Marcin 
mężczyzna, status: bibliotekarz, dodał: 15 książek, ostatnio widziany 9 godzin temu
Teraz czytam
 • Bezpański. Ballada o byłym gliniarzu
  Bezpański. Ballada o byłym gliniarzu
  Autorzy:
  Psy rzadko bywają dobre albo złe. Najczęściej są takie, jak zostaną wychowane. Zapis przeszło trzydziestoletniej służby podinspektora Adama Bigaja (ps. „Księciunio”), w latach 90. kierownika sekcji z...
  czytelników: 384 | opinie: 40 | ocena: 7,87 (85 głosów)
 • Bogowie Pustyni
  Bogowie Pustyni
  Autor:
  Jeden lud, jedna rada, jedna władza! Stary król nie żyje, zrzucony z tronu przez falę największego powstania ludowego, jakiego zaznała dolina Rzeki. Wygłodniali, zdesperowani ludzie na gwałt potrzeb...
  czytelników: 150 | opinie: 12 | ocena: 7,62 (45 głosów)
 • Czaszka w rondlu
  Czaszka w rondlu
  Autor:
  Opowiadania przedwojenne - tom IX (opowiadania sądowe). Obecny tom pt. "Czaszka w rondlu", jak wszystkie tytuły w tej edycji zapożyczonym od jednego z utworów, zawiera komplet opowiadań Ste...
  czytelników: 69 | opinie: 3 | ocena: 7,76 (21 głosów)
 • Człowiek yakuzy. Sekrety japońskiego półświatka
  Człowiek yakuzy. Sekrety japońskiego półświatka
  Autor:
  Wzlot i upadek współczesnej japońskiej mafii. Gdy dziennikarz Jake Adelstein naraził się prominentnemu członkowi yakuzy, ochrony mógł szukać tylko u człowieka z półświatka. Z pomocą przyszedł mu Mako...
  czytelników: 213 | opinie: 4 | ocena: 6,83 (6 głosów)
 • Dziewczyny wyklęte
  Dziewczyny wyklęte
  Autor:
  Były piękne, młode. Kochały swoich chłopców, narzeczonych i mężów – ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. Trwały przy nich aż do końca. KOCHAŁY TEŻ POLSKĘ. I O NIĄ WRAZ Z NIMI WALCZYŁY. Często z bronią w ręku, ale tak...
  czytelników: 2023 | opinie: 111 | ocena: 7,51 (602 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-15 08:02:44
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Przymierze (tom 5)

To już piąta część tej serii. Rosja jak zwykle nie oglądając się na innych członków Przymierza postanawia zająć Arktykę i jej zasoby. Oczywiście wywołuje to konflikt ze Stanami. Polsce, Węgrom i Litwie samowola Rosji jest nie na rękę (nie chcą wojny z resztą świata dla dobra Rosji).
W międzyczasie okazuje się, że jeden z członków Radegasta który miał zginąć w poprzedniej części jednak żyje i...
To już piąta część tej serii. Rosja jak zwykle nie oglądając się na innych członków Przymierza postanawia zająć Arktykę i jej zasoby. Oczywiście wywołuje to konflikt ze Stanami. Polsce, Węgrom i Litwie samowola Rosji jest nie na rękę (nie chcą wojny z resztą świata dla dobra Rosji).
W międzyczasie okazuje się, że jeden z członków Radegasta który miał zginąć w poprzedniej części jednak żyje i znajduje się w niewoli chińskiej. Międzynarodowa grupa Redegastu postanawia odbić go na własną rękę.
W tym całym zamieszaniu pojawia się także dość niespodziewany wróg, jest to koncern Harmonia czyli firma najemnicza założona przez Chińczyków która np. zajmuje się bezpieczeństwem 1000 km odcinka granicy Meksykańsko-Amerykańskiej.
Książka z niezłą akcją i dość ciekawymi zwrotami akcji. Dostaniemy tutaj i akcje jednostek specjalnych i także pełnowymiarowe starcia armii o Arktykę. Oczywiście nie zabraknie szpiegostwa, hackerów i czarnej propagandy.
Niestety tym razem autor pozostawia nas w samym środku akcji i zmusza do czekania na kolejny tom.

