6,59 (1959 ocen i 92 opinie) Zobacz oceny
Death Do Us Part

Miłość, przyjaźń, rodzinne więzy i zbrodnia – zbiór wysmakowanych opowiadań wybranych przez niekwestionowanego maestra thrillera, Harlana Cobena. Dziewiętnaście pasjonujących historii autorstwa dziewiętnastu najlepszych autorów, powieści sensacyjnych. Co może się wydarzyć między dwojgiem ludzi – małżonkami, kochankami, przyjaciółmi, nieznajomymi? W opowiadaniu Bez większego ryzyka Lee Childe'a, przywiązany do życia w mieście Wolfe, niewykształcony elektryk, ulega fascynacji spotkaną na wsi, doskonale sytuowaną kobietą. Kiedy jej mąż znika w niewyjaśnionych okolicznościach, zaczyna się niebezpieczny romans. Piękna Jennifer Kimball, bohaterka Pułapki Harlana Cobena, zgłasza władzom zaginięcie męża. Jakież jest jej zdziwienie, gdy po powrocie do domu zastaje w nim obcego mężczyznę, który podaje się za Edwarda… Wierzy mu nawet policja. Takiej antologii jeszcze nie było!

Inni autorzy: Jeff Abbott, Lee Child, Ridley Pearson, Brendan DuBois, Bonnie Hearn Hill, Charles Ardai, Steve Hockensmith, William Kent Kruger, Tim Maleeny, Rick McMahan, P. J. Parrish, Tom Savage, Charles Todd, Tim Wohlforth, Jim Fusilli, Laura Lippman, R.L. Stine, Jay Brandon.

Stokrotka | 2017-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2017

„Aż śmierć nas rozłączy” to zbiór 19 opowiadań kryminalno-sensacyjnych. Akcja opowieści rozgrywa się w różnych płaszczyznach czasowych. Mamy tu i współczesność, I i II wojnę światową, a nawet XIX wiek, a dokładnie końcówkę wojny secesyjnej. Jeśli chodzi o fabułę – do wyboru i koloru: upozorowane morderstwo, eutanazja, szantaż, zemsta, polowanie na ofiarę, wypadek, morderstwo z premedytacją, miłość, która prowadzi do nienawiści i zbrodni, niesłuszne oskarżenie o zamordowanie współmałżonka.
Z 19 opowiadań najbardziej przypadły mi do gustu:
„Pułapka” Harlan Coben
„Cyberrandka.com” Tom Savage
“Ostatni lot” Brendan DuBois
“Bez większego ryzyka” Lee Child
„Queeny” Ridley Pearson.

Anjatitii | 2013-11-08

Uhm.. Harlan Coben, mówi wam to coś..?
Bo mi zdecydowanie tak, choć, obojętnie przechodziłam obok książek autorstwa Harlana Cobena. Nie lubie opowiadań, są zakrótkie, nim się obejże a już koniec.
Ale 19 opowiadań w jednej książce, które każde kończy się śmiercią, czemu nie..? Kto by się oparł,.
Opowiadania są różnych autorów, więc jeśli mieliście ochotę tylko na Cobena, to muszę was rozczarować, ale toteż nie znaczy że macie ją odłożyć, wręcz przeciwnie.Jak myślicie, czy ciekawy tytuł może być tak samo dobry jak treść książki..? W tym przypadku tak.
Zacznyjmy od mojego ulubionego opowiadania, czyli, ,,Póki śmierć nas nie rozłączy" Tima Maleeny. Po opowiadaniu jak sam tytuł wskazuje, możecie spodziewać się śmierci dwojga ludzi, albo młodych, starych czy w średnim wieku, możecie spodziewać się śmierci albo przez utonięcie, wypadek, napad, morderstwo czy starość albo otrucie, możecie spodziewać sie śmierci albo w Halloween, w imieniny, w zwykły dzie czy też w rocznice. Albo czy jest...

