Wyzwanie czytelnicze LC

Tłumaczenie: Olga Siara
Wydawnictwo: Insignis
Use Your Words. 50 Lessons for Speaking Your Truth
Ag2S

Odkryj swoją prawdę, wytrwale za nią podążaj i nie wahaj się nią dzielić – oto przesłanie nowej książki Reginy Brett. Mów własnym głosem to 50 porywających lekcji o tym, jaką siłę mają słowa – nie milczenie; o tym, że nawet jeśli trudno zmierzyć się z prawdą, to tylko w ten sposób staniemy się wolni. Jak ćwiczyć się w odwadze? Jak stawiać czoła codzienności wbrew naszym obawom i lękom? I wreszcie – jak przekazywać swoją historię, by była inspiracją i nadzieją?
Przeczytaj.

Ciesz się życiem, szczęściem, obfitością, zdrowiem i wolnością tak mocno, jak tylko potrafisz. To od ciebie zależy, jak bardzo otworzysz się na radość. Źródło wszelkiego dobra jest niewyczerpane, ale żeby z niego nabrać, musisz uwolnić się od swojej starej historii. I zacząć opowiadać nową.
REGINA BRETT

źródło opisu: materiały Wydawnictwa

źródło okładki: materiały Wydawnictwa

Oficjalna recenzja
kryptonite książek: 1877

Mów, mów i jeszcze raz mów!

„Nie odzywaj się!”, „Nikomu o tym nie mów!”, „Ani słowa!”, „Zamilcz!”, „Jeśli komuś o tym powiesz, to pożałujesz!”, „Nie masz nic ciekawego do powiedzenia!”, „Twoje słowa nic tu nie zmienią!” – jestem pewna, że wszyscy z nas słyszeli choć raz w życiu któreś z tych wyrażeń. Czego one nas uczą? Milczeć, nie wychylać się, siedzieć cicho jak mysz pod miotłą. A kiedy chcemy zabrać głos w istotnej dla nas sprawie czy powiedzieć komuś o czymś ważnym, nagle... brakuje nam słów, mamy wrażenie, że zatyka nam się gardło, i nie możemy wydobyć z siebie głosu. Czy taką blokadę można w sobie pokonać? Można, co udowadnia wielu ludzi – czy ci znani, czy obcy, czy nasi sąsiedzi lub bliscy, każdy może znaleźć w sobie odwagę, aby mówić to, co mamy w sobie, i dzielić się tym z innymi. Motywację do działania znajdziemy w najnowszej książce Reginy Brett „Mów własnym głosem. 50 lekcji, jak głosić swoją prawdę”.

Kolejne 50 porad amerykańskiej felietonistki dotyczy nie tylko nabierania odwagi przy wystąpieniach publicznych, bycia szczerym z samym sobą i innymi ludźmi czy mówienia nawet najgorszej prawdy, jeśli ma ona na celu naprawienie błędu lub pomoc w wymierzaniu sprawiedliwości (nawet po latach). W książce znajdziemy też porady na temat... pisania. „Mów własnym głosem” to książka, która odnosi się do każdego sposobu wyrażania siebie, czy to za pomocą słów mówionych, czy też pisanych. Regina Brett w każdym z nich widzi możliwość pokazania tytułowego własnego głosu i podaje przykłady z życia (swojego i innych), kiedy milczenie powodowało tragedie, a przeprosiny czy przyznanie się do błędu uzdrawiały relacje z bliskimi. Mnie osobiście najbardziej podobały się lekcje pisania, gdzie znalazłam ciekawe porady Reginy, która zajmuje się tym zawodowo od kilkudziesięciu lat, bo, przyznam szczerze, łatwiej mi zawsze o czymś napisać niż powiedzieć.

„Mów własnym głosem” zmusza czytelnika do zastanowienia się nad kilkoma kwestiami: czy naprawdę warto siedzieć cicho, zwłaszcza gdy komuś dzieje się krzywda? Czy zatajanie ważnych informacji pomaga w życiu, a jeśli tak, to komu? Ofierze czy oprawcy? Co faktycznie daje ukrywanie przed innymi prawdy o sobie? Czy naprawdę wszyscy wokół będą szczęśliwsi, jeśli nic nie będziemy mówić, a zaczniemy ukrywać to, co czujemy? Czy życie w kłamstwie jest lepsze od wyjawienia prawdy, zwłaszcza tej najcięższej? Czy mówienie „nie” jest naprawdę trudne? Czy jeśli mówimy „nie”, to naprawdę znaczy „tak”? Czy mój głos naprawdę ma znaczenie? Kto zyskuje na naszym milczeniu? Dlaczego od dziecka uczą nas bycia cicho? Gdzie leży granica między kłamaniem a byciem uprzejmym? Kto jest odważny – ten, kto milczy, czy ten, kto mówi? Czy faktycznie mowa jest srebrem, a milczenie złotem? Co zrobić, jeśli nikt nie chce nas słuchać? Jak to jest z pisaniem – czy faktycznie warto to robić, a jeśli tak, to jak się do tego porządnie zabrać? Na te i inne pytania nie można znaleźć konkretnych odpowiedzi – wszystko zależy od nas samych i tego, co nosimy w sobie. I, oczywiście, jak odbierzemy „Mów własnym głosem” Reginy Brett. To zależy już od czytelnika.

Kolejna książka Reginy Brett na pewno znajdzie zwolenników, szczególnie w Polsce – autorka zadedykowała bowiem „Mów własnym głosem” Polkom i Polakom, ponieważ za każdym razem, kiedy przyjeżdża do naszego kraju, czuje się tak samo: jak w domu. Hm, dziękujemy, droga Regino, a w swoim imieniu mogę napisać, że będę czekała na kolejne Twoje książki.

Anna Wolak

magia_stron | 2019-01-08

Regina Brett w swojej kolejnej książce dzieli się z czytelnikiem swoimi doświadczeniami i radami jak głosić swoją prawdę. Potrzebowałam tej książki, po prostu. Dostałam od niej wszystko czego oczekiwałam, myślę, że nawet więcej, gdyż autorka zaskoczyła mnie swoją wnikliwością w podjętym temacie. Poradniki nie są mi obce, czytam je myślę, że częściej niż inni. Ten jest wyjątkowy, bo autorka potraktowała go bardzo osobiście, natomiast samego czytelnika - jak najlepszego przyjaciela, którego pragnie zmotywować do pozytywnych zmian i głoszenia tego czego się boimy lub nie mamy na tyle motywacji by to zrobić.

Kierunkuje nas tam gdzie chcielibyśmy być i mówi jak głosić to co byśmy chcieli powiedzieć lub napisać. Uczy nas również jak odmawiać tak, by nie urazić innych. Z lekcji u Reginy wyniosłam mądrość i wiedzę, do której będę wracać w gorszej chwili [ Najważniejsze dla mnie fragmenty, oczywiście zaznaczone. ]

Autorka dużo treści poświęca Polsce i Polakom, dlatego tym bardziej...

Chodząca-Parodia | 2019-01-12
Przeczytana: 11 stycznia 2019

Regina Brett powraca, by zmienić Twoje życie. By nauczyć Cię mówić swoim głosem oraz w imieniu innych.
Warto ją posłuchać.

Autorkę traktuję trochę jak przyjaciółkę, która zawsze ma do powiedzenia coś wartościowego i pouczającego. Wiedziałam, że i tym razem mnie nie zawiedzie.
Bo tacy przyjaciele jak Regina Brett nigdy nie zawodzą.

Odniosłam wrażenie, że poradnik "Mów własnym głosem. 50 lekcji jak głosić swoją prawdę" jest nieco inny od poprzednich. Bywały takie lekcje, które były dla mnie jak mocne uderzenie w brzuch- tak bardzo mną wstrząsnęły, zmusiły do przemyśleń i przede wszystkim do działania. I taki ma być poradnik- musi mnie zmusić w nienachalny, ale stanowczy sposób do akcji i zmian.

Regina Brett uczy, jak wielką moc mają słowa i jak ważne jest, by je wyrażać.

Jeśli jesteś początkującym pisarzem i potrzebujesz porad- sięgnij po tę książkę.
Jeśli spotkało Cię w życiu wiele złego i dusisz w sobie wszystkie złe emocje- sięgnij po tę książkę.
Jeśli chcesz, by Twoje życie...

Northman | 2018-12-17
Przeczytana: 06 grudnia 2018

Ważna jest PRAWDA.

Przede wszystkim TWOJA PRAWDA. Ta płynąca z wnętrza, z przekonań, z przemyśleń - ważne jest to "coś", co pozwala pozostać Ci w zgodzie z samym sobą. Właśnie o tym jak jest to ważne pisze w najnowszej książce Regina Brett.

Zakłamać życie jest bardzo łatwo. Wystarczy ulec kłamstwu. Dać się mu omamić, być jak "pelikan" - słuchać wszystkiego, co mówią inni i bezkrytycznie dawać temu wiarę. Tudzież po prostu to "łykać" ;) To prosta droga do tego, żeby zatracić rozeznanie w tym, co jest słuszne - a co nie. I co jest prawdą. Innym aspektem sprawy są sytuacje, w których pozwalamy innym mówić za nas, wkładać nam w usta cudze słowa, myśli, poglądy. Nie o to chodzi... W ogóle nie. W taki sposób tylko i wyłącznie zatracamy siebie. O tym, jak ważne jest pozostać sobą, nie pozwolić na zmianę nas samych przez okoliczności, innych ludzi, kłamstwa... o tym właśnie jest ta książka.

Dla każdego zresztą ta książka będzie trochę o czymś innym... Wspólny mianownik = pozostanie...

rude_recenzuje | 2018-10-16
Na półkach: 2018, Przeczytane

Wyjątkowość tego tomu lekcji, w porównaniu do wszystkich poprzednich, zauważalna jest już na jednej z pierwszych stron – książka zadedykowana jest Polkom i Polakom. W pierwszej chwili wydało mi się to trochę głupie i niezrozumiałe, ale wraz z lekturą kolejnych stron książki zaczęło do mnie docierać skąd taka, a nie inna dedykacja. Brett jest amerykańską pisarką, której książki wydaje się na całym świecie, do których dostęp mają setki tysięcy czytelników. Wspominam o tym, bo wydaje mi się to ważne w odniesieniu do tego, co o naszym kraju, historii i polskiej mentalności napisała w swojej książce.

Tym razem przygotowane zostały lekcje, które nie będą oddziaływać tylko na typowych wrażliwców, ale też tych lekko zagubionych w swoich uczuciach i w społeczeństwie.

Hanna | 2018-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2018

To już piąta książka Autorki, która inspiruje, skłania do refleksji, podnosi na duchu i motywuje do działania! Tym razem Regina oddaje w ręce czytelników pięćdziesiąt wyjątkowych lekcji o tym, jak wielką siłę mają słowa. Ta książka udowadnia, że lepiej jest mówić o tym co nas gnębi i boli, niż milczeć. Ważne jest to abyśmy głośno mówili o swoich trudnych doświadczeniach i przeżyciach. Ważne jest to, abyśmy głosili swoją prawdę, wówczas możemy odzyskać utraconą siłę. Pamiętajmy, że słowa mają wielką moc, bowiem słowa leczą.

"Życie nieustannie stwarza nam okazję do wykazania się odwagą".

Każda książka Reginy to przede wszystkim jej przeżycia i wydarzenia, które dużo dla niej znaczą, dlatego też spisała je i dzieli się nimi z czytelnikami. Tutaj także z tym się spotykamy. To właśnie dzięki temu, książka staje się bardzo wiarygodnym dziełem, bowiem każda lekcja jest autentyczną sytuacją, która kiedyś miała miejsce w życiu Autorki, albo jej znajomych.

W twórczości Reginy przede...

Crimelpoint | 2018-10-20
Przeczytana: 20 października 2018

Nie spodziewałam się, że otrzymam tak dobrą książkę. Słyszałam już, że nie jest to zwykły poradnik, ale chyba nikt nie mógł przygotować mnie na tak dobrą pozycję.

Przede wszystkim autorka porusza wiele kwestii. Tak naprawdę w tej powieście mamy chyba wszystko, przez co każdy znajdzie coś dla siebie. Owszem, niektóre lekcje mnie nie zainteresowały, np. te o pisaniu książki. Jednak wynagradzają to inne rozdziały. Naprawdę polecam.

emczytelnik | 2018-10-30

Książki Reginy Brett poznałam przypadkiem. Gdy szukała. Prezentu w empiku dla mojej przyjaciółki, rzuciła mi się w oczy książka "Bóg zawsze znajdzie Ci pracę" która miała być w sumie takim żartem. Ale moja przyjaciółka zaczęła czytać tę książkę i od razu powiedziała "musisz ją przeczytać". Nasłuchałam się o Autorce tyle pozytywnych słów, że byłam pewna, że złapie za kolejną jej książkę. Niedawno premierę miała nowa książka Autorki "Mów własnym głosem".
Teraz już rozumiem każdy zachwyt nad książką i piórem Autorki. Gdy czytałam pierwsze strony wstępu w oczach pojawiły mi się autentycznie łzy. Książka zadedykowana dla Polaków, w ogóle czytać słowa pełne podziwu dla naszego kraju to coś pięknego. Ale cała książka, mogę powiedzieć to szczerze... Jest piękna. Pouczająca i bardzo inspirująca. Dała mi dużo do myślenia i miałam uczucie, że chcę ją jak najszybciej skończyć bo była taka mega super a z drugiej strony chciałam ją sobie dawkować. Regina Brett porusza tutaj tematy, które...

Kawazliterami | 2018-10-23
Na półkach: Recenzenckie, 2018, Przeczytane, Mam!
Przeczytana: 23 października 2018

Regina Brett to autorka, która pisze o życiu. I nieustannie motywuje, zachęca, pociesza. Dlatego w Polsce jest niesamowicie popularna. Swoją najnowszą książkę wręcz zadedykowała Polakom.

"Dla Polek i Polaków. Sprawiacie, że czuję się w waszym kraju jak w domu"

Tytuł i cała treść książki są nie dość, że bardzo potrzebne, to jeszcze bardzo aktualne. W czasach #metoo i rosnącej świadomości czym jest brak zgody na seks (mam nadzieję, że ta świadomość rośnie, w końcu tyle na ten temat się mówi i robi) ale również jak ważne jest reagowanie na krzywdę innych, umiejętność przepraszania (bardo dobry rozdział, jeden z moich ulubionych) czyli  podsumowując, tak jak głosi podtytuł: "50 lekcji jak głosić swoją prawdę".

Czyta się ją przyjemniej nić kilka poprzednich, bo autorka nie pisze aż tak dużo o Bogu. Jeśli ktoś jest głęboko wierzący to te fragmenty będą dla niego odpowiednie. Ja nie jestem, więc "przelatywałam wzrokiem" argumenty "boskie". Ważne, że nie tylko ta religia tam...

Elwira | 2018-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2018

Rok, temu byłam na spotkani autorskim z Reginą, było bardzo ciekawe, pełne emocji i wzruszeń – w tym roku nie udało mi się dotrzeć. Mam nadzieję, że za rok Regina Brett znów nas odwiedzi. A po przeczytaniu tej książki mocno w to wierzę – bo jak sama podkreśla „Polacy są jej bardzo bliscy.” Ona nam też.Mam tak wiele blokad w sobie, które narastają często latami już od dziecka, tak mocno, że aż… brakuje słów, no właśnie. A ta książka R.B. pomaga się przełamać, pomaga zrobić przed wszystkim ten pierwszy krok – wyłom w myśleniu o sobie i o „własnym głosie”, który wydawałoby, że zamilkł w nas na wieki.Najnowsze 50 porad tej amerykańskiej felietonistki odnosi się tak na prawdę do każdego pola, na którym wyrażamy siebie zarówno w mowie, jak i w piśmie. Zachwyciły mnie lekcje pisania, bo mam jeszcze takie jedno marzenie, na temat pisania właśnie, aby i tu przemówić własnym głosem…

Biorąc pod uwagę zbliżającą się końcówkę roku, to na dobry początek kolejnego książka jak znalazł, choćby pod...

Rysia | 2019-01-05
Przeczytana: 15 grudnia 2018

Przez pierwsze strony książka kompletnie do mnie nie przemawiała. Skutkowało to pewnym niedowierzaniem - wszak to publikacja mojej ulubionej Reginy Brett. Czytałam więc bez przekonania, czegoś bardzo mi brakowało, miałam wrażenie, że niektóre tematy się powtarzają, inne nie należały do najbłyskotliwszych. Od momentu gdy Regina zaczęła pisać o Polsce, a potem o samym pisaniu było dużo lepiej iw sumie zainspirowało mnie to do różnych działań. Mimo wszystko uważam, że poprzednie części były dużo lepsze.