Panika

Tłumaczenie: Monika Bukowska
Wydawnictwo: Otwarte
Panic
Ag2S

Wyobraź sobie senne, pogrążone w beznadziei miasteczko. Wyobraź sobie dziewczynę, która nie wierzy, że może ją spotkać coś dobrego. Wyobraź sobie grę, w której każdy musi podjąć śmiertelne ryzyko, by wygrać wielką nagrodę – przepustkę do lepszego życia. Ta gra to Panika. Nikt nie wie, kim są sędziowie, którzy wymyślają zadania i czuwają nad przebiegiem rywalizacji. Uczestnicy zostają zmuszeni...

Wyobraź sobie senne, pogrążone w beznadziei miasteczko.
Wyobraź sobie dziewczynę, która nie wierzy, że może ją spotkać coś dobrego.

Ta gra to Panika. Nikt nie wie, kim są sędziowie, którzy wymyślają zadania i czuwają nad przebiegiem rywalizacji. Uczestnicy zostają zmuszeni do przesunięcia własnych granic, do wyjścia poza strefę bezpieczeństwa, do stawienia czoła najgłębszym lękom.
Dziewczyna ma na imię Heather. Od zawsze pogardzała grającymi w Panikę. Ale kiedy jej chłopak odchodzi do innej, pełna wściekłości, bólu i rozpaczy zmienia swoje podejście i decyduje się przystąpić do rywalizacji. Nigdy nie spodziewała się, że to zrobi. Aż do tego lata.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Lillylovela | 2019-07-13
Przeczytana: 10 lipca 2019

Za bardzo nie mogłam wciągnąć się w tę historię. Myślę, że w dużej mierze jest temu winna okładka książki, która niesamowicie mi się nie spodobała. Jednak po przeczytaniu odrobinę nudnych początkowych rozdziałów, im dalej w las, tym było lepiej. Byłam ciekawa jak historia się zakończy.

Oczywiście, epilog musiał wszystko zepsuć. Nie lubię, gdy w epilogu okazuje się, że wszyscy żyją długo i szczęśliwie, jak gdyby tamte traumatyczne przeżycia w ogóle nie miały miejsca. Znacznie lepiej byłoby, gdyby ten epilog wcale się nie pojawił.

Beatika | 2019-07-08
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 06 lipca 2019

Przewidywalna do bólu, banalna, miejscami wręcz infantylna. Ale tak to jest, kiedy bierze się z półki książkę dla młodzieży:) No cóż, mój błąd - nie sprawdziłam, bo zaintrygował mnie tytuł i opis z tyłu książki.
Byłabym jednak niesprawiedliwa twierdząc, że książka jest słaba. Temat naprawdę ciekawy, oryginalny, czyta się wręcz błyskawicznie, tylko ten banał i nastoletnie rozterki... zdecydowanie wyrosłam już z takiej literatury.

Jola | 2019-05-18
Przeczytana: 18 maja 2019

Czasem mam chęć przeczytać coś bardzo banalnego, rozrywkowego i takiego młodzieżowego. Dziś właśnie był ten dzień. Czytając "Panikę" cofałam się w czasie. Poczułam się tak, jak całe wieki temu, gdy chodziłam do szkoły i zbliżały się wakacje. Nie była to książka z najwyższej półki (raczej z bardziej na dole), ale w tym momencie była mi potrzebna. Wartka akcja, nastoletnie problemy i nastoletnie spojrzenie na świat. Pełna rozrywka.

ISA | 2019-04-16
Przeczytana: maj 2018

Gwiazdki przy tej książce są niesprawiedliwe.

Marcela | 2019-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2019

Sięgając po książkę nie spodziewałam się jakiejś rewelacji, szczerze mówiąc nie zżyłam się jakoś bardzo z bohaterami, ale mimo wszystko nie mogłam się oderwać. Chciałam wiedzieć co będzie dalej, jakie lęki będą musieli pokonać uczestnicy. Zadania nie są łatwe, a czasem wręcz otwierałam szeroko oczy na to, co wymyśliła autorka.

Książkę czyta się ekspresowo.

