Death Do Us Part
opowiadania, zbrodnia, sensacja

Miłość, przyjaźń, rodzinne więzy i zbrodnia - zbiór wysmakowanych opowiadań wybranych przez niekwestionowanego maestra thrillera, Harlana Cobena. Dziewiętnaście pasjonujących historii autorstwa dziewiętnastu najlepszych autorów, powieści sensacyjnych. Co może się wydarzyć między dwojgiem ludzi - małżonkami, kochankami, przyjaciółmi, nieznajomymi? W opowiadaniu Bez większego ryzyka Lee Childe'a, przywiązany do życia w mieście Wolfe, niewykształcony elektryk, ulega fascynacji spotkaną na wsi, doskonale sytuowaną kobietą. Kiedy jej mąż znika w niewyjaśnionych okolicznościach, zaczyna się niebezpieczny romans. Piękna Jennifer Kimball, bohaterka Pułapki Harlana Cobena, zgłasza władzom zaginięcie męża. Jakież jest jej zdziwienie, gdy po powrocie do domu zastaje w nim obcego mężczyznę, który podaje się za Edwarda... Wierzy mu nawet policja. Takiej antologii jeszcze nie było!
Inni autorzy: Jeff Abbott, Lee Child, Ridley Pearson, Brendan DuBois, Bonnie Hearn Hill, Charles Ardai, Steve Hockensmith, William Kent Kruger, Tim Maleeny, Rick McMahan, P. J. Parrish, Tom Savage, Charles Todd, Tim Wohlforth, Jim Fusilli, Laura Lippman, R.L. Stine, Jay Brandon.

Anaa | 2013-11-08

Uhm.. Harlan Coben, mówi wam to coś..?
Bo mi zdecydowanie tak, choć, obojętnie przechodziłam obok książek autorstwa Harlana Cobena. Nie lubie opowiadań, są zakrótkie, nim się obejże a już koniec.
Ale 19 opowiadań w jednej książce, które każde kończy się śmiercią, czemu nie..? Kto by się oparł,.
Opowiadania są różnych autorów, więc jeśli mieliście ochotę tylko na Cobena, to muszę was rozczarować, ale toteż nie znaczy że macie ją odłożyć, wręcz przeciwnie.Jak myślicie, czy ciekawy tytuł może być tak samo dobry jak treść książki..? W tym przypadku tak.
Zacznyjmy od mojego ulubionego opowiadania, czyli, ,,Póki śmierć nas nie rozłączy" Tima Maleeny. Po opowiadaniu jak sam tytuł wskazuje, możecie spodziewać się śmierci dwojga ludzi, albo młodych, starych czy w średnim wieku, możecie spodziewać się śmierci albo przez utonięcie, wypadek, napad, morderstwo czy starość albo otrucie, możecie spodziewać sie śmierci albo w Halloween, w imieniny, w zwykły dzie czy też w rocznice. Albo czy jest...

Paco | 2015-03-13
Na półkach: COBEN, Przeczytane
Przeczytana: 2015 rok

,,Dziewiętnaście pasjonujących historii,,? Raczej nie... Tego przymiotnika użyłbym raczej do kilku..lecz i tak warto po nią sięgnąć,by zgłębić tajniki ludzkiej natury. Ta powiedzmy połowa wystarczy by zaspokoić nawet wyrafinowane gusta czytelników. Wielu autorów - podobne klimaty. Szybkie powieści - szybkie przemyślenia. Pożądanie. Zdrada. Śmierć. Miło,co nie? :)

Spodziewała się lepszych opowiadań. Trosze się rozczarowałam, ale nie wszystkimi utworami. Jedne mnie naprawdę zaciekawiły, inne wręcz nużyły, jedne zaskoczyły :)

Pierwsze opowiadanie jedne z najgorszych, moim zdaniem.

Bardzo spodobało mi się odpowiadania "Ostatni lot", " Na tyłach", "Póki śmierć nas nie rozłączy" (szczególnie pomysłem na fabułę), "Cyberrandka.com", "Masażystka", "Żonka" i "Pułapka" (te dwa najlepsze).

