Mów własnym głosem. 50 lekcji jak głosić swoją prawdę

Tłumaczenie: Olga Siara
Wydawnictwo: Insignis
Use Your Words. 50 Lessons for Speaking Your Truth
Ag2S

Odkryj swoją prawdę, wytrwale za nią podążaj i nie wahaj się nią dzielić – oto przesłanie nowej książki Reginy Brett. Mów własnym głosem to 50 porywających lekcji o tym, jaką siłę mają słowa – nie milczenie; o tym, że nawet jeśli trudno zmierzyć się z prawdą, to tylko w ten sposób staniemy się wolni. Jak ćwiczyć się w odwadze? Jak stawiać czoła codzienności wbrew naszym obawom i lękom? I wreszcie – jak przekazywać swoją historię, by była inspiracją i nadzieją?
Przeczytaj.

Ciesz się życiem, szczęściem, obfitością, zdrowiem i wolnością tak mocno, jak tylko potrafisz. To od ciebie zależy, jak bardzo otworzysz się na radość. Źródło wszelkiego dobra jest niewyczerpane, ale żeby z niego nabrać, musisz uwolnić się od swojej starej historii. I zacząć opowiadać nową.
REGINA BRETT

źródło opisu: materiały Wydawnictwa

źródło okładki: materiały Wydawnictwa

rude_recenzuje | 2018-10-16
Na półkach: 2018, Przeczytane

Wyjątkowość tego tomu lekcji, w porównaniu do wszystkich poprzednich, zauważalna jest już na jednej z pierwszych stron – książka zadedykowana jest Polkom i Polakom. W pierwszej chwili wydało mi się to trochę głupie i niezrozumiałe, ale wraz z lekturą kolejnych stron książki zaczęło do mnie docierać skąd taka, a nie inna dedykacja. Brett jest amerykańską pisarką, której książki wydaje się na całym świecie, do których dostęp mają setki tysięcy czytelników. Wspominam o tym, bo wydaje mi się to ważne w odniesieniu do tego, co o naszym kraju, historii i polskiej mentalności napisała w swojej książce.

Tym razem przygotowane zostały lekcje, które nie będą oddziaływać tylko na typowych wrażliwców, ale też tych lekko zagubionych w swoich uczuciach i w społeczeństwie.

Hanna | 2018-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2018

To już piąta książka Autorki, która inspiruje, skłania do refleksji, podnosi na duchu i motywuje do działania! Tym razem Regina oddaje w ręce czytelników pięćdziesiąt wyjątkowych lekcji o tym, jak wielką siłę mają słowa. Ta książka udowadnia, że lepiej jest mówić o tym co nas gnębi i boli, niż milczeć. Ważne jest to abyśmy głośno mówili o swoich trudnych doświadczeniach i przeżyciach. Ważne jest to, abyśmy głosili swoją prawdę, wówczas możemy odzyskać utraconą siłę. Pamiętajmy, że słowa mają wielką moc, bowiem słowa leczą.

"Życie nieustannie stwarza nam okazję do wykazania się odwagą".

Każda książka Reginy to przede wszystkim jej przeżycia i wydarzenia, które dużo dla niej znaczą, dlatego też spisała je i dzieli się nimi z czytelnikami. Tutaj także z tym się spotykamy. To właśnie dzięki temu, książka staje się bardzo wiarygodnym dziełem, bowiem każda lekcja jest autentyczną sytuacją, która kiedyś miała miejsce w życiu Autorki, albo jej znajomych.

W twórczości Reginy przede...

Crimelpoint | 2018-10-20
Przeczytana: 20 października 2018

Nie spodziewałam się, że otrzymam tak dobrą książkę. Słyszałam już, że nie jest to zwykły poradnik, ale chyba nikt nie mógł przygotować mnie na tak dobrą pozycję.

