Kiedy pada deszcz

Cykl: Rain (tom 1)
Wydawnictwo: Filia
When it rains
mclena

Odkąd sięgam pamięcią, Beau Bennett był moim najlepszym przyjacielem. Kochałam się w nim, zanim wszystko się zawaliło. Teraz chłopak chce ode mnie czegoś więcej, ale nie jestem w stanie mu tego dać. Wszystko się zmieniło. Chciałabym móc powiedzieć mu dlaczego, ale nie potrafię. Nie wiedziałam, jak bardzo go potrzebuję, póki nie wyjechał na studia, a ja zostałam kompletnie sama. Pewnego dnia...

Pewnego dnia do miasta zawitał Asher Hunt.

Chłopak z ciemnymi, urzekającymi oczyma i zarozumiałym uśmieszkiem tchnął życie w to, co ze mnie pozostało. Pomógł mi zapomnieć o bólu, który więził mnie już od tak dawna.

Byłam zraniona.
Zostałam ocalona.
Odzyskałam nadzieję.
Tamtej nocy myślałam, że to koniec mojej historii, jednak teraz wiem, że był to jej nowy początek.

Przynajmniej dopóki pewien sekret nie wywrócił mojego świata do góry nogami…
Ponownie.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/151

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/151

Oficjalna recenzja
Natalia-Lena książek: 2410

Dla niej nie zaświeci słońce…

Gdy Wydawnictwo Filia w maju 2016 roku wydało powieść „Promyczek” Kim Holden, czytelniczki poznały niezwykłą bohaterkę - Kate Sedgwick. Niezłomna optymistka zawsze i wszędzie szukała dobra, nawet jeśli jej samej los nie oszczędzał. Zaprawiona w bojach o lepsze życie, była promykiem, który rozpraszał cudze smutki. Dla niej zawsze świeciło słońce. W czerwcu dzięki temu samemu wydawnictwu poznaliśmy kolejną Kate, Kate Alexander. Lisa De Jong sprawiła, że obok promyczka zaczął padać deszcz, a optymizm i entuzjazm zaczęły gasnąć. Na scenę wkroczyła melancholia, smutek, a ciepło ustąpiło miejsca chłodnym wspomnieniom. Kate & Kate – każda z nich stanęła w obliczu miłości i straty, każda z nich musiała zmierzyć się z trudnymi dylematami, jednocześnie będąc młodą kobietą na progu dorosłości. Nie bez powodu zestawiam ze sobą poświęcone im powieści, bo podobieństw w ich historiach jest sporo, ale ważniejsze od nich są odmienne drogi, którymi podążyły.

Po tragedii, która ją dotknęła, a o której dowiadujemy się już na wstępie, Kate żyje na marginesie własnego życia. Podczas gdy jej rówieśnicy przygotowują się do wyjazdu na studia, ona świadomie postanawia pozostać w małym miasteczku i dalej żyć w cieniu, ostrożnie, spokojnie. Jej jedyny przyjaciel, Beau Bennett, nie zamierza jednak rezygnować z uroków młodości i wybiera się na wyższą uczelnię w innym mieście. To wystarczyłoby, by ich przyjaźń stanęła pod znakiem zapytania, ale Kate i Beau muszą zmierzyć się z poważniejszym problemem: zmieniającymi się uczuciami. Jednak w życiu Kate na razie nie ma miejsca na miłość, nie wśród tych wszystkich sekretów. Osamotniona dziewczyna, umykając przed spojrzeniami ludzi, którzy szukają w niej śladów dawnej Kate, bezskutecznie zmaga się z przeszłością. Pewnego dnia w miasteczku zjawia się Asher Hunt, trafiając w sam środek czasu, który się zatrzymał. On nie szuka dawnej Kate, bo jej nie znał. On nie przypomina o koszmarze, bo nie należy do tamtego świata. Jeśli nie jest częścią jej przeszłości, być może stanie się częścią jej przyszłości?

„Kiedy pada deszcz” to kolejna powieść, która powstała, by wycisnąć z czytelniczek możliwie najwięcej łez. W moim przypadku to jej się nie udało, głównie dlatego, że ciągle świeże w moim umyśle jest wspomnienie „Promyczka”, jednak brak łez niekoniecznie świadczy przeciwko tej książce. Powieść Lisy De Jong to romantyczna opowieść o dużym ładunku emocjonalnym, który trafi prosto do serc wrażliwych fanek gatunku.

