Zanim się pojawiłeś

Seria: Leniwa Niedziela
Wydawnictwo: Świat Książki
8,45 (1084 ocen i 241 opinii)
Me Before You
literatura kobieca
joly_fh

Tę książkę przyjaciółki powinny przekazywać sobie nawzajem. Lou i Will to niezwykła para, która trafi do serc czytelników tak jak Emma i Dex z Jednego dnia. Powieść, której warto poświęcić popołudnie na kanapie z garścią chusteczek. "Independent on Sunday" Triumf. Taka dawka emocji, że przyda się pudełko chusteczek. "Elle" Magiczne i rozdzierające. Niezbędny wodoodporny tusz do...

"Independent on Sunday"

Triumf. Taka dawka emocji, że przyda się pudełko chusteczek.

"Elle"

Magiczne i rozdzierające. Niezbędny wodoodporny tusz do rzęs.

"Marie Claire"

Autorka „Ostatniego listu od kochanka” o sile miłości dwojga ludzi wyrzuconych poza nawias życia.

Dwudziestosześcioletnia Lou spotyka na swej drodze Willa. Ona właśnie straciła pracę i rozstała się ze swoim chłopakiem, a on po wypadku samochodowym nie ma chęci do życia i chce je sobie odebrać. Will nie wie jeszcze, że Lou wtargnie w jego życie niczym kolorowy ptak.

Czy wielka miłość, nawet bolesna, naprawdę może przezwyciężyć frustrację, zniechęcenie i natarczywe myśli o samobójstwie? Doskonale rozegrana psychologicznie, sugestywna powieść o sile uczuć i magicznym wpływie człowieka na człowieka.

źródło opisu: Świat Książki, 2013

źródło okładki: http://www.fabryka.pl/ksiazki/zanim-sie-pojawiles-jojo-moyes-3688116/

Sklep

• Collide
  • Odlotowa Czternastka
  • Sekret Sonji
  • Bieg po życie
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Chłopaki niech płaczą

9 (2 ocen i opinii)
Bieg po życie
Lopez Lomong

8,71 (14 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

Włoska symfonia
Agnieszka Walczak-Chojecka

6,36 (22 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Agnieszka | 2013-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2013

POWIEŚĆ,KTÓRA TRAFIA DO SERC
Utwór Jojo Moyes"Zanim się pojawiłeś". Jest bestsellerową powieścią,która została wydana w serii Leniwa niedziela.Na polskim rynku wydawniczym książka jest nowością,a mimo to podbiła już serca wielu czytelników czemu wcale się nie dziwię, gdyż fabuła,styl pisania i cały klimat książki wciągają od pierwszej strony tak bardzo,że trudno się od niej oderwać.
W życiu często zdarza się tak,że nagle nasz stały i dobrze znany rytm życia zostaje zaburzony i nie wiemy co będzie dale. Los wywraca wszystko do góry nogami.Tak też dzieje się w przypadku głównych bohaterów książki.
Młoda dziewczyna Lou Clark z dnia na dzień traci pracę w Kawiarni Bułka z masłem.Wie,że jej wkład w domowy budżet jest bardzo ważny i jak najszybciej chce znaleźć kolejną pracę,by móc odciążyć rodziców z którymi mieszka.I tak trafia do domu państwa Traynorów gdzie zostaje zatrudniona do opieki nad ich ich synem Willem.Will jest mężczyzną w kwiecie wieku,który pasjonuje się motocyklami....

Na wstępie pragnę podziękować Wydawnictwu Świat Książki za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Lou Clark po zamknięciu kawiarni Bułka z Masłem, w której dotąd pracowała, zostaje bezrobotna. Poszukiwanie zatrudnienia w małym miasteczku nastręcza nie lada kłopotów... Młoda kobieta ima się więc różnych proponowanych przez doradcę zawodowego prac jednak żadna z nich na dłuższą metę się nie sprawdza...

