rozwińzwiń

Trudna miłość. Mama i ja

Okładka książki Trudna miłość. Mama i ja Regina Brett Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Trudna miłość. Mama i ja
Regina Brett Wydawnictwo: Insignis biografia, autobiografia, pamiętnik
304 str. 5 godz. 4 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Tytuł oryginału:
Loving Broken. Mom and Me
Wydawnictwo:
Insignis
Data wydania:
2020-09-30
Data 1. wyd. pol.:
2020-09-30
Liczba stron:
304
Czas czytania
5 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
9788366360952
Tłumacz:
Olga Siara
Tagi:
matka córka relacje rodzinne wspomnienia traumatyczne przeżycia uczucia dramat
Średnia ocen

7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Kobieta kobietom o matce216 39 18

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
236 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
48
18

Na półkach:

Bardzo wartościowa książka, warto ją mnieć na swojej półce

Bardzo wartościowa książka, warto ją mnieć na swojej półce

Pokaż mimo to

avatar
1282
1065

Na półkach:

Z Reginą Brett miałam przyjemność czytelniczo się już zetknąć przy okazji jej wyjątkowych poradników, a w zasadzie książek terapeutycznych, w tym zwłaszcza tych zawierających codzienne lekcje. Tym razem jednak sięgnęłam po jej biografię zatytułowaną "Trudna miłość. Mama i ja". I to spotkanie było wyjątkowo bolesne, ale nie dlatego, że ta książka jest źle napisana, ale dlatego, że budzi ona ogromne emocje, chwyta za serce i za gardło jednocześnie, a ciężkie przeżycia wpisane we wspomnienia autorki sprawiają, że trudno powstrzymać łzy. Bo ta książka to nie tylko opowieść o trudnej relacji między matką a córką, która zdołała pokonać przeciwności losu i własne emocjonalne bariery, aby ostatecznie odnaleźć miłość i zrozumienie, ale również historia życia w wielodzietnej rodzinie z przemocowym ojcem w roli głównej. Przenosząc nas do świata swojego dzieciństwa, w okres nastoletni, a później w dorosłość Brett w szczery do bólu sposób wyjawia nam swoje wspomnienia, często niezwykle intymne i pełen silnych emocji, bo jak się okazuje Regina Brett nie miała łatwego życia, przeżyła wiele trudnych chwil, które na stałe obciążyły jej psychikę, a przy tym od dziecka mierzyła się z zasadniczym pytaniem: dlaczego jej matka nie potrafiła ani jej, ani jej rodzeństwu okazać tak ważnego dla każdego dziecka matczynego ciepła?
Żeby zrozumieć dlaczego książka Brett to opowieść o trudnej miłości, trzeba przenieść się do początku tej historii, dlatego też autorka rozpoczną od wspomnień z dzieciństwa. Brett opisuje, jak trudno było jej dorastać w rodzinie, gdzie miłość była jednostronna, a matka nie potrafiła wyrazić uczuć wobec swojej córki, a zwłaszcza ochronić jej i jej rodzeństwa przed przemocą, którą stosował wobec nich ojciec. Te wczesne lata życia pozostawiły w niej wiele emocjonalnych ran, które towarzyszyły jej przez całe dorosłe życie. Jednak, mimo tych trudności, autorka nie traci nadziei ani determinacji, aby spróbować zrozumieć swoją matkę i nawiązać z nią bardziej autentyczną relację.
W książce znajdziemy również opis wspomnień z młodości, która doświadczyła ją szybkim macierzyństwem, a później z dorosłości, kiedy to Regina Brett postanowiła podjąć trudną próbę zbliżenia się do matki, u której rozpoznano chorobę Alzheimera. Ta część z racji osobistych doświadczeń, była zresztą dla mnie najtrudniejsza, a raczej najbardziej emocjonalna w odbiorze, ale też bardzo dobrze rozumiałam emocje towarzyszące autorce. Brett w rzeczywisty sposób pokazuje jak choroba ta mocno doświadcza samego chorego i jakim jest wyzwaniem dla opiekującej się chorym osoby.
Jednym z najważniejszych aspektów tej książki jest nie tylko opis trudności i bólu wynikającego z relacji matka-córka, ale również sposób, w jaki Regina Brett opisuje proces uzdrawiania i naprawiania tej relacji. Jej mocne i piękne słowa przekazują czytelnikowi, że miłość i zrozumienie mogą przetrwać największe trudności, jeśli tylko istnieje chęć do przełamania barier emocjonalnych i skonfrontowania się z przeszłością. Jej szczerość i odwaga w dzieleniu się swoimi doświadczeniami sprawiają, że czytelnik odnajduje się w tych słowach, współczując bohaterce i odczuwając emocje, które towarzyszą jej przez całe życie.
Chociaż więc „Trudna miłość” nie jest lekką i przyjemną lekturą polecam ją z całego serca, gdyż z pewnością jest to opowieść o sile ludzkiego ducha, o walce z przeciwnościami losu i o dążeniu do zrozumienia i przebaczenia.