Młodzi, których stworzyła autorka, nie mają łatwego życia i to ono stanowi podstawę powieści. Ich rozterki i refleksje splatają się z wypełnioną smutkiem atmosferą historii. Niektórzy chcą być kochani, ale czują, że samotność jest lepszym wyborem, gdy nie ma się odwagi, by mówić o swoich tajemnicach. Inni chcą być kochani i szukają kogoś, kto odwzajemni uczucie, pozwalając zapomnieć o niechcianych sekretach. Wszyscy spotykają się w połowie drogi, gdzie próbują poukładać swoje życia – niektóre roztrzaskano jakiś czas temu, inne dopiero zaczynają się kruszyć. Ich dorastanie w dużej mierze opiera się na godzeniu się z przeszłością i dostrzeganiu, że mają przed sobą przyszłość. „Kiedy pada deszcz” to zapis poszukiwań miłości, ale przede wszystkim siły, by móc stawić czoła codzienności. W centrum tych zmagań znajduje się Kate, rozdarta pomiędzy najlepszym przyjacielem imieniem Beau, który odszedł, a nowo poznanym Asherem, który niespodziewanie zjawił się w jej życiu. Coś, co mogłoby zapowiadać trójkąt miłosny, wcale nim nie jest, bo De Jong od dramatów związanych z trudnym wyborem woli zaangażowanie w jedną relację. To właśnie miłość rodząca się pomiędzy Kate i Asherem nadaje słodyczy tej gorzkiej – a raczej słonej (od łez bohaterów) opowieści. To jej najpiękniejsza część, bo od ciężaru problemów, które przygniatają i nie pozwalają żyć, przechodzimy do życia, które nadal nie jest łatwe, nie jest pozbawione trosk i smutku, ale zaczyna pojawiać się w nim światło. Po raz kolejny spotykamy się z przesłaniem podnoszącym na duchu, które wpleciono w delikatny romans. Choć sama historia pobrzmiewa słowami już znanych opowieści, to niezaprzeczalnie wyróżnia się klimatem – pod tym względem dawno nie czytałam takiego New Adult.

„Kiedy pada deszcz” to historia miłości i cierpienia, która udowadnia, że nawet najbardziej roztrzaskane serca da się poskładać, choć nigdy nie da się uniknąć blizn. Według Lisy De Jong nie chodzi o to, by pozbywać się ich za wszelką cenę, ale by żyć pomimo nich. To dobry tytuł dla czytelniczki, która pragnie wzruszyć się w trakcie lektury, otrzeć łzy smutku i pozwolić płynąć łzom radości. A po skończonej lekturze przyda się ciepło kogoś bliskiego, szczególnie w deszczowe dni.

Natalia Lena Karolak

Gosia | 2017-01-16
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 15 stycznia 2017

Książka - można by powiedzieć - kompletna. Jest w niej miejsce na śmiech i łzy, jak w życiu. Kolejna powieść w krótkim czasie o głębokiej miłości młodych ludzi, prawie nastolatków. Każda z tych książek była trochę inna, ale ta była chyba najbardziej wzruszająca.
Zaczynając ją, nie spodziewałam się, że wywoła we mnie, aż takie emocje.
Właściwie rzadko płaczę przy książkach. Tu już początek był trudny, a w połowie było już po mnie. Nie pamiętam, kiedy ostatnio książka doprowadziła mnie do takich wzruszeń, ale Lisa de Jong potrafiła to zrobić.
I mimo że schemat wydaje się znany lub podobny do innych opowieści, to jednak ta historia dotarła do mnie jakoś bardziej.
Ciężko mi teraz wybrać następną lekturę, bo ciągle myślę o tej poprzedniej.
Polecam w zestawie z zapasem chusteczek.

kryminalnakuchnia | 2017-03-13

Sama nie wiem, dlaczego podchodziłam do przeczytania tej książki jak przysłowiowy "pies do jeża". Może spowodowała to zbyt nachalna nagonka medialna, może słodko słodka okładka, a może słowa które ujrzałam na okładce.

Bo cóż innego można sobie wyobrazić czytając zdanie "When it's rain, think of me"?? Rycerza na białym rumaku? Kąpiel w bali pełnej miodu? Miód ociekający zewsząd? Słodycz? Lukier? Jednorożec? Czy niestrawność?