W końcu pojawia się dosyć nietypowa oferta... pół roczny etat dla osoby, której zadaniem jest dotrzymywanie towarzystwa mężczyźnie sparaliżowanemu w wyniku wypadku...
Tak oto zaczyna się niezwykła znajomość Lou i Will'a...

Książka ta nie nie jest banalnym romansem, niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny i ukazuje czytelnikowi, iż w nawet pozornie beznadziejnym położeniu możemy dokonywać życiowych wyborów... Autorka w niesamowity sposób uświadamia nam, iż nigdy nie należy osądzać drugiego człowieka i podejmowanych przez niego decyzji...

Jeśli chcecie poznać historię Lou i Willa...

allison | 2014-01-22
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 22 stycznia 2014

Gdy zaczęłam czytać tę książkę, obawiałam się, że dostałam łzawą i romansową historię z niepoprawnie optymistycznym, infantylnym zakończeniem.
Na szczęście, okazało się, że jest inaczej - to, co początkowo wydawało się oczywiste, ostatecznie zaskoczyło mnie, chociaż są tu też poboczne wątki łatwe do przewidzenia.

Autorka uczyniła główną bohaterkę narratorką, co zbliża ją do czytelnika. Opowieść z pozoru dziwacznej młodej kobiety wciąga i zaciekawia oraz sprawia, że szybko zaczyna się jej kibicować. Trudno też nie polubić Lou Clark i nie współczuć jej, zwłaszcza pod koniec powieści.

J. Moyes udała się niełatwa sztuka połączenia poważnej, trudnej tematyki, jaką jest niepełnosprawność i prawo do eutanazji, z lekkim stylem, w którym wzruszeniu towarzyszą elementy humorystyczne.
Taka kombinacja jest ryzykowna, bo grozi stworzeniem niesmacznej albo sztucznej historii. Pisarce udało się jednak napisać książkę mądrą, poruszającą, dającą do myślenia i podejmującą kontrowersyjne...

Dia | 2014-01-12
Przeczytana: 06 stycznia 2014

W opisie książki zainteresował mnie fakt, że główny bohater ma sparaliżowane wszystkie kończyny . Sięgnęłam po tę książkę, żeby dowiedzieć się czegoś o Tetraplegii myślałam, że będzie to książka o zupełnie innej tematyce. Autor dokładnie opisze to kalectwo wraz z przemianą wewnętrzna bohatera.
Książka okazała się bardziej historią pewnej jakże skomplikowanej i trudnej miłości miedzy zdrową fizycznie ale nie do końca mająca poczucie własnej wartości opiekunką i mężczyzna, który zna swoje atuty ale jest kaleka. Nie wiem nawet kiedy skończyłam tę książkę tak wciągnęła mnie ta historia, ze przeczytałam i zapomniałam, że miałam co do niej inne oczekiwania.

Ania | 2013-10-19
Przeczytana: 19 października 2013

Jedna z moich ulubionych lektur . Napewno przeczytam kolejny raz .
Zadna ksiazka nie wywolala u mnie takiego wzruszenia . Koncowka wycisnela ze mnie potok lez . Nie wiem co tu wiecej napisac-moje poprzedniczki opisaly juz cala palete uczuc jakie wywolala i u mnie ta historia . Jakze piekny bylby film ? Smialam sie i plakalam z bohaterami .Autorka nakreslila wszystko bardzo precyzyjnie . Z latwoscia wnika sie w swiat Lue . Podoba mi sie , ze postacie sa wielowymiarowe , nieprzewidywalne . Metamorfoza glownej bohaterki jest bardzo optymistyczna i sprawia , iz czlowiek zastanawia sie , czy nie jest metaforycznie wlasnie taka malomiasteczkowa Lue - ktorej wydaje sie , ze jest szczesliwa , choc nieswiadoma mozliwosci jakie ja otaczaja . Zdecydowanie ksiazka godna polecenia:)
POLECAM!!
29 grudnia 2013:
Ksiazka przeczytana po raz trzeci.Wycisnela ze mnie niemalze taki sam potok lez jak za pierwszym razem.

