Zastrzyk śmierci

Cykl: Agata Górska i Sławek Tomczyk (tom 4)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
literatura polska
Ag2S

Morderca już wydał wyrok. Zostało niewiele czasu. Ewa Frydrych znajduje szczelnie owinięte taśmą ciało męża – szefa portalu krytyki kulinarnej, którego opinie nie wszystkim przypadły do gustu. Dlaczego ktoś wstrzyknął mu truciznę i pozbawił życia? Czy chodziło tylko o zemstę, czy za zbrodnią kryje się coś jeszcze? Tym bardziej że w podobny sposób giną kolejne osoby. Sprawę prowadzą starsza...

Morderca już wydał wyrok. Zostało niewiele czasu.

Ewa Frydrych znajduje szczelnie owinięte taśmą ciało męża – szefa portalu krytyki kulinarnej, którego opinie nie wszystkim przypadły do gustu. Dlaczego ktoś wstrzyknął mu truciznę i pozbawił życia? Czy chodziło tylko o zemstę, czy za zbrodnią kryje się coś jeszcze? Tym bardziej że w podobny sposób giną kolejne osoby. Sprawę prowadzą starsza aspirant Agata Górska i komisarz Sławek Tomczyk, którzy próbują rozwikłać serię zagadkowych śmierci.

Małgorzata Rogala kolejny raz udowadnia, że należy jej się miejsce na kryminalnym podium.

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/zastrzyk-smierci/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/zastrzyk-smierci/

Nina | 2017-11-27
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2017
Przeczytana: 26 listopada 2017

Górska- Tomczyk - ten duet rządzi! Pani Rogala, mam wrażenie, z książki na książkę coraz lepsza. Tę część pochłonęłam, żałując, że muszę robić przerwy na pracę :) To bardzo dobry kryminałek, nie z tych brutalnych, raczej z tych 'kobiecych', gdzie oprócz bardzo dobrej intrygi jest również silnie rozbudowany wątek obyczajowy - w tym przypadku wątek związku Górskiej i Tomczyka. Nie przesłodzony, nie przesłaniający głównego, kryminalnego tematu. Bardzo mi się podobało i już czekam na kolejną część.

basik | 2017-11-03

Miał być tylko wieczór z książka a skończyło się na zarwanej nocy.
Kolejna powieść pani Rogali wciągnęła mnie bez końca i trudno było mi się od niej oderwać.
Tym razem sympatyczna para policjantów musi odnaleźć mordercę, który zabija swoje ofiary w nietypowy sposób....wstrzykuje im zastrzyk który jest stosowany przy karze śmierci.Pierwsza ofiara to właściciel portalu internetowego, który pisze recenzje kulinarne, a potem są następne ofiary pozornie ze sobą nie powiązane.
Pozornie, bo łączy je osoba Poli Kwiecień która tych osób w ogóle nie zna a jednak w jakiś sposób jest z nimi powiązana.
Mozolne śledztwo wykazuje jednak, że zamordowani kiedyś chodzili razem do szkoły gastronomicznej i powiązani byli z tajemniczą śmiercią pewnej dziewczyny sprzed lat. Teraz ktoś po latach mści się za tą śmierć.
Dla komisarza Sławka ta sprawa ma priorytet, bo jego młodsza siostra Kinga jest w nią jakiś sposób powiązana. Dostaje anonimy z wiadomością "Wiem co zrobiłaś".
Prócz wątku...

