Allegro - kampania grudzień kat. fantastyka

Magia i stal

Tłumaczenie: Ewa Skórska
Cykl: Blackwater (tom 1)
Wydawnictwo: Muza
Adventures of Molly Blackwater 1
steampunk, cyberpunk, magia
karollllllla

Trzymająca w napięciu, wypełniona akcją powieść w mistrzowski sposób łącząca elementy cyperpunku i steampunku. Na ruinach cywilizacji dochodzi do starcia dwóch mocarstw; w jednym, zwanym Królestwem, rządzą racjonalizm, wykształcenie i technologia, a magia jest zakazana i tępiona. W drugim magia jest wszechobecna i to ona kształtuje życie ludzi. Molly Blackwater mieszka w Królestwie, lecz...

Na ruinach cywilizacji dochodzi do starcia dwóch mocarstw; w jednym, zwanym Królestwem, rządzą racjonalizm, wykształcenie i technologia, a magia jest zakazana i tępiona. W drugim magia jest wszechobecna i to ona kształtuje życie ludzi. Molly Blackwater mieszka w Królestwie, lecz pewnego dnia odkrywa w sobie zakazane magiczne zdolności. Dręczą ją wizje wojny między dwoma mocarstwami. Kiedy w końcu dochodzi do wybuchu konfliktu, Molly staje przed arcytrudnym wyborem: po której stronie ma się opowiedzieć? W swojej ojczyźnie została wyklęta, ponieważ jest wiedźmą. Druga strona traktuje ją podejrzliwie, bo przecież może być szpiegiem…

źródło opisu: https://muza.com.pl/zapowiedzi/3049-magia-i-stal-9788328710160.html

źródło okładki: https://muza.com.pl/zapowiedzi/3049-magia-i-stal-9788328710160.html

Bartek Biedrzycki | 2018-12-04

Dla młodego czytelnika jest to bez wątpienia lektura niezwykle atrakcyjna – zarówno dziewczyna jak i chłopak zidentyfikują się szybko z bystrą protagonistką, której przygód nie sposób nie pokochać. Bo w końcu ilość uroku w dorastającej panience, która równie wiele afektu poświęca starszemu od siebie barbarzyńcy zmieniającemu się w niedźwiedzia co najeżonym wielkokalibrowymi karabinami mitraliezom jest absurdalnie wysoka.

azi1986 | 2018-12-04
toflersson | 2018-12-09
thigrand | 2018-12-08
Jaśmina | 2018-12-07

„Magia i stal” w księgarniach od 21 listopada

Pierwszy raz zrobiło się o nim głośno, gdy ponad dwadzieścia lat temu wydał „Pierścień mroku”, kontrowersyjną kontynuację „Władcy Pierścieni” J.R.R. Tolkiena. „Magia i stal” Nika Pierumowa, najlepszego rosyjskiego pisarza fantasy, w księgarniach od 21 listopada.

Patronaty tygodnia

Dni robią się coraz krótsze i coraz zimniejsze. Nic więc dziwnego, że mole książkowe wolą umościć się w swoich ulubionych fotelach z obowiązkowym zapasem herbaty. Dla tych, którzy się boją, że książek nie wystarczy im na nadchodzące ochłodzenie, polecamy te, którym w tym tygodniu dumnie patronujemy.