The One Plus One
Ag2S

Jess nie należy do kobiet, które łatwo się poddają Na miejscu Jess każdy miałby dosyć. Pracy na dwa etaty, chodzenia przez cały rok w jednej parze dżinsów, kupowania najtańszych jogurtów na promocji w supermarkecie i wybaczania byłemu mężowi, że nie płaci alimentów. Jednak Jess nie należy do kobiet, które łatwo się poddają. „Damy sobie radę” mogłaby mieć wydrukowane na koszulce. Kiedy okazuje...

Jess nie należy do kobiet, które łatwo się poddają

Jednak Jess nie należy do kobiet, które łatwo się poddają. „Damy sobie radę” mogłaby mieć wydrukowane na koszulce. Kiedy okazuje się, że jej córka ma szansę na zdobycie stypendium w wymarzonej szkole, gotowa jest ruszyć na drugi koniec kraju, zabierając ze sobą:
1. jednego problematycznego nastolatka,
2. jedną wybitnie uzdolnioną dziewczynkę z chorobą lokomocyjną,
3. jednego kudłatego psa o wielkim sercu.
Oraz...
4. przypadkowo spotkanego mężczyznę na życiowym zakręcie, który w krytycznym momencie wyciąga do nich pomocną rękę.

Czy wspólna podróż pokaże im, że… razem będzie lepiej?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Długo nie mogłam wgryźć się w tę opowieść - prawdę mówiąc szło mi jak po grudzie... Zero emocji, zero zaangażowania, miałam też chwilami chęć porzucenia tej książki. Teraz wiem, że byłby to straszny błąd - i stwierdzam z pełnym przekonaniem, że pokochałam w niej absolutnie wszystko.

Moyes to według mnie mistrzyni budowania relacji między bohaterami - są wiarygodne, przekonujące, nic tu nie dzieje się za szybko i nie bierze się znikąd. Ich wzajemne przywiązanie rozwija się naturalnie i rośnie z czasem. Nie ma tu miłości od pierwszego wejrzenia, która według mnie prawie zawsze jest sztuczna i nieprawdopodobna... Jess i Ed rozpoczynają swoją trudną i nieoczekiwaną podróż jako zupełnie obcy sobie ludzie, nawet nie pałający do siebie szczególną sympatią. Dopiero to, to przeżyją, ich do siebie zbliży.

Autorka ma też niesamowity talent do nadawania tworzonym przez siebie historiom wyjątkowości. To nie są tylko kolejne łzawe opowieści, banalne i przewidywalne, i puste jak...

Kasiek | 2015-05-23
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2015
Przeczytana: 23 maja 2015

Sięgając po tę książkę, jedyne czym się kierowałam, to nazwisko autorki. Po lekturze "Zanim się pojawiłeś", nie musiałam czytać opisu na okładce, która swoją drogą nie wydaje mi się zbyt udana, ani opinii innych czytelników, aby wiedzieć, że książka będzie dobra. Samo nazwisko autorki jest gwarancją ambitnej lektury, która poruszy struny najgłębszych emocji. Wyszukana, wielowątkowa fabuła wciąga od pierwszej strony. Bohaterowie są dobrze wykreowani i wzbudzają sympatię, a zwłaszcza Jess, której nie sposób nie pokochać. Jej walka z przeciwnościami losu i starania o zapewnienie swojej rodzinie godnego bytu, wzbudzają podziw i uznanie. Mimo, że życie nie jest dla niej łaskawe, optymizm, który jej nie opuszcza, jest imponujący.
Autorka zderzyła ze sobą dwa światy: dostatku i skrajnej biedy. Problemy, które dla jednych nie istnieją, dla drugich stanowią sens ich egzystencji. Styl życia, który dla jednych jest "chlebem powszednim", dla drugich stanowi cel nie do osiągnięcia. Tłem dla...

