Strażniczka Bramy

Okładka książki Strażniczka Bramy
Michelle Zink Wydawnictwo: Telbit Cykl: Bliźniaczki Milthrope (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Bliźniaczki Milthrope (tom 2)
Guardian of the Gate
Telbit
2010-10-20
2010-10-20
Marta Kapera
proroctwo siostry zdrada walka bliźniaczki Marta Kapera

No no no. Robi się coraz poważniej. Książka bardzo oryginalna. Równie dobra co jej poprzedniczka i równie ciekawa. Jestem bardzo ciekawa jak to się wszystko skończy. Normalnie nic tylko czytać następną część. Bardzo gorąco polecam. :)

Drugi tom wydaje mi się nieco ciekawszy niż pierwszy. Jedna z sióstr bardzo chce doprowadzić proroctwo do końca- w tym celu opuszcza dom rodzinny- by ćwiczyć własne umiejętności oraz odnaleźć brakujące części księgi. Tak naprawdę czytelnik nie może być do końca przekonany, która z bohaterek jest tą dobrą- na pierwszy rzut oko sprawa jest oczywista, aczkolwiek ten tom pozwala wnikliwemu czytelnikowi zastanowić się przez chwilę co tak naprawdę oznacza dobro czy zło w już i tak okrutnej przepowiedni.

Polotu nie ma. Wydaje mi się, że pierwsza część była lepsza. Tu trochę przesłodzone relacje z Dimitrim. Bohaterka jest nie stała w uczuciach. Taka była zakochana w Jamesie, a jak tylko Dymitr się pojawia w jej życiu szaleje nagle z miłości do niego. Reszta książki jest spoko. Porusza czytelnika i burzy krew. Dlatego wezmę się za trzecią część z ciekawości co dalej. I która siostra według przepowiedni zginie.

Historia dwóch sióstr bliźniaczek coraz bardziej mnie intryguje. Całość wzbogaca nagłe pojawienie się postaci Dimitriego oraz nie przyjazny stosunek Ursuli do Amalii oraz coraz silniejsza Alice.

Wreszcie po roku czasu zdecydowałam się, żeby dokończyć "Strażniczkę bramy". Pierwszy tom może nie był jakiś rewelacyjny, ale dało się go czytać. Jednak drugi tom kompletnie mnie zmęczył. Akcja toczy się bardzo wolno, miałam wrażenie, że bohaterowie są pozbawieni osobowości. Od drugiej połowy coś się zaczęło dziać, później znowu nic i dopiero w ostatnich trzech rozdziałach można się było zainteresować książką. Po trzeci tom z pewnością już nie sięgnę. Nawet nie jestem ciekawa jak to się skończy. Cieszę się, że ta książka już za mną. Polecam przeczytać wyłącznie pierwszy tom.

O wiele lepsza od poprzedniej części. Zawiera ciekawsze wątki, których po wcześniejszym tomie byśmy się nie spodziewali. Dimitri pojawia się nagle i automatycznie uświetnia książkę. Postać Alice, która ciągle rośnie w siłę, przeraża nas jako czytelnika. Odnalezienie stron sprawia, że jesteśmy ciekawi jak zakończy się przepowiednia.

Kolejna część przygód bliźniaczek. Przyznam, że po tę część sięgnęłam po długim czasie od skończenia czytania pierwszej. Na początku ciężko było mi się zmobilizować do tego by wreszcie zacząć czytać. Pamiętałam oczywiście najważniejsze sytuacje z pierwszej części ale tak jakoś zabrakło mi takiego pociągu. Lecz gdy znalazłam się przy 3 rozdziale wątpliwości mnie opuściły i wiedziałam, że zapowiada się ciekawie. Nie myliłam się. Teraz pora by czytać ostatnią część.Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

wciąga

wciąga

Strażnika bramy to druga część trylogii odpowiadającej o losach Lii i Alice. O losach dwóch bliźniaczek dążących do spełnienia przepowiedni. Jednak nie myślcie, że ze sobą współpracują. Wręcz przeciwnie, stoją po dwóch różnych stronach. Amelia wybrała dobro, Alice zdecydowała się współpracować z Duszami, które namówiły ją do tego już we wczesnym dzieciństwie. To przykre, że już od tak młodych lat Alice była zepsuta. Z wiekiem jej złowroga potęga urosła w siłę i stała się realnym zagrożeniem dla siostry.

W tej części poznajemy Dymitriego, który jest po prostu ideałem. Zakochany bez pamięci w Lii nie wstydzi się swoich uczuć.

Książka ta nie zachwyciła mnie. Zarówno jak poprzednia część pożegnało mnie beznadziejne zakończenie. Autorka musi nad tym popracować... Poza tym książka nie była taka zła. Przeciętna.

Bez rewelacji pomysł fajny , choć trochę nie wykorzystany w pełni

Typowa młodzieżowa historia nie była zła ale dla mnie srednio