Włam się do mózgu

Radosław Kotarski Wydawnictwo: Altenberg popularnonaukowa
Altenberg
metody nauczania nauka sposoby nauczania szkolnictwo jak się uczyć nauka języków
popularnonaukowa
2017-09-20

Powstało wiele książek na temat efektywnej nauki i najlepszych metod uczenia się. Jednak to ta jest jedną z tych, które coś we mnie zmieniły. Myślę że juz nigdy nie będę wielokrotnie czytał tekstu by go zapamiętać a używać prostych, skutecznych i oczywiście przyjemnych metod. Daje 10 ponieważ będę jeszcze do niej zaglądał i napewno polecę ja wieku osobom :).

Niektóre wszystkim już znane, a niektóre dla mnie nowe choć jednocześnie stare metody szybkiego zapamiętywania. Autor odwołuje się do historii jak i do wielu naukowych badań popartych wieloma eksperymentami naukowymi.

Praktyczny przewodnik po metodach nauki. Minimum teorii, za to sporo jej potwierdzeń i maksimum praktyki. Przede wszystkim dla osób, które szukają gotowego przepisu jak się uczyć. Fajna zarówno solo, jak i na początek przygody z książkami o mózgu i metodach uczenia się. Polecam.

Więcej opinii: https://mlodaswiadoma.blogspot.com/p/kultura.html?m=1

Bardzo dobra książka. Prosto napisana, ładnie wydana. Warto przeczytać chociaż nie jest to prawda objawiona, ale i tak można się trochę nauczyć.

"Codzienna porcja wiedzy, którą czerpiemy na przykład z ogólnodostępnych książek, może zredukować poziom naszego stresu aż o 68%!"
"W ciągu zaledwie sześciu minut po rozpoczęciu czytania u badanych zauważono zdrowe spowolnienie tętna i redukcję napięcia mięśni."
"Jeśli można by zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, to z ciebie na pewno też da się coś zrobić."
"Lecą...

Zbiór najważniejszych metod uczenia się. Wszystko podparte badaniami. Dobrze napisane. Pan Radek jak zwykle w formie.

Książka nie jest odkrywcza. większość metod ( jeśli nie wszystkie) w jakimkolwiek stopniu używałam, nie mając o tym pojęcia.
Jednak w przystępny sposób przedstawia rodzaje i różnice pomiędzy nimi. Dzięki wpadającym w pamięć nazwom zapamiętujemy te metody, co sprawia, że później świadomie do nich wracamy oraz urozmaicamy naszą naukę.
Obecne uczę się intensywnie...

Jest to książka, którą można przeczytać, zgadza się (prawda objawiona ;-), zachęcam jednak, aby książkę tę wykorzystać i wdrożyć w życie. Zapewne nie wszystkie opisane w niej rozdziały trafią do was i staną się użyteczne. Warto jednak poświęcić chwilę, aby po zakończeniu powrócić do tej jedynej i pozwolić jej działać na co dzień. Takim oto sposobem podobnie do mnie można...

Bardzo przyjemnie opisane metody przyswajania wiedzy, które można zastosować w codziennym życiu. Ciekawa treść, piękna grafika - i czego tu więcej trzeba ;)

Książka nie zawiera nic mega odkrywczego, jednak fajnie porządkuje proste do zastosowania metody nauki. Autor podpiera się wieloma badaniami, dzięki czemu nie są to jego prywatne opinie, tylko fakty. Polecam.

Dyskusje

3 686