Prędkość

Wydawnictwo: Albatros
Velocity
978-83-7359-435-7
prędkość dean koontz

Billy Wiles, niedoszły pisarz, dorabiający jako barman, nie może powiedzieć, że nie pozostawiono mu wyboru. Pozostawiono. Mógł zdecydować, kto umrze urocza jasnowłosa nauczycielka, czy zajmująca się działalnością charytatywną starsza pani. Pozostawiony za wycieraczką samochodu list wydawał się początkowo głupim żartem ale brutalne zabójstwo nauczycielki rozwiało wszelkie wątpliwości, co do szczerości zamiarów jego autora. Billy musi samotnie stawić czoła tajemniczemu szaleńcowi, który z niewiadomych przyczyn wciąga go w śmiertelną grę. Jeśli chce przeżyć i uratować swoją narzeczoną, musi sam zacząć stosować metody przeciwnika.

Opinie czytelników (1911)
Tomek | 2017-11-27

Właściwie Koontz niczym nas w tej książce nie zaskakuje,bardzo solidnie napisana,akcja ciekawa,wciągająca,ciekawy pomysł dobrze napisany.Główny bohater otrzymuje list który początkowo traktuje jak głupi żart,przekonuje się że jednak tak nie jest a On musi dokonać wyboru.Lecz wybór jest trudny,jakikolwiek by on nie był ktoś musi zginąć.Rozpoczyna się walka z czasem i grożnym psychopatą..
Bardzo dobrze się czyta,można z czystym sumieniem polecić amatorom troszkę mocniejszych wrażeń-ja polecam:)

ZARAZA | 2012-08-30
Przeczytana: sierpień 2012

Bardzo dobrze napisany thriller. I choć już na paru thrillerach Koontza się zawiodłam (jednak wolę tego autora w horrorach) to ten sprostał moim oczekiwaniom.
W tej powieści autor przedstawia nam zwyczajnego bohatera, który jednak zostaje wciągnięty w niezwyczajną grę- grę szaleńca.
Fajny pomysł, dobrze prowadzona akcja, dobre opisy. Dużym plusem tej powieści jest również główny bohater, który odkrywa w sobie nowe zdolności, które wyzwala chęć przetrwania i ocalenia ukochanej.
Świetna pożywka dla fanów gatunku. Polecam.

Anika | 2012-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2012

Rasowy thriller, w którym spokojny barman zmuszony jest przeciwstawić się psycholowi. Czytając książkę nie ma czasu na nudę, bo akcja toczy się bardzo szybko (zgodnie z tym, co zapowiada tytuł). Pozytywnie zaskoczyło mnie zakończenie powieści.Polecam, świetna rozrywka na letnie dni.

Krzysztof | 2016-03-06
Przeczytana: 06 marca 2016

Spodziewałem się czegoś lepszego. Dostałem przewidywalny thriller, który najwyżej przez sto stron potrafił mnie szczerze zainteresować, bo sam pomysł wyjściowy wydawał się rewelacyjny. Zabiję kogoś jeśli pójdziesz z tym do glin i zabiję jak nie pójdziesz z tym na Policję. Myślałem, że historia bardziej mnie zaciekawi, widzę że Koontz ma świetne pomysł z których nie wie jak skorzystać. Szkoda, bo liczyłem na dobry thriller.

Agatka | 2013-05-29

Bardzo ciekawa i wciągająca powieść. Napisana z napięciem, a ja z coraz większym zdenerwowaniem i ciekawością przekładałam kolejne strony, a serce biło mi szybciej. Cieszę się, że tata wcisnął mi tą książkę w ręce, choć mama stanowczo mówiła, że "jestem za młoda na taka literaturę" :) Oj, mamo oglądałam i czytałam gorsze sceny ;d Polecam!!

Marcin | 2010-08-28

I to jest właśnie mistrzowsko napisany thriller, gdzie napięcie nie słabnie ani na moment a akcja z zawrotną prędkością (tytuł bardzo trafiony) cały czas idzie do przodu. Główny bohater nie wiadomo dlaczego staje się celem prześladowań jakiegoś psychola i zmuszony jest brać udział w jego chorej grze... proste ale niebanalne

hanterkaa | 2016-03-17

"Prędkość" jest dobrym przykładem książki dobrze napisanej,ale mało oryginalnej i zaskakującej.Można by powiedzieć,że Koontz nie wykorzystał całego potencjału historii.Zakończenie wydaje się zbyt banalne,jakby zostało dopisane w okresie gorszej twórczości autora.Jeżeli chodzi o przesłanie,to jest to chyba tylko wniosek,że wszystko,co robimy,każde nasze działanie lub zaniechanie,może zwrócić na nas uwagę psychopaty.Nawet,jeśli nie oczekujemy już wiele od życia i nie chcemy w nim aktywnie uczestniczyć,może pojawić się ktoś,kto pokaże nam jak bardzo to życie jest cenne.Możemy dowiedzieć się,jaka siła tkwi w zwykłym człowieku,kiedy zagrożone jest to,co jest dla niego ważne.

Ruthless_Woman | 2014-10-16
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 16 października 2014

Książka naprawdę godna uwagi. Czytałam wiele dreszczowców, także ciężko mnie zadowolić, ale ta pozycja jest świetna!
Akcja szybko się kręci, fabuła wciągająca.
Ogromnym zaskoczeniem dla mnie było to, że jeszcze przede mną sporo stron, a już znamy sprawcę całego zamieszania. W takich książkach zazwyczaj na samiuteńkim końcu się dowiadujemy, często nawet w ostatnim akapicie :)
Tutaj jest całkiem inaczej.
Poleciła mi tę książkę przyjaciółka, a ja z przyjemnością polecam ją dalej :)

WszystkoWeKrwi | 2013-06-08

Bardzo ciekawy, makabryczny i porywający thriller. Polecam.

FairytaleePrincess | 2012-12-13

Nie jestem fanką thrillerów, przyznaję. Wolę dramaty lub prarnormal romance. Jednak Dean Koontz wydał mi się ciekawym i intrygującym pisarzem. Ta książka, była jego pierwszym dziełem jakie przeczytałam.
Strasznie się bałam, że rozczaruję się tak jak w przypadku Stephena Kinga. Ze smutkiem przyznaję, że ten autor nie przypadł mi do gustu. Ale Koontz... to co innego!
Powieść jest rewelacyjna! Wciaga od pierwszej chwili. Trzyma w napięciu. W niejednym momencie odkładałam na chwilę książkę, by uspokoić bijące serce i po chwili znów do niej wrócić. Akcja rozgrywa się z zawrotną prędkością, a zakończenie jest tak nieprzewidywalne, jak tylko macie pojęcie sobie wyobrazić.
Już wiemy, kto jest zabójcą, już jesteśmy niemal pewni, a tu nagle szok! Bo podejrzewamy niewinnego człowieka.. Ale zaraz zaraz.. Czy ten człowiek jest aby na pewno niewinny? Może tak. A może jednak nie??
Wszystkiego dowiecie sie czytając tą niesamowitą i wciągającą powieść. A co do mnie samej, to jestem pewna, że...

zobacz kolejne z 1901