Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 31.46 zł

Grzech zaniechania

Małgorzata Rogala Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Agata Górska i Sławek Tomczyk (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Czwarta Strona
literatura polska
Agata Górska i Sławek Tomczyk (tom 5)
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska

Przyznaje, że część serii jest na ten moment moim numerem jeden.

Zamordowaną osobą jest doktor psychiatra, która prowadziła wraz z dwójką znajomych ośrodek terapeutyczny. Kobieta niefortunnie upadła, czego następstwem był uraz głowy i śmierć na miejscu.

Ta sprawa od początku jest podejrzana, a świadkowie, którzy znali ofiarę mijają się z prawdą.

W tym samym czasie...

Jak ja uwielbiam tą serię! Kolejny tom przygód Agaty i Sławka trzyma poziom. Kolejna interesująca sprawa, zagmatwane życiowe ścieżki głównych bohaterów. Pani Rogala z każdym tomem podwyższa sobie poprzeczkę.

Każdy tom zaskakuje i wciąga polecam☺

Fajna książka, jednak wątek społeczny chyba ciekawszy od kryminalnego. I tak lubię czytać te książki :)

Wątek kryminalny (a właściwie dwa równoległe) powoli schodzi na drugi plan, zaczynają wybijać się problemy natury psychicznej (m.in. coś tak jakby Zastępczy zespół Münchhausena) i nagle okazuje się, że czytamy powieść obyczajową. Ale u Małgorzaty Rogali to norma, przynajmniej w tej serii, innych jeszcze nie znam. Czyta się szybko, rozwiązanie zagadek nie sprawia kłopotu, za...

po przeczytaniu, tylko jedna myśl, dlaczego tak szybko się skończyła?

Kolejny tom serii przeradza się w powieść obyczajową. Niby są tu 2 trupy, ale sensacji tu niewiele. Akcja kręci się wokół Agaty Górskiej, która wpadła w tarapaty. To moim zdaniem najmniej ciekawa książka tej serii, mimo tego przeczytam kolejny tom.

Powrót do twórczości Małgorzaty Rogali i wielka radość z lektury.
Piąte spotkanie z Agatą Górską i Sławkiem Tomczykiem przyniosło mi dużo przyjemności i umiliło świąteczny czas.
Tym razem główni bohaterowie muszą zmierzyć się z dwoma zabójstwami - Michała Stępnia, byłego partnera Agaty oraz doktor Brzozowskiej, której metody leczenia pacjentów były dość kontrowersyjne i...

Doktor psychiatrii Antonina Brzozowska, współwłaścicielka prywatnego ośrodka zostaje zamordowana. Uderzyła z wielką siłą o kant biurka, z kim pokłóciła się tak bardzo że doszło do szarpaniny? Policjanci prześwietlają współpracowników i odkrywają nieprawidłowości w diagnozach stawianych przez panią doktor. Kobieta zajmowała się psychoanalizą i "odzyskiwaniem wspomnień"...

"Grzech zaniechania" uważam za dobrą książkę, może mniej za kryminalną zagadkę bo obie sprawy "rozwiązałem" mniej więcej w połowie historii ale dlatego, że podejmuje ważny problem i zgadzam się z autorką w pełnej rozciągłości. Moje pokolenie dorastało w latach 80/90 i wtedy jeszcze nikt nie słyszał o adhd czy zespole aspergera a teraz (tak jak autorka) mam wrażenie, że to...

1 074
  • 2018