Dziedzictwo mroku

Cykl: Dziedzictwo mroku (tom 1)
Wydawnictwo: Galeria Książki
The Dark Divine
Klaaakla

Grace Divine, córka miejscowego pastora, zawsze wiedziała, że tej nocy, kiedy znikł Daniel Kalbi, wydarzyło się coś strasznego. Tamtej nocy przed domem znalazła swojego brata Jude’a nieprzytomnego i skąpanego we krwi. To, co się wówczas stało, miało pozostać straszliwą tajemnicą. Wspomnienia, które jej rodzina starała się pogrzebać, powracają, kiedy Daniel zjawia się trzy lata później i...

Wspomnienia, które jej rodzina starała się pogrzebać, powracają, kiedy Daniel zjawia się trzy lata później i zapisuje się do tej samej szkoły, do której chodzą Grace i Jude. Mimo że Grace obiecała bratu, że będzie się trzymać z dala od dawnego przyjaciela, jest zafascynowana jego niezwykłymi zdolnościami artystycznymi i dziwnym, głodnym błyskiem w oczach, a także uczy się spoglądać na świat z nowej perspektywy.
Im bardziej Grace zbliża się do Daniela, tym większe grozi jej niebezpieczeństwo, ponieważ gniew Jude‘a prowadzi go do sojuszu ze starożytnym złem, które Daniel wyzwolił owej straszliwej nocy. Grace musi poznać prawdę o mrocznym sekrecie chłopaka… oraz odkryć lekarstwo, aby ocalić tych, których kocha. Może to jednak wymagać od niej ostatecznej ofiary – z własnej duszy.

WampirkaJustynka | 2015-10-31
Przeczytana: 30 października 2015

Książka kupiona pod wpływem impulsu. Tak szczerze to nie wiem czego się po niej spodziewałam. Na pewno nie tego, że tak mi się spodoba. Zwykle nie lubię książek o wilkołakach, ale ta przypadła mi do gustu. Nie wiem dlaczego ale ciągle kojarzyła mi się z "Dziewczyna w czerwonej pelerynie". Tak czy inaczej nie żałuję, że ją kupiłam.

Nicość | 2012-06-29

Na początku powieść trochę nudzi, ale z każdą kartką jest lepiej, po czym później już pochłania czytelnika, chociaż i wtedy są troszkę nudnawe momenty. Czegoś brakuje tej powieści. Mimo to relaksująca opowieść.

enedtil | 2011-03-10
Przeczytana: 07 marca 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Grace Divine, uczennica trzeciej klasy liceum, spotyka na lekcji sztuki przyjaciela - Daniela, który zniknął kilka lat wcześniej. Jej rodzina nie cieszy się z jego powrotu, a brat Grace – Jude, jest wręcz wściekły z tego powodu, chociaż kiedyś tych dwóch chłopaków łączyła przyjaźń. Dlaczego bliscy Grace reagują w taki sposób na pojawienie się Daniela? Czy ma to coś z wydarzeniami, jakie rozegrały się w tę noc kiedy Daniel zniknął, a Jude został znaleziony przed domem cały we krwi? Jedno jest pewne, rodzina Grace nie życzy sobie, aby dziewczyna utrzymywała jakikolwiek kontakt z Danielem. Ona jednak jest nim zafascynowana i ciągnie ją do niego, ale Jude wymusza na Grace obietnicę, aby trzymała się od Daniela z daleka. Jednak „problem z obietnicami polega na tym, że kiedy już się taką złoży, to nie ma mocnych, żeby jej nie złamać.”*

Tak w ogólnym zarysie, można przedstawić fabułę powieści Bree Despain – „Dziedzictwo Mroku”. Nie wiem czy pani Despain ma w planach wydać tylko dwie...

Yossa | 2011-03-19
Przeczytana: 18 marca 2011

Uwielbiam książki, które są lekkie, a w dodatku przyjemne, z dobrze rozbudowaną historią i bohaterami - idealne połączenie według mnie, nie musimy się nawet wysilać, by czerpać rozrywkę z lektury.Właśnie dlatego gatunek paranormal romance stał się tak popularny, każdy z nas ma ochotę na coś lekkiego od czasu do czasu. Rzecz jasna, często zdarzają się gnioty, nawet częściej, niż w innych gatunkach, ale zawsze można sprawdzić.
Grace Divine, ambitna uczennica liceum plastycznego w Rose Crest musi zachowywać się tak, jak na córkę pastora przystało, czyli stosować się do zasad. Jej rodzina, która może być tylko wzorem dla innych wyraźnie coś ukrywa, jednak Grace nie przeszkadzałoby to tak bardzo, gdyby nie nagły powrót przeszłości - w szkole spotyka Daniela Kalbi'ego, odmienionego przyjaciela z dawnych czasów. Rodzice Grace z bratem Jude'm na czele nie chcą słyszeć nawet o jego powrocie, a Daniel niewątpliwie potrzebuje pomocy. Czy ktoś wyjawi Grace prawdę? Może będzie musiała wziąć...

Martha Oakiss | 2011-03-16
Przeczytana: 16 marca 2011

"Jaka była szansa, że przyciągam wilkołaki? Jakbym była wielkim magnesem na potwory. Czy mam na plecach wypisane: UGRYŹ, JESTEM CHĘTNA?"

Od dawna miałam ochotę na tą książkę, ale nie mam aktualnie kasy, żeby to kupić. A tu proszę, taka miła niespodzianka - dostałam książkę od wydawnictwa.

"Grace Divine, córka miejscowego pastora, zawsze wiedziała, że tej nocy, kiedy znikł Daniel Kalbi, wydarzyło się coś strasznego. Tamtej nocy przed domem znalazła swojego brata Jude’a nieprzytomnego i skąpanego we krwi. To, co się wówczas stało, miało pozostać straszliwą tajemnicą.

MarCyśka | 2012-03-02
Na półkach: Mam! 😍🤓, Przeczytane
Przeczytana: 13 czerwca 2011

Jedna z najbardziej fantastycznych książek jakie czytałam...

młoda_pisarka | 2014-02-25
Przeczytana: 01 października 2012

Moja przygoda z tą trylogią zaczęła się nieco dziwnie. Poszłam do empika kupić "Pamiętniki Wampirów", bo przyjaciółka długo namawiała mnie do ich przeczytania, a ja zawędrowałam półkę dalej i zobaczyłam bajeczną okładkę... drugiej części. Trylogię zaczęłam czytać od połowy nie mając poczęcia, jak cała historia się zaczęła. Więc kiedy wciągnęła mnie druga część wróciłam się po pierwszą. I okazało się, że początek był wspaniale zaskakujący mimo, że wiedziałam co się wydarzy dalej.
Grace i Daniel to chyba jedna z najlepszych par w literaturze młodzieżowej. Dlaczego? Odpowiedź jest banalna! Bo jak nikt pokazują, że jeśli się kogoś kocha to trzeba o tą osobę walczyć.

Urmurmina | 2014-03-26

Sięgając po tę książkę nie spodziewałam się, że będzie ona dotyczyła TAKICH fantastycznych istot - przez chwilę zastanawiałam się czy czytać dalej, bo nie bardzo mnie tacy bohaterowie interesowali, ale cieszę się, że nie zrezygnowałam, bo w końcu się wciągnęłam! A książka okazała się rewelacyjna. Tajemnice, klątwa, zagrożenie i napięcie, które potęguje doznania. Warto przeczytać "Dziedzictwo mroku"!

Lenalee | 2013-03-16
Przeczytana: 16 marca 2013

Do etapu przeczytania tej książki dotarłam bez znajomości jakiejkolwiek recenzji, tej pozytywnej czy niepochlebnej. Kilka razy jedynie widziałam komentarze, że powieść jest nużąca, nieciekawa lub przeciwnie, wciąga od samego początku. Były to jednak kilkuwyrazowe wypowiedzi, które w żaden sposób nie nastawiały mnie emocjonalnie wobec tej książki i nie zmieniły mojego nastawienia, które od samego początku było entuzjastyczne. „Dziedzictwo mroku” to kolejny przykład na to, żeby wierzyć wyłącznie własnym osądom, nie sugerować się opiniami innych ludzi, gdyż nastawiając się negatywnie wobec czegoś lub zupełnie z niego rezygnując można stracić naprawdę ciekawą przygodę.

Trzy lata wstecz, gdy Jude, brat Grace Divine, córki pastora został znaleziony przed domem, nieprzytomny i cały we krwi, a ich przyjaciel, Daniel, zniknął, dziewczyna wiedziała, że wydarzyło się coś dziwnego. Tamta noc jednak stała się tematem tabu, więc Grace nie zadawała pytań. Kiedy trzy lata później Daniel powraca...

Książka jak skradający się w ciemności skorpion,który sprytnie podchodzi do ofiary...
Jesteś odporny na ugryzienie,bądź zacznie trawić Cię gorączka,niepokój,brak koncentracji i problemy ze wzrokiem...

Stanowczo nie jestem odporna,jestem całkowicie pod urokiem tej prostej,lekko przewrotnej historii.

Bycie na świeczniku,pod ciągłą obserwacją,nie jest prostą sprawą. Zwłaszcza jeżeli twoja na pozór poukładana,przykładna rodzina skrywa wiele sekretów.
Pomoc ubogim,kwesty,zbiórki,kazania,a gdzieś tam pod spodem kryją się zmory czekające na moment,w którym będą mogły wydostać się na zewnątrz.

Czy uczucia,które od najmłodszych lat tlą się w młodych sercach można uznać za trwałe i prawdziwe?!
Pierwsza miłość!
Prawdziwa miłość!
Jedyna miłość!
Utracona miłość!

Wielkie słowa w ustach tak młodej osoby jak Grace,nabierają smaku i kształtu,kiedy po latach w jej życiu pojawia się znowu Daniel.

Bity chłopak,porzucony chłopak.
Daniel - zakazany temat rozmów.
Na wzmiankę o nim matka...