literatura polska
Asiek

Pracownica ośrodka terapeutycznego znajduje leżące na posadzce, zakrwawione zwłoki swojej szefowej – psychiatry Antoniny Brzozowskiej. Na miejsce zbrodni wezwani zostają starsza aspirant Agata Górska i komisarz Sławek Tomczyk. Sprawa z pozoru prosta komplikuje się wraz z przeglądaniem kolejnych akt pacjentów Brzozowskiej. Rozszerza się krąg podejrzanych i trudno jest policjantom znaleźć punkt zaczepienia.

Dochodzenie dodatkowo utrudnia fakt, że Michała Stępnia, byłego partnera Agaty, zamordowano. Policjantka zostaje uwikłana w grę, której reguł nie zna i w której nie obowiązują żadne zasady fair play.

Czy parze śledczych uda się wyjść z kryminalnych porachunków bez szwanku? Czy zdołają złapać mordercę, nim dla wszystkich będzie za późno?

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/

Beata | 2018-05-15
Na półkach: Przeczytane, Najukochańsze
Przeczytana: 15 maja 2018

Kolejna rewelacyjna powieść p. Rogali. Kryminalna sprawa jest tylko kanwą, na której osnuty jest dramat współczesnych dzieci i rodziców. Rodzice, z różnych powodów, ciągają dzieci po terapiach, szukają wytłumaczenia nagannego zachowania ich dzieci, zamiast poświęcić im nieco czasu na rozsądną rozmowę, zabawę, okazanie im odrobiny szczerego zainteresowania. Jestem nauczycielem oraz, przede wszystkim, matką dwojga dorosłych już dzieci i potwierdzam, że u większości zdiagnozowanych dzieci problemem jest przede wszystkim brak dobrego wychowania oraz prawdziwej więzi i kontaktu z rodzicami. Dzieci najczęściej stosują odzywkę "co mi pani zrobi... jestem chory", gdy zwraca się im uwagę na niegrzeczne bądź agresywne zachowanie. Współczuję rodzicom, którzy chowają swoje dzieci (celowo użyłam tego słowa, bo nie jest to wychowywanie) w przekonaniu, że diagnoza ADHD, autyzmu i innych dysfunkcji, jest usprawiedliwieniem każdego wybryku, bowiem czym cebulka za młodu...
Dochodzi jeszcze jeden...

basik | 2018-04-05

Kolejny tom o sympatycznych policjantach Agacie i Sławku jest chyba najlepszy z całej serii a może najbardziej dojrzały, bo prócz morderstw jest tu poruszany bardzo trudny temat odpowiedzialności lekarzy za zdrowie pacjentów, do którego autorka przygotowała się bardzo dobrze.
Agata i Sławek tym razem zajmują się śmiercią terapeutki trochę dziwną, bo nikt jej nie zastrzelił czy udusił a śmierć nastąpiła w skutek uderzenia głową o biurko tak jakby została popchnięta. Jest kilka osób podejrzanych jest żmudne śledztwo bo podejrzani kłamią i mają dużo rzeczy do ukrycia.
Niestety Agata nie może w nim uczestniczyć ponieważ zostaje oskarżona o zamordowanie swojego byłego partnera Michała i sama ląduje w areszcie z którego Sławek próbuje ją uwolnić zatrudniając znanego adwokata.
A sam ma teraz na głowie dwie sprawy do rozwiązania.
Książki pani Rogali mają to do siebie, że nie zbrodnia jest w nich najważniejsza ale motyw jej popełnienia. To nie są brutalne morderstwa, nie ma w tej powieści...

Nina | 2018-02-18
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 18 lutego 2018

To się porobiło u naszej Agaty :) Całe szczęście, że Sławek, partner w pracy, partner w życiu, jak zwykle staje na wysokości zadania.
Bardzo lubię takie lekkie kryminały, gdzie krew nie leje się litrami, gdzie nie wzdragam się z obrzydzenia, gdzie co krok to trup. Może i wątek kryminalny nie jest zbyt wyrafinowany ale Pani Rogala nadrabia to, zawsze poruszając w swoich książkach jakiś ważny wątek społeczny. Tak było i tym razem, i to podoba mi się bardzo.
Jako lekką lekturę, oderwanie od krwawych kryminałów, polecam bardzo.

żurawie_origami | 2018-02-28
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 28 lutego 2018

"Grzech zaniechania" to moje piąte spotkanie z panią Rogalą, znów bardzo udane. Tym razem ginie młoda pani psychiatra, która zajmowała się kontrowersyjną metodą "odzyskiwania wspomnień". Do tego starsza aspirant Agata Górska musi poradzić sobie z własnymi problemami osobistymi i dociec swojej niewinności.
W książkach autorki cenię to, że często porusza aktualne problemy społeczne.
Książki pani Małgorzaty to może nie kryminały w pełnym tego słowa znaczeniu, jest bardzo dużo wątków obyczajowych, do tego zbiegi okoliczności i powiązania między bohaterami są czasem mocno przesadzone, ale mi to pasuje. Dobrze się to czyta, wszystko jest logiczne. Czas spędzony na lekturze książek autorki na pewno nie będzie stracony, ja bardzo polecam.

