Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu

Wydawnictwo: Insignis
7,54 (1848 ocen i 309 opinii)
tłumaczenie
Olga Siara
God Never Blinks: 50 Lessons for Life's Little Detours
978-83-61428-35-0
Charlotte_allen

Pięćdziesiąt wskazówek. Pięćdziesiąt lekcji, w których autorka przeplata własne przeżycia z doświadczeniami ludzi spotkanych na swojej krętej drodze; przywołuje ważne dla siebie postaci, znaczące książki i filmy, inspirujące modlitwy i wypisy z lektur; przypomina o sile psalmów i prostych sentencji. Felietony Reginy Brett docenili i pokochali czytelnicy na całym świecie. Przyklejano je na...

i prostych sentencji.

Felietony Reginy Brett docenili i pokochali czytelnicy na całym świecie. Przyklejano je na lodówkach, rozsyłano w e-mailach do bliskich. Tematy lekcji, których udzieliło autorce życie, cytowano na tysiącach blogów i przedrukowywano w gazetach.

Książka, którą trzymasz w ręce, stanie się bliska każdemu, kto kiedykolwiek znalazł się na życiowym zakręcie oraz wszystkim szukającym inspiracji. Niech każda z pięćdziesięciu lekcji będzie manifestem – jak bohaterka jednego z esejów, pewna sportowa czapka z prostym hasłem: „Życie jest dobre”. Bo takie jest. Naprawdę.

źródło opisu: Wydawnictwo Insignis, 2012

źródło okładki: http://www.insignis.pl/book/index/65/Bog-nigdy-nie-mruga.html

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Nie zmienił się tylko blond
  • Wakacje
  • Wbrew sobie
  • Pogromca lwów
  • Słowa pamięci
  • Widok z nieba
  • Tajemnica domu Helclów
  • Inna dusza
  • Gupik ma szczęście!
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
  • Tango dla oprawcy
Nie zmienił się tylko blond
Agata Przybyłek

8,14 (21 ocen i opinii)
Gupik ma szczęście!
Tomek Nowaczyk

9,4 (10 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

8,5 (2 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

0 (0 ocen i opinii)
Tango dla oprawcy
Daniel Chavarria

6,8 (5 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Oficjalna recenzja
Anna książek: 186

Szkolenie z życia

Autorka książki „Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu”, Regina Brett, pochodzi z wielodzietnej rodziny. We wczesnej młodości zmagała się z uzależnieniem od alkoholu, a w wieku 21 lat została samotną matką. Gdy miała 40 lat, poznała mężczyznę swojego życia i wyszła za niego za mąż. Rok później dowiedziała się, że ma raka piersi. Przeszła ciężką chemioterapię i wydała książkę, która może pomóc czytelnikowi przetrwać trudne chwile w życiu. Książka jest zbiorem felietonów z wieloletniej pracy dziennikarskiej Reginy Brett. W wielu z nich autorka wspomina o Bogu, ale jej przekaz jest skierowany do ludzi różnych wyznań, również ateistów. Jej przemyślenia są autentyczne, oparte na własnych, ciężkich doświadczeniach. Nie sili się na wydumane, pseudofilozoficzne wywody, ale stawia na prostotę i jasność przekazu. Książkę czyta się lekko, jest ładnie i starannie wydana, a forma „50 krótkich lekcji” czyni ją bardzo przystępną.

Czy rady Reginy Brett okażą się przydatne dla wszystkich? Niełatwo to ocenić. Proponuję czytelnikom przygotowany z przymrużeniem oka psychotest, który pomoże zdecydować, czy ta lektura jest właśnie dla Was. Każdy punkt jest stwierdzeniem zaczerpniętym z książki. Sprawdź, jak na nie reagujesz, i których odpowiedzi masz najwięcej.

