27 śmierci Toby’ego Obeda

Okładka książki Nadzieja Joanna Bator, Waldemar Bawołek, Grzegorz Bogdał, Katarzyna Boni, Wojciech Chmielarz, Sylwia Chutnik, Jacek Dehnel, Julia Fiedorczuk, Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Joanna Gierak-Onoszko, Mikołaj Grynberg, Magdalena Grzebałkowska, Ignacy Karpowicz, Urszula Kozioł, Hanna Krall, Małgorzata Lebda, Ewa Lipska, Jarosław Mikołajewski, Andrzej Muszyński, Wiesław Myśliwski, Jacek Napiórkowski, Łukasz Orbitowski, Magdalena Parys, Grażyna Plebanek, Małgorzata Rejmer, Paweł Piotr Reszka, Agata Romaniuk, Paweł Sajewicz, Jerzy Sosnowski, Filip Springer, Andrzej Stasiuk, Juliusz Strachota, Ziemowit Szczerek, Mariusz Szczygieł, Dominika Słowik, Olga Tokarczuk, Przemysław Truściński, Grzegorz Uzdański, Krzysztof Varga, Adam Wajrak, Ilona Wiśniewska, Aleksandra Zielińska
7,2
Nadzieja Joanna Bator, Walde...

Oficjalne recenzje i

Wyrzuty sumienia Kanady

[ 22 ] Link do recenzji

Szokująca treść, która przesłania trochę nieporadną konstrukcję reportażu. Niemniej warto.

Po prostu: Dobra Książka. To był zakup emocjonalny pod wpływem audycji w radio z autorką.Chciałem znać ciemne strony historii Kanady, która zawsze kojarzyła się z ziemią obiecaną i krajem żywicą pachnącym. Zaintrygował mnie też ciekawy projekt okładki bo robiłem takie rzeczy na studiach. Jestem po pierwszych paru rozdziałach i już teraz szczerze polecam, ciekawe i...

Wstrząsająca lektura, burząca absolutnie wszystkie mity o doskonałości Kanady. Traktowanie rdzennych mieszkańców to jedno, ale ile tam się dzieje względem szkół katolickich...

Z każdym kolejnym rozdziałem oczy otwierają się szerzej, niedowierzanie rośnie, a rząd kanadyjski chowa się do dziupli. Przerażająca jest skala, sposoby tuszowania i bezkarność sieci szkół...

Absolutnie rewelacyjny reportaż. Szczególnie w literaturze non-fiction zwykle mi czegoś brakuje, albo mam się do czego przyczepić, ale nie w przypadku tej książki. Bardzo gorąco polecam!

Niezwykle interesująca historia o nieznanej stronie Kanady.

Dzięki tej pozycji zmienisz sposób postrzegania Kanady jako krainy mlekiem i miodem płynącej.

Bardzo wazne i rzetelne swiadectwo systemowej opresji i bestialskiego naduzycia wladzy, jakiego na przestrzeni dekad doswiadczyla rdzenna ludnosc Kanady z rak Panstwa i Kosciola. Zatrwazajace dramaty ludzkie i traumy dziedziczone z pokolenia na pokolenie. Jedna z niewielu ksiazek, ktorych nie dalam rady przelknac 'na raz', musialam robic przerwy. Czytajac chce sie wyc z...

Spodziewałam się dużo lżejszej lektury. Sięgając po tę pozyscję wiedziałam jedynie, że jest to reportaż o Kanadzie. Nie spodziewałam się, że na jej kartkach znajdę tyle okrucieństwa. Jedno jest pewne, ta książka zmieniła moje postrzeganie Kanady jako kraju idealnego do życia dla każdego.

Bardzo ciężka gatunkowo książka o przerażającej i mrocznej historii Kanady. Warto ją przeczytać aby być może zmienić swoje zdanie o Kanadzie, która nie jest takim rajem na ziemi jak wiele osób myśli.

Dawno zadna ksiazka nie wywolala we mnie tyle emocji, kilka tygodni po przeczytaniu dalej o niej nie moge zapomniec. Pozycja obowiazkowa

Jak czytam tego typu książki, o cierpieniu dzieci, w miejscach, i o ludzi, którym powinny móc zaufać, to zawsze kołacze mi się jedna myśl - to niemożliwe!
Nie mogę uwierzyć, że ludzie mogą być tak okrutni, tak bezwzględni i robić takie rzeczy komukolwiek, a już w szczególności dzieciom.
Nie mogę zrozumieć, jak osoby duchowne, wyznające wartości przypisane do ich wiary...

Dyskusje

3 807