The Inheritance Games

Okładka książki The Inheritance Games Jennifer Lynn Barnes
Nominacja w plebiscycie 2022
Okładka książki The Inheritance Games
Jennifer Lynn Barnes Wydawnictwo: Must Read Cykl: The Inheritance Games (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
The Inheritance Games (tom 1)
The Inheritance Games
Must Read
2022-04-13
2022-04-13
2020-09-01
Krzysztof Puławski
gra spadek fortuna
Inne

Prosta, ale czyta się przyjemnie.

Prosta, ale czyta się przyjemnie.

Wciągająca od samego początku. Krótkie rozdziały. Tajemnica. Fabuła łudząco podobna do "Rodziny Monet" - nastolatka wychowująca się bez mamy nagle staje się dziedziczką fortuny i wprowadza się do domu 4 braci. Jednak ciekawiej poprowadzona niż "Rodzina Monet". Dlaczego miliarder Tobias Hawthorne zostawił Avery cały majątek a swojej rodzinie marne grosze? Dlaczego dziewczyna musi rok przemieszkać w Hawthorne House, żeby otrzymać swoje dziedzictwo? Jaką nicią jest połączona z Hawthornami? I dlaczego Tobias Hawthorne ją przeprasza w swoim liście i za co?

Rezydencja, w której zamieszka jest luksusowa- jest kino, pokój muzyczny, oranżeria, solarium, pomieszczenia kuchmistrza. Kuchnia zatrudnia szefów kuchni włoskiej, tajwańskiej, wegetariańskiej, sushi mastera i mistrza cukierniczego. Oczywiście ulubionym pomieszczeniem Avery, podobnie jak u Heilie, jest biblioteka.

Jestem zaskoczona, jak dwie książki dla młodzieży - jedna wydana 1.09.2020, a druga - Rodzina Monet - wydana 26.10.2022 (ukazywała się na Wattpadzie od 2019),mogą być tak bardzo do siebie podobne. W tym starciu jednak na prowadzenie wychodzą zdecydowanie "Gry o spadek".

MEGA

MEGA

Jak tylko zaczęłam czytać to wiedziałam że to będzie moja ulubiona seria. Genialnie napisane, krótkie rozdziały które szybko się czyta. Jak dla mnie w tej książce jest wszystko co lubię!

Książka była interesująca, zagadkowa i przyjemna. Na pewno w czytaniu pomagają krótkie rozdziały.

Polecam nie tylko dla młodzieży! Zdecydowanie lepsza od rodziny Monet. Bez przekleństw, narkotyków, seksu i przemocy. Choć łudzą o podobna fabuła 🤔

Czasami fabuła się niepotrzebnie ciągnęła, ale ogólnie na plus i polecam (sama jeszcze nie wiem jak inne części)

Avery Grambs prowadziła spokojne życie ze swoją starszą siostrą, aż pewnego dnia wszystko się zmieniło, gdy została wezwana do dyrektora szkoły. Okazało się, że została wspomniana w testamencie tajemniczego Tobiasa Hawthorna, który przekazał jej większość swojej fortuny. Jedynym warunkiem było przeniesienie się do jego rezydencji, pełnej tajemniczych przejść i zakamarków, gdzie musiała dzielić przestrzeń z nieufnymi spadkobiercami.

Kiedy Avery odziedziczyła ogromną fortunę od Tobiasa, została wciągnięta w grę o wysoką stawkę, pełną zagadek, tajemnic i rodzinnych dramatów.

Główna bohaterka musiała rozwikłać tajemnice otaczające jej dziedzictwo i odkryć prawdę o przeszłości Tobiasa. Po drodze zawierała sojusze i zmagała się z kwestiami tożsamości, zaufania i przynależności.

Opowieść jest zarówno wciągająca, jak i trzymająca w napięciu, zawiera ciekawe zwroty akcji oraz urzekające postaci. Od zagadkowego Tobiasa Hawthorne'a po przebiegłych spadkobierców Hawthorne'a - każda postać jest dobrze stworzona i dodaje głębi. Zgłębienie w powieści takich tematów, jak rodzina, lojalność i pogoń za prawdą, dodaje historii dramaturgii, dzięki czemu książka spodoba się każdemu miłośnikowi tajemnic, napięcia i przygody.

Świetna zabawa !

Świetna zabawa !

Bardzo przyjemna, lekka, ostatnie 100 stron przeczytałam jednym tchem. Naprawdę polecam