pokaż więcej

 
2019-01-10 16:53:02
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Jest to jakby kontynuacja serii "Przygód Gotreka i Felixa" (12 części pisanych przez Wiliama Kinga a potem Nathana Longa).
Gotrek tym razem wraz z Felixem wracają do twierdzy Zabójców która jest pod oblężeniem największej chordy Chaosu, która pod dowództwem Krwawego Wilka chce otworzyć Drogę Czaszek dla jednego z bogów Chaosu. Niestety nawet tam Gotrek nie jest mile widziany a stare urazy...
Jest to jakby kontynuacja serii "Przygód Gotreka i Felixa" (12 części pisanych przez Wiliama Kinga a potem Nathana Longa).
Gotrek tym razem wraz z Felixem wracają do twierdzy Zabójców która jest pod oblężeniem największej chordy Chaosu, która pod dowództwem Krwawego Wilka chce otworzyć Drogę Czaszek dla jednego z bogów Chaosu. Niestety nawet tam Gotrek nie jest mile widziany a stare urazy wciąż są żywe.
Czy tym razem Gotrek znajdzie swoją zagładę, czy twierdza upadnie?
Naprawdę dynamiczna akcja, z masą zwrotów akcji i dziwnych sojuszy.

pokaż więcej

 
2019-01-07 08:36:24
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Herezja Horusa (tom 16)

Zbiór opowiadań który ukarze nam także inne aspekty Herezji Horusa, zstąpimy tam na pola bitew rozgrywanych na małych zapomnianych planetach ale także będziemy obserwować jak szpiedzy potrafią samą dezinformacją doprowadzić świat do upadku.
Razem z Astrates weźmiemy udział w negocjacjach dotyczących pozostania jednej z planet w Imperium, poznamy historię upamiętniacza samego Horusa, razem z...
Zbiór opowiadań który ukarze nam także inne aspekty Herezji Horusa, zstąpimy tam na pola bitew rozgrywanych na małych zapomnianych planetach ale także będziemy obserwować jak szpiedzy potrafią samą dezinformacją doprowadzić świat do upadku.
Razem z Astrates weźmiemy udział w negocjacjach dotyczących pozostania jednej z planet w Imperium, poznamy historię upamiętniacza samego Horusa, razem z grupą Tysiąca Synów powrócimy na spalone Prospero. I jeszcze kilka podobnych historii.
Ogólnie całkiem udana pozycja która wzbogaca nam historię Herezji.
Niestety z poziomem opowiadań jest różnie, niektóre są świetne inne trochę nużą.

pokaż więcej

 
2018-12-31 08:10:53
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Kolega Dreszcza w końcu doczekał się swojej książki. Ten na wskroś Polski Patriota jest też na wskroś nietypowy i nie do przyjęcia przez naszych rodzimych "patriotów". Poznaliśmy go już w książkach o Dreszczu pomaga on mu tam utrzymywać porządek na Śląsku. Tym razem Zawisza wybiera się na mecz reprezentacji do Warszawy ale już na stacji otrzymuje tajemniczą teczkę która zawiera jakieś zdjęcia.... Kolega Dreszcza w końcu doczekał się swojej książki. Ten na wskroś Polski Patriota jest też na wskroś nietypowy i nie do przyjęcia przez naszych rodzimych "patriotów". Poznaliśmy go już w książkach o Dreszczu pomaga on mu tam utrzymywać porządek na Śląsku. Tym razem Zawisza wybiera się na mecz reprezentacji do Warszawy ale już na stacji otrzymuje tajemniczą teczkę która zawiera jakieś zdjęcia. Okazuje się, że są to plany patriotyczno-kibolskiej intrygi.
W książce poznamy też grupę bohaterów z Warszawy, którzy wspomogą naszego czarnego bohatera (tak tak nasz bohater jest czarny nie tylko z nazwy).
Autor jak zawsze pokazuje, że nie bawi się w konwenanse i poprawność polityczną i równo ośmiesza zarówno pseudo patriotów spod znaku kiczowatych koszulek patriotycznych jak i korpoludków z Mordoru oraz ruchy feministyczne. Wykazuje tu idealnie, że zacietrzewienie z jakim te odłamy trzymają się swoich "ideałów" jest po prostu śmieszne. Człowiek powinien mieć swoje zasady ale nie powinien ich narzucać innym jako jedynych słusznych.
Druga połowa książki niestety trochę zwalnia tempo akcji i robi się za bardzo zawiłą intrygą geopolityczną, gdzie okazuje się, że za tym wszystkim stoi ...... nie nie będę spoilerował.
Ogólnie książka łatwa i przyjemna w czytaniu i naprawdę kończy się ją błyskawicznie.

pokaż więcej

 
2018-12-29 16:46:26
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Herezja Horusa (tom 15)

