literatura polska
Ag2S

Morderca już wydał wyrok. Zostało niewiele czasu. Ewa Frydrych znajduje szczelnie owinięte taśmą ciało męża – szefa portalu krytyki kulinarnej, którego opinie nie wszystkim przypadły do gustu. Dlaczego ktoś wstrzyknął mu truciznę i pozbawił życia? Czy chodziło tylko o zemstę, czy za zbrodnią kryje się coś jeszcze? Tym bardziej że w podobny sposób giną kolejne osoby. Sprawę prowadzą starsza...

Morderca już wydał wyrok. Zostało niewiele czasu.

Ewa Frydrych znajduje szczelnie owinięte taśmą ciało męża – szefa portalu krytyki kulinarnej, którego opinie nie wszystkim przypadły do gustu. Dlaczego ktoś wstrzyknął mu truciznę i pozbawił życia? Czy chodziło tylko o zemstę, czy za zbrodnią kryje się coś jeszcze? Tym bardziej że w podobny sposób giną kolejne osoby. Sprawę prowadzą starsza aspirant Agata Górska i komisarz Sławek Tomczyk, którzy próbują rozwikłać serię zagadkowych śmierci.

Tymczasem ktoś wysyła anonimy do młodszej siostry komisarza Tomczyka. Czy ma to jakiś związek ze sprawą? Kim jest Zosia i dlaczego ktoś musi ją chronić? Nowe światło na sprawę rzuci niewyjaśniona tragedia sprzed lat, która nie pozwoli o sobie zapomnieć.

Małgorzata Rogala kolejny raz udowadnia, że należy jej się miejsce na kryminalnym podium.

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/zastrzyk-smierci/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/zastrzyk-smierci/

Beata | 2018-05-14
Przeczytana: 14 maja 2018

Rewelacyjny kryminał. Powieści p. Rogali z tomu na tom coraz lepsze. Intryga kluczy i mami, podejrzanych trudno wytypować, niby prosta opowieść, ale zaskakująca i wciągająca. Podoba mi się spokojny rozwój wątków obyczajowych. I uwielbiam Borysa:)

Nina | 2017-11-27
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2017
Przeczytana: 26 listopada 2017

Górska- Tomczyk - ten duet rządzi! Pani Rogala, mam wrażenie, z książki na książkę coraz lepsza. Tę część pochłonęłam, żałując, że muszę robić przerwy na pracę :) To bardzo dobry kryminałek, nie z tych brutalnych, raczej z tych 'kobiecych', gdzie oprócz bardzo dobrej intrygi jest również silnie rozbudowany wątek obyczajowy - w tym przypadku wątek związku Górskiej i Tomczyka. Nie przesłodzony, nie przesłaniający głównego, kryminalnego tematu. Bardzo mi się podobało i już czekam na kolejną część.

basik | 2017-11-03

Miał być tylko wieczór z książka a skończyło się na zarwanej nocy.
Kolejna powieść pani Rogali wciągnęła mnie bez końca i trudno było mi się od niej oderwać.
Tym razem sympatyczna para policjantów musi odnaleźć mordercę, który zabija swoje ofiary w nietypowy sposób....wstrzykuje im zastrzyk który jest stosowany przy karze śmierci.Pierwsza ofiara to właściciel portalu internetowego, który pisze recenzje kulinarne, a potem są następne ofiary pozornie ze sobą nie powiązane.
Pozornie, bo łączy je osoba Poli Kwiecień która tych osób w ogóle nie zna a jednak w jakiś sposób jest z nimi powiązana.
Mozolne śledztwo wykazuje jednak, że zamordowani kiedyś chodzili razem do szkoły gastronomicznej i powiązani byli z tajemniczą śmiercią pewnej dziewczyny sprzed lat. Teraz ktoś po latach mści się za tą śmierć.
Dla komisarza Sławka ta sprawa ma priorytet, bo jego młodsza siostra Kinga jest w nią jakiś sposób powiązana. Dostaje anonimy z wiadomością "Wiem co zrobiłaś".
Prócz wątku...

Eli1605 | 2018-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2018

Kolejny raz spotykamy team Górska - Tomczyk w akcji. Sprawnie napisany kryminał, ciekawy chociaż nie najnowszy pomysł na fabułę i absolutnie rozkładające na łopatki i sugerujące dalsze losy bohaterów zakończenie. Tym razem aspirant Górska znajdzie się po drugiej, tej niewłaściwej , stronie barykady. W książkach pani Małgorzaty z omawianego cyklu podoba mi się jeszcze złamanie stereotypu, że pracownicy pionu kryminalnego nie mogą mieć normalnego życia prywatnego. Jak się okazuje mogą i nie czyni to z nich gorszych dochodzeniowców. Polecam.

