych stron wydaje się dziwna; ofiara porwania, przetrzymywana wraz z innymi dziewczynami całymi miesiącami, okaleczona, napiętnowana, skrzywdzona na wiele sposobów- podczas przesłuchań wciąż coś ukrywa, włącznie ze swoją prawdziwą tożsamością.

W trakcie trwania przesłuchania mamy szansę poznać Mayę bliżej, spróbować zrozumieć jej zachowanie, podejście do przesłuchania i do tego, co ją spotkało. Momentami czyta się to naprawdę ciężko, dziewczęta zwane przez swego oprawcę Motylami przeżyły prawdziwe piekło. Oczywiście te, które przeżyły. A Maya nie może pochwalić się pięknym i szczęśliwym życiem przed porwaniem. Jej historia jest bardzo poruszająca.

Portret Ogrodnika- totalnie skrzywionego psychopaty, który uważa, że robi coś pięknego i dobrego, jest bardzo dobrze przedstawiony. Ten człowiek naprawdę nie sądził, że robił cokolwiek złego, nawet dając przyzwolenie synowi- sadyście na torturowanie swoich Motyli. Nie uważał, że to złe zabierać wolność, godność i życie młodym dziewczynom, z których robił pośmiertnie eksponaty.

Mocna, mroczna książka.

Książka wciąga od pierwszych stron, trudno się oderwać Jest tak mroczna, chwilami mrozi krew w żyłach, działa na wyobraźnię,

2052

Tak, jak bardzo podobała mi się fabuły i pomysł na tą książkę, tak równie mocno nie podoba mi się wykonanie. Te części, które działy się w ogrodzie - ile bym dała, żeby cała książka była po prostu napisana z perspektywy trzeciej osoby... Niestety, ale forma przesłuchania i opowiadania wydarzeń się u mnie nie sprawdza, bo przeokropnie mnie coś takiego nudzi. Poza tym jest to naprawdę dobra, solidna książka, choć mnie, jako fanki krwawych kryminałów, nie porwała nie wiadomo jak i plasuje się raczej pośrodku. Zdecydowanie mogłaby byś lepsza, ale jestem zadowolona i chętnie sięgnę po drugi tom.

Wciągająca, niepokojąca, trzymająca w napięciu. To książka z gatunku tych, które ciężko odłożyć. Dobrze skonstruowana fabuła i intrygujący, złożeni bohaterowie. Polecam

Bardzo wciągająca, tylko sama końcówka nie pasuje mi do całości.

Bardzo wciągająca, tylko sama końcówka nie pasuje mi do całości.

Historia zostanie na długo w mojej pamięci . Dużo przemocy, smutku, emocji przedstawia historia Motyli . Piękne młode dziewczyny zostają porywane przez człowieka, który nie cofnie się przed niczym . Polecam.

Z jednej strony ciekawy thriller psychologiczny, z drugiej zastanawia mnie kilka rzeczy: jakim cudem przez trzydzieści lat nikt się nie zorientował i dlaczego one były aż tak bierne? czy ponad dwadzieścia kobiet nie dałoby rady jednemu mężczyźnie?

• 2017
  • Przeczytane w 2018