żurawie_origami | 2017-11-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 07 listopada 2017

Co tu dużo pisać. Jak zawsze u Pani Małgorzaty świetny kryminał. Bardzo lubię duet śledczych Górska- Tomczyk. Tym razem też autorka zaserwowałam nam świetny kryminał, trzymający w napięciu, z wartką akcją i ciekawym rozwiązaniem. Nie będę się rozpisywać jeśli chodzi o fabułę. Lubię połączenie wątków kryminalnych z rozbudowanym tłem obyczajowym bohaterów i u pani Rogali to dostaję. Warto przeczytać, a zakończenie jak zawsze zostawiło spory niedosyt. Polecam.

elenkaa | 2017-10-25
Przeczytana: 27 października 2017

Recenzja znajduje się również na moim blogu: http://pasion-libros.blogspot.com/2017/10/250-zastrzyk-smierci-magorzata-rogala.html

Agata Górska i Sławek Tomczyk to para policjantów, o których możemy poczytać już po raz czwarty. Wcześniejsze powieści z ich udziałem zapewniły mi wielką rozrywkę i miło spędzony czas z dobrym, rodzimym kryminałem, więc z niecierpliwością wyczekiwałam kontynuacji.

W biurze internetowego krytyka kulinarnego zostają znalezione zwłoki właściciela - Antoniego Frydrycha przez jego żonę Ewę. Pomimo zapewnień kobiety o tym, że mąż nie miał żadnych wrogów, para policjantów - Agata Górska i Sławek Tomczyk sprawdzają kilka tropów, które mogą ich zaprowadzić do mordercy. Rzekoma kochanka, pracownica, a może niezadowolony właściciel restauracji obsmarowanej przez Frydrycha? Kto mógłby mieć najlepszy motyw na pozbycie się Antoniego? W całą sprawę zostaje również wplątana nastoletnia siostra Sławka - Kinga, więc ta ma dla niego najwyższy priorytet. Tymczasem giną...

Cyrysia | 2017-11-21

Pani Małgorzata po raz kolejny udowadnia, że świetnie włada piórem. Plastyczny język, odpowiednio rozwinięte opisy, naturalne dialogi i gęstniejący z każdą przeczytaną stroną nastrój - dzięki tym cechom książka prezentuje się wyjątkowo okazale. Lecz przysłowiową wisienką na torcie jest otwarte, szokujące zakończenie. Na kilka sekund zapadłam w stan przypominający letarg. Czegoś TAKIEGO się nie spodziewałam. Już nie mogę się doczekać ciągu dalszego. Na koniec dodam jeszcze, że każdy kolejny tom cyklu stanowi odrębną historię, którą można czytać bez znajomości poprzednich, choć oczywiście zachęcam do całej serii.

WielkiBuk | 2017-12-12
Przeczytana: grudzień 2017

Kolejny tom kryminalnej serii Małgorzaty Rogali nie pozostawia złudzeń – ta pisarka dobrze wie, jak zaskoczyć czytelnika, jak wycisnąć ze swoich bohaterów najwięcej ile się da, a na koniec postawić olbrzymi znak zapytania i otworzyć opowieść na kontynuację. „Zastrzyk śmierci” to fascynujący kryminał z mrocznym konceptem zbrodni, z intrygującą podwójną perspektywą i z zakończeniem, które pozostawia porządny niedosyt, a o to przecież chodzi w kryminałach i morderczych opowieściach. Motyw społeczny zdaje się być tutaj wisienką na torcie, chociaż to przecież najpyszniejszy kawałek całości. Wielbiciele polskich zbrodni mają przed sobą porządnie dopracowany smakołyk, który nie zawiedzie nawet zaprawionego w bojach wyjadacza gatunku.

biebronka | 2017-11-12
Przeczytana: 11 listopada 2017

Małgorzata Rogala nie tylko utrzymuje wysoki poziom, ale jeszcze go podnosi. W tej części cyklu mamy bardziej niz w poprzednich rozwinięte tło obyczajowe, co bardzo mi się spodobało. Tomczyk i Górska pokazali swoje ludzkie twarze, okazuje się, że policjanci, to ludzie tacy jak inni, ulegają emocjom, kochają i popadają w kłopoty, jak zwykli śmiertelnicy. Dzięki temu zabiegowi autorki jeszcze bardziej ich polubiłam, bo wydali mi się znajomi.
Sama intryga kryminalna zawikłana w odpowiednim stopniu, nie przekombinowana, jak to często bywa u rodzimych gwiazd kryminału. Czytając snułam przypuszczenia, obstawiałam winnych, ale prawdę poznałam dopiero w momencie, gdy autorka sama uznała za właściwe mi ja wyjawić.
Lubie porównania kulinarne, książki Rogali są jak porządny, pożywny schabowy z ziemniakami i buraczkami. Są konkretne, odpowiadają moim oczekiwaniom i sprawiają, że po ich skonsumowaniu, czuję się nasycona i usatysfakcjonowana. Za każdym razem, bez obaw sięgnę znajome, dobre...