Jak się okazało, w tym przypadku, niestrawności nie było. Były za to emocje, emocje i jeszcze raz emocje. Stwierdzenie "nie oceniaj książki po okładce" idealnie pasuje do "Kiedy pada deszcz", bo to co w niej znalazłam było niesamowite i zaskakujące.

Nie pamiętam już, która z czytanych przeze mnie książek doprowadziła mnie do stanów, które towarzyszyły mi podczas lektury "Kiedy pada deszcz".

Lisa De Jong, w mojej opinii, stworzyła książkę kompletną.

Już od pierwszych stron obserwujemy życie wyrazistych i kolorowych bohaterów, którzy wzbudzają naszą...

mclena | 2015-12-28
Przeczytana: 06 czerwca 2015

"When it rains, think of me, I'll be your umbrella, Kate. I'll be your barrier from the storm, when life gets too heavy. Don't let the storm wash you away."

Uwaga! Książka nie zawiera niezbędnika każdej miażdżącej serce powieści. Karton chusteczek do nabycia osobno.

Kate to dziewczyna, którą los nie oszczędził nawet odrobinę. Od dłuższego czasu zmaga się ze skrywaną tajemnicą, która zabiła w niej radość życia. Jako ofiara gwałtu nie potrafi odnaleźć w sobie sensu życia i odsuwa od siebie Beau - jej jedynego przyjaciela i chłopaka, którego skrycie kocha od lat. Kiedy więc kończąc liceum przychodzi czas podjąć decyzję o kolejnym kroku, ona postanawia zrobić przerwę i przekonuje Beau, by wyjechał studiować nie zwarzając na nic. Nie chce, by jej osoba ograniczała go i by poświęcał swoje marzenia i plany dla niej. Kiedy chłopak wyjeżdża zaczyna go ignorować. Choć nie jest jej łatwo, postanawia sie poświęcić. Kiedy więc w miasteczku pojawia się Asher, wszystko zmienia się na lepsze,...

Kasiek | 2016-07-05
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 05 lipca 2016

Książka nie tylko interesująca i wciągająca, ale przede wszystkim mądra i wzruszająca. Historia Kate, jej dramatycznej przeszłości, niełatwej teraźniejszości i niewiadomej przyszłości daje do myślenia i pozostaje w pamięci. Trudne przeżycia głównej bohaterki autorka ukazała nie tylko w przenikliwie smutnym świetle, ale też z dużą dozą optymizmu, stawiając na jej drodze odpowiednich ludzi. Autorka kładzie nacisk na takie wartości jak miłość, przyjaźń, zaufanie. Śmierć nie tylko nie jest kresem uczucia, ale lekcją życia i wskazówką na przyszłość. Znaczna część fabuły skupia się na uczuciach i rozterkach emocjonalnych Kate. Nie tylko boryka się ona z dramatem z przeszłości, ale też dzieli serce pomiędzy dwóch ważnych dla niej mężczyzn. Rozwiązanie tej patowej sytuacji może nie jest zaskoczeniem, ale jakże subtelnie ukazane.
Może pomysł na fabułę nie jest zbyt oryginalny, ale sposób, w jaki został zrealizowany i umiejętność autorki grania na emocjach czytelnika wynagradza...

Agnieszka | 2016-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2016

Koniec życia u jego początku

Kochani, czy pamiętacie dzień kiedy kończyliście liceum i wybieraliście się na studia? A może właśnie teraz kończycie ten wyjątkowy etap w swoim życiu i chcecie iść na przód wyruszając w samodzielną "podróż'. Jest to ten wyjątkowy moment dla każdego młodego człowieka kiedy czujemy podekscytowanie i radość tym, że teraz możemy sami pokierować naszym życiem decydując w jakim kierunku ma ono podążać. Z entuzjazmem patrzymy w przyszłość. Wydaje się to takie proste i oczywiste. Niestety jak się za chwile przekonacie nie zawsze taki bieg wydarzeń jest pewnikiem w życiu. Bo wystarczy tylko jedna chwila, jedna nieprzemyślana decyzja, by nasze życie stało się bolesną egzystencją w której zostaje nam odebrane wszystko co najcenniejsze, a nasze plany i marzenia umierają razem z nami.

Drogi czytelniku dziś zapraszam cię na lekturę książki która boli, wzrusza i porusza. Książki, która uświadomi Ci, że nic w życiu nie jest Ci dane na zawsze. To, że dziś wygląda...

wiooletka13 | 2014-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

UWAGA ! Nie zabierajcie się za nią bez dużej paczki chusteczek,ciepłych kapci oraz butelki wina.

Tak dobrze czytacie.Nie pamiętam kiedy miałam okazję czytać taką niezwykłą książkę.Zabierając się za nią miałam całkiem inne nastawienie, a w zamian za to dostałam: emocjonalną,pełną miłości oraz bólu pozycje.

Piękna historia,która może zdarzyć się każdej z nas. Ale nie każda może mieć takie szczęście,aby w tym całym bagnie znaleźć swojego Ashera.Ale życzę tego każdej.

Anna | 2017-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

NA DESZCZOWE DNI TRZEBA TEŻ COŚ MIEĆ...

„Kiedy pada deszcz” Lisy de Jong to przejmująca historia miłosna.
Główną bohaterką jest nastolatka o imieniu Kate u progu dorosłości.
Fabuła powieści skupia się na uczuciach młodej dziewczyny, która pewnego dnia zostaje mocno skrzywdzona. Od tej chwili zamyka się w sobie. Obwiniając siebie za to co ją spotkało odsuwa się od rówieśników i przede wszystkim od chłopaka, najlepszego i najwierniejszego przyjaciela. Rezygnuje ze studiów. Wciąż rozpamiętuje zdarzenie które, jest przekonana zmieniło ją na zawsze. Nie jest gotowa na miłość. Jednak to uczucie, niesamowite, niespodziewanie dopada ją.
Miłość ją uleczy, ale i kolejny raz zrani jeszcze mocniej. Ocali, by zadać ból. Jednak i tym razem po burzy wyjrzy słońce.

„Czy jedna miłość jest lepsza od drugiej? Nie wiem, cieszę się, że odnalazłam je obie.”

„Kiedy pada deszcz” Lisy de Jong to love story dostarczające ogromnych emocji. Wzrusza. Dla wielu wyciskacz łez. GORĄCO POLECAM!

książek: 2007
magpie101 | 2016-04-09

Gdybym mogla to dalabym tej ksiazce 11 gwiazdek! Pieknie opisana milosc, ktora rozdarla mi serce i wyplakalam czytajac ja wiele lez ale warto bylo. Ona jedna i ich dwoch, jeden zostal odrzucony i cierpial (nie lubie ksiazek, w ktorych sa trojkaty), ona wlasciwie nie miala dylematu kogo wybrac, bo zrobila to co dyktowalo jej serce. Zycie samo napisalo dla nich ciag dalszy, a zadne z nich nie mialo na to wplywu. Uwielbiam Kate, Beau i Ashera, a cala ksiazke kocham i bardzo polecam.
Ksiazka ma 2 czesc ale tak naprawde konczy sie tak, ze 2 czesc jest calkowicie zbedna i smialo mozna czytac 1.

Pinina_Paulina | 2016-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2016

Dla takich książek jak ta, zdecydowanie brakuje skali.
Jestem, czuję się wypruta emocjonalnie.
Książka jest wspaniała. Tak bardzo pełna różnych emocji, słodko-gorzka, przede wszystkim jest wzruszająca.
Piszę tą opinię zaraz po jej odłożeniu i jestem zalana łzami. Za szczęścia i ze smutku.
Każdy, absolutnie każdy powinien ją przeczytać.
Już teraz wiem, że jeden raz to za mało.
Będę do niej wracała często. Bardzo często.

kaasjaa | 2014-12-25
Przeczytana: 22 grudnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Każdy może tworzyć nowe wspomnienia, ale ich jakość zależy od ludzi, którzy nam towarzyszą w życiu.
Czytając tą książkę czułam lawinę emocji. Radość, szczęście, ale też dużo smutku, bólu i cierpienia. Nie pamiętam kiedy tak płakałam nad książką. Już na samo wspomnienie historii Kate i Ashera łezka kręci się w oku. Choroba nie powinna dotknąć Ashera w tak młodym wieku, ale często życie jest niesprawiedliwe :( Dzięki temu chłopakowi Kate na nowo zaczęła się cieszyć z życia, jego podejście było dla niej skuteczną terapią aby poradzić sobie z własnymi demonami. Kate miała ogromne szczęście, że spotkała w życiu dwóch facetów, którzy oddali by za nią życie. Żałuję, że historia tak się potoczyła a nie według scenariusza, który dla mnie byłby wymarzony, ale nie żałuję jednego - przeczytania tak wspaniałej książki!