Maybe Someday

Okładka książki Maybe Someday Colleen Hoover
Okładka książki Maybe Someday
Colleen Hoover Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Maybe (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Maybe (tom 1)
Maybe Someday
Otwarte
2016-11-09
2015-05-13
2014-03-18
Piotr Grzegorzewski
Inne

Potępiać ich, czy im kibicować?

Naprawdę niespotykany temat, który jest głównym wątkiem całej książki. Ta książka naprawdę mnie zaskoczyła i serdecznie polecam.

Nie polubiłam żadnej postaci, wszyscy, próbują unikać jakiekolwiek odpowiedzialności, za siebie i swoje decyzje, jak dzieci w ciałach dorosłych. Cała historia próbuje udawać niesamowicie głęboką, ale tak naprawdę jest płytkim, powierzchownym romansem z niezdecydowanym chłopakiem, który sam nie wie czego chce oraz słabą próbą usprawiedliwienia i romantyzacji niewierności. Nie polecam.

Czy można kochać dwie osoby na raz? Czy można podzielić serce na dwie równe części i oddać dwóm różnym osobom? W mojej opinii jeśli już się kogoś kocha a mimo to zakochujesz się w kimś innym to tak naprawdę nigdy do końca nie kochało się tej pierwszej osoby...

Sydney ma poukładane życie. Studiuje, pracuje, jest w stałym związku z Hunterem i mieszka razem z najlepszą przyjaciółką Tori. Sielanka się rozsypuje, gdy w dniu swoich urodzin Sydney dowiaduję się że jest zdradzana- jej chłopak sypia z jej przyjaciółka. A wszystko wyszło od chłopaka z przeciwległego balkonu, który codziennie gra tam na gitarze. Sydney nie ma gdzie się podziać. Czuje się oszukana i wykorzystana. Ridge - wspomniany muzyk - postanawia oddać jej wolny pokoj w swoim mieszkaniu. Ale nie chce od niej pieniędzy na czynsz. Ridge jest muzykiem, tworzy piosenki ale ostatnio ma problem z pisaniem do nich tekstów. Już prędzej zauważył ze Sydney śpiewała do jego muzyki ze swojego balkonu. Prosi ją więc aby pomogła mu w tworzeniu kolejnych utworów. Bohaterowie od poczatku czują że nie będzie to zwykla współpraca. Niestety Ridge nic nie wspomina że ma dziewczynę...

Jak wspominałam prędzej autorka ma genialny talent do opisywania emocji i uczuć które zawsze towarzyszą bohaterom. I w tej książce nie było inaczej. Dokładnie wyjaśnia co Sydney i Ridge czują i jak to wpływa na ich decyzję. Ciekawie opisala również proces tworzenia muzyki którego nigdy wcześniej nie spotkałam. Była to przyjemna historia na moje nocne czytanie i dlatego zaczęłam już drugą część 😉

Tytuł: Maybe someday
Autor: Collen Hoover
Wydawnictwo: Otwarte
1 tom dylogi maybe
°°°
Jest to moja pierwsza książka przeczytana w 2024r a zarazem reread jednej z moich ulubionych książek Collen.
Historia Ridge'a i Sydney jest bolesna, ale zarazem tak piękna. Ile człowiek musi znieść by w końcu doznać prawdziwego szczęścia.
Chłopak, który od dziecka jest głuchy, z wielką pasją do muzyki i gitary oraz dziewczyna, która wymyśla teksty do jego piosenek, których jemu brakuje.
Są razem jak okrąg i promienie a mimo to życie ich blokuje. Zdrady, emocje, inna partnerka, jak pokonać przeszkody, których nie da się przeskoczyć? Czy Ridge i Sydney dotrwają do swojego może kiedyś?
Kocham też w tej książce teksty piosenek, które Sydney pisze wraz z Ridgem. Dodaje to tej książce ogromnego klimatu i uroku. Autorka napisała je sama i są one oryginalnie do właśnie tej dylogi, ponieważ dalsze losy głównych bohaterów możemy poznać w ,,Maybe Now".
Muszę jednak przyznać, że książka podobała mi się mniej niż poprzednim razem gdy ją czytałam. Nadal uwielbiam tę historię, lecz już nie do tego stopnia co dawniej.
Ocena: 3.75/5

Tytuł: Maybe someday
Autor: Collen Hoover
Wydawnictwo: Otwarte
1 tom dylogi maybe
°°°
Chłopak, który od dziecka jest głuchy, z wielką...

