Dates From Hell
978-83-241-3720-6
randka
Leonor

Za tobą bale maturalne i wakacje z piekła. Teraz czas umówić się na niesamowite, mroczne, seksowne i przerażające „Randki z piekła”. Natarczywy wampir, romantycznie usposobiony wilkołak, uwodzicielski demon, zmiennokształtny ulegający przerażającej metamorfozie zapraszają na zabójcze randki, jakich dziewczyny z opowiadań autorki Umarli czasu nie liczą i trzech innych bestsellerowych pisarek...

Za tobą bale maturalne i wakacje z piekła.
Natarczywy wampir, romantycznie usposobiony wilkołak, uwodzicielski demon, zmiennokształtny ulegający przerażającej metamorfozie zapraszają na zabójcze randki, jakich dziewczyny z opowiadań autorki Umarli czasu nie liczą i trzech innych bestsellerowych pisarek nie zapomną do śmierci… która może nastąpić nadspodziewanie szybko.

źródło opisu: Wydawnictwo AMBER, 2010

źródło okładki: http://wydawnictwoamber.pl

''Randki z Piekła'' są najdłuższą książką z serii,dlatego też na jej przeczytanie poświęciłam więcej czasu niż na dwie poprzednie części.Tym razem nad opowiadaniami pracowały tylko cztery autorki,w tym Kim Harrison,która miała swój udział także w ''Balach Maturalnych z Piekła''.Właściwie wyszło to na korzyść książce,ponieważ przez to opowiadania są dłuższe i tym samym łatwiej było się we wszystkim odnaleźć.Pytanie,czy ten czynnik sprawił,że książka jest lepsza od swoich poprzedniczek ? Przekonamy się o tym poźniej,a teraz zapraszam do swojej subiektywnej oceny wszystkich opowiadań zawartych w książce.

(I) ''Nieumarli w Ogrodzie Dobra i Zła'' Kim Harrison : Już na początku nie rozumiałam,o co tak naprawdę chodzi w tym opowiadaniu.Gdy skończyłam je czytać,dalej nie wiem o nim za wiele.Jak dla mnie jest ono strasznie niejasne,wątpię aby to była moja wina,ponieważ inne opowiadania były już w porządku. Poza tym tytuł nie odnosi się w żaden sposób do przedstawionej treści. Natomiast co...

patusia_dorota | 2015-03-19
Przeczytana: 22 lutego 2015

W grupie siła, czyli piekielne opowiadania.

Niektóre książki leżą u mnie na półce całe wieki i w ogóle nie mam ochoty na ich przeczytanie. W dużej mierze wiąże się to często z czytanymi o książce opiniami. Jedną z takich pozycji były "Randki z piekła", czyli zbiór opowiadać czterech autorek paranormal romance, którym tematem przewodnim był zawarty w tytule temat.

Cztery autorki, cztery opowiadania. Na wstępnie napiszę, że nie miałam żadnych oczekiwań, a nawet spodziewałam się jednej z najgorszych książek, jakie przyszło mi czytać. Okazało się, że nie było tak źle. Niektóre z opowiadań nawet mi się spodobało, jedno nawet bardzo. Nie będę ukrywać, że nie są to najwybitniejsze książki z gatunku, jakie widziałam, ale nie należą też do tych znienawidzonych. Pokrótce postaram się opowiedzieć o każdym z opowiadań.

Nieumarli w ogrodzie dobra i zła
Pierwsze z nich zostało napisane przez Kim Harrison i było najbardziej dopracowane, przynajmniej w moim odczuciu. Opowiadało o...

ZARAZA | 2012-04-10
Przeczytana: luty 2012

Lekka książka, na chwilę relaksu idealna. Każde z czterech opowiadań mi się spodobało- mniej lub bardziej.

Pierwsze opowiadanie zatytułowane „Nieumarli w ogrodzie dobra i zła” było ciekawe i dziwne zarazem, ale język dla mnie był trochę za ciężki. Trochę za bardzo nie wiem, o co w nim chodziło, trochę pogmatwane. W dodatku tytuł wydaje mi się nieodpowiedni, nie mogę znaleźć odniesienia do treści. Ale może nie zrozumiałam aluzji autorki ;/ Bynajmniej trochę rozczarowałam się Harrison, miałam zamiar kupić jej książkę, ale teraz się wstrzymam.

Pozostałe opowiadanie były lepsze- lekkość pióra mnie bardzo zadowoliła. Najbardziej chyba spodobało mi się opowiadanie „Randka z nieboszczykiem” oraz „Metamorfoza”, ale to kwestia upodobań.

Szczególnie w dwóch pracach („W objęciach chaosu” i „Randka z nieboszczykiem”) podobało mi się to, że zakończenia dały mojej wyobraźni sporo miejsca do popisu. Zastanawiałam się nad dalszymi losami bohaterów i stworzyłam kilka bardzo ciekawych...

"Nieumarli w ogrodzie dobra i zła" - Kim Harrison - moja ocena 3/10
"Objęcia chaosu" - Kelly Armstrong - moja ocena 7/10
"Randkę z nieboszczykiem" - Lori Handeland - 6/10
"Metamorfoza" - Lynsay Sands - moja ocena - 4/10

Świetna książka pełna humoru, namiętności i ogromnej ilości sytuacji, która pobudza wyobraźnię. Polecam każdemu :D ;) !!!

WszystkoWeKrwi | 2013-06-09

Żadne opowiadania mnie nie zachwyciły. Jedno bardzo mi się podobało, inne trochę mnie, ale była zadowolona, a reszta nudna i bez ładu.

Nicość | 2012-12-26

Opowiadania całkiem niezłe, ale ci wyjątkowego.

książek: 2025
Miśkaa | 2012-06-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Z piekła

Całkiem przyjemne opowiadania :)

wiola | 2015-03-27

Książka składa się z opowiadań, więc tak jakbym miała książkę oceniać pod kontem pierwszego opowiadania dałabym słabo - albo jeszcze słabiej dosłownie brnęłam jak przez zaspy ze śniegu, drugie było miłym akcentem i oddechem po nudnawym początku, przy trzecim - "Randka z nieboszczykiem" się ubawiłam i chciałabym poznać dalsze losy bohaterów, czwarte opowiadanie hmmm co o nim sądziłam poczatątek obiecujący środek zbyt wyciągnięty jak guma w majtkach a koniec powalił mnie śmiechem na temat destabilizatora powiększającego to i owo w męskim wydaniu :)

devourer | 2015-07-01
Na półkach: 2015, Wakacje 2015, Przeczytane

Byłam do niej lekko sceptycznie nastawiona po wcześniejszym przeczytaniu ,,Wakacji z piekła". Ta książka składa się z 4 opowiadań 4 autorek. Dwa pierwsze opowiadania nie zachwyciły mnie szczególnie. Trzecie opowiadanie oceniłabym na mocne 5*, zaś ostatnie bardzo mi się spodobało i dostałoby ode mnie 7*. Podsumowując, cała książka nie była zła, a także nie zachwycała, jednak idea stworzenia książki z opowiadań podoba mi się i myślę, że zasługuje na 6 gwiazdek. :-)