Zanim się pojawiłeś

Me Before You
literatura kobieca
joly_fh

Inne wydania

Tę książkę przyjaciółki powinny przekazywać sobie nawzajem. Lou i Will to niezwykła para, która trafi do serc czytelników tak jak Emma i Dex z Jednego dnia. Powieść, której warto poświęcić popołudnie na kanapie z garścią chusteczek. "Independent on Sunday" Triumf. Taka dawka emocji, że przyda się pudełko chusteczek. "Elle" Magiczne i rozdzierające. Niezbędny wodoodporny tusz do...

"Independent on Sunday"

Triumf. Taka dawka emocji, że przyda się pudełko chusteczek.

"Elle"

Magiczne i rozdzierające. Niezbędny wodoodporny tusz do rzęs.

"Marie Claire"

Autorka „Ostatniego listu od kochanka” o sile miłości dwojga ludzi wyrzuconych poza nawias życia.

Dwudziestosześcioletnia Lou spotyka na swej drodze Willa. Ona właśnie straciła pracę i rozstała się ze swoim chłopakiem, a on po wypadku samochodowym nie ma chęci do życia i chce je sobie odebrać. Will nie wie jeszcze, że Lou wtargnie w jego życie niczym kolorowy ptak.

Czy wielka miłość, nawet bolesna, naprawdę może przezwyciężyć frustrację, zniechęcenie i natarczywe myśli o samobójstwie? Doskonale rozegrana psychologicznie, sugestywna powieść o sile uczuć i magicznym wpływie człowieka na człowieka.

źródło opisu: Świat Książki, 2013

źródło okładki: http://www.fabryka.pl/ksiazki/zanim-sie-pojawiles-jojo-moyes-3688116/

Sklep

• W drodze nad Morze Żółte
  • Amber
  • Długa Utopia
  • Życie i śmierć
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Lady M.

6,74 (31 ocen i opinii)
Chcę Cię usłyszeć
Diane Chamberlain

8,08 (13 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

6,85 (13 ocen i opinii)
Życie i śmierć
Stephenie Meyer

5,69 (32 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

8,11 (19 ocen i opinii)
Lady M.
Ałbena Grabowska

7,31 (16 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Agnieszka | 2013-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2013

POWIEŚĆ,KTÓRA TRAFIA DO SERC
Utwór Jojo Moyes"Zanim się pojawiłeś". Jest bestsellerową powieścią,która została wydana w serii Leniwa niedziela.Na polskim rynku wydawniczym książka jest nowością,a mimo to podbiła już serca wielu czytelników czemu wcale się nie dziwię, gdyż fabuła,styl pisania i cały klimat książki wciągają od pierwszej strony tak bardzo,że trudno się od niej oderwać.
W życiu często zdarza się tak,że nagle nasz stały i dobrze znany rytm życia zostaje zaburzony i nie wiemy co będzie dale. Los wywraca wszystko do góry nogami.Tak też dzieje się w przypadku głównych bohaterów książki.
Młoda dziewczyna Lou Clark z dnia na dzień traci pracę w Kawiarni Bułka z masłem.Wie,że jej wkład w domowy budżet jest bardzo ważny i jak najszybciej chce znaleźć kolejną pracę,by móc odciążyć rodziców z którymi mieszka.I tak trafia do domu państwa Traynorów gdzie zostaje zatrudniona do opieki nad ich ich synem Willem.Will jest mężczyzną w kwiecie wieku,który pasjonuje się motocyklami....

Na wstępie pragnę podziękować Wydawnictwu Świat Książki za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Lou Clark po zamknięciu kawiarni Bułka z Masłem, w której dotąd pracowała, zostaje bezrobotna. Poszukiwanie zatrudnienia w małym miasteczku nastręcza nie lada kłopotów... Młoda kobieta ima się więc różnych proponowanych przez doradcę zawodowego prac jednak żadna z nich na dłuższą metę się nie sprawdza...

W końcu pojawia się dosyć nietypowa oferta... pół roczny etat dla osoby, której zadaniem jest dotrzymywanie towarzystwa mężczyźnie sparaliżowanemu w wyniku wypadku...
Tak oto zaczyna się niezwykła znajomość Lou i Will'a...