Autorkę znam z serii Delirium, którą uwielbiam, dlatego nie mogłam nie sięgnąć po inne jej książki, aczkolwiek polecam najpierw zacząć od Delirium.

czytam-polecam | 2019-03-11
Przeczytana: 07 lutego 2017

Carp - spokojne miasteczko w którym z pozoru nic się nie dzieje, a życie płynie normalnym rytmem. To tylko pozory, gdy kończy się rok szkolny młodzież zaczyna grę o nazwie Panika.
Choć na wygraną w grze zbiera się cała szkoła grać mogą jedynie uczniowie najstarszych klas.
Ilość uczestników nie jest ustalana, to gra eliminuje najsłabsze ogniwa. Nikt nie wie kto i kiedy wymyślił tę grę, ani kim są jej sędziowie. Choć większość osób wchodzi do gry z ciekawości, troje uczestników ma inne powody: Dodge pragnie zemsty, ponieważ jego siostra uległa wypadkowi grając w Panikę. Natalie chce wyrwać się z Carp bo marzy o karierze modelki, a Heather początkowo rozpoczyna grę z rozpaczy bo zrywa z nią chłopak, później jednak jej sytuacja rodzinna ulega zmianie i potrzebuje pieniędzy by móc bez problemu opiekować się młodszą siostrą.
Uczestnicy mają do wykonania sporą ilość zadań, po każdym zadaniu odpadają najsłabsi gracze.
Gdy w grze pozostaje już tylko czworo uczestników muszą zmierzyć się...

Iris | 2019-02-14
Przeczytana: 13 stycznia 2019

Tytułowa "Panika" to gra, w którą grają od kilku lat absolwenci ostatniej klasy liceum małego amerykańskiego miasteczka. "Panika" jest grą niebezpieczną. Stawia przed uczestnikami wyzwania bardzo trudne i zagrażające życiu. Heather zawsze pogardzała ludźmi, którzy dla wygranej skłonni są ryzykować własne życie. Kiedy sama kończy liceum, pod wpływem emocji zostaje jedną z uczestniczek. Musi rywalizować z przyjaciółką i rozczarować najlepszego przyjaciela, który ciągle namawia ją, by zrezygnowała. Dziewczyna zaczyna się wahać i już chce ustąpić, kiedy nagle jej życie wywraca się do góry nogami. Heather rozpaczliwie potrzebuje pieniędzy z wygranej - ogromnej wygranej. Potrzebuje ich dla siebie i swojej młodszej siostry, i nie może się wycofać. Próbuje zawiązać sojusz z innymi uczestnikami, ale Panika to gra, która wyzwala w ludziach najgorsze emocje i prowokuje do zachowań, które mogą wszystko...

Inthefuturelondon | 2019-02-03
Przeczytana: sierpień 2016

"Z pewnością Lauren Oliver ma talent i bardzo dobrze go wykorzystuje. Podczas, gdy taki przeciętny czytelnik zaczyna z przerażeniem i zafascynowaniem odkrywać kolejne elementy "Paniki" Lauren z pewnością śmieje się w głos, że odniosła taki sukces."

lempart888 | 2018-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2018

Świetny, trzymający w napięciu kryminał. Jak już zaczęłam, nie mogłam się oderwać.

Książka ta pokazuje jak lekkomyślny może być człowiek i do czego się posunąć w ramach zemsty. Spodobała mi się od pierwszych stron, przyjemnie się ją czytało, cały czas chciałam wiedzieć co będzie dalej, dowiedzieć się kilku rzeczy.

Bardzo mnie wciągła ta książka i bardzo się mi spodobała. Bardzo polecam.

InnyŚwiat | 2018-12-04
Przeczytana: 14 listopada 2018

Na wstępie muszę zaznaczyć, że wszystkie poprzednie książki, które przeczytałam od tej autorki spełniły moje czytelnicze oczekiwania. Ta także mnie nie zawiodła, była ciekawa, ale czegoś w niej brakowało. Nie znalazłam w niej tego, co chciałam. Z przykrością muszę ją wpisać na listę tych książek, które po przeczytaniu trafiają w zakamarki mego umysłu i z niego nie wychodzą, po prostu odchodzą w zapomnienie.