renka 
Od dziecka uwielbiałam czytać lub słuchać jak mi czytano. Marzyłam, żeby być bibliotekarką, z domowej biblioteczki "wypożyczałam" książki rodzinie. Nie było zmiłuj się - to była moja ulubiona zabawa. Dziś jestem bibliotekarką i nadal kocham czytać. Pracuję też jako oligofrenopedagog. Ponadto kocham zwierzęta (obecnie mam trzy kociaki) góry, przyrodę, spacery w dzikich okolicach. Lubię czytać powieści obyczajowe, historyczne, kryminały, thillery. Staram się też wzbogacać swoją wiedzę o człowieku czytając książki psychologiczne, a duszę karmię literaturą z zakresu duchowości i religii. Uczę się kochać Boga i ludzi. :)
status: Czytelnik, dodał: 5 książek, ostatnio widziany 21 minut temu
Teraz czytam
 • Kropla zazdrości, morze miłości
  Kropla zazdrości, morze miłości
  Autor:
  Kinga pogrąża się w rozpaczy po stracie ukochanego, zaniedbując pracę i przyjaciół. Czy otrząśnie się na czas, by nie stracić tego, co najważniejsze i co dotąd trzymało ją przy życiu? Nie jest to łatw...
  czytelników: 876 | opinie: 54 | ocena: 7,47 (294 głosy)
 • Od serca z kamienia do serca z ciała. Przez życiowe kryzysy
  Od serca z kamienia do serca z ciała. Przez życiowe kryzysy
  Autor:
  To już kolejna - po Drodze niedoskonałości - książka Andre Daigneaulta, kanadyjskiego kapłana i kierownika duchowego, która ukazuje się w naszym wydawnictwie. Autor w oparciu o przykładowych bohateró...
  czytelników: 38 | opinie: 2 | ocena: 8,33 (15 głosów)
 • Pustkowia
  Pustkowia
  Autor:
  Nazywa się Ellen Savinger i zaginęła trzy tygodnie temu. Sam Berger ma złe przeczucia, ale koledzy ze sztokholmskiej policji twierdzą, że skoro nie ma ciała, nie ma przestępstwa. Gdy Sam nawiązuje ko...
  czytelników: 493 | opinie: 27 | ocena: 7,15 (114 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-21 10:00:30
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Lit. obyczajowa

Naiwna i mało realna komedyjka, ale dość śmieszna i odstresowująca. Wolę jak pani Magdalena pisze sama swoje książki...

 
2018-10-21 09:57:01
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
Cykl: Sam Berger i Molly Blom (tom 1) | Seria: Czarna Seria
 
2018-10-15 08:50:08
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Kryminały/thillery

Niezła pozycja, choć autorka wpada w lekki schematyzm. Były więc u mnie momenty delikatnego znużenia sposobem prowadzenia akcji i jej przewidywalności. Nie mogę jednak powiedzieć, że straciłam czas na lekturę. Generalnie to dość dobra powieść i warto po nią sięgnąć.

 
2018-10-10 11:12:55
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-07 11:24:47
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Lit. obyczajowa

Książka jakiej było mi teraz trzeba - lekka, zabawna i przyjemna, czyli taka na odprężenie i odstresowanie. Wyraźnie czuć w niej rękę i cięty dowcip M. Witkiewicz. Ubawiłam się setnie, a przy tym przyjemnie spędziłam czas. Jeśli ktoś sugerując się opisem na okładce, szuka tematyki świątecznej to w książce nie ma jej za dużo. Jest za to sporo śmiechu i troszkę romantyzmu, no i wspaniały... Książka jakiej było mi teraz trzeba - lekka, zabawna i przyjemna, czyli taka na odprężenie i odstresowanie. Wyraźnie czuć w niej rękę i cięty dowcip M. Witkiewicz. Ubawiłam się setnie, a przy tym przyjemnie spędziłam czas. Jeśli ktoś sugerując się opisem na okładce, szuka tematyki świątecznej to w książce nie ma jej za dużo. Jest za to sporo śmiechu i troszkę romantyzmu, no i wspaniały "małomiasteczkowy klimat". Polecam!

pokaż więcej

 
2018-10-04 08:21:19
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Śnieżna grań (tom 2)
 
2018-10-04 08:19:10
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Kawiarenka za rogiem (tom 1)
 
2018-10-03 08:45:51
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Kryminały/thillery
Autor:

Wątek kryminalny nie najgorszy, ale dość przewidywalny. Podobała mi się aura tajemniczości jaka panuje na zamglonej i smaganej wiatrami maleńkiej wysepce zamieszkałej przez członków jednej rodziny i pracowników posiadłości. Fajny klimat, choć brakowało mi nieco szybszego tempa akcji. Poza tym ok.

