Zanim się pojawiłeś

Jojo Moyes Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Lou Clark (tom 1) Seria: Leniwa Niedziela literatura obyczajowa, romans
Me Before You
Dominika Cieśla-Szymańska
Świat Książki
Dominika Cieśla-Szymańska literatura kobieca literatura angielska literatura brytyjska miłość paraliż niepełnosprawny
Me Before You
Lou Clark (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
Dominika Cieśla-Szymańska
Leniwa Niedziela

Opinie [2 618]

Ta opowieść jest tak piękna i wzruszająca, że nie wiem jak mam odpisać ten zachwyt.
Uwielbiam!

Książka napisana z pomysłem. Wciąga i wzrusza.

Książka na bardzo długo zostaje w pamięci, jest to jedna z tych o której myśli się po przeczytaniu niemal w każdej wolnej chwili a co gdyby...

Uśmiech przez łzy. Dawno żadna książka tak srodze nie zagrała na moich emocjach - minęło już kilka godzin od ostatniej kropki a ja nadal tkwię w melancholijnej mieszance smutku, uśmiechu i spokoju.
Historia zmusza człowieka do refleksji i docenienia tego co ma, tego co może, wszak cytując bohatera "świadomość możliwości to luksus".

Jedna z niewielu książek, której brak "happy endu" to naprawdę "good end". Powieść czyta się z zapartym tchem, nadzieją i smutkiem, a przede wszystkim ze zrozumieniem(postawy danej postaci).

"Najgorsze w pracy opiekuna wcale nie jest to, o czym można by pomyśleć.
Wcale nie dźwiganie i mycie, leki, waciki i słaby, ale zawsze jakoś wyczuwalny zapach środków dezynfekcyjnych. Nawet nie to, że większość ludzi sądzi pewnie, że zajmujesz się czymś takim, bo do niczego lepszego się nie nadajesz. Najgorszy jest fakt, że kiedy spędza się cały dzień naprawdę blisko z...

Cudowna historia miłości, która nie skończyła się szczęśliwie. Płakałam jak bóbr, czytając ją. Zachęcam wszystkich do przeczytania tej pozycji

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobra ksiazka ciekawa historia

Zastanawiam się dlaczego nie napisałam wcześniej do tej książki swojej opinii. Powinnam to zrobić zaraz po przeczytaniu ponieważ wtedy jeszcze trzymały się mnie wszystkie emocje. Mogę spróbować odwzorować to co czułam ale nie będzie to tak barwne i kolorowe jakie mogłoby być. Dałam tej książce 9 gwiazdek tylko dlatego że przed nią obejrzałam film i wiedziałam jak zakończy...

Bardzo dobrze się czytało. Wcześniej 2 razy oglądałam film (po przeczytaniu uważam, że swoją drogą bardzo dobrze zrobiony) i mimo że wiedziałam co się wydarzy, chciałam czytać dalej.

Dyskusje

23 975