Pamiętnik księżniczki. Tom 2. Księżniczka w blasku reflektorów

Okładka książki Pamiętnik księżniczki. Tom 2. Księżniczka w blasku reflektorów Meg Cabot
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Pamiętnik księżniczki. Tom 2. Księżniczka w blasku reflektorów
Meg Cabot Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Pamiętnik księżniczki (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Pamiętnik księżniczki (tom 2)
The Princess Diaries, Volume II. Princess in the Spotlight
Prószyński i S-ka
2024-03-12
2001-06-26
Magdalena Moltzan-Małkowska
księżniczka pamiętnik młodzieżowa

Wyróżniona opinia i

Pamiętnik księżniczki. Tom 2. Księżniczka w blasku reflektorów

przeczytanych książek 511 napisanych opinii 496

To będą wrażenia z książki przekazane od mojej 14 letniej siostry 😉 Sama też wykonała zdjęcie książki, które dodałam na ig 😅

Dalsze przygody księżniczki nadal nie zawodzą. Tutaj nie ma nudy 😅 Dziewczynka uczy się jak funkcjonować w nowej rzeczywistości od swojej babci 😁 Cóż.. nie są to łatwe lekcje 😅 Zwłaszcza, że to nie jest typowa przyjemna babcia 😅 Gwarantuje Wam salwy śmiechu.

Jak wiecie po pierwszej części Mia prowadzi swój pamiętnik w ciekawej formie. Zawsze dodaje jakieś zapiski, które urozmaicają czytanie 😅 Jest to lekka, przyjemna I zabawna historia. Bardzo pozytywna. Ja takie lubię, bo jestem przekonana, że książki mają czytelnika wprowadzać w doskonały nastrój 😁

Mia dowiaduje się, że będzie miała rodzeństwo 😅 I możecie sobie wyobrazić jak zareaguje dziewczynka na wieść, że jej mama jest w ciąży z jej nauczycielem od matematyki 🤣 Już w poprzedniej części miała zabawne przemyślenia, a w tym tomie tylko się nasiliły 😁 Dodatkowo ktoś wysyła do niej listy miłosne😅

Zarówno ja jak i moja siostra polecamy serdecznie. Dla mnie "Pamiętnik księżniczki to powrót do czasów gdy sama czytałam i oglądałam tą serie, a dla mojej siostry nowa przygoda 😆 Jak sama powiedziała nie ma się do czego przyczepić 😆

Nie będę się za dużo rozpisywać. Kolejny tom serii o księżniczce Mii w nowej odsłonie dzięki @proszynki.young 💛 Naprawdę piękne są te wydania 💛

Dla mnie to taki powrót do czasów podstawówki. Naprawdę. I muszę przyznać, że fajnie jest zrobić sobie taki przerywnik w formie właśnie takiej książki, lekkiej, sprzed lat, dedykowanej dla dziewczynek. Pochłonęłam ją w jeden wieczór, co tu dużo mówić, to się czyta ekspresowo.

Kolejny tom, dalsze losy Mii. Kontynuujemy historię z pierwszego tomu. Nowe, szokujące zmiany w, i tak już postawionym na głowie świecie, tej wysokiej i pozbawionej biustu nastolatki. Dalsze potknięcia świeżo upieczonej księżniczki. Kolejne problemy w świecie monarchii, ale i takie, które tyczą się każdej, przeciętnej nastolatki.

Czytając te książki teraz muszę przyznać, że te z założenia śmieszne fragmenty, rozbrajają mnie jeszcze bardziej, niż, gdy czytałam je jako nastolatka.

Czekam na kolejny tom, którego premiera już w maju 💛

/ współpraca reklamowa / @proszynski.young

🩰𓈒⋆⑅˚₊୨୧
Kolejny tom cudownej serii o księżniczce Mii. Tak samo jak przy pierwszym, nie mogłam się oderwać i przeczytałam tą książkę praktycznie na raz.

Ten tom, czyli „Księżniczka w blasku reflektorów” był pełen nowych, ciekawych i szokujących wydarzeń. Po prostu nie dało się tam nudzić!!

Historia Mii, bardzo dobrze nam pokazuje życie oczami nastolatkami. I w dodatku księżniczki.👸

Bardzo lubię czytać książki w formie pamiętnika i z niecierpliwością czekam na kolejny tom!! 💜

vic :*

/ współpraca reklamowa / @proszynski.young

🩰𓈒⋆⑅˚₊୨୧

Historia Mii, bardzo dobrze nam...