1. Co miesiąc spłacaj zadłużenie na kartach kredytowych.

A. To moje postanowienie noworoczne.

B. Nie stać mnie na to.

C. Nie zadłużam się na kartach kredytowych.

2. Bóg nigdy nie daje nam więcej, niż potrafimy...

1. Co miesiąc spłacaj zadłużenie na kartach kredytowych.

A. To moje postanowienie noworoczne.

B. Nie stać mnie na to.

C. Nie zadłużam się na kartach kredytowych.

2. Bóg nigdy nie daje nam więcej, niż potrafimy udźwignąć.

A. O, właśnie! Już gdzieś to słyszałam, ale dobrze jest przypominać sobie takie prawdy.

B. O mnie chyba zapomniał.

C. Jaki Bóg?

3. Nie czekaj na starość, by ubierać się na fioletowo.

A. Ależ ubieram się!

B. Awangarda nie jest mi potrzebna do szczęścia.

C. Nie przywiązuję wagi do koloru ubrań. Jestem mężczyzną.

4. Zamiast mówić „Muszę iść do pracy”, mów sobie „Mogę iść do pracy”.

A. To prawda, powinnam być za to wdzięczna losowi.

B. Co za bzdury.

C. Pewnie. Jak nie chcę, to nie idę.

5. Nie traktuj siebie tak poważnie. Nikt poza tobą tego nie robi.

A. I właśnie w tym problem!

B. Czemu ktoś miałby traktować poważnie kogoś takiego jak ja?

C. Nikt nie traktuje mnie poważnie?! Poważnie?!:)

Większość odpowiedzi A: Kup, przeczytaj, zastosuj. Może ci się spodobać.

Większość odpowiedzi B: Kup, przeczytaj, przemyśl, a następnie skonsultuj się z lekarzem lub terapeutą.

Większość odpowiedzi C: Nie czytaj. To książka raczej nie dla ciebie.

Anna Rycaj

Gosia | 2014-08-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Ta książka to zbiór 50 krótkich felietonów amerykańskiej autorki Reginy Brett. Z reguły nie czytam poradników z serii "jak poprawić sobie życie", bo wydaje mi się, że i tak za chwilę zapomnę o stosowaniu udzielanych tam porad. Każdy z nas jest w jakiś sposób ukształtowany i wbrew pozorom wcale nie tak łatwo zmienić siebie i swój sposób myślenia. Czasami jakieś ciężkie przeżycia są w stanie nami wstrząsnąć i zmusić do innego spojrzenia na świat. Tych trudnych momentów nie brakowało w życiu autorki: dzieciństwo, w którym czuła się niedocenionym dzieckiem, bo jednym z wielu, samotne wczesne macierzyństwo, wieloletni brak partnera w życiu, na którym można się oprzeć, ciężka choroba. Z pewnością nie miała łatwego życia. Była samotną matką, uzależniła się od alkoholu, zachorowała na raka. Jakoś jednak wyszła na prostą, poznała miłość swojego życia, została pisarką i robi to co kocha. Felietony są różne, jedne bardziej do mnie przemówiły, inne mniej, ale czuć w nich prawdę i to, że...

Monika | 2013-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2013

Książkę dostałam w prezencie. Na pewno nie kupiłabym jej sama. Mam alergię na wszelkiego rodzaju poradniki mówiące mi, jak mam żyć i co jest dla mnie dobre.
Ta ksiązka jest inna i wcale nie dziwi mnie fakt, że pokochali ją czytelnicy na całym świecie. Sama ją pokochałam :)

Nie lubię, gdy ktoś przekonuje mnie do swoich racji w temacie, o którym nie ma pojęcia, bo tego nie przeżył osobiście. Sama nie udzielam rad w wielu tematach, a w wielu wręcz staram się nie zabierać głosu. Nie doradzam matkom na temat wychowywania dzieci, alkoholikom na temat wychodzenia z nałogu czy osobom molestowanym seksualnie. Są jednak dziedziny, w których dyskutuję chętnie i uważam, że mam sporo do powiedzenia. Wiem na przykład, jak bardzo ciężka, śmiertelna choroba zmienia życie i sposób postrzegania wszystkich i wszystkiego. Jakaś czytelniczka w komentarzu do tej książki napisała tutaj, że obawiała się opowieści nawiedzonej kobiety, która pokonała raka i wydaje jej się, że z tego powodu posiadła...