Przede wszystkim autorka porusza wiele kwestii. Tak naprawdę w tej powieście mamy chyba wszystko, przez co każdy znajdzie coś dla siebie. Owszem, niektóre lekcje mnie nie zainteresowały, np. te o pisaniu książki. Jednak wynagradzają to inne rozdziały. Naprawdę polecam.

emczytelnik | 2018-10-30

Książki Reginy Brett poznałam przypadkiem. Gdy szukała. Prezentu w empiku dla mojej przyjaciółki, rzuciła mi się w oczy książka "Bóg zawsze znajdzie Ci pracę" która miała być w sumie takim żartem. Ale moja przyjaciółka zaczęła czytać tę książkę i od razu powiedziała "musisz ją przeczytać". Nasłuchałam się o Autorce tyle pozytywnych słów, że byłam pewna, że złapie za kolejną jej książkę. Niedawno premierę miała nowa książka Autorki "Mów własnym głosem".
Teraz już rozumiem każdy zachwyt nad książką i piórem Autorki. Gdy czytałam pierwsze strony wstępu w oczach pojawiły mi się autentycznie łzy. Książka zadedykowana dla Polaków, w ogóle czytać słowa pełne podziwu dla naszego kraju to coś pięknego. Ale cała książka, mogę powiedzieć to szczerze... Jest piękna. Pouczająca i bardzo inspirująca. Dała mi dużo do myślenia i miałam uczucie, że chcę ją jak najszybciej skończyć bo była taka mega super a z drugiej strony chciałam ją sobie dawkować. Regina Brett porusza tutaj tematy, które...

Kawazliterami | 2018-10-23
Na półkach: Recenzenckie, 2018, Przeczytane, Mam!
Przeczytana: 23 października 2018

Regina Brett to autorka, która pisze o życiu. I nieustannie motywuje, zachęca, pociesza. Dlatego w Polsce jest niesamowicie popularna. Swoją najnowszą książkę wręcz zadedykowała Polakom.

"Dla Polek i Polaków. Sprawiacie, że czuję się w waszym kraju jak w domu"

Tytuł i cała treść książki są nie dość, że bardzo potrzebne, to jeszcze bardzo aktualne. W czasach #metoo i rosnącej świadomości czym jest brak zgody na seks (mam nadzieję, że ta świadomość rośnie, w końcu tyle na ten temat się mówi i robi) ale również jak ważne jest reagowanie na krzywdę innych, umiejętność przepraszania (bardo dobry rozdział, jeden z moich ulubionych) czyli  podsumowując, tak jak głosi podtytuł: "50 lekcji jak głosić swoją prawdę".

Czyta się ją przyjemniej nić kilka poprzednich, bo autorka nie pisze aż tak dużo o Bogu. Jeśli ktoś jest głęboko wierzący to te fragmenty będą dla niego odpowiednie. Ja nie jestem, więc "przelatywałam wzrokiem" argumenty "boskie". Ważne, że nie tylko ta religia tam...

kogellmogell | 2018-10-18
Przeczytana: 17 października 2018

Znacie felietony Reginy Brett? Jestem pewna, że tak i że macie znacznie większe doświadczenie z jej książkami niż ja sama. "Mów własnym głosem" to było moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, jednak jestem już pewna, że nie ostatnie! Dopiero, gdy doświadczyłam tego na własnej skórze, wreszcie zrozumiałam fenomen autorki i Waszą niezachwianą miłość, oraz zaufanie, jakim ją darzycie. Cieszę się, że i ja mogłam w końcu tego doznać 💜
Szczerze mówiąc nigdy nie gustowałam w typowych poradnikach, bo właściwie w żadnym stopniu do mnie nie przemawiały, oraz nie wpływały na moje postępowanie. Podobnie jest w przypadku książek, w których autorzy odnoszą się do Boga i szeroko pojętej religii. Jak się możecie domyślać, miałam małe obiekcje przed rozpoczęciem przygody z książkami Brett, jednak w żadnym stopniu się one nie potwierdziły. Nie przeszkadzały mi odniesienia autorki do wiary, bo widać, że jest osobą ogromnie religijną i wiara ma olbrzymie znaczenie w jej życiu.
To co rzuciło...

