Okładka książki Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu

978-83-61428-35-0
typ
papier
Charlotte_allen
7,67 (861 ocen i 162 opinie)

Opis książki

Pięćdziesiąt wskazówek. Pięćdziesiąt lekcji, w których autorka przeplata własne przeżycia z doświadczeniami ludzi spotkanych na swojej krętej drodze; przywołuje ważne dla siebie postaci, znaczące książki i filmy, inspirujące modlitwy i wypisy z lektur; przypomina o sile psalmów i prostych sentencji. Felietony Reginy Brett docenili i pokochali czytelnicy na całym świecie. Przyklejano je na lodówk...

i prostych sentencji.

Felietony Reginy Brett docenili i pokochali czytelnicy na całym świecie. Przyklejano je na lodówkach, rozsyłano w e-mailach do bliskich. Tematy lekcji, których udzieliło autorce życie, cytowano na tysiącach blogów i przedrukowywano w gazetach.

Książka, którą trzymasz w ręce, stanie się bliska każdemu, kto kiedykolwiek znalazł się na życiowym zakręcie oraz wszystkim szukającym inspiracji. Niech każda z pięćdziesięciu lekcji będzie manifestem – jak bohaterka jednego z esejów, pewna sportowa czapka z prostym hasłem: „Życie jest dobre”. Bo takie jest. Naprawdę.

źródło opisu: Wydawnictwo Insignis, 2012

Polecamy

Oficjalna recenzja
Anna książek: 183

Szkolenie z życia

Autorka książki „Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu”, Regina Brett, pochodzi z wielodzietnej rodziny. We wczesnej młodości zmagała się z uzależnieniem od alkoholu, a w wieku 21 lat została samotną matką. Gdy miała 40 lat, poznała mężczyznę swojego życia i wyszła za niego za mąż. Rok później dowiedziała się, że ma raka piersi. Przeszła ciężką chemioterapię i wydała książkę, która może pomóc czytelnikowi przetrwać trudne chwile w życiu. Książka jest zbiorem felietonów z wieloletniej pracy dziennikarskiej Reginy Brett. W wielu z nich autorka wspomina o Bogu, ale jej przekaz jest skierowany do ludzi różnych wyznań, również ateistów. Jej przemyślenia są autentyczne, oparte na własnych, ciężkich doświadczeniach. Nie sili się na wydumane, pseudofilozoficzne wywody, ale stawia na prostotę i jasność przekazu. Książkę czyta się lekko, jest ładnie i starannie wydana, a forma „50 krótkich lekcji” czyni ją bardzo przystępną.

Czy rady Reginy Brett okażą się przydatne dla wszystkich? Niełatwo to ocenić. Proponuję czytelnikom przygotowany z przymrużeniem oka psychotest, który pomoże zdecydować, czy ta lektura jest właśnie dla Was. Każdy punkt jest stwierdzeniem zaczerpniętym z książki. Sprawdź, jak na nie reagujesz, i których odpowiedzi masz najwięcej.

1. Co miesiąc spłacaj zadłużenie na kartach kredytowych.

A. To moje postanowienie noworoczne.

B. Nie stać mnie na to.

C. Nie zadłużam się na kartach kredytowych.

2. Bóg nigdy nie daje nam więcej, niż potrafimy udźwignąć.

A. O, właśnie! Już gdzieś to słyszałam, ale dobrze jest przypominać sobie takie prawdy.

B. O mnie chyba zapomniał.

C. Jaki Bóg?

3. Nie czekaj na starość, by ubierać się na fioletowo.

A. Ależ ubieram się!

B. Awangarda nie jest mi potrzebna do szczęścia.

C. Nie przywiązuję wagi do koloru ubrań. Jestem mężczyzną.

4. Zamiast mówić „Muszę iść do pracy”, mów sobie „Mogę iść do pracy”.

A. To prawda, powinnam być za to wdzięczna losowi.

B. Co za bzdury.

C. Pewnie. Jak nie chcę, to nie idę.

5. Nie traktuj siebie tak poważnie. Nikt poza tobą tego nie robi.

A. I właśnie w tym problem!

B. Czemu ktoś miałby traktować poważnie kogoś takiego jak ja?

C. Nikt nie traktuje mnie poważnie?! Poważnie?!:)

Większość odpowiedzi A: Kup, przeczytaj, zastosuj. Może ci się spodobać.

Większość odpowiedzi B: Kup, przeczytaj, przemyśl, a następnie skonsultuj się z lekarzem lub terapeutą.

Większość odpowiedzi C: Nie czytaj. To książka raczej nie dla ciebie.

