Zgłosuj na książki roku 2017

Proroctwo sióstr

Tłumaczenie: Marta Kapera
Cykl: Bliźniaczki Milthrope (tom 1)
Wydawnictwo: Telbit
Prophecy of the Sisters
Marta Kapera
Natalia M

Bliźniaczki Lia i Alice Milthrope właśnie zostały sierotami. W dodatku stają się dla siebie śmiertelnymi wrogami. Kiedy każda z nich odkrywa swoją rolę,jaką spełnia w proroctwie, obracającym kolejne pokolenia sióstr przeciwko sobie,dziewczyny zostają uwikłane w przerażającą tajemnicę. Tajemnicę, na którą składa się znamię na nadgarstku, śmierć rodziców, księga, mężczyzna oraz życie pełne sekretów...Lia i Alice nie wiedzą, komu mogą zaufać. Wiedzą jedynie to, że nie mogą ufać sobie wzajemnie."To nie przypadek, że ojca znaleziono martwego na podłodze w Ciemnym Pokoju,że wkrótce potem odkryłam znamię, obserwowałam niesamowite obrzędy odprawiane przez moją siostrę i dostałam tę dziwną, ukrywaną książkę. Nie mam pewności,co to wszystko znaczy i czy te wydarzenia łączą się ze sobą, ale sądzę, że tak.I mam zamiar dowiedzieć się, w jaki sposób."Niepokojąca i zapadająca głęboko w pamięć powieść o odwiecznej walce pomiędzy życiem i śmiercią, z dwiema siostrami w roli głównej. Historia w klimacie GOTHIC,od której w żadnym razie nie sposób się oderwać.

źródło opisu: http://www.telbit.pl/

źródło okładki: http://www.telbit.pl/

miete | 2015-12-30

Najlepsze w tej książce były dwie rzeczy :
opis na obwolucie
oraz to, że się szybko skończyła.
Wszystko inne pomiędzy nie warte jest papieru na którym zostało wydrukowane. W takich przypadkach jak ten jest mi niezmiernie żal drzewa, które przestało istnieć żeby mógł zaistnieć taki gniot. Naprawdę choćbym nie wiem jak się starała nie mogę znaleźć jednej pozytywnej rzeczy jaką mogłabym powiedzieć o tej książce. Fabuła prostacka i zamotana autorka nie mogła się zdecydować czy wykorzystać podania celtyckie czy biblijne w związku z tym wzięła trochę z tego trochę z tego i........ wyszedł niestrawny zakalec.
Dialogi - straszne, przypominały paplaninę nierozgarniętych przedszkolaków a że było ich w tej książce dużo sami możecie się domyśleć jak to wpłynęło na obraz całości. Bohaterowie to jakaś totalna porażka do bólu schematyczni miałcy i nijacy moje znienawidzone przeze mnie żelazko ma większą osobowość. Mogłabym tak jaszcze wyliczać godzinami ale mi szkoda czasu wolę go poświęcić...

MountainTobacco | 2014-04-08

Od wieków zdarza się tak, że nawet najbardziej podobne pod względem wizualnym do siebie siostry posiadają całkiem odmienne osobowości... Rodzi to całkiem skrajne odczucia do tej "innej niż ja"... zawiść... zazdrość... ale również miłość... Co by się jednak stało, gdyby osoba, którą kochasz nagle stała się Twoim największym wrogiem? Gdyby każdy powierzony jej niegdyś w zaufaniu sekret stanowił dla kogoś śmiertelne zagrożenie? Lia i Alice też były sobie bliskie, kiedyś... dawno temu... zanim dowiedziały się o mrocznym proroctwie. Teraz stoczą między sobą walkę, a każda z nich musi przygotować się na ostateczną bitwę na swój własny sposób.
Pragnę również przestrzec, że otwierając tę książkę możemy otworzyć wrota do jakiś mrocznych światów:) Serdecznie polecam tę mroczną trylogię...

ZARAZA | 2012-12-17
Przeczytana: grudzień 2012

Ciekawy pomysł na całość, dobrze prowadzona narracja, ciekawi bohaterowie, choć mało rozbudowani, a wątek odwieczne walki dobra ze złem- uwielbiam. Ciekawa książka.

Przyjemna opowieść, która mnie nie zachwyciła, ale zaciekawiła (szczególnie pomysłem) na fabułę, że z chęcią sięgnę po kolejne części.

patusia_dorota | 2013-11-11
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 11 listopada 2013

Ta książka trafiła do mnie zupełnie przypadkowo. Poprosiłam mamę, by wypożyczyła mi długo wyczekiwaną „Grę o Tron”, ale nadal jej nie było. Pani bibliotekarka wręczyła, więc mamie dwie części trylogii Michelle Zink. Długo zastanawiałam się, czy zacząć czytać, ale trwał długi weekend i jednak się skusiłam. Moja przygoda z „Proroctwem sióstr” właśnie się zaczęła.

„Nic nie jest takim, jakim się wydaje.”

Pogrzeb ojca zmienia życie dwóch sióstr, bliźniaczek Lii i Alice. Nie tylko trafiają pod opiekę cioci, ale również odkrywają tajemnicę, która od wielu lat dotyczy kobiet z ich rodziny. Dziewczyny nigdy nie były ze sobą blisko, jednak teraz ich drogi całkowicie się różnią. Każda z nich ma do wypełnienia inne zadanie, każda z nich stanie po innej stronie barykady. Bliźniaczki nie wiedzą wiele, ich przeszłość, przyszłość, a nawet teraźniejszość nie układa się ciekawie, powstaje więcej pytań niż odpowiedzi. Lia i Alice oddzielnie odkrywają znaczenie starej przepowiedni, która z nich...

książek: 1909
foolosophy | 2010-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2010

Z jednej strony jestem zadowolona z przeczytania tej książki, zaś z drugiej strony jestem rozczarowana, gdyż zapowiadało się o niebo lepiej z okładki od tego, co otrzymałam. Narzekać niby nie mogę, bo wciągnęło porządnie, nie do końca, ale zawsze. Narzekać nie mogę, bo czytało się dobrze, przyjemnie i szybko, a także rzec nie powinnam, że się znudziłam, bo powieść napisana jest w miarę przyzwoicie. Jednak: miejscami nudziłam się potwornie z racji tego, iż główna bohaterka – Lia – zdawała się być wszystko wiedzącą naznaczoną. Fakt faktem nie wiedziała co poczynić, jak obronić bliskich ani jak zamknąć wrota. Jednak jej sposób bycia wskazywał na wygórowane mniemanie własnej osoby. Lia zdawała mi się taką paniusią z bogatego domu, owszem z dobrymi manierami, ale w sposobie jej bycia dało wyczuć się taką specyficzną postawę bogaczki. I choć jej nastroję melancholijne, zmieniając się ze skrajności w skrajność powinny mnie ruszyć, poruszyć mnie nie poruszyły wcale. Ot co. Nie była ona...

Niko | 2014-06-04
Przeczytana: 03 czerwca 2014

Więź łącząca bliźnięta często wzbudza zaciekawienie. Mawia się, że dwójkę osób wyglądających tak samo łączą szczególne relacje, których nie da się jednoznacznie wytłumaczyć. Współodczuwanie tych samych stanów emocjonalnych, jednakowe problemy zdrowotne w podobnym czasie czy porozumiewanie się bez słów - to niektóre ze zjawisk, o których się mówi w stosunku do bliźniąt. Ale czy ten sam kod DNA daje nam podstawy do twierdzenia, że rodzeństwo poza takim samym wyglądem będzie miało również ten sam charakter i osobowość? Czy tak bliskie sobie osoby zawsze dokonają tego samego wyboru i staną po tej samej stronie?

Michelle Zink to amerykańska pisarka, która zadebiutowała na rynku wydawniczym Proroctwem sióstr. Jest to pierwszy tom trylogii pod tym samym tytułem opowiadający o nastoletnich siostrach Milthrope. Historia rozpoczyna się od dość smutnego wydarzenia jakim jest pogrzeb ojca dziewczyn. Lia i Alice, które straciły już wcześniej matkę zostały teraz sierotami. Wraz ze śmiercią...

Osobliwe Delirium | 2014-02-25
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 24 lutego 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Dobro bez Zła jest mdłe i słabe,lecz Zło bez Dobra jest zwyrodniałe i nieobliczalne."

"Proroctwo Sióstr" Michelle Zink mile mnie zaskoczyło. Książka opowiada o dwóch siostrach- bliźniaczkach. Jedna jest Strażniczką, a druga Bramą, ale co zrobić kiedy okazuje się iż to był zwykły przypadek, kiedy to Lia została Bramą, a Alice Strażniczką? Miało być odwrotnie.. Jedynie stało się tak, gdyż były komplikacje przy ich narodzeniu.
Alice- to wcielenie zła..
Lia- wcielenie dobra..
Gdy dowiadują się o Proroctwie, stają się dla siebie śmiertelnymi wrogami..

Książka została napisana prostym językiem, dosłownie połknęłam ją ;> Czyta się ją lekko i szybko- taka relaksująca, ciekawa, wciągająca, trzyma w napięciu- w skrócie bardzo dobra ! Od razu biorę się za drugą część, mam nadzieję, że będzie równie ciekawa jak pierwsza część.

Zaczytana | 2014-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2014

Cieszę się, że nie zradziłam się okładką która nie za bardzo mi się podoba. Ksiązka bardzo wciąga.

Indyviduum | 2011-06-02
Przeczytana: 20 kwietnia 2011