Ania | 2018-11-05

Regina Brett w swojej najnowszej książce przedstawia nam 50 lekcji na temat tego, co możemy osiągnąć wyrażając własne zdanie, a także udzielając się w wielu sytuacjach.

Autorka uzmysławia czytelnikowi, ile udało jej się osiągnąć poprzez to, że odważyła się otwarcie powiedzieć innym o ranach z przeszłości, a także tym, jak okrutnie została potraktowana przez mężczyzn. Kobieta przekazuje nam, że nie powinniśmy dusić w sobie emocji, a także niewypowiedzianych słów. Jeżeli mamy problem, aby porozmawiać z kimś otwarcie o danej sprawie, to czasami warto przelać emocje na papier i przekazać odbiorcy szczery list.

Zdarzyło Wam się kiedyś patrzeć na cudzą krzywdę i nie reagować? W życiu dorosłym może niekoniecznie, ale w latach szkolnych zapewne każdy z nas choć raz był biernym gnębicielem. Nie musieliśmy osobiście obrażać danej osoby, wystarczyło, abyśmy stali obok i pozwolili na poniżania innych. Niekiedy zachowanie takie może doprowadzić do tragedii, a wystarczyłoby, aby jedna czy...

ana91 | 2018-11-01
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 01 listopada 2018

Zdecydowanie dla osób kochających pisać. Ja pisarką nigdy nie byłam, nie jestem i nie chcę być, więc tylko niektóre z lekcji były dla mnie - i te jak zwykle mnie poruszyły :)
Jeżeli pisarzami nie jesteście - większością lekcji możecie być zawiedzeni.

wposzukiwaniuidealow | 2018-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2018

"Mów własnym głosem" to książka, która uczy jak się nie bać wyrażać swojego zdania. Każdy ma prawo do opinii i każda opinia jest tak samo wartościowa, nie można się bać mieć własnego zdania. Nie każda lekcja do mnie trafiała, ale wiadomo, każdy jest inny i każdy szuka czegoś innego. To co mnie nie przekonało, może pomóc wielu innym osobom, a ja też znalazłam wiele lekcji, które jednak w pełni do mnie trafiały i które postaram się przyswoić i wprowadzić Wszystko w myśl maksymy "dla każdego coś dobrego".

Lekcje podzielone są na główne obszary: ujmij się za sobą, odnajdź swój głos, słowa leczą, ujmij się za innymi, pisz tu i teraz oraz opowiedz swoją historię. Nie będę wam tu opowiadała co mówi każda lekcja, bo jeśli czujecie się zainteresowani tym co tam można przeczytać to polecam wam po prostu sięgnąć po tę pozycję. Być może lektura poszerzy wasze horyzonty, otworzy oczy na pewne problemy, które ignorowaliście lub po prostu pomoże wam zrozumieć co jest warte zmiany, aby żyło wam...

onlypretender | 2018-11-05

• Najnowszy zbiór 50 felietonów Reginy Brett dotyka w znany z poprzednich książek sposób nowych tematów. Tym razem dziennikarka i autorka dzieli się z czytelnikami nie tylko wskazówkami, jak żyć lepiej, ale skupia się głównie na relacjach z innymi ludźmi, a także wyrażaniu siebie.
• Opowiada o wzlotach i upadkach swojej kariery. Zachęcając do pisania daje wskazówki, które możemy wykorzystać w codziennym życiu.
• Czytając te krótkie opowieści miałam wrażenie, jakby autorka zupełnie się na mnie otworzyła i opowiadała o swoim życiu jak dobrej znajomej.
• Książki Reginy Brett są prawdziwe, a przez to pełne szczerości. Jej słowa zapadają głęboko w pamięć i motywują do stawania się coraz lepszym człowiekiem. Polecam!
Więcej: www.onlypretender.pl