Megan Jameson 
ohnoitsmegan.wordpress.com, facebook.com/pisarzeamatorzy, pisarze-amatorzy.blogspot.com, facebook.com/MegansMagicalWorld
Siedzę dużo w książkach... I nie tylko ;)
32 lat, kobieta, Gdynia, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 1 tydzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-04 21:44:25
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Minęły lata od dnia, w którym Aram Thorne, dwunastoletni bystry chłopiec z nieodłącznym szkicownikiem w dłoni, widział swojego ojca po raz ostatni. Gdy kapitan Greydon Thorne schodzi na brzeg i proponuje synowi by ten dołączył do niego na pokładzie okrętu, Aram ma wrażenie, że ktoś mu na nowo namalował cały świat. Na morzu napotyka jednak pewne problemy w kontaktach z załogą, szczególnie z... Minęły lata od dnia, w którym Aram Thorne, dwunastoletni bystry chłopiec z nieodłącznym szkicownikiem w dłoni, widział swojego ojca po raz ostatni. Gdy kapitan Greydon Thorne schodzi na brzeg i proponuje synowi by ten dołączył do niego na pokładzie okrętu, Aram ma wrażenie, że ktoś mu na nowo namalował cały świat. Na morzu napotyka jednak pewne problemy w kontaktach z załogą, szczególnie z drugim matem Makasą – nad wyraz twardą nastolatką, która z niechęcią przyjęła Arama pod swoją opiekę. Gdy wreszcie zaczyna się odnajdywać na pokładzie ojcowskiego okrętu, banda piratów atakuje statek i po raz kolejny świat chłopaka zostaje wywrócony do góry nogami. Aram i Makasa próbują odnaleźć drogę do domu, po drodze napotykając przeróżne istoty. Kreśląc ich portrety w swoim szkicowniku i nawiązując zaskakujące przyjaźnie, Aram próbuje zrozumieć mieszkańców Azeroth.

W podróży, dwójka bohaterów używa starego kompasu Greydona, lecz ten nigdy nie wskazuje północy. Skoro kompas nie prowadzi do domu, to dokąd?

Jest to jedna z tych książek, do których na pewno jeszcze wrócę. Historia młodego Arama oczarowała mnie i porwała. Nie mogę się doczekać kolejnych przygód jego i jego towarzyszki. Mimo, iż jest to książka skierowana do młodszego czytelnika, to odniosłam wrażenie, że autor raczej kierował ją do tak zwanych „młodych dorosłych”. To, że główny bohater ma dwanaście lat, nie przesądza o tym, że książka jest targetowana właśnie do tego wieku. Myślę, że i starsi i młodsi czytelnicy znajdą tu coś dla siebie. Jest przygoda, niesamowity świat Azeroth, który z każdą książką jest dla mnie co raz bardziej fascynujący. Niestety nigdy nie grałam w gry z serii „Warcraft” czy „World of Warcraft” ale książki za każdym razem mnie zaskakując. Z tą jest tym lepiej, że nie ma odniesień do fabuły gier i osoby, które kompletnie nie znają tego świata, też będą w stanie połapać się w zawiłej fabule. Bo trzeba przyznać, że autor naprawdę się postarał. Stworzył świat, który śmiało mógłby stanowić osobną, zupełnie nie zintegrowaną z resztą uniwersum ‚WoW” całość.

pokaż więcej

 
2018-11-04 21:37:00
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Do odnalezienia pozostał ostatni fragment Trójzębu Edenu. Dwie pozostałe części tego potężnego artefaktu – ząb wiary i ząb strachu- wpadł już w ręce działającego samodzielnie byłego agenta templariuszy- Isaiaha. Z zębem oddania stałby się niepokonany. Tymczasem Owenowi i jego towarzyszom udaje się przekonać templariuszy i asasynów do połączenia sił w celu powstrzymania Isaiaha, póki jest to... Do odnalezienia pozostał ostatni fragment Trójzębu Edenu. Dwie pozostałe części tego potężnego artefaktu – ząb wiary i ząb strachu- wpadł już w ręce działającego samodzielnie byłego agenta templariuszy- Isaiaha. Z zębem oddania stałby się niepokonany. Tymczasem Owenowi i jego towarzyszom udaje się przekonać templariuszy i asasynów do połączenia sił w celu powstrzymania Isaiaha, póki jest to jeszcze możliwe. W symulacji która odtwarza wydarzenia sprzed przeszło tysiąca lat, duński wojownik Styrbjorn Silny prowadzi Jomswikingów przeciw królowi Danii, Haraldowi Sinozębemu. To właśnie tereny, na których ścierają się armie Wikingów, kryją tajemnicę ostatniego fragmentu Trójzębu. To tam wyjaśni się, jaki los pisany jest światu, co kryje się za nieświadomością zbiorową nastoletnich bohaterów i jakie jest prawdziwe znaczenie związków pomiędzy ich przodkami.

Historia została już zapisana, reszta spoczywa w rękach Owena, Jabiera i pozostałych, którzy sprzymierzyli się wbrew temu, co ich dzieli. To, co zrobią, na zawsze odmieni świat Assassin’s Creed.

Finał trylogii, która od samego początku wzbudziła moje zainteresowanie, choć nie przyjęłam jej tak entuzjastycznie, jak to miało miejsce z twórczością Bowdena. Kirby ma wyjątkowy sposób wprowadzania swojego czytelnika w świat, który jest tak różnorodny i pogmatwany jak to tylko możliwe. Tempo akcji oraz jej zwroty mogą przyprawić o zawrót głowy a nowe odkrycia bohaterów wprawiają w osłupienie.

W finałowym tomie, autor przeszedł samego siebie, łącząc w sobie wszystko to, co w tej serii było świetne, czyli młodych potomków asasynów i templariuszy, którzy współpracują razem w imię wyższego dobra, podróże w czasie i przygoda, której finał jest zaskakujący.

Szkoda, że musieliśmy się pożegnać z Owenem i spółką, bo według mnie ta historia miała potencjał na coś więcej. Zakończenie też nie jest takie do końca jednoznaczne, dlatego też żywię głęboką nadzieję, że autor nie porzuci tematu i jeszcze coś napisze w tym uniwersum.

pokaż więcej

 
2018-11-02 12:28:48
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Kryształowi (tom 1)

Skorumpowani policjanci uwikłani są w niebezpieczne relacje z gangami. By ich wyeliminować i oczyścić własne szeregi, powołano elitarne Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. Funkcjonariusze Biura nazywani są „kryształowymi”, choć bezustanny emocjonalny rollercoaster sprawia, że i oni sięgają po narkotyki, są uzależnieni od odxadrenaliny i mają skłonność do autodestrukcji. Walką ze sprzedajnymi... Skorumpowani policjanci uwikłani są w niebezpieczne relacje z gangami. By ich wyeliminować i oczyścić własne szeregi, powołano elitarne Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. Funkcjonariusze Biura nazywani są „kryształowymi”, choć bezustanny emocjonalny rollercoaster sprawia, że i oni sięgają po narkotyki, są uzależnieni od odxadrenaliny i mają skłonność do autodestrukcji. Walką ze sprzedajnymi glinami rozpoczyna antyterrorysta Paweł Dobrogowski, pseudonim Driver. Outsider z konieczności, rozwodnik z wyboru, policjant z krwi i kości. Jego pierwsze zadanie- znalezienie haków na kumpla z pododdziału, który pracuje dla nakrogrupy. Rozpoczyna niebezpieczną i ryzykowną grę. Giną kolejni ludzie. Zostaje zamordowana kochanka jego przyjaciela. On sam nie uda już nikomu ze swojego otoczenia. Nawet osobie, na której zlecenie działa. Kto właściwie jest dobrym policjantem a kto fałszywym gliną?

Jedna z lepszych książek o policji, jaką zdarzyło mi się czytać. Świetnie napisana, trzymająca w napięciu i przede wszystkim przesycona realizmem historia człowieka, który w świecie tak skorumpowanym i zgniłym od środka, próbuje zrobić, to co jest według niego słuszne. Gdy przeczytałam ostatnie kilka stron, stwierdziłam, czekam na kolejny tom. Tutaj, dopiero historia się rozpoczęła i co jest w tym wszystkim najbardziej przejmujące to fakt, że często ludzie, którzy poświęcają swoje życie służbie innym, są traktowani jak ci najgorsi i pozostawieni bez żadnej pomocy.