Hejka! Przychodzę do Was dzisiaj z recenzją drugiego tomu serii, która całkowicie podbiła moje serduszko 🥹🩷

Mowa oczywiście o ,,Pamiętniku księżniczki" 👑🎀 czyli kultowej serii opublikowanej w ponad 38 krajach i dwukrotnie zekranizowanej przez Disneya 📽✨️Moja opinia o tej serii po przeczyaniu ,,Księżniczki w blasku reflektorów" ani trochę się nie zmieniła! Wręcz moja miłość do ,,Pamiętnika księżniczki" ogromnie wzrosła 🥹❤️

Już na samym początku byłam tak zszokowana, że całkowicie odjęło mi mowę! Absolutnie się tego nie spodziewałam! 😯 A czego? Przekonajcie się sami 🤭🤫

Ten tom zapewnił mi masę niespodziewanych wrażeń! 😻✨️ Wiele razy siedziałam z szeroko otwartymi ustami ze zdziwienia, nie zabrakło też szerokiego jak banan uśmiechu i głośnego śmiechu na cały dom! 🫶🏻

Wciągnęłam się na maksa i przeczytałam cąłą książkę za jednym razem! Całkowicie tracąc przy tym poczucie czasu!⏰️

Jestem zakochana w stylu pisania autorki i sposobie prowadzeniu pamiętnika przez Mię 📒💖

Życie miłosne Mii nie było zbyt kolorowe 🙈 jednak z czasem się to zmieniło! I nasza bohaterka zaczęła dostawać tajemnicze listy miłosne 💌

Podejrzanych autorów było naprawdę wiele 🤭 lecz kto tak naprawdę pisał anonimowe listy? Odpowiedź bardzo mnie zszokowała 😯 i zapewniam, że Wy również się zdziwicie!

Historia Mii świetnie przedstawia prawdziwą przyjaźń, życie w liceum i świat widziany oczami nastolatki 👀👩🏼

Dodatkowo ukazuje jakim trudnościom musi stawić czoło osoba publiczna 📽 i opisuje życie z egoistyczną, upartą, czasami aż za bardzo elegancką babcią 👵🏼

W tym tomie nie zabraknie śmiechu, miłosnych podchodów, przyjacielskich rozterek i przygotowań do królewskiego ślubu! 👑👰🏼‍♀️

Jeśli lubicie lekkie, oryginalne młodzieżówki, urocze jak ciepłe cynamonki i niezwykle wciągające to koniecznie musicie sięgnąć po tą książkę! 💌🎀

Bardzo polecam i ogromnie zachęcam do przeczytania!! 😻🫶🏻

Sympatyczna, przyjemna, bardzo lekka. Przerywnik między cięższymi lekturami, lub historia, którą czyta się bez problemu nawet po męczącym dniu. Idealna odskocznia od codzienności. Taka właśnie jest kontynuacja perypetii Mii - ksieżniczki Genovii.

Świetnie się bawiłam przy tej książce. To taka urocza historia, którą można czytać i czytać. Autorka pisze lekko, z pomysłem, a przygody Mii można pochłonąć za jednym razem. Całość jest okraszone mnóstwem śmiechu i zabawnych sytuacji. A w dodatku powieść emanuje pozytywną energią i optymizmem. Już się nie mogę doczekać co będzie dalej!

Myślę że fanów serii, tych starych, ale i nowych - długo namawiać nie muszę, ale jeśli się wahacie, a szukacie bardzo odprężającej lektury - wybór jest prosty.

