Razem będzie lepiej

The One Plus One
Nina Dzierżawska
Ag2S

Inne wydania

Jess nie należy do kobiet, które łatwo się poddają Na miejscu Jess każdy miałby dosyć. Pracy na dwa etaty, chodzenia przez cały rok w jednej parze dżinsów, kupowania najtańszych jogurtów na promocji w supermarkecie i wybaczania byłemu mężowi, że nie płaci alimentów. Jednak Jess nie należy do kobiet, które łatwo się poddają. „Damy sobie radę” mogłaby mieć wydrukowane na koszulce. Kiedy okazuje...

Jess nie należy do kobiet, które łatwo się poddają

Jednak Jess nie należy do kobiet, które łatwo się poddają. „Damy sobie radę” mogłaby mieć wydrukowane na koszulce. Kiedy okazuje się, że jej córka ma szansę na zdobycie stypendium w wymarzonej szkole, gotowa jest ruszyć na drugi koniec kraju, zabierając ze sobą:
1. jednego problematycznego nastolatka,
2. jedną wybitnie uzdolnioną dziewczynkę z chorobą lokomocyjną,
3. jednego kudłatego psa o wielkim sercu.
Oraz...
4. przypadkowo spotkanego mężczyznę na życiowym zakręcie, który w krytycznym momencie wyciąga do nich pomocną rękę.

Czy wspólna podróż pokaże im, że… razem będzie lepiej?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Kasiek | 2015-05-23
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2015
Przeczytana: 23 maja 2015

Sięgając po tę książkę, jedyne czym się kierowałam, to nazwisko autorki. Po lekturze "Zanim się pojawiłeś", nie musiałam czytać opisu na okładce, która swoją drogą nie wydaje mi się zbyt udana, ani opinii innych czytelników, aby wiedzieć, że książka będzie dobra. Samo nazwisko autorki jest gwarancją ambitnej lektury, która poruszy struny najgłębszych emocji. Wyszukana, wielowątkowa fabuła wciąga od pierwszej strony. Bohaterowie są dobrze wykreowani i wzbudzają sympatię, a zwłaszcza Jess, której nie sposób nie pokochać. Jej walka z przeciwnościami losu i starania o zapewnienie swojej rodzinie godnego bytu, wzbudzają podziw i uznanie. Mimo, że życie nie jest dla niej łaskawe, optymizm, który jej nie opuszcza, jest imponujący.
Autorka zderzyła ze sobą dwa światy: dostatku i skrajnej biedy. Problemy, które dla jednych nie istnieją, dla drugich stanowią sens ich egzystencji. Styl życia, który dla jednych jest "chlebem powszednim", dla drugich stanowi cel nie do osiągnięcia. Tłem dla...

Kiwi_Agnik | 2015-11-29
Przeczytana: 28 listopada 2015

"... choćby nawet cały świat rzucał w ciebie kamieniami, to jeżeli mama stoi po twojej stronie, nic ci się nie stanie."

Rewelacyjna wypełniona optymizmem i przesiąknięta wzruszeniami powieść o ludzkich przemianach, o trudnościach życia codziennego, o rodzinie, o więzi, przyjaźni i miłości, a nade wszystko o tym, że... razem jest lepiej.

Autorka wykreowała przesympatyczne postaci, wplatając w udane wątki i dialogi bardzo ciekawą, prawdziwą, prostą, nieprzesłodzoną opowieść i "stworzyła" z tego całość, która mnie oczarowała.

Brawa i ukłony!

onika | 2016-04-18
Na półkach: Przeczytane, Czytadła
Przeczytana: kwiecień 2016

Była sobie kobieta, która miała na głowie dwójkę dzieci, olbrzymiego psa i znikąd wsparcia. Nieważne, jak ciężko pracowała, jak starała się postępować uczciwie, zawsze miała pod górę.
Był sobie mężczyzna, który dość szybko wdrapał się na szczyt, ale przez własną głupotę się z niego sturlał.
Wpadli na siebie i jak to przy zderzeniach – najpierw spięcie, a potem się okazuje, że fajnie mieć towarzysza niedoli.

Była sobie kobieta, którą życie przerosło i nie starczyło jej nadziei, by powstrzymać głupi krok. Był sobie mężczyzna, który uciekając przed własnymi problemami wmieszał się w cudze. Była dziewczynka, która kochała matematykę i lubiła błyszczące ubrania. Była chłopak, który lubił się malować i rozumiał z życia dużo więcej niż niejeden dorosły. I był pies tak bardzo wierny, jak bardzo ślinił się i smrodził. I była droga do przejechania, stypendium do zdobycia, sprawy do załatwienia i mnóstwo rzeczy niewypowiedzianych. I był jeden samochód, w którym tak łatwo było o bliskość, że...

allison | 2016-04-02
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 02 kwietnia 2016

"Razem będzie lepiej" to ciepła, wzruszająca powieść, dająca czytelnikowi pozytywnego kopa:).
Mimo iż losy głównej bohaterki i jej dzieci obfitują w życiowe rozczarowania, problemy, a nawet dramaty, całość okazuje się optymistyczna, gdyż pokazuje, że warto walczyć o swoje miejsce na ziemi i o prawo do szczęścia.

Na pewno nie jest to literatura wysokich lotów, ale w kategorii obyczajowych czytadeł plasuje się na górnych półkach - fabuła nie jest banalna ani pretensjonalna, dialogi wypadają naturalnie i przekonująco (a to ważne, gdyż jest ich tu sporo).
Owszem, bohaterowie są nieco schematyczni i finał łatwo przewidzieć, jednak autorka przygotowała kilka fabularnych niespodzianek, na które warto poczekać.

Całość trzyma w napięciu i dostarcza sporo emocji, gdyż trudno przejść obojętnie obok perypetii głównych bohaterów.
Na poprawienie nastroju i dla relaksu to idealna lektura.

Książkowo_czyta | 2015-05-28
Przeczytana: 14 kwietnia 2015

W twórczości tej autorki wręcz zakochałam się po przeczytaniu powieści „Zanim się pojawiłeś”, w związku z powyższym gdy tylko zobaczyłam w zapowiedziach wydawniczych Znaku jej najnowszą książkę już wiedziałam, że z całą pewnością po nią sięgnę jak tylko nadarzy się ku temu okazja i oczywiście tak też się stało.

Jess jest matką dwójki dzieci i nie ma łatwego życia, a mimo to jest niepoprawną i śmiało można powiedzieć „nieuleczalną” optymistką. Córeczka Jess , Tanzie, jest geniuszem matematycznym. Natomiast Nicky to dosyć zamknięty w sobie i wycofany nastolatek. Jest on pasierbem naszej bohaterki.

Po rozstaniu z mężem, które początkowo ma mieć charakter jedynie tymczasowy młoda kobieta, aby utrzymać siebie i dzieci podejmuje się różnych prac między innymi jako kelnerka w barze czy też sprząta domy i apartamenty zamożnych ludzi mieszkających na luksusowym osiedlu.

Drugim głównym bohaterem jest ED, pracownik dużej firmy komputerowej, który pewnego dnia zostaje oskarżony o...

pietruszka | 2016-04-12

Lekka, przyjemna, bezpretensjonalna. Cudowna na weekend, kiedy potrzebujesz wyłączyć umysł ale nie zgłupieć. Sympatyczni bohaterowie z którymi szybko się zaprzyjaźniasz i kibicujesz (inni recenzenci pięknie tę trzódkę opisali:) a że wiesz iż skończy się happy to git. Ta książka to taka pozytywna ładowarka akumulatorów przed poniedziałkiem.

miki24gr | 2015-06-05
Na półkach: Przeczytane, 2015, E- moje
Przeczytana: 05 czerwca 2015

Naprawdę bardzo fajna, pełna emocji powieść obyczajowa, którą szybko się czyta, trudno odłożyć na bok i kończy się czytać z uśmiechem na twarzy:)). Dostarcza pełną dawkę witaminy O- jak optymizm;)). W sam raz nadaje się na letnią lekturę dla każdego!!! Polecam!

Anna | 2016-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2016

Absolutnie rewelacyjna książka. Porusza poważne tematy z rozbrajającą szczerością. Zabawna i wzruszająca. Błyskotliwość dialogów dosłownie powala. Jak dla mnie to Wielka Literatura. Jojo Moyes napisała książkę, która zachwyca pod każdym względem. Gorąco Polecam!

Madi | 2015-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2015

Na książkę trafiłam przypadkiem i nie byłam co do niej do końca przekonana myśląc ,ze jest to takie zwykłe czytadło jakich wiele,ale cieszę się ,że zdecydowałam się na nią,bo zostałam mile zaskoczona.
Książka bardzo mi się podobała i spędziłam z nią przyjemne chwile.
Jest pełna optymizmu, bardzo życiowa,z poczuciem humoru ,a miejscami wzruszająca i irytująca.
Bohaterów po prostu nie da się nie lubić,ja polubiłam wszystkich ich bez wyjątku-oczywiście tych głównych,bo Martego udusiłabym własnymi rękami.
Czytając ją miała przed oczami gotowy scenariusz-myśle,że byłby z niej niezły film.

książek: 1937

"Złamane serce to luksus, na który nie może sobie pozwolić samotna kobieta..."

Było to moje pierwsze spotkanie z prozą Jojo Moyes, swego czasu rzadko sięgałam po tego typu literaturę, aczkolwiek w ostatnim czasie pomału wyzbywam się uprzedzeń i nadrabiam zaległości. Zatem cieszę się, że trafiłam na tę powieść, bowiem książka "Razem będzie lepiej" dostarczyła mi wielu różnorodnych emocji, od śmiechu, poprzez ogromne wzruszenie, a chwilami nawet gniew. Jest to jedna z tych powieści, które ukazują, że nasz żywot nie jest jedynie piękną bajką, że stawia przed nami wyzwania, doświadcza nas jednocześnie nie dając gotowej recepty, jak wystrzegać się przed błędami, jak podążać przez życie, aby nie spotykać na swojej drodze niewłaściwych ludzi i jak unikać epizodów, które rujnują nasze poglądy i marzenia. Zwyczajnie burzą naszą wiarę w drugiego człowieka. Jednak ta powieść ukazuje także, że nie wolno się poddawać, że należy walczyć o swoje przekonania i pragnienia, o swoich bliskich, dać...

Książka wydana specjalnie dla DKK

„Razem będzie lepiej” to kolejna książka w dorobku Jojo Moyes, autorki popularnej i lubianej przez czytelników na całym świecie. To wyjątkowo optymistyczna powieść, którą wyróżnia jeszcze jedna niezwykła cecha – to pierwsza w Polsce książka przygotowana z myślą o Dyskusyjnych Klubach Książki. Zawiera pytania, które ułatwią dyskusję wszystkim lubiącym rozmawiać o przeczytanych lekturach.