Książkowo | 2013-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2013

Na wstępie pragnę podziękować Wydawnictwu Insignis za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Gdy zobaczyłam zapowiedź tej książki od razu urzekł mnie jej tytuł, a także nietuzinkowa okładka, bo nie ma chyba nikogo, kto przynajmniej raz w swoim życiu nie czułby się jak spadochroniarz, który z jednej strony zapewne czuje się wolny, lecz z drugiej jest w nim również ziarenko niepewności dotyczące przebiegu lądowania i wszystkich towarzyszących mu okoliczności...

Niesamowity debiut książkowy Reginy Brett jest połączeniem ogromnej ufności oraz optymizmu pomimo wielu życiowych trudności, dosyć wczesnego i samotnego macierzyństwa, zmagań z ciężką chorobą, trudnych relacji rodzinnych w dzieciństwie oraz zwykłych codziennych trosk, z którymi każdy z nas się zmaga...

Publikacja ta nie jest teologiczno-moralizatorskim wywodem... Dla mnie jest ona pochwałą życia... Ukłonem w kierunku osób, które miały różnorodny wpływ na życie i myślenie autorki oraz refleksją nad tym, iż tak naprawdę od...

Kaliwoda | 2014-12-18
Przeczytana: 17 grudnia 2014

" [...] szczęście to kwestia wyboru. Jak możesz osiągnąć szczęście? Pokochaj to, co już masz. "

" Wierzę w słońce, nawet gdy nie świeci. Wierzę w miłość nawet gdy jej nie czuję. Wierzę w Boga nawet gdy milczy. "

Nie ma co się rozpisywać, po prostu wspaniała, zachwycająca i niezapomniana książka. Zmieniła moje nastawienie do życia, do problemów.
Jeśli nie wiesz co dalej zrobić " Po prostu zrób następny, właściwy krok. "
" Jeśli chcesz uwolnić się od jakiejś urazy, pomódl się za osobę lub rzecz, do której ją czujesz, a będziesz wolny. "
" Te lekcje to dar, jaki dostałam od życia. Teraz przekazuję go Tobie. "
Polecam!

Magdalena | 2014-10-11
Przeczytana: 11 października 2014

,,Bóg nigdy nie mruga" to szczególna książka. Gdy otrzymałam ją na 8naste urodziny to od razu wiedziałam, że szybko się za nią wezmę. ,,Bóg nigdy nie mruga to zbiór felietonów kobiety, która została bardzo doświadczona przez życie. Wcześnie zaszła w ciążę, samotnie wychowywała dziecko, zachorowała na nowotwór. ,,Bóg nigdy nie mruga" to cudowny zbiór mądrości, które czyta się z niegasnącym zainteresowaniem. Regina Brett to mądra kobieta, która dzięki wierze w Boga i głębokiej modlitwie poradziła sobie w trudnych chwilach. Ta książka może być pomocą i wsparciem dla każdego udręczonemu zmartwieniami.
Polecam :)

jatymyoni | 2015-06-01
Na półkach: 2015, Przeczytane, Czytadła
Przeczytana: maj 2015

Omijam z daleka poradniki życiowe pisane przez nie psychologów i do tego okraszane religią. Jednak zaciekawił mnie tytuł i to był błąd Pisanie takich książek służy głownie autorom i przodują w tym autorzy amerykańscy. Przeczytanie wywodów autorki było dla mnie stratą czasu. Monotonny, nudny zlepek prawd ogólnie znanych, pewnego rodzaju teologiczno- moralizatorski wywody nad życiem. Przeczytałam też wywiad z nią w „Charakterach”, ale też nic ciekawego się nie dowiedziałam.
Droga od przeczytania prawd, którymi moglibyśmy się w życiu kierować, lub nawet chcielibyśmy, do stosowania ich w życiu jest bardzo odległa. Ilość przeczytanych o tym książek wcale ją nie zmniejszy.
Prof. Kępiński w „Poznaniu chorego’ pisze, że gdy przychodzi do niego pacjent mówiąc poglądy, które mu przekazywał jako swoje własne, które zawsze miał i jest gotów się o to kłócić. Wtedy lekarz wie, że pacjent jest wyleczony. Dopóki to nie będą nasze przemyślenia, to nam nic nie da, a jak będą, to książka nie będzie...

kamyk576 | 2015-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2015

Liczba stron: 307

''Rak to wspaniała pobudka.Wyrwał mnie z letargu.Kazał mi zdjąc metkę z nowej bielizny i założyc tę czarną koronkową halkę.Otworzyc szkatułkę z biżuterią i włożyc perły.Napalic w kominku.Zużyc kulki z olejkiem do kąpieli,zanim wyschną na wiór w koszyczku w toalecie.Zapalic świece.''

