Paradoks

Marginesy
2016-10-12
2016-10-12
Linda serial

Bardzo dobra książka, wysłuchałam z przyjemnością, ale pewnie gdybym nie obejrzała serialu, spodobałaby mi się bardziej. Przydałaby się kontynuacja, żeby wyjaśnić pewne rzeczy :)

Po samym przeczytaniu książki w głównej roli widziałabym Mirosława Bakę :) Choć Boguś też pewnie był świetny.

Zasady.
Bez względu na wszystko.
Każdy z nas szanuje ludzi, którzy mają zasady.
Jesli nie idzie to po naszej myśli możemy
się buntować, wkurzać, irytować,
ale lubimy przewidywalność.

Jestem zauroczona twórczością Pana Igora.
Kolejne książki przede mną.
Przewiduję, że będzie dobrze😀

Choć książka nie jest rozwlekła w czasie to samochód raz jest 20letni a raz 30 letni.
Takie drobiazgi powodują tylko uśmiech.
No i oczywiście mamy pewność, że autor jest tylko człowiekiem a nie Bogiem pióra!

Szczerze polecam.

Zasady.
Bez względu na wszystko.
Każdy z nas szanuje ludzi, którzy mają zasady.
Jesli nie idzie to po naszej myśli możemy
się buntować, wkurzać, irytować,
ale lubimy przewidywalność.

Jestem zauroczona twórczością Pana Igora.
Kolejne książki przede mną.
Przewiduję, że będzie dobrze😀

Takie...

Super!

Super!

audio
Ciekawa, intrygująca i trzymajaca w napięciu.
Pojawił nam się młody, znakomity pisarz powieści kryminalnych (Rysa, Układ),opisujących skomplikowane zagadki kryminalne rozwiązywane przez nieszablonowych i inteligentnych policjantów.

audio
Ciekawa, intrygująca i trzymajaca w napięciu.

Po słabiutkiej "Szadzi" miałam już nie sięgać po książki pana Brejdyganta i cóż za niespodzianka! Paradoks to dobrze napisany,trzymający w napięciu kryminał. Czuję się zachęcona do obejrzenia serialu.

Najpierw obejrzałam serial i bardzo żałuje. Bo książka to nic innego jak przerobiony scenariusz i nie było żadnego zaskoczenia. Nie zmienia to faktu że szybko się czyta i wątki są ciekawe.

Książka jest dość obszerna ale czyta się ją dość szybko. Wcześniej już czytałam książkę autora, jednak ta jest inaczej napisana. Jest to rozbudowany scenariusz serialu, zaznacze, że serialu nie oglądałam. Jeśli chodzi o książkę to nie mamy tu jednego zabójcy, którego główny bohater usilnie poszukuje. Mamy za to wiele wątków, które stanowią oddzielne sprawy, nad którymi pracował komisarz Kaszowski (wybór Lindy wydaje mi się w 100% trafiony),a które teraz przeglada komisarz Majewska w poszukiwaniu uchybień. A tych jest sporo, bo komisarz kieruje się w swoim postepowaniu własną definicją sprawiedliwości. Z czasem komisarz Majewska ma problemy z rozpoznaniem czyjej pracy tak naprawdę powinna się bliżej przyjrzeć. Kaszowskiego, czy może jednak swojego przełożonego w Biurze Spraw Wewnętrznych Policji. Zakończenie mogłoby wskazywać na kolejną część i mam nadzieję, że tak będzie!

Całkiem niezły ten Paradoks. Książka znowu lepsza od serialu, chociaż serial znam, a książkę polecam mimo to.

Jestem świeżo po przeczytaniu książki, przez nią dziś nie mogłam zasnąć. Do końca nie mogłam się oderwać. Fajnie historia rozwijana, nie za dużo opisów czy dialogów, wszystko spójne i klarowne. Wiele razy powtarzane imiona, przez co nie można zgubić, kto kim jest – co dla mnie jest dużym plusem. Patrząc na rozciągłość i dokładność książki, to wcale się nie dziwie, że powstał serial. Po jej przeczytaniu muszę zastanowić czy skuszę się na serial, bo jednak obawiam się, że serial nic już nie wniesie do poznanej historii. Ale może za parę miesięcy spróbuję.
Podoba mi się to, że jest wiele jakby wątków, których ostatecznie coś łączy, czyli paradoks ;)

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki Paradoks