Wiecie za to rośnie mój podziw dla autorki? Bo zgrabnie potrafiła wpleść wcześniejsze losy Mii i dodatkowo dokładnie opisać ją oraz jej rodzinę. Od ostatniej części w której ona sama dowiedziała się, że jest księżniczka minął miesiąc, więc niedługi czas przerwy między książkami. Aktualnie Mia jest w pierwszej klasie liceum i na jednej z lekcji nauczycielka poprosiła ich, by zaczęli pisać swój mega skryty dziennik, który później nauczycielce pokażą. I w ten sposób czytamy treść jej prywatnego sekretnika oraz tego z przeznaczeniem dla pani Spears w którym przypominamy sobie najważniejsze rzeczy z części pierwszej. Mega sprytne, podziwiam:-) Jednak by ponownie zainteresować nas treścią, małym dodatkiem do życia Mii jest wiadomość, że jej mama jest w ciąży. Oczywiście dziewczyna domyśla się kim jest ojciec dziecka i jej załamanie sięga zenitu. Już marzy, by nowe dziecko nie odziedziczyło po ojcu wyglądu z wyjątkiem zdolności matematycznych i włosów:-) Pod pewnym względem spodobała mi się dojrzałość tej dziewczyny. Zaczęła się bowiem dowiadywać jakie składniki mają zły wpływ na ciężarną kobietę i postanowiła przedyskutować to z mamą. Już nawet wybrała płeć dziecka i zdania nie zmieni:-) Robi przy tym coś głupiego, kiedy przyjaciółka przyłapuje ją na ciążowych artykułach, ale najważniejsze jest dla niej dobro matki. Może i czasami jej wnioski bywają zbyt dziecinne, ale potrafi dbać o innych na których jej zależy. Często podczas tego robi zabawne rzeczy, myśli jeszcze bardziej śmiesznie, ale i tak bardzo ją polubiłam. Robi co może by jej ciało dorosło do kobiecych wdzięków i ma żal do natury, że jako przyszła księżniczka tak nie wygląda. Nie wie jeszcze tylko, że księżniczką stajemy się wewnątrz. Chociaż to ja czytałam o niej tą książkę, to miałam ochotę jej o tym powiedzieć:-) W końcu przed nią był bardzo ważny wywiad do którego ktoś bliski ją przygotowywał. Tylko, czy wszystko poszło tak jak sobie to zaplanowała?
Naprawdę świetna książka, która opowiada o trudach dorastania i przebywania w zwykłym i wielkim świecie jednocześnie. Bardzo wam polecam:-)

Czy należycie do osób, które przemyślą każde słowo zanim je wypowiedzą ? Czy może często macie wrażenie ( jak ja ),że Wasz język to niezależny organ nad którym często nie macie kontroli ?

Mia zna ten ból aż za dobrze. Najpierw mówi, potem myśli i boryka się z konsekwencjami. A to nie przystoi księżniczce, następczyni tronu Genowii. Udzielając wywiadu, dała plamę. Co prawda “tylko” przed obywatelami Genowii ale jednak to jakieś 30 tyś osób…
Co na to grand-mere ?

Seria Meg Cabot jest ponadczasowa. Pamiętam jak niecierpliwie czekałam te wiele lat temu, na każdą kolejną część i to nie uległo zmianie. Historia nastolatki, która niespodziewanie dowiaduje się, że ma zasiąść na tronie, oczarowała miliony czytelniczek nie bez powodu.

Co jest w niej tak wyjątkowego ?

Zarówno główna bohaterka jak i pozostałe postacie z tej serii, potrafią oczarować i zaciekawić. Mamy tu tylko z pozoru historię jak z bajki, gdzie zwykła nastolatka nagle zostaje ubrana w piękną suknię, dostaje koronę i żyje bez zmartwień. Akurat ich to Mii nie brakuje. Bycie księżniczką to obowiązek, nie łatwo mu sprostać i mamy okazję się tu o tym przekonać.

Lecz Mia jest też nadal córką, wnuczką, przyjaciółką.

Jesteśmy świadkami rozwoju związku jej mamy z Panem G. Ten wątek wciąga równie mocno jak pozostałe. Mamy pod dostatkiem scenek z udziałem królowej - babci, która ma ogromne wymagania względem wnuczki ale…kocha ją i nie zapomina tego okazywać. Nawet jeśli szalona wnuczka nie raz rozczaruje. I ma też przyjaciółkę, przy której nadal może czuć się zwyczajną nastolatką, przy której może być po prostu sobą.

Piękne nowe wydanie, z barwionymi brzegami, pozwala nam przeżyć tę historię na nowo. Nadal jest urocza, zabawna i wciągająca i nadal kocham ją jak wtedy gdy sama byłam nastolatką.

Czy dla Was ta seria również jest takim powrotem do przeszłości ? Czy też ma dla Was wartość sentymentalną ?

Serdecznie dziękuję za kolejną dawkę emocji Wydawnictwu Prószyński i S-ka

Po zakończeniu jakie zafundowała nam autorka w poprzedniej części "Pamiętnika księżniczki" nie mogłam się doczekać kiedy poznam dalsze losy bohaterki. O dziwo Mia dobrze zniosła kolejne zmiany w swoim życiu, pokazały też one jej cechy, których jeszcze nie znałam, opiekuńczość i odpowiedzialność, a także szczególna troska o najbliższych. Księżniczka dowodzi też, że nie brak jej inteligencji oraz poczucia humoru. Wątek romantyczny był zabawny, zaczął się rozkręcać i jestem bardzo ciekawa co los jeszcze Mii zafunduje w tym temacie. Wątek przyjaźni też jest tu dość istotny i wciąż nie wiem jak podchodzić do Lilly, która zazwyczaj krytycznie podchodzi do wielu spraw. Uwielbiam ten lekko bajkowy, ale jednak osadzony w rzeczywistości klimat , to że księżniczka sprawia, że łatwo można zapomnieć o bieżących sprawach i z taką łatwością wywołuje uśmiech na mojej twarzy.