Wspaniała książka. Nie jest tak pikantna jak np "Ugly Love" ale opisuje nie mniej intymne doznania miłości

ig: fikcyjnimezowie

🎶

Jest to jedna z pierwszych książek, które miałam przyjemność przeczytać. Zdecydowanie przekonał mnie tytuł i nie żałuję chwil spędzonych z tą książka. Opinie są różne. Jedni są zachwyceni, drudzy zawiedzeni. Uważam, że właśnie na tym polega piękno książek - każda ma swoją własną historie oraz swojego wielbiciela. Nie każda książka ma się podobać każdemu. ,,Maybe Someday” jest już ze mną od moich początków z książkami i utwierdziła mnie tylko w tym, że kocham to robić. Kocham czytać. Książka ma bardzo ciekawą fabułę i opisuje ludzi którzy stoją przed ciężkimi wyborami, które zmienią ich życie. Bardzo podoba mi się wątek muzyczny, który jest ukazany w powieści. Te piosenki naprawdę istnieją! Myślę, że to daje ogromny plus dla książki, że teksty piosenek stworzonych przez bohaterów są pokazane w książce oraz oczywiście to, że piosenki zostały stworzone. Dzięki temu bardziej można się wczuć w historie - równocześnie słuchać playliste i czytać opis procesu ich tworzenia. Historia zdecydowanie wyróżnia się między innymi, ponieważ porusza istotne kwestie . Cieszy mnie, że są brani pod uwagę osoby również niepełnosprawne, co nie zdarza się często w książkach, a to sprawia że historia staje się bardziej realna. Gdy bohaterowie muszą się zmagać z trudnościami i nie zawsze w ich życiu było kolorowo.
Jeżeli szukacie dobrej młodzieżówki z nietypowym wątkiem oraz pełnej miłości... Na co czekacie?

⭐3,5/5⭐

ig: fikcyjnimezowie

🎶

To co ta autorka robi z moim sercem, kiedy czytam jej książki jest niesamowite. Całą sobą uczestniczyłam w tej historii, razem z bohaterami przeżywałam wszystkie emocje, dla mnie? definicja idealnego romansu.

Jak oceniacie czytelniczo swój początek roku? 🤔

Ja muszę przyznać, iż zaczął się całkiem przyjemnie. I nawet wpadła pierwsza ocena 10/10. ⭐️ Nie obyło się także bez jednego rozczarowania. 🤭

🛑 książka ze zdjęcia to prezent od męża. 🤗
„Może nie jestem jej bohaterem, którym zawsze starałem się być, może ona w tej chwili w ogóle nie potrzebuje bohatera. Bo niby czemu miałaby potrzebować? Ma kogoś o wiele silniejszego ode mnie: siebie”. 🥹❤️

Drogi czytelniku.
Dziś zabiorę cię do świata, w którym bohaterowie rozdarci są między „może kiedyś” a „właśnie teraz”. To tam emocje ukryte są między słowami, a muzykę czuję się całym ciałem. 🥰

Książka „Maybe Someday” totalnie mnie sobą oczarowała, a relacja głównych bohaterów, którzy odczuwają muzykę, w zupełnie inny sposób niż my sprawiła, iż pokochałam tę powieść całym sercem.

Przewracając jej kartki, byłam pod ogromnym wrażeniem niebanalnej fabuły, ogromu emocji, dużej dawki muzyki oraz przede wszystkim relacji, która rodziła się między bohaterami. Tutaj wszystko idealnie ze sobą współgrało, chociaż na początku nic nie było oczywiste.

@colleenhoover jak zawsze napisała piękną, uroczą i wciągającą powieść, ale nie omieszkała również poruszyć trudnych tematów dotyczących zarówno rodziny, chorób, zdrady, jak i tego, jak postrzegają świat osoby niesłyszące. Podróż, którą odbyłam razem z autorką, była niesamowita, otwierająca serce. Weszłam w życie bohaterów i odczuwałam każdą komórką swojego ciała to samo co oni. Nie mogłam się oderwać, a z drugiej strony nie chciałam jej kończyć. 😭

Reasumując: kocham, kocham, kocham! To moim zdaniem najlepsza rekomendacja, gdyż nie umiem wyrazić tego inaczej. Słowa w mojej głowie nie chcą się ułożyć, ale możecie być pewni, iż ta lektura nadal we mnie żyje, mam ochotę do niej wrócić, mimo iż tak naprawdę niedawno ją przeczytałam, a odświeżając cytaty, łzy pojawiły się w oczach.

#calyswiatpoleca ! Wy czytajcie i dajcie się porwać, a tym samym pozwólcie aby muzyka wybrzmiała. 🙌🏻

Jak oceniacie czytelniczo swój początek roku? 🤔

🛑 książka ze zdjęcia to prezent od męża. 🤗

"Maybe someday" to cudowna książka.
Chetnie wracam do niej w pochmurne dni, jest doskonałym lekarstwem na chandre. To jedna z tych książek, które wywołują na twarzy uśmiech, w sercu ciepło, a duszy przynoszą ukojenie. Doznania spływają kaskada emocji, od radości przez wzruszenie po złość. Polecam, Hoover to dobra pisarka!

"Maybe someday" to cudowna książka.

Super książka! Bardzo płynie się ją czyta.

Super książka! Bardzo płynie się ją czyta.

• 2015
  • Romans