Anna Rycaj

Opinie czytelników
Gosia | 2014-08-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Ta książka to zbiór 50 krótkich felietonów amerykańskiej autorki Reginy Brett. Z reguły nie czytam poradników z serii "jak poprawić sobie życie", bo wydaje mi się, że i tak za chwilę zapomnę o stosowaniu udzielanych tam porad. Każdy z nas jest w jakiś sposób ukształtowany i wbrew pozorom wcale nie tak łatwo zmienić siebie i swój sposób myślenia. Czasami jakieś ciężkie przeżycia są w stanie nami wstrząsnąć i zmusić do innego spojrzenia na świat. Tych trudnych momentów nie brakowało w życiu autorki: dzieciństwo, w którym czuła się niedocenionym dzieckiem, bo jednym z wielu, samotne wczesne macierzyństwo, wieloletni brak partnera w życiu, na którym można się oprzeć, ciężka choroba. Z pewnością nie miała łatwego życia. Była samotną matką, uzależniła się od alkoholu, zachorowała na raka. Jakoś jednak wyszła na prostą, poznała miłość swojego życia, została pisarką i robi to co kocha. Felietony są różne, jedne bardziej do mnie przemówiły, inne mniej, ale czuć w nich prawdę i to, że...

Monika | 2013-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2013

Książkę dostałam w prezencie. Na pewno nie kupiłabym jej sama. Mam alergię na wszelkiego rodzaju poradniki mówiące mi, jak mam żyć i co jest dla mnie dobre.
Ta ksiązka jest inna i wcale nie dziwi mnie fakt, że pokochali ją czytelnicy na całym świecie. Sama ją pokochałam :)

Nie lubię, gdy ktoś przekonuje mnie do swoich racji w temacie, o którym nie ma pojęcia, bo tego nie przeżył osobiście. Sama nie udzielam rad w wielu tematach, a w wielu wręcz staram się nie zabierać głosu. Nie doradzam matkom na temat wychowywania dzieci, alkoholikom na temat wychodzenia z nałogu czy osobom molestowanym seksualnie. Są jednak dziedziny, w których dyskutuję chętnie i uważam, że mam sporo do powiedzenia. Wiem na przykład, jak bardzo ciężka, śmiertelna choroba zmienia życie i sposób postrzegania wszystkich i wszystkiego. Jakaś czytelniczka w komentarzu do tej książki napisała tutaj, że obawiała się opowieści nawiedzonej kobiety, która pokonała raka i wydaje jej się, że z tego powodu posiadła wszelkie t...

Książkowo | 2013-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2013

Na wstępie pragnę podziękować Wydawnictwu Insignis za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Gdy zobaczyłam zapowiedź tej książki od razu urzekł mnie jej tytuł, a także nietuzinkowa okładka, bo nie ma chyba nikogo, kto przynajmniej raz w swoim życiu nie czułby się jak spadochroniarz, który z jednej strony zapewne czuje się wolny, lecz z drugiej jest w nim również ziarenko niepewności dotyczące przebiegu lądowania i wszystkich towarzyszących mu okoliczności...

Niesamowity debiut książkowy Reginy Brett jest połączeniem ogromnej ufności oraz optymizmu pomimo wielu życiowych trudności, dosyć wczesnego i samotnego macierzyństwa, zmagań z ciężką chorobą, trudnych relacji rodzinnych w dzieciństwie oraz zwykłych codziennych trosk, z którymi każdy z nas się zmaga...

Publikacja ta nie jest teologiczno-moralizatorskim wywodem... Dla mnie jest ona pochwałą życia... Ukłonem w kierunku osób, które miały różnorodny wpływ na życie i myślenie autorki oraz refleksją nad tym, iż tak naprawdę od nas za...

Magdalena | 2014-10-11
Przeczytana: 11 października 2014

,,Bóg nigdy nie mruga" to szczególna książka. Gdy otrzymałam ją na 8naste urodziny to od razu wiedziałam, że szybko się za nią wezmę. ,,Bóg nigdy nie mruga to zbiór felietonów kobiety, która została bardzo doświadczona przez życie. Wcześnie zaszła w ciążę, samotnie wychowywała dziecko, zachorowała na nowotwór. ,,Bóg nigdy nie mruga" to cudowny zbiór mądrości, które czyta się z niegasnącym zainteresowaniem. Regina Brett to mądra kobieta, która dzięki wierze w Boga i głębokiej modlitwie poradziła sobie w trudnych chwilach. Ta książka może być pomocą i wsparciem dla każdego udręczonemu zmartwieniami.
Polecam :)

Kasiek | 2012-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2012

Jest wysyp książek-poradników, wszystkie oferują nam zbiór komunałów. Pięknie brzmią te wszystkie rady, na papierze ale nijak się mają do rzeczywistości. W Polsce swego czasu była moda na Coelho i jego, jeśli wystarczająco silnie czegoś chcesz, cały świat pomoże ci zrealizować to marzenie. Kazał nam szukać drogi, skarbu i wielu innych rzeczy. A spora rzesza osób uwierzyła. Później przyszły z Zachodu inne książki, osób które postanowiły być szczęśliwe, realizować siebie i swoje marzenia. Dlatego ze sporym sceptycyzmem podchodziłam do książki „Bóg nigdy nie mruga”, ale zaciekawiła mnie konstrukcja książki i dopisek, mówiący, że będzie to 50 lekcji na najtrudniejsze momenty mojego życia.
Gdybym mogła, dałabym książkę „Bóg nigdy nie mruga” pod choinkę wszystkim, zmuszałabym do czytania, bo gdy zaczniesz czytać pojawią się przemyślenia.
Tak jak pisałam, najpierw byłam sceptyczna, bo jestem sceptyczna w stosunku do wszystkich książek, które mają mnie uczyć żyć lepiej, nie mogę sobie wbić do...