Pierwsza część Pamiętnika księżniczki była dla mnie jak powrót do domu, do nastoletnich czasów, które już *niestety* dawno za mną. Czytanie drugiego tomu dostarczyło mi dokładnie tyle samo radości!

W tej części Mia musi radzić sobie z nowymi problemami. Jej mama jest w ciąży z *o zgrozo* jej nauczycielem matematyki, babcia wysyła ją na wywiad w popularnej telewizji, a chłopak, który jej się podoba kompletnie nie zwraca na nią uwagi. Ma jednak nadzieję, że tajemniczy wielbiciel, który zaczyna się do niej odzywać, to właśnie Michael.

Strasznie miło czyta się o takich przyziemnych nastoletnich problemach. No może nie do końca przyziemnych, bo jednak księżniczkowe dylematy, raczej nie dotyczą nas szaraczków 😜. Można zapomnieć o całym świecie i o własnych problemach. Te książki są też naprawdę zabawne! Może nie zawsze są to żarty wysokich lotów, ale mnie bawią xD

Ja wiem, że ta seria nie zestarzała się najlepiej, ale pomimo tego i tak w porównaniu z tym, co zdarza się czytać obecnym nastolatkom, uważam że jest to historia nieszkodliwa i niewinna. Może nie dotyka miliona ważnych tematów, czym teraz szczyci się w zasadzie każda młodzieżówka, ale czy naprawdę każda musi? Ta jest lekka, głupiutka, ale dostarcza po prostu radości z czytania, a czy nie o to właśnie chodzi? Ja bawię się przy tej serii wspaniale i już nie mogę się doczekać kolejnych tomów!

𝐫𝐚𝐭𝐢𝐧𝐠: 𝟒⭐️

💌 Amelia Mignonette Grimaldi Thermopolis Renaldo jest IKONĄ!

𝐈𝐭’𝐬 𝐬𝐨𝐫𝐭 𝐨𝐟 𝐰𝐞𝐢𝐫𝐝 𝐭𝐨 𝐛𝐞 𝐡𝐮𝐠𝐠𝐞𝐝 𝐛𝐲 𝐲𝐨𝐮𝐫 𝐀𝐥𝐠𝐞𝐛𝐫𝐚 𝐭𝐞𝐚𝐜𝐡𝐞𝐫. 𝐓𝐡𝐚𝐭’𝐬 𝐚𝐥𝐥 𝐈 𝐡𝐚𝐯𝐞 𝐭𝐨 𝐬𝐚𝐲.

💌 Mogę czytać tę książkę (a właściwie całą serię) tysiąc razy i za każdym razem będzie mi się podobała tak samo mocno. Po prostu uwielbiam! Bardzo się cieszę, że znalazłam ją jako młoda dziewczynka, a teraz mogę przeżywać całą historię na nowo. Co prawda teraz, jak już jestem dorosła, niektóre sceny i dialogi rozwiązałabym inaczej niż Mia, ale nadal jest moją idolką.

💌 Humor „Pamiętnika księżniczki” nigdy mi się nie znudzi. Przez połowę książki możemy wałkować ten sam temat w kółko i w kółko, a ja i tak będę go czytać z przyjemnością i chichrać się pod nosem. To idealna seria, jeśli szukacie czegoś niezobowiązującego, ale ciekawego od pierwszej strony. Wiem, że opisy lub cały zamysł na fabułę może wydawać się totalnie infantylny, ale uwierzcie mi, że wciągnie was jak turecki serial wasze babcie.

💌 W tej części Mia nadal uczy się królewskiej etykiety (idzie coraz lepiej!),dowiaduje się, że nauczyciel matematyki zamieszka z nią i jej mamą (musi posprzątać dom z dziwnych rzeczy),udziela wywiadu w telewizji (KATASTROFA!!!) i dostaje liściki od tajemniczego wielbiciela (niech to będzie Michael). Pewne jest tylko jedno — z Mią Thermopolis nie można się nudzić.

𝐫𝐚𝐭𝐢𝐧𝐠: 𝟒⭐️

💌 Amelia Mignonette Grimaldi Thermopolis Renaldo jest IKONĄ!

• Dzieciństwo
  • Młodzieżowe
  • Meg Cabot
  • Z dzieciństwa

Meg Cabot Pamiętnik księżniczki 2. Księżniczka w świetle reflektorów Zobacz więcej