Alex | 2017-10-11
Przeczytana: 08 października 2017

Przeszłość ma na nas wpływ czy tego chcemy czy też nie. To co będzie miało miejsce wynika po części z tego co już było, czasem nie jesteśmy tego świadomi, a czasem ktoś wykorzystuje coś o czym chcielibyśmy zapomnieć by dać upust swojemu bólowi. Zbrodnia i kara są dobraną parą, chociaż niekiedy spotykają się później niż powinni.

Prowadzenie śledztwa wcale nie jest tak proste jak wydaje się postronnym i amatorom. Motyw bywa ukryty pod warstwami kłamstw, niedopowiedzeń, półprawd i subiektywnych uczuć. Starsza aspirant Agata Górska wie o tym doskonale, a każde kolejne dochodzenie jest tego potwierdzeniem. Najnowsze wymaga od niej i komisarza Sławka Tomczyka stanu gotowości prawie non-stop, bo pierwsza ofiara nie jest niestety ostatnią, a zabójca nie pozostawił po sobie jasnych śladów. Jak zawsze czas nie jest sprzymierzeńcem stróżów prawa, wprost przeciwnie, na dodatek szef żąda wyników. Na tym nie koniec, życie osobiste dostarcza również powodów do niepokoju, co więcej niebezpiecznie...

KobieceRecenzje365 | 2017-12-09

Na tę książkę czekałam okrągły rok! Powitajmy dzisiaj na panelu "Zastrzyk Śmierci". Zupełnie nowa książka Małgorzaty Rogali, trafiła do mnie w tamtym miesiącu, została od razu przeczytana i teraz czas na recenzję. A jest o czym opowiadać!

"Morderca już wydał wyrok. Zostało niewiele czasu.
Tymczasem ktoś wysyła anonimy do młodszej siostry komisarza Tomczyka. Czy ma to jakiś związek ze sprawą? Kim jest Zosia i dlaczego ktoś musi ją chronić? Nowe światło na sprawę rzuci niewyjaśniona tragedia sprzed lat, która nie pozwoli o sobie zapomnieć....

Nowalijki | 2017-10-23
Przeczytana: 15 sierpnia 2017

Tomasz Radochoński www.nowalijki.blogspot.com
***************************************************
Przeszłość potrafi odezwać się w najmniej oczekiwanym momencie, a życie lubi odpłacać pięknym za nadobne. O tym, że te stare jak świat prawdy wciąż są mocno aktualne, przekonają się bohaterowie czwartej części kryminalnej serii Małgorzaty Rogali. Starsza aspirant Agata Górska i komisarz Sławek Tomczyk powracają, aby po raz kolejny poprowadzić śledztwo, w którym nic nie jest takie, jakie się wydaje. Zastrzyk śmierci to emocje w stylu, za który czytelnicy pokochali cykl Małgorzaty Rogali.

Kiedy zostaje zamordowany właściciel popularnego portalu z recenzjami kulinarnymi, nikomu nie przychodzi nawet do głowy, że to dopiero początek całego ciągu dramatycznych wydarzeń. Ofiara, przed śmiercią owinięta taśmą, ma na ciele ślady świadczące o podaniu mężczyźnie śmiertelnego zastrzyku. Para warszawskich policjantów ma ręce pełne roboty, bo czas goni, umierają kolejne osoby, a w sprawę zatruć w...