W tej historii wyłania się prawdziwy obraz zmagań funkcjonariuszy, którzy nie tylko muszą stawiać czoła niebezpiecznym ludziom ale i własnym demonom, które przez lata pracy są tłamszone gdzieś w środku. Zwykle tego typu historie traktuje z dystansem, lecz ta poruszyła mnie dogłębnie. Mam duży szacunek do policji i policjantów, zwłaszcza tych, którzy próbują wykonywać swoją pracę jak najlepiej, często kosztem własnego życia prywatnego.

Jestem przekonana, że ta książka poruszy nie jedną osobę. Da do myślenia i przede wszystkim sprawi, że inaczej spojrzycie na pracę policji. Nie wiem, czy był to zamierzone przez autorkę, ale ja odniosłam wrażenie, że chciała ona wywołać właśnie tego typu emocje. Skrajne, niekomfortowe ale jednocześnie dające do myślenia.

pokaż więcej

 
2018-10-08 11:38:37
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-09-30 22:13:35
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-09-24 20:23:04
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-09-24 19:06:17
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
 
2018-09-18 17:00:30
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
 
2018-09-16 12:50:34
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-09-11 22:21:15
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-09-09 22:24:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Naturalista (tom 1)

Theo Cray jest bioinformatykiem. Widzi prawidłowości tam, gdzie inni widzą chaos. Gdy policja głowi się nad zagadką odnalezionego w ostępach Montany, okaleczonego ciała, Theo zauważa coś, co stróże prawa przeoczyli. Coś nienaturalnego…

Jednak szybko okazuje się, że ofiar jest więcej a jedynymi podejrzanymi są niedźwiedź grizzly i … Profesor Cray. Mężczyzna postanawia więc wykorzystać całą...
Theo Cray jest bioinformatykiem. Widzi prawidłowości tam, gdzie inni widzą chaos. Gdy policja głowi się nad zagadką odnalezionego w ostępach Montany, okaleczonego ciała, Theo zauważa coś, co stróże prawa przeoczyli. Coś nienaturalnego…

Jednak szybko okazuje się, że ofiar jest więcej a jedynymi podejrzanymi są niedźwiedź grizzly i … Profesor Cray. Mężczyzna postanawia więc wykorzystać całą swoją wiedzę i naukową skrupulatność, aby odnaleźć zabójcę. Czy okaże się tak samo sprytny, jak drapieżnik, na którego poluje, zanim sam stanie się ofiarą?

Czytając zapowiedzi tej książki, przeszły mnie dreszcze od czubka głowy aż po same pięty. Dlaczego? Bo oto przede mną wyłożono historię, która łączy moje dwa ulubione wątki: naukowe podejście i tajemnicze morderstwa. Moja pierwsza myśl : to będzie dobry thriller.

I jak się okazało, miałam rację, choć nie do końca.

Jak nie przeszkadzały mi naukowe analizy, dociekanie po mało znaczących szczegółach, prawdy i cała droga głównego bohatera do odkrycia w swojego śledczego talentu, to końcówka tej historii mnie rozczarowała i rozłożyła na łopatki swoją oczywistością.

Profesor Cray jest postacią ciekawą. Bardzo ambitną i przede wszystkim logicznie myślącą na tle innych, co może sugerować, że policja w tym świecie to banda trochę nierozgarniętych ludzi, którym może pomóc jedynie genialny naukowiec…

Do mnie tacy „superbohaterowie” rzadko kiedy przemawiają. W tym wypadku, niestety, zawiódł też plot- twist. Nie mogę zdradzić jaki, ale po nim tempo akcji zaczęło przybierać bardzo przewidywalny kierunek, co mnie trochę rozczarowało odnośnie tej książki. Ale może ja za dużo wymagam.

Poprzeczka została powieszona bardzo wysoko, dlatego też oczekiwałam czegoś, co dosłownie wyrzuci mnie ze skarpet. A tu, dostałam bardzo dobrze napisaną historię z naprawdę świetnym głównym bohaterem, ale niestety końcówka trochę zabiła hype, który rozbudziła ta historia.

Polecam zapoznanie się z tą książką, gdyż jest to dość innowacyjne połączenie świata nauki i kryminalistyki. Fani thrillerów na pewno nie będą się nudzić, choć, tak jak to było w moim przypadku, mogą być troszkę rozczarowani końcówką.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
279 136 752
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (10)

zgłoś błąd zgłoś błąd