Książka Roku 2018

Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską

Wydawnictwo: Burda Książki
poradniki
claudiasara

Moda na zdrowy styl życia rozkwita, ale Anna Lewandowska w swojej książce buntuje się przeciwko użyciu słowa „moda”, pisząc: „Moda to zjawisko, które przemija. A ja marzę, żeby ludzie żyjący zdrowo stali się większością w społeczeństwie. Na stałe". Takie życie stało się jej pasją, do takiego inspiruje i motywuje czytelników, pomagając im w dobrych codziennych wyborach żywieniowych i zachęcając...

Takie życie stało się jej pasją, do takiego inspiruje i motywuje czytelników, pomagając im w dobrych codziennych wyborach żywieniowych i zachęcając do aktywności fizycznej. A wszystko to wzbogaca autorskimi przepisami i zestawami ćwiczeń, opiniami ekspertów i... pięknymi zdjęciami. Jeśli chcesz zmienić złe nawyki na dobre, być zdrowym, mieć dobre samopoczucie i cieszyć się życiem – przeczytaj tę książkę.

źródło opisu: http://www.empik.com/zyj-zdrowo-z-anna-lewandowska...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/zyj-zdrowo-z-anna-lewandowska...»

klaudynka | 2014-12-23
Na półkach: Przeczytane, Poradniki
Przeczytana: 23 grudnia 2014

Książka, jak wspomniała autorka kilka stron przed końcem, "jest skierowana przede wszystkim do osób, które dopiero wchodzą w zdrowy tryb życia". Napisana w sposób, który przede wszystkim ma przemawiać do rozumu - znajdziemy dużo odniesień do procesów życiowych organizmu, jak na nie wpływamy i jak wiele korzyści możemy odnieść robiąc to inaczej.

Niestety to piękne wprowadzenie okazuje się być po prostu wytłumaczeniem, dlaczego powinniśmy stosować "dietę rozdzielną". Wg założeń tej diety niezalecane są połączenia typu: chleb razowy z chudym twarogiem, owsianka z mlekiem czy kurczak z ryżem.

Zaciekawiona, co w takim razie wolno jeść, sprawdziłam przepisy. Mamy np. na śniadanie "granolę z mlekiem migdałowym". Obok przepis na mleko migdałowe - na 250 g migdałów (ok. 12 zł) otrzymujemy... aż pół szklanki mleka migdałowego!

Postanowiłam więc sprawdzić, czy w pozostałych przepisach również można spotkać takie kwiatki? Owszem - można... Pozwoliłam sobie wypisać część składników, które...

Radosław Gabinek | 2015-12-27
Przeczytana: 26 grudnia 2015

Daję maksymalną ocenę ze względu na fakt, iż pod kątem mojej obecnej zajawki na wszystko co wiąże się z motywacją, dbaniem o higienę psychiczną,zdrowie i ogólnie rozwój osobisty, to autorka mówi takim językiem, który do mnie trafia w stu procentach. Jest to pozycja przeznaczona przede wszystkim dla ludzi, którzy dopiero zaczynają dbanie o siebie, bądź są dopiero na etapie planów wprowadzania takich planów w życie (co zważając na okres kończącego się roku i wszelkich podsumowań ) jest szczególnie na topie. Myślę jednak, ze nie tylko osoby początkujące w tym względzie znajdą tu coś dla siebie. Ja miałem ogromną przyjemność czytać o rzeczach, które już sprawdziłem na sobie, często bazując na obserwacji własnego organizmu i intuicji. Okazuje się że intuicja mnie nie zawiodła, co mogłem sobie porównać z naprawdę fachową wiedzą zawartą w tej książce. Poza tym, bardzo podoba mi się podejście autorki, która zwraca dużą uwagę na potrzebę zmian kompleksowych, systematycznych i trwałych we...

nawiedzonaulala | 2014-12-04
Przeczytana: 02 grudnia 2014

Jak tylko zobaczyłam książkę Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską to stwierdziłam, że muszę ją mieć.
Sama książka podzielona jest na działy, filary zdrowia: jedzenie, równowaga wewnętrzna, sport, a całość okraszona jest wieloma zdjęciami. Generalnie szata graficzna jest świetna, nowoczesna, kolorowa, przejrzysta. Papier solidny.

Anna Lewandowska na samym początku wyjaśnia, że książka jest skierowana do osób, które szukają odpowiedzi "jak zdrowo żyć". Zamieszcza podstawy, więc ta pozycja literatury skierowana jest dla totalnych kanapowców. Sam początek to takie "mądrości" rodem z rubryki "Halo": "każdy czas jest dobry, by zacząć zdrowo żyć", "zamknij oczy i zobacz siebie za 5, 10, 20 lat i więcej", "zatrzymaj się codziennie. pomyśl miło o sobie, pozwól sobie na marzenia" itd. itp.

Jest cały dział o układzie trawiennym, składnikach, witaminach (dla tych co na lekcjach biologii spali), trochę o dietach, o łączeniu produktów, detoksie.

Mnie najbardziej...

Brylant | 2015-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

Moja ulubiona tematyka...ale szczerze? Myślałam, że pani Ania jest jedną z tych celebrytek, które nie mają nic do powiedzenia, ale wydają książki bo to jest na topie. Bardzo pozytywnie się pomyliłam. W książce znalazłam sporo cennych informacji, uwag, przepisów i ćwiczeń. Z przyjemnością będę do tej książki wracała.

Magdalena | 2014-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2014

Właściwie to mam problem z określeniem ilości gwiazdek, bo ta książka jest raczej słaba do czytania. Kojarzy mi się raczej z pracą semestralna na zaliczenie zajęć (bibliografia na końcu). Informacje w działach są raczej napisane powierzchniowo, autorka po prostu się ślizga po temacie. Wszystko to co jest napisane jest łatwo dostępne w Internecie, ba nawet licealiści słyszeli o witaminach i minerałach i co one tam wyprawiają w tym organizmie.
Dział poświęcony karate, czyli czemuś w czym osiągnęła dużo (tak słyszałam) był nijaki, nieciekawy. Dużo, ładnych zdjęć i tyle. Zresztą cała ta książka jest ładnie wydana. Dużo, kolorowych zdjęć, które nic nie wnoszą.
Dział z przepisami nie zachwyca. Jest raczej tępawy.
Przeczytałam w 10 minut w księgarni.

tygrysica | 2015-08-07
Przeczytana: 01 sierpnia 2015

Gdzie nie spojrzeć tam pojawia się moda na sport i zdrowe odżywianie. Większość osób podążając za tym trendem nabywa różne gadżety. Niestety większość z nich później ląduje w szafie. Tak również dzieje się z książkami o tej tematyce.
Sport i zdrowe odżywianie interesowały mnie już od dawna. Z tego powodu właśnie postanowiłam nabyć jakiś „poradnik”, aby poszerzyć swoją wiedze.
Ostatnio gdzie nie spojrzymy słyszymy albo o Annie Lewandowskiej albo o Ewie Chodakowskiej. Obie zachwalane. Postanowiłam sama się przekonać i przy najbliższej okazji wybrać książkę, którejś z pań. Postawiłam na Annę Lewandowską z wielu czynników. Przekonajcie się jakich, ale najpierw może parę słów o samej autorce.
Anna Lewandowska reprezentantka Polski w karate tradycyjnym. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Jest także specjalistą do spraw żywienia. Większość z nas będzie kojarzyć ją jako żonę polskiego piłkarza Roberta Lewandowskiego. Prowadzi również blog „Healthy Plan by Ann”.

„Żyj...

| 2015-02-27
Przeczytana: 2014 rok

Jestem wielką fanką Ani! Bardzo lubię jej bloga i oczywiście, kiedy w końcu doczekałam się premiery książki, pognałam do księgarni jak szalona.

Znajdziesz tu podstawowe informacje z zakresu żywienia: ogólnie co jest czym i w jakiej ilości jest nam potrzebne do utrzymania prawidłowego zdrowia, zasady żywienia, dobieranie składników odżywczych w diecie, komponowania posiłków, zdrowe przepisy na każdy miesiąc..

Dodatkowo trzy różne treningi w zależności od stopnia zaawansowania oraz mnóstwo haseł motywacyjnych!

Książka solidna. Świetna grafika, dużo czytania.. Polecam każdej fance aktywnego trybu życia.

vicky222 | 2016-01-15
Przeczytana: 29 listopada 2015

Dla początkujących najlepszą formą książki o zdrowym trybie życia są proste poradniki. Anna Lewandowska właśnie taki nam dała. Na początek znajdziemy informacje, które mają dać nam motywację do zmiany – dlaczego w ogóle warto zacząć z nastawieniem na korzyści.
Następnie mamy możliwość przyglądnięciu się trzem filarom zdrowia według autorki – jedzeniu, równowadze wewnętrznej i sporcie.
Posiłki są dokładnie omówione: węglowodany, błonnik, białka, tłuszcze, witaminy i minerały, jednak najważniejsze według Anny jest odpowiednie komponowanie produktów żywnościowych.
W pierwszym filarze zdrowia jest prawie 100 stron poświęconych przepisom, jednak można się rozczarować, ponieważ nie znaczy to, że przepisów jest wiele. Większość zajmują kolorowe i przepiękne zdjęcia specjałów. Znalazłam wśród nich tylko kilka, które chętnie wypróbowałam.
Ograniczenie bierze się również z dość drogich składników, a które nie zawsze znajdziemy w przy-osiedlowym sklepiku, a być może możemy mieć problem...

Natalia | 2017-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2017

Dla takiego laika jak ja, książka rzeczywiście jest motywująca. Podzielona jest na trzy części, czyli na trzy filary zdrowia, na które Anna Lewandowska zwraca uwagę. W działach o odżywianiu dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy i pewnie niektóre z nich powoli wprowadzę w życie. Dowiedziałam się więc co nieco o węglowodanach, białkach, błonniku, tłuszczach, witaminach i minerałach, a to wszystko omówione prostym językiem i z podanymi przykładami. Znaleźć tam można też informacje o indeksie glikemicznym, czarnej liście produktów zakazanych, diecie rozdzielnej. Dieta rozdzielna wydaje się jednak trudna, bo to oznacza zrezygnowanie np. z jogurtu z bananem, pierogów z mięsem albo kanapki z pomidorem, ale Anna Lewandowska rzetelnie wyjaśnia, jakie są zalety takiej diety.
Po części zgadzam się z krytykującymi z jednym - podane przepisy na każdy miesiąc oznaczają wydanie sporej ilości pieniędzy na składniki, do tego nie wszystkie produkty możemy znaleźć w markecie. Na ich...

aleksis09 | 2015-08-09

Bardzo lubię Annę Lewandowską i miałam okazję z nią ćwiczyć, książka jest intresująca, ale przepisy to dla mnie problem i jeśli coś wybieram to muszę zmienić składniki. Książka napisana w "blogowy" sposób, a zdjęcia są piękne i chyba najbardziej motywujące. :p Niektóre rady można znaleźć też na blogu hpba.
Bardzo się cieszę, ponieważ mój egzemplarz zawiera oryginalny autograf samej autorki (marzenie spełnione). Polecam! :)
,,Jeśli czegoś nie możesz zmienić- zaakceptuj to."