Paco | 2015-03-13
Na półkach: Przeczytane, COBEN
Przeczytana: 2015 rok

,,Dziewiętnaście pasjonujących historii,,? Raczej nie... Tego przymiotnika użyłbym raczej do kilku..lecz i tak warto po nią sięgnąć,by zgłębić tajniki ludzkiej natury. Ta powiedzmy połowa wystarczy by zaspokoić nawet wyrafinowane gusta czytelników. Wielu autorów - podobne klimaty. Szybkie powieści - szybkie przemyślenia. Pożądanie. Zdrada. Śmierć. Miło,co nie? :)

Meowth | 2017-10-15
Przeczytana: 15 października 2017

O tej książce Kłapouszek zapewne powiedziałby, że łatwo wchodzi i łatwo wychodzi. Istotnie, czyta się ją bardzo szybko, a następnie równie szybko zapomina, o czym się czytało. Opowiadania bardzo różnorodne pod względem tematyki (choć wszystkie - prócz jednego, będącego raczej urokliwym, lekkim opowiadankiem niesamowitym - łączy motyw kryminalny). Najbardziej jednak podobało mi się opowiadanie "Na tyłach" Charlesa Ardai, po prostu najciekawsze, nietuzinkowe, a do tego będące kawałkiem naprawdę dobrej prozy. Niespodziewanie najbardziej rozczarował mnie autor o najgłośniejszym tutaj - obok Lee Childa - nazwisku, Harlan Coben. Jego opowiadanie jest po prostu słabe.

Ogólnie lektura tego zbioru to w gruncie rzeczy sympatyczna strata czasu.

Spodziewała się lepszych opowiadań. Trosze się rozczarowałam, ale nie wszystkimi utworami. Jedne mnie naprawdę zaciekawiły, inne wręcz nużyły, jedne zaskoczyły :)

Pierwsze opowiadanie jedne z najgorszych, moim zdaniem.

Bardzo spodobało mi się odpowiadania "Ostatni lot", " Na tyłach", "Póki śmierć nas nie rozłączy" (szczególnie pomysłem na fabułę), "Cyberrandka.com", "Masażystka", "Żonka" i "Pułapka" (te dwa najlepsze).

Bardzo byłam ciekawa opowiadania R.L Stine'a. Pokochałam go po "Gęsiej skórce" i tu też mnie nie zawiódł :) Zbiór średni, ale ciekawy :)

młoda_pisarka | 2014-02-26
Przeczytana: 17 lutego 2013

Zbiór kilku opowiadań, w którym najbardziej spodobało mi się to autorstwa Cobena. Po narobieniu sobie smaka, a także po namowach fanów tego autora wreszcie zabieram się do lektury pozostałych jego powieści.
P.S. W każdym opowiadaniu powiewa dreszczem, każde z nich jest na bardzo wysokim poziomie.

elenkaa | 2013-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2013

Oceniłam ta książkę na 7/10, bo taka wyszła średnia ze wszystkich ocen.

Queeny, Ridley Pearson - 9/10
Jedyna prawdziwa miłość, Laura Lippman - 7/10
Żonka, R.L. Stine - 7/10
Popchnięta czy upadła, Jay Brandon - 7/10
Pułapka, Harlan Coben - 8/10

Niektóre opowiadania były lepsze, inne gorsze, ale dzięki tej antologii zwróciłam uwagę na kilku pisarzy, o których wcześniej nie słyszałam. Może sięgnę dzięki temu po ich książki.
Opowiadanie Cobena (bo dla niego kupiłam...

BeataP | 2018-01-28

Książka bardzo mnie umęczyła. Czytałam ją od ponad roku i nie mogłam przebrnąć.
Kilka opowiadań jest naprawdę dobrych, ale reszta nudne i na niskim poziomie.
Przy dwóch to nawet się zastanawiałam o co chodzi.
Mimo iż lubię kryminały, to na takie książki szkoda czasu.

Natalia | 2012-12-16
Na półkach: Przeczytane, Harlan Coben

Jest to zbiór dziewiętnastu historii, napisane przez dziewiętnastu autorów, wybranych przez samego Harlana Cobena.
Mi samej najbardziej podobała się opowieść "Pułapka" Cobena, która wciągnęła mnie od pierwszej strony i którą czytałam z zapartych tchem. W sumie z całej książki, dwanaście opowiadań były naprawdę godne przeczytania :)

"Queeny" - Ridley Pearson - moja ocena 9/10
"Plan Chelliniego" - Jim Fusilli - moja ocena 8/10
"Jedyna prawdziwa miłość" - Laura Lippman - moja ocena 6/10
"Żonka" - R.L. Stine - moja ocena 9/10
"Popchnięta czy upadła" - Jay Brandon - moja ocena 5/10
"Pułapka" - Harlan Coben - moja ocena...