ROZWIŃ ZWIŃ

Insignis
2020-09-30
2020-09-30
Olga Siara
felieton rozwój osobisty relacje matka córka wspomnienia

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Kobieta kobietom o matce

Link do recenzji

214 37 18

Bardzo smutna i wzruszająca historia. Książka, która na pewno zostanie w mojej pamięci na bardzo długo. Dla mnie była ogromną lekcją i inspiracją. Polecam starszym czytelnikom po nią sięgnąć.

"Muszę opowiedzieć swoją prawdę, zerwać wreszcie tę zasłonę wstydu i strachu. Właśnie w ten sposób mogę wspierać siebie i innych - dzieląc się swoją prawdą".

To słowa Reginy Brett, którymi rozpoczyna ona swój bolesny rozrachunek z traumami przeszłości w książce "Trudna miłość. Mama i ja". Bo "chociaż miała matkę, czuła się przez nią osierocona".

Jej wyznania są...

[44/2k21]

"Twoim pierwszym domem jest matka. Jeśli masz szczęście, pozostanie twoim domem na zawsze (...) Inni tacy jak ja, błąkają się w stanie zawieszenia, bez własnego kraju, bez domu. Dziwna to żałoba, gdy ma się matkę, a jednak się jej nie ma; gdy twoja matka żyje, ale jesteś dla niej nikim. Dziecko osierocone przez matkę, która wciąż żyje - tak się czułam. Wciąż się...

Książki Reginy Brett to życiowe poradniki. ,,Trudna miłość..." to jak na razie jedyna książka, która wyłamuje się z tego poradnikowego charakteru.

Mimo że wszystkie książki tej autorki są intymne i niesamowicie odważne, to ta jest szczególnie osobista – to widać i czuć. Nie łatwo jest pisać o historiach wyciągniętych z rodzinnych czterech ścian szczególnie wtedy, kiedy...

Autorka budujących historii opowiada o trudnej relacji z mamą, która w dzieciństwie nie broniła dzieci przed agresywnym ojcem a na starość cierpiała na Alzheimera.

powiem tak..... oby nikt z nas nie mial tak przykrych relacji z matkami jak Pani Regina

1962

Osobista autobiografia Reginy Brett opowiadajaca o trudnej relacji z mama oraz jak dziecinstwo uksztaltowuje cale zycie czlowieka. Bardzo osobiste przemyslenia i odczucia, takze po smierci mamy autorki.

To kolejna mądra książka Reginy Brett, jest pewnego rodzaju autobiografią autorki i opowieścią o trudnej relacją z mamą - która w końcowej fazie swojego życia chorowała na Alzheimera. Książka jest pełna mądrości życiowej i rad autorki książki. To także książka o dostrzeganiu małych dobrych rzeczy w życiu.

Autorka zaprasza Czytelnika do swojego domu rodzinnego i odkrywa przed nim trudne i bolesne historie z jej życia. Jak sam tytuł wskazuje opowieść dotyczy w największym stopniu jej matki, z którą żegna się ostatecznie w wieku ponad 60 lat, a mimo to nie czuje się "gotowa". W jednym z rozdziałów autorka opisuje bardzo szczegółowo proces poszukiwania domu opieki dla swojej...

Trudna miłość matki i córki? Ja nie miałam takiej miłości i to jest moje szczęście. Ale podziwiam autorkę za szczerą prawdę o swoich relacjach z matką, jestem pełna podziwu dla obiektywizmu.
"DO DZIECKA, KTÓRE MIESZKA W KAŻDYM Z NAS: JESTEŚ KOCHANE."
"DOM UŚWIADAMIA CI, KIM BYŁEŚ DAWNIEJ, A TO MOŻE PRZYWOŁAĆ FALĘ NIEWYGODNYCH WSPOMNIEŃ."
"TWOIM PIERWSZYM DOMEM JEST MATKA....

• 2021
  • 2020