Zanim się pojawiłeś

Okładka książki Zanim się pojawiłeś
Jojo Moyes Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Lou Clark (tom 1) Seria: Między słowami literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Anna Gralak
niepełnosprawność opieka miłość Anna Gralak

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Pierwszy był film, obejrzałam i poszukałam książki.

Pierwszy był film, obejrzałam i poszukałam książki.

Niezwykle piękna, niebanalna, wzruszająca historia. Już od pierwszych stron pokochałam bohaterow. Historia zawiera w sobie wiele elementów, momentami bawi, za chwilę doprowadza do łez. Z pewnością jeszcze wielokrotnie wrócę do tej historii. Ze względu na słabe opinie dotyczące kontynuacji, raczej pozostanę wyłącznie przy tej pierwszej części, aby nie zepsuć pierwszego wrażenia. Tuż po przeczytaniu właściwie wciąż brakuje mi słów, aby określić jak bardzo przywiązałam się do tej historii oraz jak bardzo starałam zrozumieć Willa, który podjął taką a nie inną decyzję. Z czasem zrozumiałam jego rozterki i chęć życia "inaczej".

"Zanim się pojawiłeś" to przepiękna powieść romantyczna, przepojona bólem, cierpieniem i wielkim oddaniem.
To opowieść o sparaliżowanym po wypadku młodym człowieku i jego opiekunce.
Czyta się to dosłownie jednym tchem. To trzeba przeczytać.

To opowieść o sparaliżowanym po wypadku młodym człowieku i jego opiekunce.
Czyta się to dosłownie jednym tchem. To trzeba przeczytać.

Nienawidzę tej książki tak bardzo jak ja kocham ❤️

Nienawidzę tej książki tak bardzo jak ja kocham ❤️

Recenzja jest dosyć długa, zatem już na wstępie zapraszam do zapoznania się z jej pełną wersją na moim blogu: https://shiracoffeebook.blogspot.com/2022/08/zanim-sie-pojawies-jojo-moyes.html#more :).

Świetna książka. Zabawna, wzruszająca, dająca do myślenia. Film oglądałam bardzo dawno temu, wywarł na mnie duże wrażenie, i też się spłakałam na koniec. Teraz czytając książkę doskonale pamiętałam niektóre sceny z filmu. Chyba muszę go ponownie obejrzeć 🙂. A książkę zdecydowanie polecam. Nawet doskonale znając tę historię polały mi się łzy...

Piękna i wzruszająca... W sumie zrozumiałam Willa. Mimo to, wciąż lecą mi łzy.

Piękna i wzruszająca... W sumie zrozumiałam Willa. Mimo to, wciąż lecą mi łzy.

Z wielkim sentymentem wracam do tej książki i od razu zaznaczę, że jeśli pokochaliście Lou to polecam śledzenia jej dalszych losów w książkach "Kiedy odszedłeś" i "Moje serce w dwóch światach". W pewnym sensie jest to kontynuacja, więc jeśli ktoś pominie książkę "Kiedy odszedłeś" to w trzeciej części może mu brakować pewnych elementów, więc polecam przeczytać w kolejności.
To jest najlepsza historia miłosna jaką w życiu czytałam i zawsze będę po niej płakać jak bóbr. Przyznam szczerze, że nie było do tej pory książki, która sprawiłaby, że wylewałabym łzy po jej przeczytaniu. Film również jest świetny i mimo tego, że czytałam książkę, to na końcu filmu płakałam jak dziecko.
Piękna historia o miłości i wewnętrznych barierach, które czasami ciężko przezwyciężyć. Bardzo wzruszająca i dająca do myślenia, ale też bardzo często przy niej się śmiałam. Ta książka prowadzi przez najgłębsze zakamarki naszej duszy, wywołując wszystkie uczucia od smutku do radości po złość i ulgę. Kolejna książka o miłości, ale wbrew pozorom trudnej miłości i przeszkodach losu. Czasami miłość jednak nie wysatrczy, aby uratować drugą osobę z ciemnych otchłani jej duszy i przekonań.
Czy zaryzykowałabyś spędzić najlepsze chwile swojego życia u boku mężczyzny, w którym powoli się zakochujesz, wiedząc, że on umrze i będziesz musiała, żyć dalej z miłością do niego i wspomnieniami? Czy zgodziłabyś się na to mając świadomość, że będzie temu towarzyszył ból, ale jednocześnie wiedząc, że dzięki temu człowiekowi nauczysz się żyć pełnią życia i z niego korzystać?

Niby lekka, a jednak nie. Niby łatwa, a jednak sprawia, że zaczynam się zastanawiać nad sobą. Do gustu przypadł mi styl autorki i kreacje bohaterów. Właściwie nie mam żadnych zarzutów.

Wyśmienita! Skradła moje serce i łzy.

Wyśmienita! Skradła moje serce i łzy.