Krzyk za oknem

Okładka książki Krzyk za oknem Małgorzata Rogala
Okładka książki Krzyk za oknem
Małgorzata Rogala Wydawnictwo: Skarpa Warszawska Cykl: Weronika Nowacka (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Weronika Nowacka (tom 4)
Skarpa Warszawska
2023-07-26
2023-07-26

„Krzyk za oknem“ to historia , która moim zdaniem każdy powinien przeczytać i watki jakie zostały w niej poruszone wziasc sobie do serca.
Poznajemy tutaj Elę 16 latke, która wybiera się na imprezę z nocowaniem u koleżanki , a gdy zrywa się wcześniej z imprezy , zostaje napadnięta i zgwałcona. Wzywa pomocy , a ludzie mieszkający w pobliżu mimo, że słyszą wołanie o pomoc nie reagują, niestety ale taka znieczulica panuje w dzisiejszych czasach. Przypadkowo wracający do domu sąsiad pomaga dziewczynie, wzywa pomoc , a potem okazuje się że jest podejrzany o gwałt, co dodatkowo nakręca matkę dziewczyny i za pomocą mediów społecznościowych wywołuje aferę w sieci - jakie to typowe .
Historia kończy się o ile można tak powiedzieć dobrze, gwalciciel zostaje złapany - w tej kwesti byłam zdziwiona kim on jest , a dziewczyna dochodzi do zdrowia fizycznego , bo z tym psychicznym będzie napewno długo walczyć , by żyć normalnie.
Książkę dobrze się czytało , a wątki poruszone bardzo na czasie . Polecam

Sama nie wiem czy ta książka była za krótka, czy aż tak wciągnęła, że za szybko się skończyła 😉
Nie no, wciągająca historia. Od samego początku. Nie popsuło mi doznań nawet to, że domyśliłam się kto był tym złym. Chyba, ta część podobała mi się najbardziej.

Książka wciąga i sprawia, że chce się ją przeczytać jak najszybciej, żeby dowiedzieć się kto zrobił krzywdę nastolatce.
Polecam.

Polecam.

Nadal bez szału akcja kręci się wokół tych samych osób. Masa cudownych przypadków, które w realnym życiu raczej nie mają szans się wydarzyć. Oczywiście tradycyjne powiedzonka autorki, które czytane w książce po raz enty zaczynają męczyć, bo ileż można parskać śmiechem?! Do tego co chwila cytaty z piosenek. Momentami czytanie męczy.

Książka rewelacyjna, jednak ciężka do czytania. Być może ze względu na niesprawiedliwość i znieczulicę, która ewidentnie odsłania problemy współczesnego świata. Wszyscy słyszeli - nikt nie pomógł... a jednak nie - jedna osoba pomogła, a to co w związku z tym ją spotkało każe zastanowić się, czy może lepiej było w ogóle nie reagować? Możliwość komentowania wszystkiego w sieci, w mediach społecznościowych, wydawanie przedwczesnych osądów, które nawet w przypadku, gdy później są cofane - nie zniwelują zniszczeń, jakie uczyniły. Potrafią zniszczyć człowieka niewinnego - jego życie, rodzinę, życie jego bliskich. Oczywiście w książkach Małgorzaty Rogali wszystko kończy się sprawiedliwie, aczkolwiek w życiu tak nie jest.

2090

Kryminał z silnie rozwiniętym wątkiem społecznym.Do czego doprowadza znieczulenie ludzi na krzywdę innej osoby.Do czego doprowadza udostępnianie różnych informacji w mediach społecznościowych.Mocna i wciągająca opowieść.Polecam!!

"Żyjemy w chorym świecie. W świecie gdzie jeden z największych wynalazków dwudziestego wieku stworzył ludziom nowe możliwości krzywdzenia innych, sprawił, że wiele osób pozwala sobie na zachowania, na jakie nie zdobyłoby się w realnej rzeczywistości, twarzą w twarz".
Jakże prawdziwe są te słowa.
Książki Małgorzaty Rogali cenię m.in. za ich realność i spojrzenie w środowisko szkolne.
Zawsze piszę, że te powieści powinny być lektura obowiązkowa dla rodziców nastolatków.
Tutaj dodatkowo jest pięknie poruszony aspekt łatwego oceniania innych, jednostronnie, bez wejścia "w ich buty".
Jak zawsze - polecam!!!

Jakże prawdziwe są te słowa.
Książki Małgorzaty Rogali cenię m.in. za ich realność i spojrzenie w...

Książka od której ciężko się oderwać.

Autorka pokazuje jaka znieczulica panuje w dzisiejszych czasach i jak łatwo można komuś zniszczyć życie przez media społecznościowe.

Czytało się naprawdę fajnie. Nie spodziewałam się takiego zakończenia. Mocna 9.

Książka od której ciężko się oderwać.

Czytało się naprawdę fajnie. Nie spodziewałam się takiego zakończenia. Mocna 9.

“Krzyk za oknem” Małgorzaty Rogali to kryminał z mocno rozbudowanym tłem społecznym. Po raz kolejny autorka przedstawiła nie tylko metody rozwikłania zagadki kryminalnej, ale też zadbała o pokazanie aspektów społecznych, które podążają w złym kierunku.

Nie od dziś wiadomo, że nastolatki buntują się przeciwko nakazom rodziców. Badają jak daleko mogą posunąć się w swojej niesubordynacji i próbują eksperymentować z różnymi używkami. Dlatego nie możemy dziwić się rodzicom Ewy, którzy drżeli słysząc o kolejnych pomysłach nastoletniej córki.

Do tego dochodzi ogromna siła mediów społecznościowych, w których możemy być anonimowi. Przynajmniej tak wydaje się wielu osobom, które bez żadnych oporów potrafią wydawać krzywdzące osądy i często rujnują czyjeś życie. Hejt to zjawisko, które w przedziwny sposób potrafi zjednoczyć wiele osób, które nie znając danej sytuacji, potrafią wydać wyrok. W końcu bardzo wiele osób może poczuć się ważnych, bo ktoś popiera ich teorie.

Nie od dziś wiadomo, że nastolatki...

Powieść obyczajowa o gwałtach i mediach społecznościowych z dość prostym wątkiem kryminalnym. Tematyka na pewno ważna, ale realizacja trochę naiwna i schematyczna.

• Audiobooki
  • Przeczytane 2023