Kiwi_Agnik | 2015-11-29
Przeczytana: 28 listopada 2015

"... choćby nawet cały świat rzucał w ciebie kamieniami, to jeżeli mama stoi po twojej stronie, nic ci się nie stanie."

Rewelacyjna wypełniona optymizmem i przesiąknięta wzruszeniami powieść o ludzkich przemianach, o trudnościach życia codziennego, o rodzinie, o więzi, przyjaźni i miłości, a nade wszystko o tym, że... razem jest lepiej.

Autorka wykreowała przesympatyczne postaci, wplatając w udane wątki i dialogi bardzo ciekawą, prawdziwą, prostą, nieprzesłodzoną opowieść i "stworzyła" z tego całość, która mnie oczarowała.

Brawa i ukłony!

onika | 2016-04-18
Przeczytana: kwiecień 2016

Była sobie kobieta, która miała na głowie dwójkę dzieci, olbrzymiego psa i znikąd wsparcia. Nieważne, jak ciężko pracowała, jak starała się postępować uczciwie, zawsze miała pod górę.
Był sobie mężczyzna, który dość szybko wdrapał się na szczyt, ale przez własną głupotę się z niego sturlał.
Wpadli na siebie i jak to przy zderzeniach – najpierw spięcie, a potem się okazuje, że fajnie mieć towarzysza niedoli.

Była sobie kobieta, którą życie przerosło i nie starczyło jej nadziei, by powstrzymać głupi krok. Był sobie mężczyzna, który uciekając przed własnymi problemami wmieszał się w cudze. Była dziewczynka, która kochała matematykę i lubiła błyszczące ubrania. Był chłopak, który lubił się malować i rozumiał z życia dużo więcej niż niejeden dorosły. I był pies tak bardzo wierny, jak bardzo ślinił się i smrodził. I była droga do przejechania, stypendium do zdobycia, sprawy do załatwienia i mnóstwo rzeczy niewypowiedzianych. I był jeden samochód, w którym tak łatwo było o bliskość, że...

Gala | 2018-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2018

Odkładałam przeczytanie tej książki na bliżej nieokreślony czas, bo wydawało mi się, że to niepozorna historia o codziennych kłopotach i zmaganiach. Spodziewałam się kolejnej ckliwej powieści obyczajowej a tu spotkało mnie miłe zaskoczenie. Jest zupełnie inna od wszystkich znanych mi książek obyczajowych, w których zazwyczaj wszystko układa się w bardzo prosty i pozytywny sposób. Miałam wrażenie, że „ Razem będzie lepiej „ ma odniesienie do autentycznych historii, problemów ludzi, jest do bólu prawdziwa a jednocześnie nie pozbawiona zwykłej , prostej nadziei. Trochę smutna i refleksyjna ale przepełniona życiową mądrością i inteligentnym humorem. Historia o niewątpliwej sile i determinacji oraz walce z problemami. Przeczytałam również o braku pieniędzy, zaufania, kłamstwach, samotności i dramatach. Autorka zaskoczyła mnie znajomością wszelkich zawiłości ludzkich charakterów.
„ Właściwie być bogatym to by znaczyło nie myśleć w kółko o pieniądzach „
Przypadł mi do gustu sposób...

allison | 2016-04-02
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 02 kwietnia 2016

"Razem będzie lepiej" to ciepła, wzruszająca powieść, dająca czytelnikowi pozytywnego kopa:).
Mimo iż losy głównej bohaterki i jej dzieci obfitują w życiowe rozczarowania, problemy, a nawet dramaty, całość okazuje się optymistyczna, gdyż pokazuje, że warto walczyć o swoje miejsce na ziemi i o prawo do szczęścia.

Na pewno nie jest to literatura wysokich lotów, ale w kategorii obyczajowych czytadeł plasuje się na górnych półkach - fabuła nie jest banalna ani pretensjonalna, dialogi wypadają naturalnie i przekonująco (a to ważne, gdyż jest ich tu sporo).
Owszem, bohaterowie są nieco schematyczni i finał łatwo przewidzieć, jednak autorka przygotowała kilka fabularnych niespodzianek, na które warto poczekać.