"Prospero w ogniu" to trochę złudna nazwa, w tym tomie poznamy trochę bliżej VI legion czyli Kosmiczne Wilki. Jednak tym razem przez opowieść poprowadzi nas nie jeden z Astrates lecz człowiek, skryba który przybywa na Fenrisa aby lepiej poznać zwyczaje i tradycje Wilków. Od samego początku jego misja idzie źle, statek zestrzelony, on ranny i słaby skazany na śmierć. W ostatniej chwili... "Prospero w ogniu" to trochę złudna nazwa, w tym tomie poznamy trochę bliżej VI legion czyli Kosmiczne Wilki. Jednak tym razem przez opowieść poprowadzi nas nie jeden z Astrates lecz człowiek, skryba który przybywa na Fenrisa aby lepiej poznać zwyczaje i tradycje Wilków. Od samego początku jego misja idzie źle, statek zestrzelony, on ranny i słaby skazany na śmierć. W ostatniej chwili uratowany przez jednego z Wilków i zabrany do ich twierdzy, gdy się budzi okazuje się, że mineło 19 lat. Dostajemy tutaj całkiem inny punkt widzenia na postępowanie legionów, patrzymy z perspektywy człowieka który przez całe swoje życie gromadził informacje i nigdy nie brał udziału w walkach. A teraz ma być skaldem jednego z oddziałów Watachy, czy jak to ujął Wilczy Król "katów Imperatora".
Sytuacja się komplikuje kiedy okazuje się, iż nasz bohater jest ..... nie nie powiem.
Dobra książka, z odrobiną akcji i przemyśleniami człowieka który z naukowca zmienia się w wojownika.

pokaż więcej

 
2018-12-25 11:34:19
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Algorytm wojny (tom 5)

To już piąte spotkanie z Wierzba "biednym" żołnierzem sił specjalnych który zawsze pakuje się w niezłe kłopoty. Jest to kontynuacji "Inwitu" UE i Stany zawiązują kruchy sojusz i wspólnie badają Hakena schwytaną sztuczną inteligencję. Jak zawsze nie wszystko idzie po ich myśli (ciekawe dlaczego ;-) ) i konieczny staje się sojusz także z Chińskim Imperium, które boryka się z własnymi problemami.... To już piąte spotkanie z Wierzba "biednym" żołnierzem sił specjalnych który zawsze pakuje się w niezłe kłopoty. Jest to kontynuacji "Inwitu" UE i Stany zawiązują kruchy sojusz i wspólnie badają Hakena schwytaną sztuczną inteligencję. Jak zawsze nie wszystko idzie po ich myśli (ciekawe dlaczego ;-) ) i konieczny staje się sojusz także z Chińskim Imperium, które boryka się z własnymi problemami.
Czy będzie to dobry ruch i co z tego wyniknie musicie się przekonać sami.
Dostajemy kolejną już naprawdę dobrą fantastykę militarną z doskonale zarysowanymi postaciami, nawet tymi zdawałoby się drugoplanowymi. Czy Wierzba oraz połączone siły UE i Stanów poradzą sobie z dynamicznie zmieniającą się sytuacją, zalewem SI i niepewnymi sojusznikami.

pokaż więcej

 
2018-12-17 08:21:33
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Bogowie Krwi i Prochu (tom 1)

Nowa trylogia w świecie magów prochowych jest naprawdę dobra. Przenosimy się na inny kontynent Fatrastę (znaną z opowiadań o przygodach Taniela) kilka lat po zakończeniu trylogii Magów Prochowych. Autor pozostawia na "placu boju" kilku znanych już nam bohaterów Vlorę czy Bena Styke oraz a nie tego musicie dowiedzieć się sami. Vlora dowodzi oddziałem najemników pracujących dla władz Fatrasty i... Nowa trylogia w świecie magów prochowych jest naprawdę dobra. Przenosimy się na inny kontynent Fatrastę (znaną z opowiadań o przygodach Taniela) kilka lat po zakończeniu trylogii Magów Prochowych. Autor pozostawia na "placu boju" kilku znanych już nam bohaterów Vlorę czy Bena Styke oraz a nie tego musicie dowiedzieć się sami. Vlora dowodzi oddziałem najemników pracujących dla władz Fatrasty i tłumi bunty miejscowych plemion.
Akcja jest dynamiczna i wielowątkowa. Obserwujemy ją z kilku perspektyw dzięki czemu "wydaje" nam się, że wiemy wszystko.
Oczekujcie więc masy akcji, zwrotów sytuacji, totalnego zaskoczenia i pozostawienia nas w samym środku akcji w oczekiwaniu na następny tom.

pokaż więcej

 
2018-12-10 08:20:32
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Samotny Krzyżowiec (tom 4)