Kiwi_Agnik | 2014-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2014

Przecudowna powieść powodująca silne wzruszenie.

Przy żadnej książce nie płakałam jeszcze tak rzewnymi łzami!

Życie bywa gorzkie...

Cóż... po prostu brakuje mi słów...

Czytelniczko/Czytelniku!
Czytaj i... płacz!

Bardzo, bardzo, bardzo POLECAM!

Ania | 2014-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2014

Wspaniała ,piękna książka,prawdziwa perełka zasługująca na wysokie noty.Jest to słodko-gorzka opowieść o sile przyjażni i miłości pomimo zakrętów w życiu .Nie będę zdradzała szczegółów -po prostu trzeba przeczytać.

Dodi | 2014-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Kiedy przypadkiem odnalazłam tę książkę na LUBIMY CZYTAĆ wiedziałam, że muszę ją przeczytać! Kierowały mną zarówno opinie czytelników jak i sam opis książki, która jest jak najbardziej w moim guście. Uwielbiam dobrą literaturę, przy której mogę się odrobinę (lub nieco więcej) popłakać.
Co nie znaczy, że nie ma tu również akcentów humorystycznych. Są, jak najbardziej, i jest ich dość sporo. Osobiście w niektórych momentach śmiałam się w głos (np. jadąc w pociągu, gdzie ludzie piorunowali mnie wzrokiem xD).
Od tej powieści wprost nie można się oderwać! Nie wiem kiedy minęły godziny spędzone na wieczornym czytaniu. Niezwykle gra na emocjach i sprawia, że my sami wcielamy się w główna bohaterkę i razem z nią przeżywamy jej rozterki.
Polecam bardzo gorąco!

kaasjaa | 2014-04-11
Przeczytana: kwiecień 2014

Siedzę i rozmyślam nad historią Lou i Willa. Właśnie skończyłam czytać i nie mogę się oderwać od emocji, które mnie ogarnęły kiedy czytałam zakończenie. Nie jest to kolejne romansidło, przewidywalne na każdym etapie...
Jest to książka, która opowiada o przyjaźni, miłości i prawie wyboru własnego losu. Przedstawia temat niepełnosprawności i życia zależnego od innych, które tak trudno sobie wyobrazić. Zmusza do refleksji i przemyśleń.
Polecam i uważam, że jest to książka, którą należy przeczytać!

książek: 2077
Natalia-Lena | 2013-09-20
Przeczytana: 20 września 2013

Polski wydawca w opisie książki nawiązuje do ,,Jednego dnia” Davida Nichollsa i po namyśle, muszę przyznać, że to odwołanie jest bardzo trafne. Choć te historie toczą się innymi torami, to jednak klimat oraz rodzące się uczucie są ich mocnymi punktami wspólnymi. Lou i Will faktycznie mogliby podać sobie rękę z Emmą i Deksem.

Nie mamy utopionego w cukrze romansu czy wciskanych na siłę scen erotycznych tylko kolejno następujące po sobie fazy, od niechęci i umiarkowanej uprzejmości począwszy. Tutaj piorun nie strzelił, jasność nie nastąpiła, ptaszki się nie rozćwierkały. Lojalne ostrzegam przyszłe czytelniczki i czytelników – nie nastawiajcie się na westchnienia i miłosne wynurzenia. Nie nastawiajcie się na lekką i łatwą lekturę. Dlaczego, zapytacie, ano dlatego, że głównym tematem książki jest zagadnienie dotyczące prawa chorego człowieka do samobójstwa. Jeśli obawiacie się tematyki okołoeutanazyjnej, nie odrzucajcie ,,Zanim się pojawiłeś” z marszu.

Powieść przedstawia chyba...