Cienie

Tłumaczenie: Alicja Marcinkowska
Cykl: Dotyk ciemności (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
6,51 (2055 ocen i 226 opinii) Zobacz oceny
Dark Touch: Shadows
cienie, fantastyka, demony
AleksandraO7

Początek tajemniczych, romantycznych i pełnych humoru przygód śmiertelnej dziewczyny - jedynej, która może pokonać demony panoszące się w modnym kurorcie. Ale nie samą walką ze złem człowiek żyje… Eve jest ładna, popularna, mieszka we wspaniałej rezydencji w Hamptons, kocha zakupy i designerskie ciuchy. I nie ma większych zmartwień poza tym, że zdarza jej się przekroczyć wyznaczony przez...

Ale nie samą walką ze złem człowiek żyje…

Eve jest ładna, popularna, mieszka we wspaniałej rezydencji w Hamptons, kocha zakupy i designerskie ciuchy. I nie ma większych zmartwień poza tym, że zdarza jej się przekroczyć wyznaczony przez rodziców limit na karcie kredytowej. Do czasu…
Pewnego dnia w jej liceum zjawia się dwóch nowych chłopców.
Luke, który zmienia dziewczyny jak rękawiczki, od razu wpada jej w oko.
Tajemniczy, małomówny Mal działa na nią jak magnes.

młoda_pisarka | 2015-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2015

NA RANDKĘ Z DEMONEM? CZEMU NIE...!

Eve jest zwyczajną popularną ponad miarę, ładną szesnastolatką. Jej największym problemem jest pęknięty paznokieć, limit na karcie płatniczej rodziców, albo to w co ubrać się na imprezę.

Kiedy w mieście zjawiają się dwaj nowi chłopcy Eve staje przed dylematem, który z nich bardziej jej się podoba. Czy Luke, syn pastora, przystojny i lekko cyniczny blondyn, a może Mal - ciemnowłosy tajemniczy odludek?

Jakby na domiar tego problemów było mało coś dziwnego dzieje się z mieszkańcami małego miasteczka. Kobiety nagle zaczynają tracić zmysły i trafiają do wariatkowa. Z pomocą swojej przyjaciółki Jess i Luke'a Eve odkrywa sekret o ich mieście. Czy to możliwe, aby nawiedzało je demony?

Żenująca do kwadratu. Doceniam próbę autorki odnośnie wprowadzenia do powieści dla młodzieży lekkiego powiewu grozy, ale żeby to zmieniło coś na plus, to na pewno nie. Płytka. Bez żadnej głębi. Bezwartościowa i bezsensowna.

Nie polecam!

Po pierwsze, książka była stanowczo za krótka.
Po drugie, przyjaciółka głównej bohaterki, Jess, była strasznie irytująca i uważam, że jej osoba była zupełnie niepotrzebna w tej powieści.
Po trzecie, czegoś jednak mi zabrakło, spodziewałam się trochę czegoś innego.
Po czwarte, książka ogólnie mi się podobała i bardzo mnie zaciekawiła :)

joanna453462 | 2012-09-02
Przeczytana: 19 stycznia 2012

Książka opowiada historie nastoletniej Evie. Jest ona ładną dziewczyną , która wiedzie beztroskie życie , a jej jedynym zmartwieniem jest debet na karcie kredytowej. Wszystko jednak się zmienia od kiedy główna bohaterka dostrzega u siebie pewne zmiany.. Potrafi strzelać z rąk błyskawicami oraz ma wpływ na urządzenia elektryczne. Wtedy z pomocą kolegi ze szkoły Luka okrywa że jest potomkinią wiedzmy z Daphne .

Książka jest dość interesująca ale nie wyróżnia się na tle innych tego typu powieści.Ot takie sobie czytadło kiedy nam się nudzi, a pod ręką nie mamy ciekawszej pozycji.
Ma jedną zasadniczą wadę-jest stanowczo za krótka. Ma zaledwie 250 stron jeśli dobrze pamiętam. Kiedy zaczyna się coś dziać, akcja się rozwija - książka się kończy..Na ostatnich stronach możemy zobaczyć krótki urywek z następnej części.
Może i to dobrze (przez to jeszcze bardziej chce się przeczytać kolejną część) ale z drugiej strony wolałabym żeby była jednak trochę dłuższa.

Kolejną rzeczą, która mi się...

Urmurmina | 2014-04-06

Książka trochę mnie zaskoczyła - negatywnie. Spodziewałam się czegoś lepszego, ale trochę się zawiodłam. Historia i bohaterowie bardzo fajni - to ogromny plus. Ale według mnie trochę potencjał niewykorzystany, choć fajne opowiadanie o typowych nastolatkach z nietypowymi problemami. Dlatego nie jest to najgorsza pozycja, warta przeczytania.

Marianna | 2016-05-15
Przeczytana: 15 maja 2016

Pewnego dnia w jej liceum zjawia się dwóch nowych chłopców.
Luke, który zmienia dziewczyny jak rękawiczki, od razu wpada jej w oko.
Tajemniczy, małomówny Mal działa na nią jak magnes.
Obaj są fantastyczni, a wybór trudny. Zwłaszcza kiedy Eve odkryje, że nieprzypadkowo przybyli do miasta, w którym nagle zaczyna roić się od demonów..
Typowa książka dla młodzieży. Nastolatki, szkoła, małe miasteczko i .. demony. Po tym jak Eve odkrywa w sobie pewne moce dowiaduje się, że w miasteczku pojawiły się żądne dusz demony. Cienie czają się za każdym rogiem, miasteczko ogarnia szaleństwo.
Czy demony zawładną duszami Eve i Jess?
Kim jest tajemniczy i seksowny Mal?
Czy przyjaciel Eve Luke jest demonem?
O tym dowiemy się z powieści.
Czyta się szybko,...

ven_detta | 2011-07-27
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, 2011
Przeczytana: styczeń 2011

Sięgając po tą książkę, nie spodziewałam się po niej wiele. I nie powiem, żeby pozytywnie mnie zaskoczyła.

Dwie najlepsze przyjaciółki – Eve i Jess – zwariowane na punkcie mody, zakupów i wyglądu, zaczynają jeden z bardziej ekscytujących okresów w życiu – idą do liceum. Żeby tego było mało, w mieście pojawia się dwójka przystojniaków, którzy też się tam wybierają. Takie połączenie może oznaczać tylko dobrą zabawę. Ale co, jeśli dołoży się do tego podejrzane i straszne rzeczy, które zaczynają się dziać w ich mieście?

Początek książki był BEZNADZIEJNY. Oczywiście, jednego dnia Eve spotyka obydwu przystojniaków, którzy od razu zwracają na nich uwagę. Dobrze przynajmniej, że nie odgrywa nieśmiałej szarej myszki, zaskoczonej, że ktokolwiek mógłby się nią zainteresować.

Nie. Eve jest pewną siebie, atrakcyjną nastolatką, świadomą swojego uroku. A do tego głupią. I do tego niezdarną – co stanowi chyba klasyczne połączenie (czasami ta jej niezdarność była tak absurdalna, że aż mnie...

Yael | 2011-07-20
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 2011 rok

Ledwie, ledwie przebrnęłam przez książkę. Płytcy bohaterowie, Eve i Jess myślą tylko o zakupach, a ja od samego początku wiedziałam, kto będzie tym demonem. Przewidywalna i słaba, wiele takich gniotów nie ma, to prawdziwe arcydzieło beznadziejności.
Nie mogę uwierzyć, że tak łatwo uwierzyła w swoją moc, że jest Wiedźmą, to wszystkie było takie tandetne i przede wszystkim nudne. Niczego nowego nie wnosi, a tylko psuje opinię paranormal romance. Ten egzemplarz powinien być pokazywany w literaturze jako egzemplarz czego nie pisać.

Dominika | 2012-06-17
Na półkach: Przeczytane, 2012

[kochamy-ksiazki.blogspot.com]

O Amy Meredith nie słyszałam zbyt wiele, właściwie to przy lekturze „Cieni” pierwszy raz zetknęłam się z jej twórczością. Zadebiutowała w 2010 roku tą powieścią, która została entuzjastycznie przyjętą przez czytelniczki w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Polowanie i Gorączka to ciąg dalszy tajemniczych, romantycznych i pełnych humoru przygód ich bohaterki. Sama autorka twierdzi, że zawsze fascynowało ją wszystko, co nadnaturalne, chociaż jeśli ma być zupełnie szczera, w prawdziwym świecie o wiele bardziej od walki z demonami lubi zakupy.
Głównymi bohaterkami i za razem pierwszymi postaciami, które poznajemy są dwie nastolatki – Eve i Jess. Obie są popularne, bogate, średnio bystre i z pewnością dość płytkie. Eve mieszka w jakże wspaniałej rezydencji w Hamptons, kocha zakupy i drogie ubrania, a jej największym życiowym zmartwieniem jest limit na karcie kredytowej. Pewnego pięknego dnia w ich szkole pojawia się dwóch nowych (i niesamowicie...

Adrianna | 2011-04-06
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 06 kwietnia 2011

Książka naprawdę mnie zafascynowała, czytając ją ciągle głowiłam się, który z cud chłopców jest demonem. Oczywiście musiał to być mój "ukochany" i to mnie poirytowało. Historia jest nawet niezła, ale jeśli, któraś czytelniczka nienawidzi "pustych i bogatych lasek" to nie radzę czytać. Niestety, życie Wiedźmy kręci się wokół sklepików, butików i fryzjera. Tak, tak...
Życie towarzyskie przypomina " Plotkarę", liczą się imprezki itp.
Zakończenie było ciekawe, ale dość oczywiste, zaczęłam czytać tą serię, ale nie mam pojęcia, czy ją zakończę. Może w przyszłości

Dorota2210 | 2017-05-29
Na półkach: Przeczytane, Paranormal, E-book
Przeczytana: 29 maja 2017

Książka chyba nie zapadnie w mojej pamięci ale bardzo szybko się ją czytało, wiec nie narzekam. Spoko.