To, co zostaje w nas na zawsze

Okładka książki To, co zostaje w nas na zawsze Lucy Score
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2023
Okładka książki To, co zostaje w nas na zawsze
Lucy Score
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2023
Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Knockemout (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Knockemout (tom 1)
Maciej Potulny
grumpy sunshine
Inne

Okładka książki Gin Fling Claire Kingsley, Lucy Score
Gin Fling Claire Kingsley, Lu...
Okładka książki Highball Rush Claire Kingsley, Lucy Score
Highball Rush Claire Kingsley, Lu...
Okładka książki Bourbon Bliss Claire Kingsley, Lucy Score
Bourbon Bliss Claire Kingsley, Lu...

Czytało się szybko i całkiem przyjemnie. Polecam!

Czytało się szybko i całkiem przyjemnie. Polecam!

Naomi żyje zgodnie z listami zadań, ma plan na życie. Pozornie szczęśliwa i pochłonięta do reszty zaspokajaniem potrzeb ludzi wokół, często zapomina o sobie. Wiadomość, którą dostaje od dawno niewidzianej siostry bliźniaczki i chęć pomocy jest początkiem niefortunnych zdarzeń, które wywrócą świat zorganizowanej Naomi do góry nogami.

Knox jest człowiekiem czynu, dręczony
przeszłością nie bawi się w głębokie rozmowy i związki, a problemy rozwiązuje za pomocą pięści. Ma uczulenie na „damy w opałach", ale kiedy jedna z nich staje na jego drodze, wbrew sobie samemu decyduje się jej pomóc.

Losy tych dwoje krzyżują sie w miasteczku
Knockemout, którego mieszkańcy są równie
ciekawscy, co życzliwi i które nietrudno nazwać domem.

Książka Lucy Scott „To co zostaje w nas na zawsze" w moim sercu zostawiła przyjemne
ciepło, w nosie zapach kawy o poranku i niedzielnego śniadania, a w uszach dźwięki lasu i szum strumyka. Po jej przeczytaniu miałam ochotę zebrać całą rodzinę, przypomnieć im jak bardzo ich kocham i nakarmić domowymi smakołykami. Wzbudziła we mnie wiele emocji. Sprawiła, że całym sercem pokochałam jej bohaterów (bo któż oparłby się urokowi Knoxa Morgana!?) Żałowałam, że Knockemout i jego mieszkańcy nie istnieją naprawdę, bo już szukałabym drewnianej chaty na sprzedaż. „To co zostaje w nas na zawsze" jest książką pełną miłości, ciepła i ludzi, o których marzysz, żeby się z nimi zaprzyjaźnić i opiekać s'morsy przy ognisku i muzyce w sobotni wieczór. Jeżeli szukasz łatwej i przyjemnej książki, która Cię pochłonie i pozwoli odpocząć od codziennej gonitwy myśli to śmiało, sięgnij po „To co zostaje w nas na zawsze". Dla niektórych będzie to książka, o której zapomną z chwilą, gdy przeczytają ostatnią stronę. Dla innych być może będzie „tym co pozostanie w nich na zawsze”.

Knox jest człowiekiem czynu,...

Przeczytałam do końca, bo zainteresowała mnie fabuła, od początku byłam ciekawa, co będzie dalej.

To, co mi nie odpowiadało:
- bardzo wulgarny język w książce - a zazwyczaj nie należę do osób, którym przeszkadzają przekleństwa,
- zachowanie Knoxa wobec Naomi - mam nadzieję, że żadna młoda dziewczyna po przeczytaniu tej książki nie uzna, że takie zachowania są w porządku, bo nie są,
- teoretycznie postaci są w okolicach 40stki - ich zachowania, tok myślenia sprawiają, że podczas czytania wydawało mi się, że są maksymalnie w okolicach 20tki.

Ciekawe, czy tylko ja podczas czytania wyobrażałam sobie Amandę i Lou jako rodziców Taylor Swift, nie mam pojęcia skąd mi się to wzięło. :)

Podsumowując, momentami wciągająca książka, ale nie sięgnę po kolejne części.

