Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy

zołza, mężczyźni, ślub
poradniki
Ag2S

Inne wydania

Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy to poradnik śmiały i zabawny. Sherry Argov wyjaśnia kobietom, jak z przygodnego związku stworzyć głęboki i trwały. Bez cackania się, ze szczerością i zadziornością wyjaśnia, dlaczego bycie miłą do bólu niekoniecznie sprawi, że facet będzie bardziej oddany. Albowiem kobietą, jakiej on pragnie, jest zołza. Autorka przytacza autentyczne rozmowy z mężczyznami,...

Autorka przytacza autentyczne rozmowy z mężczyznami, którzy bez cienia skrępowania udzielają drobiazgowych odpowiedzi na takie oto pytania:
•W jaki sposób mężczyźni manipulują związkiem, chcąc go utrzymać na niezobowiązującej stopie?
•Czy mężczyźni świadomie sterują emocjami kobiet?
•Jak ona może go przekonać, że zaangażowanie w związek było jego pomysłem?
•W jaki sposób kobieta może sprowokować oświadczyny, nie mówiąc słowa o małżeństwie?
Bez względu na to, czy jesteś singielką, mężatką, świeżo po rozstaniu, czy po prostu masz dość rodzinki, która radzi ci złowić męża, "bo czas leci", Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy to nieodzowny poradnik, który pokaże ci, jak tryskać pewnością siebie, zdobyć jego serce i otrzymać miłość oraz szacunek, na jakie zasługujesz.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Mako | 2015-01-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kobieco
Przeczytana: 20 stycznia 2015

Książkę nabyłam kilka lat temu w ramach zbierania materiałów do pisania pracy o manipulacji i wywieraniu wpływu. Zajrzałam do niej z ciekawości podczas akcji "czyszczenie półek". Wychodzi na to, że jestem zołzą i to chyba podniesioną do kwadratu, bo autorka niczym mnie tu nie zaskoczyła, ale może to kwestia wieku i za stara [czytaj: zbyt doświadczona ;)] jestem na takie poradniki. "Grzecznym dziewczynkom" książka może się przydać, bo w sumie pokazuje jak nie dać się wykorzystać i zachować niezależność nawet będąc w związku. Tylko że to takie amerykańsko-infantylne.

Ag2S | 2010-11-09
Przeczytana: 08 listopada 2010

"Mężczyzna to łowca. Ma cię ścigać tak długo... aż go złapiesz."

Tak jak poprzednia książka tej autorki - całkiem niezła. Każda kobieta powinna ją przeczytać, wcielić zasady w życie lub przynajmniej mieć ogólne pojęcie na ten temat.
Polecam wszystkim paniom:)

Darek DTSG | 2013-11-30

Banalny poradnik ...ale niektórym trzeba napisać to co się i tak już powszechnie wie, żyjąc na tym świecie kilka ładnych lat.
Napisana dość zabawnie i za to pięć gwiazdek

Roksana Lewandowska | 2016-05-17
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 17 maja 2016

Dużo porad, jak to poradnik. Pytałam się paru mężczyzn o przytoczone rady, czy rzeczywiście się z niektórymi zgadzają i w większości się zgadzali.

bractworozy | 2014-09-04
Na półkach: E-booki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 04 września 2014

z zasady nie czytam poradników, jednak zasady są po to żeby je łamać...
czytając ten zestaw porad, zasad i cennych rad uśmiałam się niesamowicie nad niektórymi stwierdzeniami autorki, widać że ma ona dystans do samej siebie i całego damskiego świata
miłe na chłodniejszy wieczór z herbatką w kubku ;]

Grafitowa_ | 2013-04-21
Na półkach: Przeczytane, Sprzedam, Posiadam, 2013

„Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy” to poradnik, który pomaga zrozumieć, dlaczego niektóre związki się nie rozwijają oraz zmienia sposób myślenia kobiety o płci męskiej. Autorka pragnie zmienić nasze nastawienie, abyśmy miały własną tożsamość i czuły się pewnie w naszym ciele. Książka ta daje nam do zrozumienia, że nie można pokazywać facetom, jak bardzo nam zależy, ponieważ odnosi to odwrotny skutek. Będąc w związku należy mieć także swoje życie oraz cele.

Autorką jest Sherry Argov, która wystąpiła w wielu znanych programach telewizyjnych. Jej książki „Dlaczego mężczyźni kochają zołzy” oraz „Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy” zostały wydane w ponad 30 językach na wszystkich kontynentach. Publikowano je w znanych magazynach, takich jak: „Cosmopolitan”, „Glamour” i „Elle”.

W książce znajduje się 75 zasad działania w związku. Oto najciekawsze:
1.W romansie nie ma nic bardziej pociągającego dla mężczyzny niż kobieta pełna godności i dumy z tego, kim jest.
2.Kiedy kobieta stara...

Assapan | 2011-06-06
Przeczytana: 05 czerwca 2011

Proszę państwa! Mężczyźni wcale nie są aż tacy skomplikowani jak się by mogło wydawać. Okazuje się, że to są osoby proste i "prawie" tak samo rozumują jak my. Tego samego pragną i niestety nie lubią jak im panienki nadskakują!

Wobec tego, drogie panie, czas wskakiwania mężczyzną do łóżka na zawołanie już dawno minął! :D

Wspaniale się ją czytało. Nie jak poradnik a jak zwierzenia... Naprawdę super!

Brylant | 2015-04-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 15 kwietnia 2015

To druga część rewelacyjnego poradnika dla kobiet. Uzupełnienie części pierwszej. Każda kobieta powinna to przeczytać!

Wiktoria Madej | 2011-05-23
Przeczytana: listopad 2010

Ciekawa książka, zawiera wiele interesujących spostrzeżeń na temat męskiego punktu widzenia dot. związku i małżeństwa.

Dominika Pawelec | 2012-03-28
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 28 marca 2012

Sherry Argov postanowiła wydać kontynuację swojego kultowego "babskiego"poradnika.
Pierwsza część podbiła moje serce, choć fanką takiej literatury nie jestem. Wracałam do "Dlaczego mężczyźni wolą zołzy" w kilku kryzysowych sytuacjach, dlatego byłam bardzo ciekawa, jaka będzie druga część książki.

Nie rozumiem zarzutów wobec tej książki, że rady w niej zawarte są "zbyt proste", że przecież każda kobieta wie takie rzeczy. Moim zdaniem, jest zupełnie odwrotnie, w szczególności w Polsce, gdzie kobiety, które w pewnym wieku nie posiadają faceta pretendującego do miana męża (w dodatku bezczelnie nie mają takiego ciśnienia jak pozostałe), są uważane za jakieś zdziczałe odbiegi od normy.

W drugiej części niewątpliwie więcej jest humoru i spraw łóżkowych. Stąd dowolna, bardzo subiektywna interpretacja tej książki. Mnie osobiście się ona podobała, właśnie ze względu na humor i lekkość. Było trochę powtórzeń, ale nie spodziewałam się ideału.Dodatkowym atutem są historie, wiele ciekawie...