żurawie_origami | 2017-11-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 07 listopada 2017

Co tu dużo pisać. Jak zawsze u Pani Małgorzaty świetny kryminał. Bardzo lubię duet śledczych Górska- Tomczyk. Tym razem też autorka zaserwowałam nam świetny kryminał, trzymający w napięciu, z wartką akcją i ciekawym rozwiązaniem. Nie będę się rozpisywać jeśli chodzi o fabułę. Lubię połączenie wątków kryminalnych z rozbudowanym tłem obyczajowym bohaterów i u pani Rogali to dostaję. Warto przeczytać, a zakończenie jak zawsze zostawiło spory niedosyt. Polecam.

adawid | 2017-12-28

Kolejna odsłona przygód Agaty górskie i Sławomira Tomczyka. Kolejna śmierć, a raczej potrójne zabójstw w celu obrony... Zosi. Ale kim jest Zosia? Dlaczego niepowiązanym na pierwszy rzut oka osobom zostają wstrzyknięte trzy substancje chemiczne wykorzystywane w egzekucjach? Jaką w tym rolę odgrywa siostra komisarza Tomczyka?
Pytania mnożą się z każdą przeczytaną stroną. Książka jest nie tylko wybitna z powodu wartkiej akcji, niewyjaśnionych zbrodni, niepasujących do siebie dowodów, kreacji bohaterów czy kwitnącej miłości pomiędzy Agatą i Sławkiem, ale również styl i język pisania jest genialny.
Poszczególne rozdziały połyka się w mgnieniu oka.

smallangel | 2018-07-24
Przeczytana: 23 lipca 2018

Zdecydowanie lektura warta uwagi. Przeczytałam tak szybko, że teraz trudno mi ustalić, kiedy zaczęłam- wczoraj? dwa dni temu?..
W każdym razie "Zastrzyk śmierci" okazał się lekką książką dobrą na upały. To już czwarty tom tej serii,a ja nie czuję się zmęczona i chętnie sięgnę po kolejne części. Wielbiciele realizmu nie będą być może w pełni usatysfakcjonowani, ponieważ pani Rogala nawet morderstwo potrafi osnuć delikatną woalką niedopowiedzenia, jednak i taki kryminał od czasu do czasu jest miły w odbiorze.
Jak najbardziej polecam.

elenkaa | 2017-10-25
Przeczytana: 27 października 2017

Recenzja znajduje się również na moim blogu: http://pasion-libros.blogspot.com/2017/10/250-zastrzyk-smierci-magorzata-rogala.html

Agata Górska i Sławek Tomczyk to para policjantów, o których możemy poczytać już po raz czwarty. Wcześniejsze powieści z ich udziałem zapewniły mi wielką rozrywkę i miło spędzony czas z dobrym, rodzimym kryminałem, więc z niecierpliwością wyczekiwałam kontynuacji.

W biurze internetowego krytyka kulinarnego zostają znalezione zwłoki właściciela - Antoniego Frydrycha przez jego żonę Ewę. Pomimo zapewnień kobiety o tym, że mąż nie miał żadnych wrogów, para policjantów - Agata Górska i Sławek Tomczyk sprawdzają kilka tropów, które mogą ich zaprowadzić do mordercy. Rzekoma kochanka, pracownica, a może niezadowolony właściciel restauracji obsmarowanej przez Frydrycha? Kto mógłby mieć najlepszy motyw na pozbycie się Antoniego? W całą sprawę zostaje również wplątana nastoletnia siostra Sławka - Kinga, więc ta ma dla niego najwyższy priorytet. Tymczasem giną...

Kolejny dobry kryminał Rogali. Czyta się jednym tchem. Polecam.

Moja ocena: 6/10

Liza | 2017-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2017

Pierwszą ofiarą jest Antoni Frydrych, który zajmuje się krytyką kulinarną- jego ciało owinięte taśmą znajduje jego żona. Para policjantów (para w pracy i w życiu prywatnym) Agata i Sławek z początku nie natrafiają na nic, co mogłoby rzucić trochę światła na tą zagadkową śmierć. Ot na jaw wychodzi kilka sekrecików. Kolejne ofiary jednak powoli zaczynają naświetlać sprawę, są one powiązane zastrzykiem śmierci który pełni rolę egzekucji… Kto się mści i za co? Kim jest Zosia? Dlaczego trzeba ją chronić?

„Jest zbrodnia, jest kara.”

Powiązanie świetnej intrygi z wątkiem obyczajowym ma swoje dobre strony, bo możemy zrozumieć postępowanie bohaterów jak również motywy mordercy. Pani Rogala napisała intrygujący kryminał z ciekawą fabułą, poruszyła też sporo motywów: jak bezrobocie, związek partnerki, umawianie się na randki, ukrywanie sekretów sprzed lat, a to wszystko napisane wciągającym stylem z naturalnymi dialogami.

Na pewno jeszcze sięgnę po kryminały pisarki, a Wam polecam...