Panika

Tłumaczenie: Paweł Wieczorek
Wydawnictwo: Albatros
Panic
Rosemary

Życie młodego filmowca, Evana Cashera, nigdy nie układało się lepiej. Przynosząca sukcesy i satysfakcję praca, wspaniała dziewczyna, Carrie, kochający rodzice… Niespodziewany telefon od matki, która prosi go o natychmiastowy przyjazd do domu sprawia, iż jego rzeczywistość rozsypuje się w drobne kawałki. Evan znajduje matkę na kuchennej podłodze – brutalnie zamordowaną. Nim zdąży ogarnąć sytuację, sam ledwie unika śmierci. Nieznajomy mężczyzna ratuje mu życie, ale tajemnicza organizacja pozbawionych skrupułów zabójców nie odstępuje go ani o krok. Ojciec przepada bez wieści, Carrie przechodzi na stronę tajemniczych prześladowców. Evan staje twarzą w twarz z przerażającą prawdą – całe jego dotychczasowe życie było tylko iluzją, przemyślnie wyreżyserowaną fikcją, pajęczyną kłamstw. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie kryje się w przeszłości rodziny, ale dotarcie do niej nie będzie proste…

Książkowa-Fantazja | 2013-08-20
Przeczytana: 27 czerwca 2013

Za oknem pogodą kręci, a ja jeszcze mam kilka zaległych recenzji do napisania. Wprawdzie książkę przeczytałam bodajże w czerwcu, ale zobaczymy co mi w głowie zostało ;)

Jeff Abbott ur w 1963 roku. Amerykański autor thrillerów i powieści detektywistycznych. Na swoim koncie ma już 10 powieści, które zostały przetłumaczone na 15 języków. W Polsce mamy przetłumaczone 4 tytuły: "Panika", "Strach", "Zderzenie", "Zaufaj mi". Autor porównany do Cobena, ale czy słusznie to dowiecie się na końcu tekstu :)

Evan Crasher robi karierę kręcąc filmy dokumentalne. W życiu prywatnym trwa także sielanka, piękna dziewczyna u boku, w której się zakochał. Na brak pieniędzy nie może również narzekać. Całe jego życie się zmienia w momencie telefonu o bardzo wczesnej porze. Dzwoni matka Evana z prośbą o natychmiastowe przybycie. Gdy mężczyzna przybywa na miejsce doznaje szoku, bowiem jego matka już nie żyje. Zostało popełnione ewidentne morderstwo, tylko po co? Evan jest w takim szoku, że nie zauważa, że...

Anika | 2012-05-01
Przeczytana: 07 października 2008

Świetnie się czyta. Akcja nie zwalnia ani na sekundę, tak, że przy końcu można dostać lekkiej zadyszki. Bardzo dobra rozrywka dla miłośników sensacji.

alicjuszka | 2014-08-01
Przeczytana: 15 lipca 2014

Historia młodego człowieka Evana Cashera, młodego filmowca, zakochanego w swej dziewczynie Carrie.

Książka zaczyna się niewinnie. Ot, któregoś poranka do Evana dzwoni matka i prosi, by jak najszybciej do niej przyjechał. Choć nie jest zachwycony tym pomysłem, jedzie. Na miejscu zastaje matkę ... zamordowaną. Od tego momentu tak naprawdę do końca nie wiemy, kto jest kim, kto chce mu pomóc, a kto tylko wykorzystać. Jeszcze w domu rodzinnym cudem unika śmierci, później jeszcze kilkukrotnie będzie mógł się przekonać, co to jest strach.
Autor stopniowo uchyla przed nami tajemnice towarzyszące głównemu bohaterowi od dzieciństwa, o których nie miał pojęcia.
Do końca czytelnik nie jest przekonany, kto tak naprawdę jest jego przyjacielem. On sam wie, że może liczyć tylko na siebie.
Nie wszystko skończy się happy endem i to chyba dobrze, bo takie zakończenia przemawiają do mnie bardziej niż te z typu "... i wszyscy byli szczęśliwi, nikomu się nic nie stało ..."

Nie byłabym sobą,...

Dorota_1988 | 2011-08-29
Przeczytana: 28 sierpnia 2011

Sama nie wiem co myśleć o tej książce. Pomysł fajny, tylko jakoś wszystko jest strasznie poplątane. Nie wiadomo kto jest dobry a kto zły, z każdym rozdziałem zmieniają się osoby godne zaufania.

Marcin | 2010-08-27

Książka o najbardziej dynamicznej akcji jaką czytałem. Wartka akcja to za mało powiedziane, po prostu nie można odetchnąć i odpocząć od niekończących się pościgów, starć, strzelanin i ogólnej walki o przetrwanie. Bardzo to wszystko hollywoodzkie i to od pierwszej do ostatniej strony!

Mieczysław | 2014-09-08
Przeczytana: 08 września 2014

Sensacja w całej okazałości. Można powiedzieć: esencja gatunku. Akcja pędzi, zawraca, rozgałęzia się, ale nie zwalnia. Chwilami już nie wiadomo o co chodzi, kto swój, a kto wróg. Ale w sumie czyta się nieźle.

książek: 1903
foolosophy | 2010-05-16
Przeczytana: 2009 rok

Przeczytana jednym tchem, wciągająca, niebezpieczna i mroczna. Dla koneserów dobrej akcji i szybkiej fabuły. Mocne zderzenie.

orbitka_ | 2011-04-19
Przeczytana: 2010 rok

Polecam wszystkim lubiącym książki akcji, w książce dzieje się tak wiele, że należy ją uważnie czytać żeby wszystko zrozumieć. Książka do samego końca trzyma w napięciu.

świetna ksiązka, która wciaga i trzyma w napieciu juz od pierwszych stron. polecam

Judyta | 2014-01-23

Książka "tramwajowa" .
Wniosków żadnych nie ma po przeczytaniu, ale historia ciekawa, akcja wciągająca od pierwszych stron, także godzinna droga powrotna do domu idealnie wypełniona jest książką, nad którą nie trzeba myśleć, a jedynie czytać,aby tylko w końcu się wyjaśniła "myśl" przewodnia fabuły.
Mam nadzieję, że w życiu realnym nie ma Evana Cashera i jemu podobnych.A może my też nie wiemy, jaką naturą i fach mają nasi rodzice/przyjaciele/ znajomi ? :)