Imię Bestii, tom 1 : Spogladając w otchłań

Tłumaczenie: Iwona Czapla
Cykl: Siedem Zwierząt Rajlegu (tom 3.1)
Wydawnictwo: Solaris
Имя Зверя
Martyna

Trzeci tom, po Ternie i Aliedorze, serii fantasy Siedem Zwierząt Rajlegu. Zgnilizna panoszy się w całym świecie Rajlegu. Dotyka już nie tylko lądu, ale i morza, na których do tej pory nie występowała. Jedyną istotą, która nic sobie z tego nie robi, a wręcz poszukuje miejsc wybuchów ohydnej gnilnej zarazy, zdaje się być tajemniczy starzec z lasu, którego napotykają na swej drodze bohaterowie....

Trzeci tom, po Ternie i Aliedorze, serii fantasy Siedem Zwierząt Rajlegu.

Zgnilizna panoszy się w całym świecie Rajlegu. Dotyka już nie tylko lądu, ale i morza, na których do tej pory nie występowała. Jedyną istotą, która nic sobie z tego nie robi, a wręcz poszukuje miejsc wybuchów ohydnej gnilnej zarazy, zdaje się być tajemniczy starzec z lasu, którego napotykają na swej drodze bohaterowie. Wojna między Mocarstwem Wszechbrzeża a Nekropolis trwa, pustosząc ziemie Wolnych Królestw. Wszystkie zasady zostają złamane. W znanej i usystematyzowanej do tej pory magii pojawia się coraz więcej anomalii.

Równowaga świata zostaje zachwiana. Uniknąwszy przemiany w zombie przez Mistrzów Śmierci i uwolniwszy się od Magów Mocarstwa Dygwił Derrano przemierza spustoszony kraj, chcąc dostać się do ojczystego Dolie i odnaleźć rodzinę. Tern i Aliedora, uprowadzeni przez tajemniczych noori, płyną jako ich więźniowie w kierunku legendarnej wyspy Szmaragd, z którą, jak się okazuje, związana jest przeszłość Terna. Za nimi niestrudzenie podąża dziecko Zgnilizny – Melli, a w ślad za nią drużyna – alchemik Ksarbirus, sidcha Neiss, była Gończa Stein i łowca demonów – gnom Braber.

Każdy chce przede wszystkim dotrzeć do tajemniczego dhussa. Wychodzą na jaw nowe szczegóły dotyczące prawdziwego oblicza członków drużyny. Różni ich wiele, a motywy ich postępowania okazują się zupełnie inne niż mogłoby się na początku wydawać. Jednak wszyscy łączą się we wspólnej sprawie – ich celem jest uwolnienie Terna z rąk porywaczy. Czy aby na pewno tylko to? Czego naprawdę chcą od dziwnego dhussa jego towarzysze? Czy była Gończa Stein naprawdę jest „byłą” Gończą? Dlaczego Nekropolis zainteresowało się jedną sidchą – Neiss? Z jakiego powodu kapitan statku, którym podróżuje drużyna, zwraca się do Ksarbirusa, tytułując go Komandorem? I jakie naprawdę zamiary wobec Terna ma rzekomy łowca demonów - Braber?
Odpowiedzi na te i inne pytania odnajdziecie w trzecim, ostatnim tomie opowieści ze Świata Rajlegu.
Chaos trwa.
A Siedem Zwierząt milczy.

źródło opisu: Wydawnictwo Solaris, 2011

źródło okładki: http://ksiazki.polter.pl/X2JuMzI0NjcuanBn,gfx.html

aredhela | 2014-10-10
Przeczytana: 09 października 2014

Akcja rozwija się dalej, wprowadzone nowe wątki, nic jeszcze się nie rozwiązało... To tak w skrócie. Mam wielką nadzieję, że w ostatnim tomie wszystko się wyjaśni i zakończenie będzie satysfakcjonujące.

Artur | 2013-04-24
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 24 kwietnia 2013

Czyta się nieźle, ale nadal uważam, że tka jak zapis sesji RPG. Ten tom niczego nie rozwiązał, żadnego z wcześniejszych wątków. Dodał kilka nowych, które mogą nieść nadzieję na coś fajnego w kolejnym tomie, ale jak będzie? Zobaczymy.

Silaqui | 2012-04-14
Przeczytana: 06 kwietnia 2012