 
2018-10-01 13:11:50
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Religijne
Autor:
 
2018-10-01 13:11:11
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-10-01 13:10:53
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Religijne
Autor:

Autorka pokazuje sylwetki wyjątkowych kobiet, które zapisały się w szczególny sposób na kartach Pisma Św. Są one różne: odważne i zalęknione, silne i słabe, przebiegłe i prostolinijne, butne i pokorne, nie zawsze są to krystaliczne postaci. Łączy je miłość Boga i szczególne miejsce jakie zapisały w historii Zbawienia. Polecam, bo książka świetnie przedstawia tożsamość kobiety i jej rolę jaką... Autorka pokazuje sylwetki wyjątkowych kobiet, które zapisały się w szczególny sposób na kartach Pisma Św. Są one różne: odważne i zalęknione, silne i słabe, przebiegłe i prostolinijne, butne i pokorne, nie zawsze są to krystaliczne postaci. Łączy je miłość Boga i szczególne miejsce jakie zapisały w historii Zbawienia. Polecam, bo książka świetnie przedstawia tożsamość kobiety i jej rolę jaką pełni w życiu.

pokaż więcej

 
2018-09-25 12:59:57
Ma nowego znajomego: Teresa
 
2018-09-21 10:02:16
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-21 10:00:15
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Lit. obyczajowa

Zmęczyłam jakoś tą książkę, co wcale nie było łatwe, bo nudziła mnie okrutnie. Można by ją nawet zatytułować: Bardzo długie wynudzenie. :P Wg. mnie każda z części cyklu jest coraz słabsza. Tym razem był to zlepek różnych nieciekawych historii połączonych i zmierzających do jednego miejsca - malutkiego pubu w ustronnych Bieszczadach, kultowej już Magnolii. I choć takie tło akcji było w sumie... Zmęczyłam jakoś tą książkę, co wcale nie było łatwe, bo nudziła mnie okrutnie. Można by ją nawet zatytułować: Bardzo długie wynudzenie. :P Wg. mnie każda z części cyklu jest coraz słabsza. Tym razem był to zlepek różnych nieciekawych historii połączonych i zmierzających do jednego miejsca - malutkiego pubu w ustronnych Bieszczadach, kultowej już Magnolii. I choć takie tło akcji było w sumie malownicze, to cała reszta zupełnie byle jaka. Końcówka powieści trochę podratowała moją opinię o książce i za to daję cztery gwiazdki, bo było by jeszcze gorzej.

pokaż więcej

 
2018-09-14 11:13:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Lit. obyczajowa
Cykl: Był sobie pies (tom 1)

Piękna, pełna emocji i ogromnie wzruszająca powieść napisana z perspektywy psa, który w każdym z przeżywanych przez siebie "żyć" ma inną misję do wykonania. Książka, choć chwilami miałam wrażenie jakby była napisana dla nieco młodszego odbiorcy, niesie ze sobą piękne przesłanie o przyjaźni łączącej człowieka ze zwierzęciem i pokazuje jak wiele potrafi wnieść w życie każdego z nas obecność przy... Piękna, pełna emocji i ogromnie wzruszająca powieść napisana z perspektywy psa, który w każdym z przeżywanych przez siebie "żyć" ma inną misję do wykonania. Książka, choć chwilami miałam wrażenie jakby była napisana dla nieco młodszego odbiorcy, niesie ze sobą piękne przesłanie o przyjaźni łączącej człowieka ze zwierzęciem i pokazuje jak wiele potrafi wnieść w życie każdego z nas obecność przy naszym boku tych naszych cudownych "braci mniejszych".

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
569 370 3410
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (34)

Ulubieni autorzy (2)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd