Wampy

Okładka książki Wampy Nancy A. Collins
Okładka książki Wampy
Nancy A. Collins Wydawnictwo: Amber Cykl: Wampy (tom 1) fantasy, science fiction
Wampy (tom 1)
Vamps
Amber
2010-06-22
2010-06-22
Edyta Jaczewska
Wampiry

Okładka książki Predator: Hell Come A Walkin/1718 Nancy A. Collins, Dean Ormston
Predator: Hell... Nancy A. Collins, D...
Okładka książki Jest legendą: Antologia w hołdzie Richardowi Mathesonowi Gary Braunbeck, Ramsey Campbell, Nancy A. Collins, Ed Gorman, Joe Hill, Stephen King, Joe R. Lansdale, John Maclay, Richard Matheson, William F. Nolan, John Shirley, Whitley Strieber, F. Paul Wilson
Jest legendą: ... Gary Braunbeck, Ram...

Na półkach: , , , , , ,

"Wampy" i miły powrót do czasów nastoletnich☺ Przerywnik pomiędzy ambitniejszymi książkami, ale mimo wszystko miło spędziłam przy niej czas🙂😁

Dziwna (przynajmniej tutaj wampiry nie iskrzą),sporo informacji o postaciach i to w sumie tyle... mam nadzieję że w drugim tomie dowiem się o co chodzi autorce

Muszę przyznać że niezbyt fascynujaca ta ksiązka. Raczej nudna i żenujaca. Żałuję, że wogóle po nią siegnełam i zmarnowałam kilka godzin. Temat nie był taki zaskakujacy. Bogate wampiry hodza sobie do ekskluzywnej szkoły, a główna bohaterka Lilith to rozpieszczona i egoistyczna nastolatka, denerwuje sie przez jakąs biedna szarą myszkę. Jest wiele takich książek, więc ta nie była taka oryginalna i niczym się nie wyrózniała. Dla mnie została raczej napisana tak przymusowo. Wszystko takie naciągane tylko po to żeby powstał tani badziew.

Jeśli chodzi o wampiry, to moja pierwsza przygoda z nimi właśnie zaczęła się z "Wampami". Mamy tutaj bogate, rozwydrzone wampirzyce, albo trochę bardziej biedne i pyskate. Jedna z nich do tego zakochuje się w łowcy, Van Hellsingu dokładnie. Powiem szczerze - książka była w miarę, ale jednak żałowałam wydanych na nią pieniędzy.

Ta książka mnie załamała. Pomysł był nawet niezły i tu nagle autorka wyjeżdża co rusz z jakimiś nowościami, nie wyznacza głównego tematu ani nie daje nam jakiegoś odnośnika. Szkoda, bo myślałam, że miło spędzę czas czytając ją.

Jak na taki gatunek literacki - romans dla młodzieży o paranormalnych zadatkach - to jest to świetna pozycja. :)
Możliwe, że na plus wyszło dla autorki, że nie jest to moje pierwsze spotkanie z jej twórczością, i wiem, że musiała się mocno wysilać by napisać coś z poziomu nastoletniego. Wszystkich, którzy nie znają jeszcze tej autorki odsyłam najpierw do "tuzina czarnych róż", lub najlepiej odnaleźć gdzieś "lustrzanki po zmierzchu". Sympatyczne wampirze fantasy z mocną akcją.
Wróćmy jednak do nowej serii o wampirach, napisanej specjalnie dla młodszych osobników. Świerza, sympatyczna, chociaż nadal mało zaskakująca po tak wielkim natłoku podobnych opowieści.
Ta króciutka pozycja napisana jest z punktu widzenia kilku bohaterów. Większość tekstu poświęcona jest niestety panience niezbyt inteligentnej, zepsutej i trochę pustej, wręcz momentami jałowej jeśli można to określenie przypisać osobie.
Na plus tej powieści rokuje druga narratorka, całkiem odmienna od tej opisywanej powyżej, i to nie tylko charakterem i wyglądem ale także sytuacją rodzinną.
Jak zwykle w takich książeczkach mamy tutaj element romansowy, choć jak dla mnie to zbyt wielkie słowo.
Styl nie jest ambitny, pozycje czyta się tak szybko, że aż szkoda, że jest taka cienka. Na szczęście są dalsze części i z chęcią po nie sięgnę. Ogółem? Lekka i przyjemna.
Polecam fanom młodzieżowej literatury, a także tym, którzy lubią pochłaniać książki o tematyce krwiopijczej i paranormalnej.

Jeszcze nigdy nie czytałam tak beznadziejnej książki. Zacznijmy może od postaci. Zarozumiałe dziewczyny, promujące próżność dostają białej gorączki, gdy coś pójdzie nie po ich myśli. Dla nich każda dziewczyna pochodząca z biedniejszej rodziny czy zdolna do sprzeciwienia się im to, cytuję, suka. Lilith jedna z głównych bohaterek jest wręcz irytująca. Ktoś umrze a ją martwi jedynie czy jej ojciec nie odbierze jej karty kredytowej. Ktoś porozmawia z Cally, od razu musi zostać naprostowany. A wystarczy, że ktoś zbliży się do jej chłopaka, by posunęła się do ataku. Postrzega ludzi przez pryzmat pieniędzy, wyglądu, krwi oraz pochodzenia. Nie istnieje dla niej coś takiego jak współczucie, ona śmiało może zostać okrzyknięta królową nienawiści. Następnie mamy Cally. Dziewczyna uchodzi za jakąś trędowatą, a warto podkreślić, iż zachowuje się i wygląda jak każda normalna dziewczyna. Jest jednak okropnie naiwna i przewidywalna. Chociaż przewidywalność jest cechą każdej postaci, to samo tyczy się "akcji".

Książka jest...pusta. Zamiast skupić się na opisach czy rozwinięciu jakiś dodatkowych wątków, musimy czytać o markach ubrań. Nie znam się na takich rzeczach,a bluzka to dla mnie bluzka, a nie jakieś udziwnienia, czasami jednak przejrzę jakiś magazyn typowo modowy i nazwy marek pojawiają się tam o połowę rzadziej, niż w tym czytadełku.

Niesamowicie dobijającym faktem jest, wcześniej przeze mnie wspomniana, próżność. Taka książka, młodszym czytelnikom, może wpoić złe nawyki, więc lepiej podchodzić do niej z dystansem. Ubogie słownictwo wzmaga monotonność lektury. Śmiało można z niej zrobić przykład jak się NIE zachowywać.

Wszystko jest przewidywalne i zwyczajnie nudne. Absolutnie nic się nie dzieje. Chyba, że liczyć walkę, która jest opisana tak słabo, że zdaje się być dziecinną przepychanką. Każdy krok postaci jest spodziewany i nie ma żadnego zaskoku, przez co pozycja ta staje się niewartościowa i nieinteresująca.

Nie znam żadnych innych książek tej autorki, ale mogę powiedzieć, że "Wampy" skutecznie pozbawiły mnie chęci do bliższego poznania pióra pani Collins.

Jeśli gdziekolwiek ją zobaczycie najlepszym co możecie zrobić będzie szybkie odejście jak najdalej od tego koszmaru. Zwykle jestem zdania, że najlepiej samemu ocenić, ale w tym wypadku przypomnijcie sobie moją recenzję- zwyczajnie szkoda czasu na tą pozycję, bo jest naprawdę dużo więcej lepszych książek, z których można coś wyciągnąć, bo ta nawet pozytywnych odczuć nie budzi.

Książkę Wampy uważam za dobrą . Podobały mi się postacie . Ciekawy pomysł na Starą i Nową Krew . Chciałabym ,aby powstała ekranizacja tej książki . Raczej dla wielbicieli Zmierzchu niż Draculi . Nie mniej jednak przyjemnie się czyta .

Bardzo fajna i ciekawa powieść . Polecam.

Bardzo fajna i ciekawa powieść . Polecam.

super

super