Włam się do mózgu

Radosław Kotarski Wydawnictwo: Altenberg popularnonaukowa
Altenberg
metody nauczania nauka sposoby nauczania szkolnictwo jak się uczyć nauka języków
popularnonaukowa
2017-09-20

Jest to książka, którą można przeczytać, zgadza się (prawda objawiona ;-), zachęcam jednak, aby książkę tę wykorzystać i wdrożyć w życie. Zapewne nie wszystkie opisane w niej rozdziały trafią do was i staną się użyteczne. Warto jednak poświęcić chwilę, aby po zakończeniu powrócić do tej jedynej i pozwolić jej działać na co dzień. Takim oto sposobem podobnie do mnie można...

Bardzo przyjemnie opisane metody przyswajania wiedzy, które można zastosować w codziennym życiu. Ciekawa treść, piękna grafika - i czego tu więcej trzeba ;)

Książka nie zawiera nic mega odkrywczego, jednak fajnie porządkuje proste do zastosowania metody nauki. Autor podpiera się wieloma badaniami, dzięki czemu nie są to jego prywatne opinie, tylko fakty. Polecam.

Mądre treści podane w bardzo przyjemny sposób. Wielki szacunek dla autora za zapoznanie się z wieloma badaniami i raportami, a także za podjęcie samodzielnego wysiłku i nauki dla przetestowania metod. Oprócz naprawdę ciekawej treści super się bawiłam, bo czytałam tą książkę głosem Radosława. Troszkę mi tylko żal, że będąc w szkole uczyłam się tak bezmyślnie.

Nauka zawsze mnie ciekawiła. Bardzo chętnie chodziłam i do szkoły i na studia. I nie jest tajemnicą, że musimy uczyć się przez całe życie, a nie tylko w szkole. Postęp technologiczny jest tak szybki, że swoją wiedzę musimy uaktualniać cały czas. Do tego zmiany wszelkich przepisów w naszym świecie wymuszają na nas zaznajamianie się z nimi, jeśli chcemy nadal pracować (a...

Bardzo ciekawa książka odmieniająca mój pogląd na naukę. Polecam!

Dla mnie książka ta w ogóle nie była odkrywcza, a w dodatku miejscami (całkiem często) straszne lała się woda (Pierwsze kilkadziesiąt (!) stron o tym jak bardzo lektura pomoże nam w życiu).
Na plus na pewno trzeba zaliczyć żarciki + jest ładnie wydana

Świetna pozycja, otwierająca oczy jak zły poziom nauczania jest przedstawiany w szkołach tj. zakuć zdać zapomnieć... Dzięki tej książce można wpłynąć na efektywność swojego nauczania, najlepszą reklamą książki jest sam autor który w bardzo krótkim czasie nauczył się języka szwedzkiego i zdał egzamin potwierdzający tę umiejętność. Polecam

Z początku miałem obawy, że książka ta będzie kierowana do młodszych osób ze względu na powiązanie autora z kanałem na Youtubie. Mogłoby to przyczynić się do obniżenia jej poziomu merytorycznego na rzecz przystępności dla większej grupy obiorów. Jednakże moje doznanie z książki były zupełnie odmienne. Autor w swojej pracy powołuje się na dziesiątki prac naukowych, co czyni...

Polecam każdemu, powinni tego uczyć w szkole.

Dyskusje

3 605