Książka ta nie nie jest banalnym romansem, niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny i ukazuje czytelnikowi, iż w nawet pozornie beznadziejnym położeniu możemy dokonywać życiowych wyborów... Autorka w niesamowity sposób uświadamia nam, iż nigdy nie należy osądzać drugiego człowieka i podejmowanych przez niego decyzji...

Jeśli chcecie poznać historię Lou i Willa...

mclena | 2016-01-07
Przeczytana: 05 maja 2015

"Człowiek ma tylko jedno życie. I właściwie ma obowiązek wykorzystać je najlepiej, jak się da."

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się ile warte jest twoje życie? I czy twoje życie tak naprawde jest życiem, czy tylko egzystencją? A może wegetacją? Jedno jest pewne... twoje życie należy tylko do ciebie i od ciebie zależy jakie będzie.

Will Traynor jest sparaliżowany od szyji w dół, ale nie zawsze tak było. Kiedyś żył pełnią życia, odnosił sukcesy, spełniał marzenia, miał wszystko, aż pewnego dnia wszystko to zostało mu odebrane. Nie chce dłużej żyć częściowo, nie chce być zależny od innych, chce zakończyć swoje cierpienia. Jego rodzina nie może się z tym pogodzić, próbuja odwieść go od tak drastycznej decyzji jaka jest eutanazja. Chwytaja się wszystkiego co tylko możliwe, aby syn zmienił zdanie. Zatrudniaja nowa opiekunkę Lou Clark - niedoświadczoną ale pełną życia dziewczynę, która jest ostatnią deską ratunku dla rodziny Traynor.
Lou jest zdesperowana. Własnie straciła pracę, a jej...

Dia | 2014-01-12
Przeczytana: 06 stycznia 2014

W opisie książki zainteresował mnie fakt, że główny bohater ma sparaliżowane wszystkie kończyny . Sięgnęłam po tę książkę, żeby dowiedzieć się czegoś o Tetraplegii myślałam, że będzie to książka o zupełnie innej tematyce. Autor dokładnie opisze to kalectwo wraz z przemianą wewnętrzna bohatera.
Książka okazała się bardziej historią pewnej jakże skomplikowanej i trudnej miłości miedzy zdrową fizycznie ale nie do końca mająca poczucie własnej wartości opiekunką i mężczyzna, który zna swoje atuty ale jest kaleka. Nie wiem nawet kiedy skończyłam tę książkę tak wciągnęła mnie ta historia, ze przeczytałam i zapomniałam, że miałam co do niej inne oczekiwania.

allison | 2014-01-22
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 22 stycznia 2014

Gdy zaczęłam czytać tę książkę, obawiałam się, że dostałam łzawą i romansową historię z niepoprawnie optymistycznym, infantylnym zakończeniem.
Na szczęście, okazało się, że jest inaczej - to, co początkowo wydawało się oczywiste, ostatecznie zaskoczyło mnie, chociaż są tu też poboczne wątki łatwe do przewidzenia.

Autorka uczyniła główną bohaterkę narratorką, co zbliża ją do czytelnika. Opowieść z pozoru dziwacznej młodej kobiety wciąga i zaciekawia oraz sprawia, że szybko zaczyna się jej kibicować. Trudno też nie polubić Lou Clark i nie współczuć jej, zwłaszcza pod koniec powieści.

J. Moyes udała się niełatwa sztuka połączenia poważnej, trudnej tematyki, jaką jest niepełnosprawność i prawo do eutanazji, z lekkim stylem, w którym wzruszeniu towarzyszą elementy humorystyczne.
Taka kombinacja jest ryzykowna, bo grozi stworzeniem niesmacznej albo sztucznej historii. Pisarce udało się jednak napisać książkę mądrą, poruszającą, dającą do myślenia i podejmującą kontrowersyjne...

Kiwi_Agnik | 2014-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2014

Przecudowna powieść powodująca silne wzruszenie.

Przy żadnej książce nie płakałam jeszcze tak rzewnymi łzami!

Życie bywa gorzkie...

Cóż... po prostu brakuje mi słów...