To moje pierwsze spotkanie z tą autorką.Książka podobała mi się. Mogę powiedziec,że nawet w części była o mnie i postawiła mnie na nogi! Bardzo cenne były lekcje żeby się nie bac,że życie jest dobre i móc powiedziec''nie''. Niektóre lekcje niestety mnie nudziły.Odpowiadała mi wielkośc czcionki.Z tyłu książki miejsce na notatki,jakieś właśne przemyślenia i refleksje.Po tej powieści miałam bardzo dużo pytań. Zrozumiałam,żeby cieszyc się i nie myślec co będzie,bo życie jest naprawdę dobre! :)

brasilka2 | 2013-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2013

Doczytałam do połowy.
Nie moje klimaty. Domowa psychologia okraszona sporą porcją religijności. Współczuję autorce osobistych dramatów, ale do mnie jej rady i opowieści nie trafiają.
Po przeczytaniu fragmentu o tym, żeby nie marnować życia na książki, które nam się nie podobają, poszłam za tą radą i zakończyłam lekturę.

Anna | 2015-04-26
Przeczytana: 25 kwietnia 2015

Książka, która może stać się przewodnikiem przez życie wielu ludzi, niekoniecznie tylko tych wierzących, oparta na własnych przeżyciach, doświadczeniach, porażkach i sukcesach.
Autorka jest osobą, której życie nie rozpieszczało; wprawdzie miała kochającą rodzinę, ale wiele lat z jej życia było pasmem nieszczęść, zakrętów, rozczarowań, niepewności, pogonią za miłością, błędnych decyzji; jednak Regina miała to szczęście, że na swej drodze spotykała wartościowych i mądrych ludzi, którzy rozmową, radą, wsparciem potrafili skierować jej życie na właściwe tory. A większości jej sukcesów należy upatrywać w wierze w Boga, w modlitwie. Ogromną podporą i przeciwwagą jej zachowań oraz podejścia do codzienności był mąż, którego poznała po ukończeniu czterdziestu lat, mając niemal dorosłą córkę. To on przede wszystkim dał jej miłość, wsparcie, bezpieczeństwo, nauczył walczyć o wszystko; o prawo do szczęścia, własnego zdania, złego humoru, proszenia o pomoc, wyrażania pragnień itp. Tą wiedzą...

książek: 1935
Kasiek | 2012-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2012

Jest wysyp książek-poradników, wszystkie oferują nam zbiór komunałów. Pięknie brzmią te wszystkie rady, na papierze ale nijak się mają do rzeczywistości. W Polsce swego czasu była moda na Coelho i jego, jeśli wystarczająco silnie czegoś chcesz, cały świat pomoże ci zrealizować to marzenie. Kazał nam szukać drogi, skarbu i wielu innych rzeczy. A spora rzesza osób uwierzyła. Później przyszły z Zachodu inne książki, osób które postanowiły być szczęśliwe, realizować siebie i swoje marzenia. Dlatego ze sporym sceptycyzmem podchodziłam do książki „Bóg nigdy nie mruga”, ale zaciekawiła mnie konstrukcja książki i dopisek, mówiący, że będzie to 50 lekcji na najtrudniejsze momenty mojego życia.
Gdybym mogła, dałabym książkę „Bóg nigdy nie mruga” pod choinkę wszystkim, zmuszałabym do czytania, bo gdy zaczniesz czytać pojawią się przemyślenia.
Tak jak pisałam, najpierw byłam sceptyczna, bo jestem sceptyczna w stosunku do wszystkich książek, które mają mnie uczyć żyć lepiej, nie mogę sobie wbić...

Na półkach