A Temptation of Angels

A Temptation of Angels
The Dial Press
2012-03-20
2012-03-20

Całe życie Helen zmienia się w sekundzie, gdy jej dom zostaje spalony, a rodzice zabici. Jedyną wskazówką, którą zostawiają jest adres dwóch braci - Griffina i Dariusa. Od nich dowiaduje się, że nie jest zwykłą dziewczyną, a światu grozi niebezpieczeństwo - a zwłaszcza osobom ich "gatunku". We trójkę postanawiają zemścić się na oprawcach swoich rodziców i uratować ludzkość.
Typowa młodzieżowa książka o tym, że bohaterka dowiaduje się, że jest niezwykła i tylko ona może ocalić świat, a przy okazji poznaje wyjątkowego faceta. Dość przewidywalna, ale tragedii nie była, choć spodziewałam się trochę więcej ciekawych wątków. Także ogólnie - może być.

Helen od urodzenia nieświadomie była szkolona do zostania strażnikiem. Niestety jej edukacja zakończyła się pewnej nocy wraz ze śmiercią jej rodziców. Helen musi uciekać z płonącego domu z małą torbą i kartką w ręku. Zostaje sama. Na kartce znajduje adres i nazwisko Channing. Nie mając większego wyboru idzie pod niego. Drzwi otwiera jej chłopak niewiele starszy od niej. Darius i Griffin muszą się upewnić, że Helen jest tym za kogo się podaje. Razem podążają do Galizura, który ma wszystko jej wyjaśnić.
Helen jest potomkiem pomniejszego anioła. Ich zadaniem jest pilnowanie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Zostało ich tylko troje, ale do chwili znalezienia mordercy strażników ich grono nie powiększy się. Helen musi znaleźć odpowiedzialnego za śmierć rodziców i zapobiec zdobyciu klucza do kronik. Mają coraz mniej czasu i coraz mniej możliwości.
Kogo wybierze Helen – Griffina czy Rauma? Czy Raum odkupi swoje grzechy?

Na początku miałam mieszane uczucia co do książki, ale szybko zmieniło się to w zachwyt. Akcja jest wartka i wciągająca. Niestety nie ma więcej dostępnych części, udało mi się znaleźć polskie tłumaczenie przypadkiem. Szczerze polecam.

Zapowiadała się na naprawdę przyjemną do czytania książkę, ale im szybciej mijały rozdziały, tym nudniejsza stawała się cała akcja. Helen, główna bohaterka, oczywiście nie wiedziała, kim jest, ale jednak wszystko potrafiła zrobić i dawała sobie radę w każdej sytuacji. Końcowe rozdziały są nudne, a zakończenie to chyba jakiś żart.

Nawet aniołowie popełniają błędy na stronach tego epickiego romansu.

Gdy jej rodzice zostali zamordowani na jej oczach, szesnastoletnia Helen Cartwright znajduje wejście do podziemnego Londynu, gdzie tajemnicza organizacja o nazwie Dictata kontroluje równowagę dobra i zła. Helen dowiaduje się, że jest jednym z trzech pozostałych na świecie anielskich potomków odpowiedzialnych za ochronę przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Nieświadomie była przygotowywana przez całe życie, aby zaakceptować tę odpowiedzialność. Teraz, kiedy odnalazła siebie, jest rozdarta między chroniącymi ją anielskimi braćmi a zabójczo przystojnym przyjacielem z dzieciństwa, który chce ją zniszczyć, musi przygotować się do bycia odważną, bycia celem polowania, a przede wszystkim być silna, gdyż pokusie ciężko będzie się oprzeć nawet aniołowi.

Michelle Zink po mistrzowsku splata historie fantasy z romansem paranormalnym, co w efekcie daje wciągającą opowieść o miłości i zdradzie.

Nawet aniołowie popełniają błędy na stronach tego epickiego romansu.

• Czekam na tłumaczenie
  • 2015