Czytelniczko/Czytelniku!
Czytaj i... płacz!

Bardzo, bardzo, bardzo POLECAM!

Ania | 2013-10-19
Przeczytana: 19 października 2013

Jedna z moich ulubionych lektur . Napewno przeczytam kolejny raz .
Zadna ksiazka nie wywolala u mnie takiego wzruszenia . Koncowka wycisnela ze mnie potok lez . Nie wiem co tu wiecej napisac-moje poprzedniczki opisaly juz cala palete uczuc jakie wywolala i u mnie ta historia . Jakze piekny bylby film ? Smialam sie i plakalam z bohaterami .Autorka nakreslila wszystko bardzo precyzyjnie . Z latwoscia wnika sie w swiat Lue . Podoba mi sie , ze postacie sa wielowymiarowe , nieprzewidywalne . Metamorfoza glownej bohaterki jest bardzo optymistyczna i sprawia , iz czlowiek zastanawia sie , czy nie jest metaforycznie wlasnie taka malomiasteczkowa Lue - ktorej wydaje sie , ze jest szczesliwa , choc nieswiadoma mozliwosci jakie ja otaczaja . Zdecydowanie ksiazka godna polecenia:)
POLECAM!!
29 grudnia 2013:
Ksiazka przeczytana po raz trzeci.Wycisnela ze mnie niemalze taki sam potok lez jak za pierwszym razem.

Ania | 2014-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2014

Wspaniała ,piękna książka,prawdziwa perełka zasługująca na wysokie noty.Jest to słodko-gorzka opowieść o sile przyjażni i miłości pomimo zakrętów w życiu .Nie będę zdradzała szczegółów -po prostu trzeba przeczytać.

Dodi | 2014-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Kiedy przypadkiem odnalazłam tę książkę na LUBIMY CZYTAĆ wiedziałam, że muszę ją przeczytać! Kierowały mną zarówno opinie czytelników jak i sam opis książki, która jest jak najbardziej w moim guście. Uwielbiam dobrą literaturę, przy której mogę się odrobinę (lub nieco więcej) popłakać.
Co nie znaczy, że nie ma tu również akcentów humorystycznych. Są, jak najbardziej, i jest ich dość sporo. Osobiście w niektórych momentach śmiałam się w głos (np. jadąc w pociągu, gdzie ludzie piorunowali mnie wzrokiem xD).
Od tej powieści wprost nie można się oderwać! Nie wiem kiedy minęły godziny spędzone na wieczornym czytaniu. Niezwykle gra na emocjach i sprawia, że my sami wcielamy się w główna bohaterkę i razem z nią przeżywamy jej rozterki.
Polecam bardzo gorąco!

kaasjaa | 2014-04-11
Przeczytana: kwiecień 2014

Siedzę i rozmyślam nad historią Lou i Willa. Właśnie skończyłam czytać i nie mogę się oderwać od emocji, które mnie ogarnęły kiedy czytałam zakończenie. Nie jest to kolejne romansidło, przewidywalne na każdym etapie...
Jest to książka, która opowiada o przyjaźni, miłości i prawie wyboru własnego losu. Przedstawia temat niepełnosprawności i życia zależnego od innych, które tak trudno sobie wyobrazić. Zmusza do refleksji i przemyśleń.
Polecam i uważam, że jest to książka, którą należy przeczytać!

Obejrzyjcie zwiastun filmu „Zanim się pojawiłeś“

W czerwcu tego roku do kin wejdzie ekranizacja książki Jojo Moyes „Zanim się pojawłeś“ - to wyciskająca łzy historia miłosna Lou i Willa, ekscentrycznej dziewczyny i młodego chłopaka sparaliżowanego w wyniku tragicznego wypadku. W rolach głównych wystąpią Emilia Clarke i Sam Claflin.

Wygraj książki idealne na leniwą niedzielę

Leniwa niedziela to dzień, kiedy wreszcie masz czas na lekturę. Leniwa niedziela to także nowa seria powieści wydawanych przez Świat Książki. Już dziś w naszym konkursie możecie wygrać zestawy 3 książek z tej serii.

Na półkach