Prom Nights From Hell
978-83-241-3575-2
tajemnica, miłość, wampir, demon, strach
Sela9030

Do tańca proszą wampir, który zawrócił w głowie śmiertelnej dziewczynie, demon zarażony miłością, anioł, który porzucił niebo dla śmiertelniczki, duch, który nie może zapomnieć o ukochanej, wysłannik ciemności, który zwodzi nastolatkę potrafiącą czytać w ludzkich sercach… Ich wybranki przeżywają tragiczną miłość w opowieściach, których finał rozegra się na balach maturalnych, gdzie królową jest noc, a królem strach.

Do pierwszego opowiadania nie mogłam się przełamać. Jakoś w ogóle mnie nie kręciło. Może właśnie dlatego czytałam je z przerwami, chociaż miało jedynie 50 stron. Reszta opowiadań była bardzo fajna, choć jego zostawiło u niesytość jakby zostało urwane w najważniejszym momencie. Bez szansy na dowiedzenie się co dalej.
Polecam ;).

Lenalee | 2010-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2010

Jestem zaskoczona, bo książka ta nawet nie okazała się tak tragiczna, jak się tego spodziewałam. Co wcale nie zmienia faktu, że nudziłam się przy tej lekturze i jakoś niespecjalnie mnie ona wciągnęła. Jedyne fajne opowiadanie z tego zbioru to opowiadanie Kim Harrison, które bardzo mi się podobało. Teraz mam jeszcze większą ochotę na przeczytanie "Umarli czasu nie liczą". Natomiast "Piekło na ziemi" Meyer to porażka na całej linii. Żadnego sensownego zakończenia, fabuła również strasznie nieciekawa. Stephenie absolutnie nie popisała się tutaj. Jej opowiadanie było koszmarne, o ile nie najgorsze.

Właśnie, co do zakończeń. Każde z opowiadań miało tak jakby niepełne zakończenie. Po prostu jakby urwano opowiadanie w pewnym momencie i na tym się zakończyło. Nawet przy opowiadaniu Kim Harrison to zakończenie było jakby urwane w trakcie, lecz i tak było najlepsze.

Meg Cabot nigdy nie lubiłam, jej książki są strasznie nieciekawe, dlatego w ogóle się nie dziwię, że "Córka...

Opowiadania lekkie i całkiem przyjemne. Niektóre pomysły były całkiem fajne, ale nie było to nic wyjątkowego. Znajdziemy tu różne postacie fantastyczne, oczywiście miłość nastolatków, trochę tajemniczości, pościgu, niedopowiedziane zakończenia. Coś miłego, mało ambitnego, do poduszki, albo na chłodne dni.

Nie posiadam w swoim dorobku za dużo przeczytanych książek,które zostały napisane przez kilka osób.Dlatego też nie mam zdania odnośnie tego,czy takie książki są w pewnym stopniu gorsze od tych,które napisała jedna osoba.Być może jest to czynnik,przez który zdecydowałam się sięgnąć po książkę ''Bale Maturalne z Piekła''.Uznaję,że książka należy do ''umownego'' cyklu,ponieważ oficjalnie seria nie istnieje,jednak są jeszcze trzy książki,które utrzymane są w podobnej stylistyce i mają podobne do siebie okładki.Oczywiście wszystkie cztery powieści są w posiadaniu mojej biblioteczki i przeczytam je jedna po drugiej.Zaczynając od ''Balów Maturalnych z Piekła'',które już skończyłam i których recenzja czeka poniżej.

Na pierwszy rzut oka wydaje się,że książka jest napisana w ciekawej formie,a mianowicie zawiera pięć opowiadań napisanych przez pięć autorek książek dla młodzieży.Z początku sama trwałam w tym przekonaniu,jednak gdy zagłębiłam się w lekturę dostrzegłam wady tej...

Iga | 2010-07-29
Na półkach: 2010, Przeczytane

Jednym słowem - dno.
Nuda, nuda, nuda i jeszcze raz NUDA.

Natalia | 2014-09-17
Przeczytana: 17 września 2014

,,Bale maturalne z piekła" są trzecią przeczytaną przeze mnie książką z serii ,,z piekła". Jak dotąd czytałam pocałunki i wakacje z piekła i uznałam, że fajnie się je czyta. Właśnie przez to z chęcią zakupiłam bale maturalne.
Niestety po przeczytaniu czułam duże rozczarowanie. Poprzedniki czytałam w 1-2 dni a teraz zajęło mi to ponad 1-2 tygodnie. Opowiadania nie były jakoś bardzo porywające i zbyt oryginalne. Można je było przeczytać, ale nie były one wybitne.
Opinia na temat tej książki jest jednoznaczna - bez rewelacji. Poprzedniki były o niebo lepsze. Jeśli komuś podobały się wcześniejsze wydania z serii to może sobie przeczytać tą część, jednak jeśli ktoś sięga po bale jako pierwszą lekturę z tej serii to polecam wakacje. Ogółem książka dość słaba.

SpinamSię | 2014-08-08

Ciekawe opowiadania, lekkie, ale nic nadzwyczajnego.

Ola Grzybowska | 2015-05-31
Przeczytana: 29 lipca 2011

Właściwie to nie wiem, czego się spodziewałam po tej książce. Kupiłam ją na jakimś targu książki na wakacjach. Strasznie się męczyłam w trakcie czytania. Opowiadania są nudne i przewidywalne, a miejscami niesmaczne. Tyle w temacie...

virgo123 | 2016-10-13
Na półkach: Ebooki, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 13 października 2016

Niektóre opowiadania były jakieś takie byle jakie, jakby nie dokończone. Ale każde na swój sposób było ciekawe, a ostatnie chyba podobało mi się najbardziej ze wszystkich, jednak ulubionego opowiadania tutaj nie mam ;)

Leonor | 2010-08-13
Przeczytana: 03 lipca 2010

Długo zabierałam się do przeczytania tejże książki. Jest to zbiór pięciu opowiadań. Miałam do tej książki mieszane uczucia, ale nie zawiodłam się. Co prawda nie można od tej książki wymagać zbyt wiele, ale według mnie jest całkiem niezła.

Do opowiadania Stephenie Meyer pt. „Piekło na ziemi” podeszłam z lekkim dystansem i to właśnie opowiadanie okazało się najgorszym ze wszystkich. Właściwie skończyło się zanim na dobre się zaczęło. Wiem, że to są opowiadania po kilkanaście stron, ale czytając inne nie miałam takiego wrażenia jak właśnie przy tym pierwszym. Uważam, że Stephenie stać było na coś więcej.

Co do reszty opowiadań, były ok, chociaż „Córka likwidatora” też mogłaby być odrobinkę ciekawsza. „Bukiecik” podobał mi się bardzo. Trzyma w napięciu, o ile można tak powiedzieć w stosunku do krótkiego opowiadania i ma swój klimat. Opowiadanie Kim Harrison „Madison Avery i Żniwiarz Ciemności”, a właściwie fragment jej książki („Umarli czasu nie liczą”), to jedno z tych lepszych...