Grażyna | 2014-03-31
Przeczytana: marzec 2014

Zacznę od tego ,że bardzo rzadko czytuję te krótkie formy -tu są to felietony.Chyba dlatego ,że wolę takie "całości".Pewnie dlatego trochę to trwało,ale nie żałuję....Przede wszystkim spodobało mi się ,że my mrugając widzimy świat fragmentarycznie,a Bóg ,który nie mruga widzi go w pełni...
I to w co staram się wierzyć ( z różnym skutkiem),że Bóg nie daje nam więcej niż możemy udźwignąć,czas leczy rany-daj mu tylko trochę czasu,uwierz w cuda,zawsze wybieraj życie .
Tak sobie myślę ,że gdybym bardziej uznała za pewnik ,że Bóg mnie kocha ,bo jest Bogiem ,a nie dlatego,że coś zrobiłam lub nie zrobiłam ......A niestety czasami nie jest to dla mnie tak oczywiste....Te felietony- pozwoliły mi zastanowić się nad swoim pojmowaniem życia -i tego codziennego ,normalnego ze swoimi czynnościami ,ale także tego bardziej "duchowego".....czytając te "lekcje" na pewno skorzystałam ......ale wiadomo co człowiek - to inna "historia".......

Mani | 2012-12-25
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 2012 rok

Pani Regina Brett nie mikała łatwego życia. W dzieciństwie była molestowana seksualnie przez ojca, później, w wieku 21 lat, zaszła w ciążę, pakowała się w same nieodpowiednie związki, a gdy w końcu znalazła „tego jedynego”, wykryto u niej raka piersi.

Ta sama kobieta kilka lat później w wyniku dużego zainteresowania jej felietonami wydaje książkę „Bóg nigdy nie mruga” i zawiera w niej „50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu”. Pisze w niej o tym, że rak, to najlepsze, co ją w życiu spotkało. Że nie warto marnować czasu na martwienie się. Że w każdej chwili można przeżyć swoje dzieciństwo. Że każdy z nas ma prawo być zły na Boga i może mu to zakomunikować na przykład poprzez modlitwę „Niech to szlag”.

Trzymając w ręce tę książkę, nie wiedziałam, jaki trzymam skarb. Niepozorna, niebieska, bardzo minimalistyczna okładka, która jest ciekawa o tyle, że przyciąga wzrok. Nie sugeruje niczego konkretnego, a mimo wszystko, patrząc na nią, kojarzy się człowiekowi z czymś przyjemnym.

Czytając,...

Wiedźminka | 2012-11-19
Przeczytana: 12 listopada 2012

Tytuł : "Bóg nigdy nie mruga - 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu"
Autor : Regina Brett
Wydawnictwo : Insignis
Liczba stron : 320

Komu z nas nie zdarza się zwątpić w sens istnienia ? Co wtedy robicie ? Większość ludzi popada w depresję, odpuszcza sobie życie towarzyskie, naukę, czasami przez jakąś rzecz
( która często jest dla nas przysłowiowym końcem świata ), nie możemy się pozbierać. Dużo jest takich zdarzeń. Czy to mających podłoże natury uczuciowej, kariery zawodowej, czyjejś śmierci, nagłej choroby.. Wystarczy moment, aby upaść na kolana i nie móc podnieść się z nich o własnych siłach. Autorka książki też przeżyła swój dramat. Nigdy nie wierzyła, że życie to dar, chodziła z nosem "w kwintę", nigdy nie była zadowolona. Po latach dopadła ją choroba - rak. Dla kobiet to szczególnie ciężki moment życia, gdy tracą włosy, siły, chęć życia. Pytanie brzmi : co autorka książki zrobiła w tej sytuacji ? Postanowiła walczyć, wziąć się z chorobą "za bary" i nie dać się załamać. Oczywiśc...

Radosław | 2013-12-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-booki
Przeczytana: 26 grudnia 2013

Moją uwagę na tę książkę zwróciła okładka oraz notka na temat autorki. Z reguły szerokim łukiem mijam tego rodzaju "poradniki jak żyć", ale nie żałuję, że przeczytałem "Bóg nigdy nie mruga". Autorka pisze językiem przystępnym, nie narzuca się ze swoim przekazem i myślę, że każda otwarta osoba znajdzie tu choć trochę pozytywnego przekazu dla siebie. Książka pisana z perspektywy kobiety, ale i mężczyzna bez problemu się tutaj odnajdzie, gdyż przekaz jest uniwersalny. Do mnie w każdym razie ten przekaz trafia! Polecam!

brasilka2 | 2013-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2013

Doczytałam do połowy.
Nie moje klimaty. Domowa psychologia okraszona sporą porcją religijności. Współczuję autorce osobistych dramatów, ale do mnie jej rady i opowieści nie trafiają.
Po przeczytaniu fragmentu o tym, żeby nie marnować życia na książki, które nam się nie podobają, poszłam za tą radą i zakończyłam lekturę.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto