A Temptation of Angels

Wydawnictwo: The Dial Press
A Temptation of Angels
angielski
agata

Even angels make mistakes in this page-turning epic romance When her parents are murdered before her eyes, sixteen-year-old Helen Cartwright finds herself launched into an underground London where a mysterious organization called the Dictata controls the balance of good and evil. Helen learns that she is one of three remaining angelic descendants charged with protecting the world's past,...

Even angels make mistakes in this page-turning epic romance

When her parents are murdered before her eyes, sixteen-year-old Helen Cartwright finds herself launched into an underground London where a mysterious organization called the Dictata controls the balance of good and evil. Helen learns that she is one of three remaining angelic descendants charged with protecting the world's past, present, and future. Unbeknownst to her, she has been trained her whole life to accept this responsibility. Now, as she finds herself torn between the angelic brothers protecting her and the devastatingly handsome childhood friend who wants to destroy her, she must prepare to be brave, to be hunted, and above all to be strong, because temptation will be hard to resist, even for an angel.

Michelle Zink masterfully weaves historical fantasy with paranormal romance to create a gripping tale of love and betrayal.

źródło opisu: http://www.us.penguingroup.com/

źródło okładki: http://www.us.penguingroup.com/

książek: 2015
monishka90 | 2014-12-01
Na półkach: Fantastyka
Przeczytana: 30 listopada 2014

Helen od urodzenia nieświadomie była szkolona do zostania strażnikiem. Niestety jej edukacja zakończyła się pewnej nocy wraz ze śmiercią jej rodziców. Helen musi uciekać z płonącego domu z małą torbą i kartką w ręku. Zostaje sama. Na kartce znajduje adres i nazwisko Channing. Nie mając większego wyboru idzie pod niego. Drzwi otwiera jej chłopak niewiele starszy od niej. Darius i Griffin muszą się upewnić, że Helen jest tym za kogo się podaje. Razem podążają do Galizura, który ma wszystko jej wyjaśnić.
Helen jest potomkiem pomniejszego anioła. Ich zadaniem jest pilnowanie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Zostało ich tylko troje, ale do chwili znalezienia mordercy strażników ich grono nie powiększy się. Helen musi znaleźć odpowiedzialnego za śmierć rodziców i zapobiec zdobyciu klucza do kronik. Mają coraz mniej czasu i coraz mniej możliwości.
Kogo wybierze Helen – Griffina czy Rauma? Czy Raum odkupi swoje grzechy?

Na początku miałam mieszane uczucia co do książki, ale...

| 2014-12-11

Szkoda, że ta trylogia nie jest przetłumaczona i wydana w Polsce. Polecam

Zaneta88 | 2014-02-19

Nawet aniołowie popełniają błędy na stronach tego epickiego romansu.

Gdy jej rodzice zostali zamordowani na jej oczach, szesnastoletnia Helen Cartwright znajduje wejście do podziemnego Londynu, gdzie tajemnicza organizacja o nazwie Dictata kontroluje równowagę dobra i zła. Helen dowiaduje się, że jest jednym z trzech pozostałych na świecie anielskich potomków odpowiedzialnych za ochronę przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Nieświadomie była przygotowywana przez całe życie, aby zaakceptować tę odpowiedzialność. Teraz, kiedy odnalazła siebie, jest rozdarta między chroniącymi ją anielskimi braćmi a zabójczo przystojnym przyjacielem z dzieciństwa, który chce ją zniszczyć, musi przygotować się do bycia odważną, bycia celem polowania, a przede wszystkim być silna, gdyż pokusie ciężko będzie się oprzeć nawet aniołowi.

Michelle Zink po mistrzowsku splata historie fantasy z romansem paranormalnym, co w efekcie daje wciągającą opowieść o miłości i zdradzie.

Asik92 | 2014-07-26
Na półkach: Książki 2014
Przeczytana: 26 lipca 2014

Zapowiadała się na naprawdę przyjemną do czytania książkę, ale im szybciej mijały rozdziały, tym nudniejsza stawała się cała akcja. Helen, główna bohaterka, oczywiście nie wiedziała, kim jest, ale jednak wszystko potrafiła zrobić i dawała sobie radę w każdej sytuacji. Końcowe rozdziały są nudne, a zakończenie to chyba jakiś żart.

Patrycja | 2017-07-04
Ticjo | 2017-04-13