Podejrzany

Cykl: Joseph O''Loughlin (tom 1) | Seria: Na Celowniku
Wydawnictwo: Świat Książki
The Suspect
morderstwo, psycholog

"Wyjątkowo porażający thriller. Świetnie skonstruowana fabuła, trzymająca w napięciu. Pasjonująca lektura". "Literary Review" Oskarżony o morderstwo psycholog, zmagający się z ciężką chorobą, dochodzi prawdy o tragedii sprzed lat. Gdy policja odnajduje w londyńskich kanałach zwłoki dziewczyny, zwraca się do Josepha O'Loughlina, znanego psychologa, z prośbą o pomoc w ustaleniu portretu...

"Literary Review"

Gdy policja odnajduje w londyńskich kanałach zwłoki dziewczyny, zwraca się do Josepha O'Loughlina, znanego psychologa, z prośbą o pomoc w ustaleniu portretu psychologicznego zabójcy. Okazuje się, że zamordowana dziewczyna była jego współpracownicą. Joe sam staje się podejrzanym. Tymczasem odkrywa, że jego niezrównoważony pacjent, Bobby Moran, może mieć coś wspólnego z tą zbrodnią. Ponadto zauważa u siebie początki zdradliwej choroby, która trawi jego ciało.

Prawda, którą zgłębi, okaże się bardziej przerażająca, niż mógł przypuszczać.

Michael Robotham, zanim zajął się zawodowo pisarstwem, pracował jako dziennikarz śledczy w Wielkiej Brytanii, Australii i Ameryce. Jest również autorem piszącym na zamówienie. Spod jego pióra wyszło dziesięć bestsellerów literatury faktu, dotyczących znanych osób ze świata sztuki, sportu i psychologii. "Podejrzany" to jego pierwsza powieść.

źródło opisu: [Świat Książki, 2005]

Michael Robotham australijski pisarz, a dawniej dziennikarz.Stał się najlepiej sprzedającym autorem dziesięciu "autobiografii" ludzi sztuki, wojska i sportu. Następnie swoją karierę skierował na tory kryminału i thrilleru.Jego powieść "Podejrzany" to debiut z 2004 roku.

Pan Micheal ma na swoim koncie siedem dzieł tego gatunku, a trzy z nich zostały wyróżnione.

Niestety jego "Podejrzany" nie zalicza się do jakiejkolwiek pochlebnej recenzji, choć są tacy, którzy tą książkę chwalą.Tylko niech mi powiedzą za co.

Opis owszem zaciekawił mnie od razu.Szybko rozgrzałem oczy, a w umyślę pojawiły mi się okładki podobnych powieści.
Z nadzieją, że może to być jedna z lepszych lektur oprawionych motywem lekarz-pacjent szybko zabrałem się do czytania.

Joseph O`Loughlin jest wybitnym i znany psychologiem. Ma wielu pacjentów, kochającą żonę, córkę grającą w piłkę nożną i wydawałoby się stabilną sytuację społeczną. Pewnego dnia życie zaczyna mu się nieco komplikować. Jego przyjaciel(też...

Joanna | 2010-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2010

Tytuł: pasuje do kryminału, ale jest to też jednocześnie thiller.
Autor: to pierwsza książka tego autora jaką miałam okazję przeczytać.
Opis na okładce: bardzo ciekawy
Ilość stron:384
Okładka: pasuje do treści
Treść: bardzo ciekawy kryminał – thiller – 2 w 1. Do końca nie wiadomo kto jest winny. Zakończenie jest zaskakujące, ale też skłania do refleksji. Polecam serdecznie każdemu, kto tak jak ja kocha kryminały.

Henioo | 2013-09-19
Przeczytana: marzec 2011

Joseph O'Loughlin, wzięty londyński psycholog, zostaje poproszony przez policję o pomoc w rozwiązaniu morderstwa nieznanej dziewczyny, która okazała się jego byłą współpracowniczką.
Joe sam staje się podejrzanym, mało tego, ma problemy z żoną, a i policja nie bardzo wierzy w jego wyjaśnienia.
Joe odkrywa, że za tym może stać jego przyjaciel, z którym niegdyś walczył o względy żony (co okazało się błędnym tropem) lub obecny pacjent, Bobby Morgan. I ten drugi trop okazał się prawidłowy.
Bobby działał we współpracy z bratem, a ich motywem była zemsta na osobach, które niegdyś przyczyniły się do tego, że ich ojciec został uznany za zboczeńca i zamknięty we więzieniu.
Super książka, wciągająca...
PS. Mam zapisane, że czytałem ją pod tytułem "Oskarżony".

Lilly_ | 2010-08-26
Przeczytana: 2008 rok

Główny bohater jest psychologiem, co dla mnie oznacza kilka dodatkowych punktów :) Akcja toczy się szybko i co ważniejsze, zaskakująco. Rozwiązanie zagadki wcale nie jest takie proste jak się naszemu bohaterowi wydaje. Niestety wszystkie ofiary w jakiś sposób są z nim związane, co oczywiście czyni z niego głównego podejrzanego...

Volumen | 2012-08-30

Bardzo dobra książka.Dobre dialogi, przemyślenia bohatera wpasowują się w powieść nie są nudne jak w wielu powieściach. Dawno temu przeczytałam Nocny prom i kiedy zobaczyłam na półce w bibliotece Podejrzanego wiedziałam że nie będzie to stracony czas. Robothan jest dobrym autorem, poruszającym bardzo ważne tematy. POLECAM!!!

Kasia | 2011-06-25
Przeczytana: 24 czerwca 2011

Ciekawa książka, super zaskakujące zakończenie, ale jakoś mnie do niej nie ciągnęło. Niektóre tego typu książki czytam na wdechu, a do tej musiałam się jakoś zmuszać. Ale polecam!

Jessica | 2015-07-17
Na półkach: Od mamy, Przeczytane

Lepszy niż Uprowadzona, gorszy niż Groza. Ale i tak świetny. Robotham jest mistrzem skomplikowanych wątków i akcji. Może w końcu powstanie jakiś film w oparciu o jego powieści? Chętnie wybiorę się do kina.

książek: 1918
Vinga | 2016-11-26