Kup teraz - 10 ofert w cenie od 17.49 zł do 34.47 zł

Zanim się pojawiłeś

Jojo Moyes Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Lou Clark (tom 1) literatura piękna
Me Before You
literatura piękna
2018-05-28
Anna Gralak
niepełnosprawność opieka miłość Anna Gralak

Spodziewałam się zwyczajnego romansu, A dostałam powieść prostą, a zarazem skomplikowaną, wzruszającą, pełną humoru, ale też cierpienia i miłości. W żadnym wypadku nie jest to zwyczajny romans. Główna bohaterka przypadła mi coś serca do tego stopnia, że od razu sięgnę po kontynuację.

Piękna! Szczególnie zakończenie, które nie kończy się niestety happy endem. Ale to dopiero początek drogi Lou. Wydarzenie to wpłynie na nią znacząco i odbije się na jej życiu bardziej niż by tego chciała...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Polecam :)

Miałam ochotę na lekturę na 3/4 dni. Nie za długą, nie za krótką, prostą w odbiorze, ale poruszającą ważne tematy - dającą do myślenia. Po przeczytaniu "Zanim się pojawiłeś" Jojo Moyes mogę powiedzieć z czystą przyjemnością, że spełniła ona wszystkie moje oczekiwania. Muszę przyznać, że sięgnęłam po tę historię, gdyż parę dobrych lat temu widziałam film, który mnie wzruszył...

Po pierwszych rozdziałach książki nie miałem wysokich oczekiwań - wydawało mi się, że cała reszta będzie do bólu przewidywalna i miałka. Co ciekawe, zostałem miło zaskoczony - autorka bardzo subtelnie przestawiła budzące się uczucie i stopniowe pogłębienie relacji między bohaterami. W trakcie historii pojawiają się nieoczekiwane odkrycia dotyczące przeszłości bohaterów,...

Cóż za piękna historia! Pełna miłości, walki o swoje szczęście i przemiany bohaterów. Świetnie napisana, niezwykle wzruszająca i wciągająca opowieść o dziewczynie, która zajmuje się niepełnosprawnym mężczyzną. Jestem absolutnie zachwycona, chociaż końcówka złamała mi serce... Zdecydowanie polecam i z pewnością sięgnę po kolejny tom!

Przepiękna historia miłosna autorstwa Jojo Moyes została zekranizowana, zatem zarówno książka jak i film zostaną mi w głowie na bardzo długo. Jeżeli ktoś jeszcze nie czytał, to odpowiem że warto. Oczywiście najpierw lektura, potem film 😉

Pierwsza część opowieści o Lou Clark. O tym jak się zmienia pod wpływem Willa

Książkę polecam tak samo jak jak film, jednak wolę dużo bardziej książkę, ponieważ jest więcej scen i wyobraźnia pracuje. Książka nie pozwoli Ci iść spać, wciągnie cię w całości i nie wypuści cię do ostatniego słowa. Polecam!!

Moyes pisze o sytuacjach granicznych (na co dzień w ogóle niezaprzątających naszej uwagi, ale gwałtownie nabierających mocy, kiedy do nich dochodzi). I pisze o nich z mocą. Ta trylogia porusza do głębi, stawia pytania graniczne, wbija się w emocje.
Pozostałe jej książki też zostawiły we mnie ślad, ale te trzy są wybitnie intensywne.

25 924
    9 926