To, co mi nie odpowiadało:

"W życiu czasami dzieją się rzeczy, które na długo pozostają z nami".

To historia, dzięki której zabiorę Was do miasteczka, gdzie kawa jest doskonała, mężczyźni nieprzyzwoicie atrakcyjni, a kobiety z pewnością nie dadzą sobie w kaszę dmuchać.
Jesteście gotowi razem ze mną przeżyć tę przygodę?
Naomi zjawia się w Knockemout – przaśnym, prowincjonalnym miasteczku w Wirginii, by pomóc siostrze bliźniaczce wyrwać się z tarapatów, a tymczasem sama bardzo szybko w nie wpada. Od początku nie jest tu mile widziana, a mieszkańcy są wobec niej wrogo nastawieni, a ona nie ma kompletnie pojęcia dlaczego. Jednym z nich jest Knox, który jasno komunikuje, że nie interesują go ani laski, które wymagają opieki, ani księżniczki o sarnich oczach, ani kobiety o duszy romantyczki, zupełnie jak Naomi, dziewczyna z kwiatami we włosach. Nie lubi marnować czasu na nieistotne sprawy i jest z tych raczej odpornych na miłość. Raczej.
Wieczny kawaler i gbur okropny, ależ on mnie na początku irytował. Potem mu przeszło i u mnie też ciśnienie zeszło.
"Jeśli mężczyzna nie angażuje się na całego związek z kobietą, to ma jakiś powód".
Co w takim razie powstrzymuje Knoxa?
Czy urocza, pełna empatii, zabawna, i troskliwa Naomi, zmieni jego nastawienie? Czy mężczyzna znajdzie w sobie dość odwagi, by kochać? Jeśli prawdą jest, że kto się lubi, ten się czubi, to wydaje mi się, że tu wszystko jest możliwe.
Romans to nie jest gatunek, po który sięgam najczęściej, ale potrzebowałam czegoś lekkiego, pozytywnego, zabawnego, wiosennego, radosnego, choć nie pozbawionego momentu refleksji i ta lektura pod tym względem sprawdziła się naprawdę dobrze.
Ta zabawna kumulacja pomyłek, pełna ciętego humoru i ciekawych dialogów okazała się dla mnie naprawdę dużym i niezwykle pozytywnym czytelniczym zaskoczeniem.
To historia, której potrzebowałam. Po prostu. Dostarczyła mi wielu fajnych emocji i sprawiła, że jej bohaterów bardzo polubiłam.
Nawet Knoxa, który choć na początku burkliwy i małomiasteczkowy, to ostatecznie jednak bohater. Bagaż doświadczeń życiowych robi swoje, a miłość to czasem bardzo skomplikowana sprawa, przyznajcie sami.
Na koniec nie sposób nie wspomnieć o bohaterach drugoplanowych. Ich postawy i wzajemne relacje bardzo mnie urzekły. Kogoś co prawda można by jeszcze lekko wyprostować, kogoś adoptować, dlatego w kwestii tego małego, uroczego miasteczka nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa.

"W życiu czasami dzieją się rzeczy, które na długo pozostają z nami".

Jesteście gotowi razem ze mną przeżyć tę przygodę?

Z wielką lekkością czytałam książkę, a właściwie sama się przeczytała :)

Z wielką lekkością czytałam książkę, a właściwie sama się przeczytała :)

Swietna książka

Plusem jest to, że szybko się ją czytało. Na minus spora porcja zażenowania przy scenach erotycznych. Poza tym, trudno było mi polubić Knoxa - faceta po 40stce, który zachowaniem przypominał raczej rozchwianego emocjonalnie nastolatka.

Z plusów: ekspresowo się czyta i fajnie zarysowane postacie. Z minusów: za długa, bardzo przewidywalna i lekko wulgarna.

3/10

3/10