Całość trzyma w napięciu i dostarcza sporo emocji, gdyż trudno przejść obojętnie obok perypetii głównych bohaterów.
Na poprawienie nastroju i dla relaksu to idealna lektura.

miki24gr | 2015-06-05
Na półkach: Eboomoje:), Przeczytane, 2015
Przeczytana: 05 czerwca 2015

Naprawdę bardzo fajna, pełna emocji powieść obyczajowa, którą szybko się czyta, trudno odłożyć na bok i kończy się czytać z uśmiechem na twarzy:)). Dostarcza pełną dawkę witaminy O- jak optymizm;)). W sam raz nadaje się na letnią lekturę dla każdego!!! Polecam!

Książkowo_czyta | 2015-05-28
Przeczytana: 14 kwietnia 2015

W twórczości tej autorki wręcz zakochałam się po przeczytaniu powieści „Zanim się pojawiłeś”, w związku z powyższym gdy tylko zobaczyłam w zapowiedziach wydawniczych Znaku jej najnowszą książkę już wiedziałam, że z całą pewnością po nią sięgnę jak tylko nadarzy się ku temu okazja i oczywiście tak też się stało.

Jess jest matką dwójki dzieci i nie ma łatwego życia, a mimo to jest niepoprawną i śmiało można powiedzieć „nieuleczalną” optymistką. Córeczka Jess , Tanzie, jest geniuszem matematycznym. Natomiast Nicky to dosyć zamknięty w sobie i wycofany nastolatek. Jest on pasierbem naszej bohaterki.

Po rozstaniu z mężem, które początkowo ma mieć charakter jedynie tymczasowy młoda kobieta, aby utrzymać siebie i dzieci podejmuje się różnych prac między innymi jako kelnerka w barze czy też sprząta domy i apartamenty zamożnych ludzi mieszkających na luksusowym osiedlu.

Drugim głównym bohaterem jest ED, pracownik dużej firmy komputerowej, który pewnego dnia zostaje oskarżony o...

jousna | 2018-03-28

Książka zapewniła mi miły relaks. Trochę jak bajka. Główna bohaterka – typowy, biedny Kopciuszek. Ale jednocześnie dzielna matka wybitnie uzdolnionej matematycznie nastolatki, ponadto opiekująca się synem byłego męża. Spotyka na swej drodze chętnego do udzielenia jej pomocy księcia. No może nie księcia, ale zaradnego mężczyznę, obecnie znajdującego się na życiowym zakręcie. Mimo wielu różnic charakteru, odmiennego stylu życia, różnic społecznych, połączyło ich uczucie. Ale oczywiście na drodze do szczęścia musieli pokonać wiele przeszkód. W książce poruszonych jest wiele ważnych tematów społecznych, min. nietolerancja, trudności finansowe, przemoc. Ale, tak jak w bajce, tak i tutaj, wszystko kończy się szczęśliwie, zło przegrywa, dobro wygrywa. A na końcu oczywiście szczęśliwe zakończenie. Dodatkowa gwiazdka za postać głównej bohaterki - dzielnej Mamy, pracującej na dwa etaty, aby zapewnić godne życie dzieciom. Brawo dla dzielnych kobiet :)

pietruszka | 2016-04-12

Lekka, przyjemna, bezpretensjonalna. Cudowna na weekend, kiedy potrzebujesz wyłączyć umysł ale nie zgłupieć. Sympatyczni bohaterowie z którymi szybko się zaprzyjaźniasz i kibicujesz (inni recenzenci pięknie tę trzódkę opisali:) a że wiesz iż skończy się happy to git. Ta książka to taka pozytywna ładowarka akumulatorów przed poniedziałkiem.