Ostatnia część przygód Rolanda z Montferratu, zwanego Czarnym Rycerzem. Powrócił on z "magicznego" zesłania i teraz próbuje dostarczyć odebraną Arkę Przymierza do rycerzy Templum. Jak zwykle wpada w coraz to nowe tarapaty a sojusznicy nie zawsze okazują się twoimi przyjaciółmi. W końcu dołącza do wyprawy Ryszarda Lwie Serce i wraca odzyskać Jerozolimę.
Dostajemy naprawdę dobry kawałek...
Ostatnia część przygód Rolanda z Montferratu, zwanego Czarnym Rycerzem. Powrócił on z "magicznego" zesłania i teraz próbuje dostarczyć odebraną Arkę Przymierza do rycerzy Templum. Jak zwykle wpada w coraz to nowe tarapaty a sojusznicy nie zawsze okazują się twoimi przyjaciółmi. W końcu dołącza do wyprawy Ryszarda Lwie Serce i wraca odzyskać Jerozolimę.
Dostajemy naprawdę dobry kawałek literatury z potyczkami, zamachami i knowaniami władców.
I pamiętaj Templum nigdy nie zapomina.
Dobre zakończenie tej opowieści.

pokaż więcej

 
2018-12-07 08:41:03
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Seria: Mundus
 
2018-12-07 08:27:42
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
Cykl: Blackwater (tom 1)
 
2018-12-05 15:10:37
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Frontlines (tom 5) | Seria: Fabryczna Galaktyka

Dryblasy odparte. Teraz kolej na próbę odbicia Marsa. Andrew i Halley i tym razem będą musieli stanąć na czele żółtodziobów i tym razem spróbować odbić to co Dryblasy zabrały. Andrew po akcji na Grenlandii orientuje się, że odebranie obcym tego co już zagarnęli może nie być takie proste. Ziemia w końcu zjednoczona podejmuje wspólny wysiłek i wysyła największą dotąd widzianą armadę w kierunku... Dryblasy odparte. Teraz kolej na próbę odbicia Marsa. Andrew i Halley i tym razem będą musieli stanąć na czele żółtodziobów i tym razem spróbować odbić to co Dryblasy zabrały. Andrew po akcji na Grenlandii orientuje się, że odebranie obcym tego co już zagarnęli może nie być takie proste. Ziemia w końcu zjednoczona podejmuje wspólny wysiłek i wysyła największą dotąd widzianą armadę w kierunku Marsa. Jak to w wojsku bywa Andrew i Halley będą walczyć w dwóch różnych miejscach i od rozpoczęcia inwazji akcja skupi się wyłącznie na poczynaniach Andrew.
Naprawdę dobrze napisana książka z wartką akcją, nagłymi zwrotami akcji i zaskakującym zakończeniem, niestety zmuszającym do oczekiwania na tom następny.

pokaż więcej

 
2018-12-03 12:14:17
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Kornel Strasburger (tom 2)

Rok 1931 Polskę nawiedza seria wypadków lotniczych w których giną piloci i konstruktorzy, jedni mówią, że to wina starego sprzętu inni,że to wrogie działanie. Jednak kiedy w pożarze baraku ginie sławny konstruktor inż. Radecki i majster Karolkiewicz a wszystko wskazuje na podpalenie nie da się już dłużej odkładać tych spraw.
W tym czasie "słynna" brygada specjalna Kornela Strasburgera popada...
Rok 1931 Polskę nawiedza seria wypadków lotniczych w których giną piloci i konstruktorzy, jedni mówią, że to wina starego sprzętu inni,że to wrogie działanie. Jednak kiedy w pożarze baraku ginie sławny konstruktor inż. Radecki i majster Karolkiewicz a wszystko wskazuje na podpalenie nie da się już dłużej odkładać tych spraw.
W tym czasie "słynna" brygada specjalna Kornela Strasburgera popada w tarapaty i ma być rozwiązana. Dzięki znajomości w Dwójce dostają ostatnią szansę, gdyż śledztwo ma być tak tajne, że wiedzieć o nim będzie tylko kilka osób.
Nasz bohater zmagać się będzie nie tylko z przeciwnikiem ale także z własnymi uczuciami gdyż jego miłość po kłótni z nim wyjechała do Paryża i nie daje znaku życia.
Dostajemy naprawdę kawał dobrej książki, gdzie rozwikłując wraz z bohaterami główny wątek dowiemy się także wielu ciekawych rzeczy np. czegoś o rodzinie Kornela i jego pochodzeniu, o tym jak czasami zemsta nie wychodzi na zdrowie a także, że nie tylko Rosjanie i Niemcy dość dokładnie inwigilowali nas przed wojną. Oczywiście smaczkiem jest poznawanie międzywojennej Warszawy a w szczególności lokali różnego sortu jak i spotkanie dawno niewidzianego znajomego który wraz z Kornelem przeszedł to i owo.

pokaż więcej

 
2018-11-29 07:36:16
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Historia Targaryenów (tom 1.1)
 
2018-11-29 07:35:05
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2018-11-29 07:34:37
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Saga [The Band] (tom 1)
 
Moja biblioteczka
956 365 2636
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (18)

Ulubieni autorzy (40)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd