Okładka książki Kod emocji. Jak uwolnić zablokowane emocje i cieszyć się zdrowiem, szczęściem oraz miłością. Bradley Nelson
Bradley Nelson Wydawnictwo: Galaktyka zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
The Emotion Code
Galaktyka
2020-09-30
2020-09-30
Katarzyna Babicz
problemy zdrowotne uzdrawianie praca z energią zablokowane emocje

Książka zaciekawiła mnie tematem, lecz brakuje mi tu szczegółów. Zbyt mało praktyki zaś sporo historii ludzi, którzy zostali wyleczeni ze swoich zablokowanych emocji. Po tej książce czuję po prostu taki niedosyt. A ogólnie temat jest ciekawy i mam zamiar wypróbować tę metodę na sobie.

Książka dla osób, które chcą się rozwijać, pragną zdobyć wiedzę na temat uwalniania emocji i polepszenia jakości swojego życia.
Czyta się ją przyjemnie, natomiast znajduje się w niej, moim zdaniem, zbyt dużo historii ludzi potwierdzających działanie tej techniki.
Sama metoda opisana w tej książce uwalnia nas od negatywnych emocji, otwierając umysł i serce na zmianę naszego życia na lepsze.

Czytałam z przymrużeniem oka, aczkolwiek uważam, że coś tam jednak może być "na rzeczy". Oczywiście ta książka jest po części książką psychologiczną. Uważam, że warto przeczytać.

Książka ma kilka wad, ale również wiele zalet.
Bardzo podoba mi się, że należy do kategorii ZRÓB TO SAM. Tłumaczy co i jak, a przede wszystkim zawiera informacje (wręcz instrukcje),jak samodzielnie sobie pomóc uwalniając emocje z ciała.
Moja rada: daj sobie szansę. Nie oczekuj niczego, eksperymentuj i bądź ciekawa/y wyniku.

Książka ma kilka wad, ale również wiele zalet.

Sama metoda bardzo ciekawa i sprawdzam, czy działa.
Z kolei sama książka "złożona" dość średnio, gdyż:

- zabrakło mi pokazania- wytłumaczenia jak autor sprawdził mechanizm blokowania się emocji, skąd to się może brać?

- rzetelnego wytłumaczenia, jaka dokładnie jest rola magnesów

- bardzo dużo historii, albo raczej notatek od mniej, lub bardziej potwierdzonych osób, jak "kod emocji" im pomógł - zmęczyło mnie to i nie interesowało w zdecydowanej większości...

Coś sam autor (również patrząc na jego wystąpienia) nie przekonuje mnie do końca, ale metoda z testem mięśniowym pojawiał się m.in. u Hawkinsa, więc jest to metoda warta zgłębienia.

Sama metoda bardzo ciekawa i sprawdzam, czy działa.
Z kolei sama książka "złożona" dość średnio, gdyż:

- rzetelnego wytłumaczenia, jaka dokładnie jest rola magnesów

Książka pokazuje dużo przykładów wyleczonych emocji. Dzięki niej nauczysz się SAMEMU uwalniać swoje zablokowane emocjie. Niestety nie dla wszystkich, jak ktoś ma problem z samym sobą może się to dla niego wydać fikcja. Lepiej się wtedy umówić do prawdziwego teraupelty na początek ;)

Na wstępie wyjaśnię, że oceniam książkę a nie samą metodę uwalniania emocji. Przekonanie, że nasza podświadomość zna odpowiedź na wszystkie pytania i może wskazać nam miejsce uwięzienia negatywnych emocji bardzo do mnie przemawia. Natomiast jeśli chodzi o samą książkę to przyznam, że ją przemęczyłam. Jej treść jest spisana na 380 stronach z czego może 10% jest merytorycznych, opisujących metodę i coś wnoszących. Pozostałe 90% książki to bełkot o tym jak ta metoda jest wspaniała, jak wiele ludzie zawdzięczają jej autorowi i bynajmniej nie wieje tutaj pokorą od owego Doktora. Samą metodę poznajemy pod koniec i jest spisana dosłownie na kilku stronach. Temat testów kinezjologicznych jest dla mnie interesujący, jednak książka nie spełniła moich oczekiwań.

Jedyne co przydatne z tej książki można wynieść, to zamieszczona tabelka z uczuciami. Osoba „upośledzona” w radzeniu sobie z uczuciami może zobaczyć, ze jest tego całe spektrum, może to trochę skłonić do refleksji nad sobą - co ja właściwie odczuwam. Nie neguje, ze stłamszone emocje mogą się odbijać fizycznie na ciele, ale metody radzenia sobie z tym, dajcie spokój. Chyba lepiej iść na terapie niż próbować sobie samemu pomoc z ta książka.

Metoda uwalniania emocji została opisana dopiero po ponad 200 stronach udowadniania że działa i wymaga machania magnesami nad głową. To jest manipulacja. Stracony czas i pieniądze.

Dla tych wszystkich, którzy zastanawiają się czy kupić książkę i czy ona działa...

Jestem osobą, która w życiu kieruje się faktami. Do książki podeszłam bardzo sceptycznie.
Jak przeczytałam o tym, że używa się magnesu pomyślałam sobie (chyba sobie żarty robi, co za bzdura).

Stwierdziłam, że zrobię eksperyment i będę obserwować wszystko. Mój umysł się wypierał skuteczności tego kodu.

Usiadłam do tego pewnego dnia (mam za sobą póki co 4 sesje). Sam test mięśniowy wydawał mi się inspirujący chociaż miałam do niego trochę wątpliwości. Ku mojemu zdziwieniu test naprowadził mnie na emocje, które stwierdzam (były trafne za każdym razem. Jak również na czas kiedy się pojawiły).

1 sesja - przed sesją fizycznie czułam się całkiem nieźle, nic mi nie dolegało, po "wyciągnięciu" jednej emocji zlokalizowałam ją w dziwnym miejscu (test mięśniowy powiedział mi, że ta emocja była w moich łydkach - wiem dziwne miejsce). Po tej sesji napłynęło mnie dziwne uczucie gorąca (w pokoju nie było gorąco),czułam jak mocniej bije mi serce, nogi zrobiły się jak z waty, przez dwa dni okropnie bolały mnie łydki (to był ból w rodzaju zakwasu po katowniczym treningu) i czułam się całkowicie wypompowana z energii, potrzebowałam więcej ilości snu i miałam bardzo wyraziste sny (co jest zabawne dopiero kilka dni po tych "objawach" wyczytałam w książce, że takie objawy jak również wyraziste sny mogą wystąpić (więc nie mógł być to efekt placebo, bo nie miałam nawet świadomości tego). Po mniej więcej dwóch dniach wróciłam do siebie. Czułam się jakoś bardzo spokojna, czułam w sobie swego rodzaju szczęście, współczucie i coś pozytywnego. Czuje go już od kilku dni i to jest wspaniałe.

Kolejne sesje były podobne, ale "objawy" były inne. Na przykład płacz, dreszcze, trzęsące ciało i uczucie "wychodzenia" czegoś ze mnie. To było baardzo intensywne uczucie.

Chociaż mam jeszcze zbyt mało doświadczenia w kodzie emocji i na daną chwilę nie jestem w stanie powiedzieć czy kod ten leczy z bólu (będę obserwować ten proces dalej) to jedno wiem na pewno. Coś się dzieje w Tobie podczas uwalniania. Nie wiem i nie rozumiem jak to działa, ale działa. W moim przypadku ewidentnie czuję wyzwolenie czegoś z mojego ciała i umysłu. To jest ekstra!

Myślę, że nawet dla samego eksperymentu warto jest spróbować, bo może tak jak ja ujrzycie horyzonty, których wcześniej nie widzieliście. Jest w tym coś magicznego. Nie sądziłam, że to powiem po tym eksperymencie!

• Rozwój osobisty
  • Chcę kupić