Eli1605 | 2018-08-07
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 07 sierpnia 2018

Kolejna książka Pani Małgorzaty, którą przeczytałam z przyjemnością. Team Górska - Tomczyk rozwiązują kolejną zagadkę mimo, że Agata zostaje podejrzaną. W sumie to przeraża karierowiczostwo i chęć brylowania Pani prokurator, która bez dowodów zgadza się wystawić nakaz aresztowania. I kolega z komisariatu prowadzący śledztwo i jednocześnie pałający nienawiścią do aspirant Górskiej która nie pozwoliła mu na macanki.

smallangel | 2018-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2018

Przeczytałam cały cykl przygód o parze policjantów i jestem zachwycona.
Bardzo rzadko zdarza się tak, że w miarę przybywających tomów nie odczuwamy przesytu i zwykle mamy coraz mniej chęci, aby sięgnąć po kolejną część. Tym razem jest odwrotnie. Historia jest ciekawa, a poczynione przez autorkę obserwacje społeczne-bardzo trafne i zbieżne z moimi własnymi przemyśleniami. Miałabym ochotę powiedzieć nawet, iż niektóre teorie są wręcz rewolucyjne i bardzo, bardzo odważne.
Zdecydowanie "Grzech zaniechania" jest lekturą godną uwagi i będę z przyjemnością polecać ją innym.

Rudolfina | 2018-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2018

KIEDY RECENZENT DAJE PLAMĘ DUBELTOWO
Nazwisko Małgorzaty Rogali nic mi nie powiedziało. Po ostatnich przygodach z polskimi autorami, którym publikuje się książki „jak leci”, bez żadnej kontroli jakości, na wszelki wypadek, sprawdziwszy wcześniej, że autorka ma na swym koncie kilka powieści sięgnęłam od razu po ostatnią, mając nadzieję, że zdołała już przy okazji wcześniejszych publikacji nauczyć się pisać.

I to była moja pierwsza wtopa. Powieść okazała się bezbłędna. Idealna. Akcja rozkręca się od pierwszej strony, intryga poprowadzona logicznie, ciekawa para bohaterów - policjantów, których poznajemy również od prywatnej strony, żadnych niedokończonych wątków, żadnych nieprawdopodobnych „ubarwiaczy” w stylu ucieczki z najbardziej strzeżonego rosyjskiego więzienia, temat zdokumentowany rzetelnie. Naprawdę, wszystko tak jak trzeba.

Natychmiast postanowiłam sięgnąć po następną książkę autorki, tym razem pierwszą z cyklu: Agata Górska i Sławek Tomczyk. Chociaż każda z powieści...

Justyna Antoniewicz | 2018-06-24

Bardzo ciekawie skonstruowany kryminał,szybka akcja,wspaniali policjanci starsza aspirant Agata Górska i komisarz Sławek Tomczyk to zgrany,dobry duet prowadzą doskonale swoje śledztwo.
To moje pierwsze spotkanie z Małgorzatą Rogalą bardzo udane to rewelacyjny,doskonały kryminał psychologiczny na pewno chętnie przeczytam następne części,ponieważ warto!!!!!

Gosik62 | 2018-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2018

Przychylam się do opinii niektórych czytelników, że jest to najlepsza część serii. Tak jak pozostałe, utrzymana w lekkim, kryminalno - obyczajowym tonie, jednak porusza bardzo ważne kwestie społeczne. Tym razem poznajemy pracę terapeutów i lekarzy zajmujących się tak modnymi ostatnio zaburzeniami jak autyzm, zaburzenia integracji sensorycznej czy ADHD oraz relacje rodzinne i wychowanie dzieci (czy raczej brak tego wychowania).
Nie należę do osób, które szybko typują morderce, ale tym razem wyjątkowo bardzo szybko udało mi się trafnie odgadnąć, co bynajmniej nie umniejszyło przyjemności czytania i rozwiązywania kolejnych wątków.
Kolejna książka, której nie sposób odłożyć :)
Gorąco polecam miłośnikom lekkiej sensacji!

elenkaa | 2018-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2018

Recenzja znajduje się również na moim blogu: http://pasion-libros.blogspot.com/2018/03/261-grzech-zaniechania-magorzata-rogala.html

Agata Górska i Sławek Tomczyk to duet, który już na stałe zagościł w moim sercu i na którego powrót zawsze czekam z utęsknieniem, gdyż bardzo polubiłam tę parę, zarówno pod względem zawodowym, jak i w życiu prywatnym. "Grzech zaniechania" to już piąta część opowiadająca o życiu tych dwóch policjantów.

Pod koniec poprzedniego tomu Agata dowiedziała się, że zamordowano jej byłego chłopaka - Michała, który od kilku miesięcy ją prześladował i nękał, chcąc aby do niego wróciła. Niestety wszystkie fakty wskazują, że najbardziej prawdopodobnym i na razie jednym podejrzanym jest właśnie Agata. Nad głową głównej bohaterki zawisły czarne chmury, gdyż sprawę prowadzi pani prokurator, która bardzo chciałaby się wykazać, przez co zbyt szybko zamyka śledztwo. Agata jednak jak zwykle stara się skupić na pracy, aby nie myśleć o kłopotach. W międzyczasie nasz duet...