Bardzo byłam ciekawa opowiadania R.L Stine'a. Pokochałam go po "Gęsiej skórce" i tu też mnie nie zawiódł :) Zbiór średni, ale ciekawy :)

młoda_pisarka | 2014-02-26
Przeczytana: 17 lutego 2013

Zbiór kilku opowiadań, w którym najbardziej spodobało mi się to autorstwa Cobena. Po narobieniu sobie smaka, a także po namowach fanów tego autora wreszcie zabieram się do lektury pozostałych jego powieści.
P.S. W każdym opowiadaniu powiewa dreszczem, każde z nich jest na bardzo wysokim poziomie.

elenkaa | 2013-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2013

Oceniłam ta książkę na 7/10, bo taka wyszła średnia ze wszystkich ocen.

Queeny, Ridley Pearson - 9/10
Jedyna prawdziwa miłość, Laura Lippman - 7/10
Żonka, R.L. Stine - 7/10
Popchnięta czy upadła, Jay Brandon - 7/10
Pułapka, Harlan Coben - 8/10

Niektóre opowiadania były lepsze, inne gorsze, ale dzięki tej antologii zwróciłam uwagę na kilku pisarzy, o których wcześniej nie słyszałam. Może sięgnę dzięki temu po ich książki.
Opowiadanie Cobena (bo dla niego kupiłam...

Natalia | 2012-12-16
Na półkach: Przeczytane, Harlan Coben

Jest to zbiór dziewiętnastu historii, napisane przez dziewiętnastu autorów, wybranych przez samego Harlana Cobena.
Mi samej najbardziej podobała się opowieść "Pułapka" Cobena, która wciągnęła mnie od pierwszej strony i którą czytałam z zapartych tchem. W sumie z całej książki, dwanaście opowiadań były naprawdę godne przeczytania :)

"Queeny" - Ridley Pearson - moja ocena 9/10
"Plan Chelliniego" - Jim Fusilli - moja ocena 8/10
"Jedyna prawdziwa miłość" - Laura Lippman - moja ocena 6/10
"Żonka" - R.L. Stine - moja ocena 9/10
"Popchnięta czy upadła" - Jay Brandon - moja ocena 5/10
"Pułapka" - Harlan Coben - moja ocena...

Kinia | 2012-10-04
Przeczytana: 04 października 2012

Według mnie książka była w porządku. Nie wywarła na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia, niektóre historie były nudne, inne wciągnęły mnie już od pierwszej linijki. Wielu autorów i wiele historii to ogromny plus, bo to książka w której każdy znajdzie jakąś opowieść dla siebie. Polecam, bo dzięki niej można odkryć i poznać twórczość nieznanych do tej pory pisarzy.

Inez | 2014-01-15
Przeczytana: 13 stycznia 2014

Wspaniale polaczenie 19 opowiadan, ktore laczy jeden temat. Jak wskazuje sam tytul ,,Az smierc nas rozlaczy,, czytelnik przeczyta tutaj o smierci jednej lub paru osob, w roznym przedziale wiekowym, z wielu przyczyn i w zwykle dni lub te bardziej uroczyste. Jak kazda ksiazka i tutaj znalazly sie lepsze i gorsze, a raczej ciekawe i mniej pochlaniajace czytelnika opowiadania. Ogolnie ksiazke czyta sie z przyjemnoscia, poznajac tworczosc innych pisarzy. Jak moglam sie spodziewac ,,Pulapka,, Harlana Cobena jest perelka calego zbioru opowiadan, a tuz po nim wyroznia sie Lee Child z ,,Bez wiekszego ryzyka,,. Polecam goraco na deszczowe i inne dni , gdy pogoda nie dopisuje, bo napewno spedzicie mile czas na odkrywaniu nowych talentow literackich.

Marzin | 2012-02-21

Jak na książkę Harlana Cobena to taka sobie, wszystkie inne są super