Obietnica kłamstwa

Wydawnictwo: Albatros

Doktor David Remler jest wziętym psychoanalitykiem, autorem bestsellerowej książki, w której dokonał wnikliwej analizy ludzkich zachowań. Pewnego razu w jego gabinecie pojawia się nowa pacjentka, Samantha Kent, cierpiąca na zaburzenia emocjonalne spowodowane kryzysem małżeńskim. Jest piękna; David nie pozostaje obojętny na jej urodę. Po otrzymaniu dramatycznego nocnego telefonu od Samanthy, rusza do jej domu z pomocą, ale na miejscu zastaje tylko trupa. Wydarzenia przyjmują dla niego coraz mniej korzystny obrót, staje się głównym podejrzanym o morderstwo. Aby dowieść swojej niewinności, musi wyjaśnić, kim naprawdę była tajemnicza pacjentka i dlaczego wplątała go w misternie skonstruowaną intrygę...

eunice | 2014-08-11
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Genialna intryga, wartka akcja, nieszablonowi bohaterowie, błyskotliwe dialogi, trudne do przewidzenia zakończenie. Cóż więcej potrzeba? Jak dla mnie rewelacja!

Krzysztof Baliński | 2011-03-16
Przeczytana: marzec 2011

Co my tu mamy? Z jednej strony, książkę sensacyjną, a z drugiej typowy dramat sądowy. Jeśli ktoś lubi książki z tej bajki będzie zachwycony.
Jeśli średnio, może być mniej zachwycony, ale jednak powinien rozważyć czy warto przeczytać tą książkę.

Fabuła tej książki jest prostą, mamy tu receptę na to jak perfekcyjnie wrobić niewinnego człowieka w morderstwo! Mało tego, jest opisane jak zadziałać, że organa ścigania, będą tańczyły tak jak zagra osoba wrabiająca!

Głównym bohaterem wrobionym, jest psychiatra, doktor Dawid Remier. Osobą wrabiającą jest, tzw domniemana pacjentka, fałszywa Samantha Kent.
Udowodnienie jej istnienia graniczy z cudem. Prawdziwie mistrzowska zagrywka. Jak policja ma ścigać kogoś kogo nie ma? To świadczy o niezwykłej inteligencji, wręcz geniuszu, tej bohaterki, która była bardzo bliska zbrodni doskonałej. Prawdziwa Samantha Kent jest żoną zabitego Conrada Bircha.
Naszego głównego bohatera bronią najlepsi prawnicy z Nowego Yorku: mężczyzna Victor Glas...

katka_94 | 2014-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Ta książka mnie zachwyciła. Dawno nic mnie tak nie wciągnęło. Po ok 40 stronach nie byłam w stanie jej odłożyć. Mogło by się wydawać, że właściwie autor podaje nam wszystko "na talerzu". Przecież od początku jest wiadomo kto zabił więc cóż ciekawego może być w dowiedzeniu tego faktu. Nic bardziej mylnego. Autor właściwie robi czytelnika "w konia". Sądzimy że, wiemy wszytko - tak naprawdę nie wiemy nic. Ta książka ma dokładnie to czego szukam w kryminałach. Wartką i ciekawą akcje, tajemnice oraz zbrodnie. Dodajmy do tego pięknych i inteligentnych ludzi i mamy przepis na świetną powieść. Według mnie lepszą nawet od Cobena, którego uwielbiam. Tak więc polecam gorąco!

Ala | 2013-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2013

Według mnie " Obietnica kłamstwa" to naprawdę świetna pozycja, warta polecenia i przeczytania. Jej głównym bohaterem jest psychoanalityk David Remler, którego życie przewraca się do góry nogami wraz z wizyta nowej pacjentki Samanthy Kent. Niebanalna fabuła to główna zaleta tej książki, dzięki której nie wieje nudą, a książkę czyta się szybko i z dużym zainteresowaniem.

isabelle142 | 2014-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2014

Książkę wypożyczyła mi mama... I trafiła perfekcyjnie w mój gust. Jest rewelacyjna!
Chwili potrzeba, żeby się wciągnąć, ale koło setnej strony akcja tak przyspiesza, że nie sposób się od niej oderwać.
Cenię sobie dramaty sądowe, lubię dobry kryminał od czasu do czasu, uwielbiam narrację prowadzoną w pierwszej osobie i nienachalny wątek romansowy, będący smaczkiem, a nie główną osią fabuły. A jeśli głównym bohaterem jest psychoterapeuta (moje niezrealizowane marzenie...) to przepis na sukces (przynajmniej w moim przypadku) gwarantowany.
Perfekcyjnie skonstruowana intryga, wnikliwy charakter narratora, dużo emocji... Jestem jak najbardziej na tak.

tajus | 2011-09-18
Na półkach: Miałam, Przeczytane
Przeczytana: 18 września 2011

Bardzo ciekawa i wciągająca książka. Ciekawa przede wszystkim pod tym względem, iż w dużej mierze przypomina dramat sądowy. Rozprawy sądowe, prokuratura, obrona, morderstwo, winny czy niewinny - to coś, co lubię. Ponadto styl pisarski Roughana bardzo, ale to bardzo przypadł mi do gustu. Po raz pierwszy miałam okazję przeczytać książkę, której jest on jedynym autorem, i stwierdzam, że lepiej wypada w takowej sytuacji, przynajmniej w porównaniu z powieściami, które Roughan napisał z Pattersonem.

"Obietnica kłamstwa" trzyma w napięciu niemalże od początku aż do końca. Mamy do czynienia z bohaterem-psychoterapeutą, który zostaje wplątany w zabójstwo przez jedną ze swoich pacjentek. Intryga została paskudnie i perfekcyjnie zaplanowana, toteż David Remler zostaje oskarżony o morderstwo i postawiony przed sądem. Z biegiem czasu na jaw wychodzą coraz to nowsze i ciekawsze informacje, osoby i sytuacje. Poznajemy interesujących bohaterów - prawników, sędziów, detektywów i podejrzanych. W...

dorzynka | 2016-09-12
Na półkach: #Wyzwanie 2016, Przeczytane
Przeczytana: 11 września 2016

o! Takie książki to ja lubię. Takie na jeden kęs :) takie przy których nie ma nudy. Polecam gorąco!

Marietta | 2014-08-24

Howard Roughan