Prędkość

Wydawnictwo: Albatros
Velocity
978-83-7359-435-7
prędkość dean koontz

Billy Wiles, niedoszły pisarz, dorabiający jako barman, nie może powiedzieć, że nie pozostawiono mu wyboru. Pozostawiono. Mógł zdecydować, kto umrze urocza jasnowłosa nauczycielka, czy zajmująca się działalnością charytatywną starsza pani. Pozostawiony za wycieraczką samochodu list wydawał się początkowo głupim żartem ale brutalne zabójstwo nauczycielki rozwiało wszelkie wątpliwości, co do szczerości zamiarów jego autora. Billy musi samotnie stawić czoła tajemniczemu szaleńcowi, który z niewiadomych przyczyn wciąga go w śmiertelną grę. Jeśli chce przeżyć i uratować swoją narzeczoną, musi sam zacząć stosować metody przeciwnika.

ZARAZA | 2012-08-30
Przeczytana: sierpień 2012

Bardzo dobrze napisany thriller. I choć już na paru thrillerach Koontza się zawiodłam (jednak wolę tego autora w horrorach) to ten sprostał moim oczekiwaniom.
W tej powieści autor przedstawia nam zwyczajnego bohatera, który jednak zostaje wciągnięty w niezwyczajną grę- grę szaleńca.
Fajny pomysł, dobrze prowadzona akcja, dobre opisy. Dużym plusem tej powieści jest również główny bohater, który odkrywa w sobie nowe zdolności, które wyzwala chęć przetrwania i ocalenia ukochanej.
Świetna pożywka dla fanów gatunku. Polecam.

Krzysztof | 2016-03-06
Przeczytana: 06 marca 2016

Spodziewałem się czegoś lepszego. Dostałem przewidywalny thriller, który najwyżej przez sto stron potrafił mnie szczerze zainteresować, bo sam pomysł wyjściowy wydawał się rewelacyjny. Zabiję kogoś jeśli pójdziesz z tym do glin i zabiję jak nie pójdziesz z tym na Policję. Myślałem, że historia bardziej mnie zaciekawi, widzę że Koontz ma świetne pomysł z których nie wie jak skorzystać. Szkoda, bo liczyłem na dobry thriller.

Anika | 2012-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2012

Rasowy thriller, w którym spokojny barman zmuszony jest przeciwstawić się psycholowi. Czytając książkę nie ma czasu na nudę, bo akcja toczy się bardzo szybko (zgodnie z tym, co zapowiada tytuł). Pozytywnie zaskoczyło mnie zakończenie powieści.Polecam, świetna rozrywka na letnie dni.

Marcin | 2010-08-28

I to jest właśnie mistrzowsko napisany thriller, gdzie napięcie nie słabnie ani na moment a akcja z zawrotną prędkością (tytuł bardzo trafiony) cały czas idzie do przodu. Główny bohater nie wiadomo dlaczego staje się celem prześladowań jakiegoś psychola i zmuszony jest brać udział w jego chorej grze... proste ale niebanalne

Agatka | 2013-05-29

Bardzo ciekawa i wciągająca powieść. Napisana z napięciem, a ja z coraz większym zdenerwowaniem i ciekawością przekładałam kolejne strony, a serce biło mi szybciej. Cieszę się, że tata wcisnął mi tą książkę w ręce, choć mama stanowczo mówiła, że "jestem za młoda na taka literaturę" :) Oj, mamo oglądałam i czytałam gorsze sceny ;d Polecam!!

Ruthless_Woman | 2014-10-16
Przeczytana: 16 października 2014

Książka naprawdę godna uwagi. Czytałam wiele dreszczowców, także ciężko mnie zadowolić, ale ta pozycja jest świetna!
Akcja szybko się kręci, fabuła wciągająca.
Ogromnym zaskoczeniem dla mnie było to, że jeszcze przede mną sporo stron, a już znamy sprawcę całego zamieszania. W takich książkach zazwyczaj na samiuteńkim końcu się dowiadujemy, często nawet w ostatnim akapicie :)
Tutaj jest całkiem inaczej.
Poleciła mi tę książkę przyjaciółka, a ja z przyjemnością polecam ją dalej :)

hanterkaa | 2016-03-17
Na półkach: Pożyczone, Przeczytane

"Prędkość" jest dobrym przykładem książki dobrze napisanej,ale mało oryginalnej i zaskakującej.Można by powiedzieć,że Koontz nie wykorzystał całego potencjału historii.Zakończenie wydaje się zbyt banalne,jakby zostało dopisane w okresie gorszej twórczości autora.Jeżeli chodzi o przesłanie,to jest to chyba tylko wniosek,że wszystko,co robimy,każde nasze działanie lub zaniechanie,może zwrócić na nas uwagę psychopaty.Nawet,jeśli nie oczekujemy już wiele od życia i nie chcemy w nim aktywnie uczestniczyć,może pojawić się ktoś,kto pokaże nam jak bardzo to życie jest cenne.Możemy dowiedzieć się,jaka siła tkwi w zwykłym człowieku,kiedy zagrożone jest to,co jest dla niego ważne.

Madeleine | 2010-12-27
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 27 grudnia 2010

Często stajemy przed różnymi wyborami. Musimy podjąć decyzje, których nikt za nas nie podejmie. Czasem chodzi o błahostkę, czasem o sprawę poważniejszą, ale kiedy w grę wchodzi ludzkie życie, a to Ty musisz zadecydować kogo z wybranych osób chronić przed śmiercią, skazując na nią tym samym drugą osobę, sytuacja wymyka się spod kontroli.

Nieodparta pokusa sięgnięcia po kolejną książkę Deana Koontza sprawiła, że znów odkładając kilka niezmiernie intrygujących pozycji, wybrałam właśnie "Prędkość".

Billy'ego poznajemy w wieku trzydziestu kilku lat. Prowadzi spokojne życie barmana. Nie wiemy nic o jego przeszłości. Wkrótce dowiadujemy się, że jego ukochana Barbara od dłuższego czasu leży w śpiączce w szpitalu. Jego rodzice nie żyją od lat. Billy wiedzie samotne życie, nie ma zbyt wielu znajomych, mieszka sam na uboczu miasteczka. Dawniej bohater pisał nowele i powieści, jednak z czasem, kiedy Barbara zapadła w śpiączkę, Billy stracił inspirację. Jego życie zaczęło gasnąć.

Pewnego...

Milena | 2014-11-20
Przeczytana: 19 listopada 2014

Tak do końca nie wiem jak ocenić tą książke! Na jej plusy przemawia tempo w jakim się czyta! Jest dobrze napisana i czyta się szybko! Od początku sie wciągnęłam, akcja toczy się prędko. Jest to dobry kryminał ale nie wyjątkowy! Tak na prawdę nic nowego! Były momenty,kiedy nie mogłam przestać czytać książki i odłożyć książke na półke,ale i były momenty,kiedy zamykałam i rzucałam... myśląc jaki banał! Ogólnie tak... jestem wybredna po prostu,na moich półkach stoją prawie same kryminały! Chyba ciężko mnie zaskoczyć! A już "akcje" typu,gdzie "w słoikach morderca trzyma twarze",po prostu mnie odpychają! Takie to naciągane... Mimo wszystko w książce "Prędkość" można przeczytać "smaczki" kryminalne!

WszystkoWeKrwi | 2013-06-08

Bardzo ciekawy, makabryczny i porywający thriller. Polecam.