Magiczny pech

Wydawnictwo: Amber
Jinx
Meg Cabot, Magiczny pech
Enyo

Przyprawiona humorem paranormalna przygoda rodem z "Pośredniczki" w powieści ulubionej autorki nastolatek. Szesnastoletnią Maggie nieustannie prześladuje pech. Dziewczyna ma nadzieję, że wyjazd do ciotki do Nowego Jorku pomoże jej uwolnić się od niego. Jednak od początku nic nie układa się tak, jak powinno: Maggie nie pasuje do nastolatków z Manhattanu, a chłopak, który wpada jej w oko, jest...

Szesnastoletnią Maggie nieustannie prześladuje pech. Dziewczyna ma nadzieję, że wyjazd do ciotki do Nowego Jorku pomoże jej uwolnić się od niego. Jednak od początku nic nie układa się tak, jak powinno: Maggie nie pasuje do nastolatków z Manhattanu, a chłopak, który wpada jej w oko, jest zainteresowany inną. Na domiar złego wścibska kuzynka zaczyna podejrzewać, że pech Maggie ma magiczne źródło...

nadzieja1925 | 2014-02-15
Przeczytana: 14 lutego 2014

Meg Cabot jest wspaniałą pisarką. Zachwyciła mnie już poprzednimi książkami, więc gdy wpadła mi w ręce książka Magiczny Pech..., po prostu musiałam ją przeczytać!

Główna bohaterką jest Maggie, która jak tytuł wskazuje ma magicznego pecha (może dlatego rodzina nazywa ją Mag ). Tym o to właśnie pechem wylądowała u cioci i wujka w Nowym Jorku. Tam poznaje Petre, Zacha i nowe oblicze jej kuzynki Tori. Tak na dokładkę tego pecha przywozi ze sobą, więc książka nie powinna wam się znudzić.

Ta książka jest taka trochę głupia (w pozytywnym sensie, oczywiście). Od pierwszych stron jest przewidywalna, ale jednak miło i przyjemnie się ją czyta. Lekka i oczywiście śmieszna, no bo jak można mieć aż takiego pecha?

Tristezza | 2011-07-27
Przeczytana: 26 lipca 2011

"Co złego to ja"

Meggin Patricia Cabot, znana pod pseudonimem Meg Cabot urodziła się 1 lutego 1967 roku w Bloomington w USA, pisała również pod pseudonimem Jenny Carroll lub Patricia Cabot. Amerykańska pisarka znana jest z romantycznych komedii dla nastolatków i dorosłych. Napisała i opublikowała niemal 40 książek. W Polsce jej powieści ukazują się nakładem Wydawnictwa Amber.

Szesnastoletnia Meggie ma niesamowitego pecha. Gdy przeprowadza się do swojej ciotki do Nowego Jorku ma nadzieję, że to się w końcu skończy. Jednak nie ma na co liczyć. Od razu po przyjeździe wie, że nic nie będzie z jej życzenia. Na lotnisku nikt na nią nie czeka, a gdy już dojeżdża do domu taksówką okazuje się, że jej rodzina pomyliła dni i myślała, że ma przyjechać dopiero dzień później. Następnie jej kuzynka okazuje się być najwredniejszą osobą, jaka poznała i nie ma zamiaru jej zaakceptować, na dodatek poznaje przystojniaka, który jest zainteresowany inną. I jakby tego było mało, jej nawiedzona...

Aria | 2013-06-14
Przeczytana: 07 stycznia 2013

Główna bohaterka nie ma łatwo. I jeszcze ta kuzynka. Dziewczyny musicie też to przeczytać :D Pojawiają się też wątki, które spodobają się chłopakom :D Nie zabraknie magii.

Marianna | 2016-05-05
Przeczytana: lipiec 2014

Po przeczytaniu tej książki czuje się lekki niedosyt. Choć czyta się ją łatwo i szybko, to fabuła jest przewidywalna i tak na prawdę nie przekazuje niczego wartościowego. ,,Magiczny pech’’ przeznaczony jest dla raczej nastolatków.

red_diva | 2016-09-09
Przeczytana: 09 września 2016

Nie powiedziałabym, że książka jest przyprawiona humorem. Jak dla mnie jest to typowa książka dla nastolatków z wątkiem miłosnym. Taki umilacz na popołudnie, który nic ciekawego nie wniesie, ale też nie zanudzi nas :)

SeaGoddess | 2012-09-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2011
Przeczytana: grudzień 2011

Moim zdaniem to jedno z lepszych dzieł pani Cabot. Niby oklepany temat, ale książka napisana jest w tak ciekawy sposób, że pochłaniasz wszystko w kilka godzin.

Kasia1101998 | 2016-02-16

Typowe zestawienie miła i uczynna kuzynka vs. wredna i wiedząca czego chce kuzynka. Ciekawy pomysł, dobrze napisane i zaskakujące. Ciężko zacząć czytać książkę pani Cabot i nie spróbować innych, jednak mam wrażenie że schemat się powiela. Mimo wszystko wszystkie książki są dobrze napisane więc nie ma na co narzekać. A to jest jedna z lepszych książek która wpadła mi w rękę. Polecam naprawdę warto :)

klaudiabla2 | 2010-09-20
Przeczytana: 19 września 2010

Moja pierwsza książka pani Meg Cabot. I podobała mi się. Jest to zwykłe czytadło na jeden wieczór dla młodzieży. Szybko się czyta, jest trochę humoru i czarów. Dodatkowo miłość i dziewczyna, która chce w tym wszystkim przeszkodzić. Może i szablonowe, ale mi się podobało bo mile przy niej spędziłam czas.

mida189 | 2011-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2011

Przed chwilą skończyłam czytać tą książkę. No cóż, jest dość późna pora (3:40), ale to powinno zadziałać na plus tej książki. Nie mogłam się od niej oderwać.
Jest to naprawdę dobrze napisana powieść dla młodzieży poruszająca typowy temat młodzieńczej miłości z uzupełnieniem o temat związany z magią i przesadne wierzenie w nią. Szybko się ją czyta z uwagi na prostotę języka oraz ciekawe wątki.
Polecam wszystkim :)

Littleveronica | 2010-08-06

Od razu widać, że to robota pani Cabot – powieść pisana w pierwszej osobie. Znajdziemy tu też inne charakterystyczne dla Meg Cabot cechy – głównie dowcip, a także ciekawą opowieść, z intrygą na końcu.

Bo „Magiczny pech” szykuje nam kilka niespodzianek...

Przeszłość Maggie... Dlaczego musiała tak nagle wyjechać z rodzinnego domu w stanie Iowa, żeby przeprowadzić się do ciotki, do Nowego Yorku? Dlaczego tam, gdzie ona się znajdzie, pojawiają się i kłopoty? I kim wreszcie okaże się być jej kuzynka, Tory?

Pobyt w domu wujostwa to dla Maggie czas, by zmierzyć się z samą sobą. By wreszcie stanąć twarzą w twarz, z mocą, której dotąd nie chciała zaakceptować. Tutaj też znajdzie przyjaciela. Prawdziwego przyjaciela, który będzie z nią na dobre i na złe.

Jak to w każdej powieści dla nastolatek – znajdziemy wątek miłosny. Dość zawiły, niebezpieczny. A to wszystko dzięki kuzynce Tory. Z przyjemnością stwierdzam, że, mimo iż zakończenie tej walki o chłopaka przewidywalne, to...