Z Reginą Brett miałam przyjemność czytelniczo się już zetknąć przy okazji jej wyjątkowych poradników, a w zasadzie książek terapeutycznych, w tym zwłaszcza tych zawierających codzienne lekcje. Tym razem jednak sięgnęłam po jej biografię zatytułowaną "Trudna miłość. Mama i ja". I to spotkanie było wyjątkowo bolesne, ale nie dlatego, że ta książka jest źle napisana, ale...

więcej Pokaż mimo to

avatar
172
93

Na półkach:

Cieszę się, że tę książkę napisała osoba dojrzała, po terapii, która próbowała wcześniej przepracować swoje traumy. Dzięki temu jest to naprawdę wartościowa pozycja, pokazuje inną perspektywę, która mi osobiście dużo dała. Ukoiła mnie ta książka. Nie przemawiała do mnie natomiast silna duchowość autorki, ale nie krytykuję tego, bo każdy radzi sobie najlepiej jak umie.
Książkę niemniej bardzo polecam.

Cieszę się, że tę książkę napisała osoba dojrzała, po terapii, która próbowała wcześniej przepracować swoje traumy. Dzięki temu jest to naprawdę wartościowa pozycja, pokazuje inną perspektywę, która mi osobiście dużo dała. Ukoiła mnie ta książka. Nie przemawiała do mnie natomiast silna duchowość autorki, ale nie krytykuję tego, bo każdy radzi sobie najlepiej jak umie....

więcej Pokaż mimo to

avatar
225
177

Na półkach:

Książka mocno we mnie rezonowała, przez co trudno ocenić mi ją krytycznie. Irytujący był amerykański spirytualizm reprezentowany przez autorkę; wyczulenie na znaki od Boga i natury, nieprzypadkowe zbiegi okoliczności, korzystanie z pomocy intuicyjnych przewodników duchowych oraz wykwalifikowanych psychoterapeutów.

Pozytywne jest przemycanie wiedzy psychologicznej - szukanie przyczyn trudnych emocji w sobie, a nie w otoczeniu; zwracanie uwagi na potrzeby i przeżycia wewnętrznego dziecka. Przejmujący, choć stanowczo za długi, był opis rodzinnego domu, związanych z nim wrażeń i dobrych wspomnień. Cenna jest refleksja na temat osób, które krzywdzą innych - robią tak, ponieważ sami kiedyś byli zranieni.

Książka warta polecenia osobom, które nie uporały się z traumami z dzieciństwa oraz tym, którzy rozważają zgłoszenie się na terapię. Mimo zalet psychoterapii, autorka na własnym przykładzie pokazuje, że pewne przeżycia na zawsze w nad pozostają i że nie wszystkie mechanizmy można zmienić. Ale można próbować uwolnić się od ich toksycznego działania.

Książka mocno we mnie rezonowała, przez co trudno ocenić mi ją krytycznie. Irytujący był amerykański spirytualizm reprezentowany przez autorkę; wyczulenie na znaki od Boga i natury, nieprzypadkowe zbiegi okoliczności, korzystanie z pomocy intuicyjnych przewodników duchowych oraz wykwalifikowanych psychoterapeutów.

Pozytywne jest przemycanie wiedzy psychologicznej -...

więcej Pokaż mimo to

avatar
562
231

Na półkach: ,

Ogólnie bez szału, chociaż porusza trudne tematy w tym temat molestowania seksualnego i co ważne - jest oparta na prawdziwych wydarzeniach.

Uważam, że autobiografie, jak również literatura faktu powinny mieć własną skalę oceniania (inną niż thrillery, horrory, s-f, czy inne wymyślone historie) … wówczas moja ocena względem tej pozycji byłaby znacznie wyższa.

Ogólnie bez szału, chociaż porusza trudne tematy w tym temat molestowania seksualnego i co ważne - jest oparta na prawdziwych wydarzeniach.

Uważam, że autobiografie, jak również literatura faktu powinny mieć własną skalę oceniania (inną niż thrillery, horrory, s-f, czy inne wymyślone historie) … wówczas moja ocena względem tej pozycji byłaby znacznie wyższa.

Pokaż mimo to

avatar
378
149

Na półkach:

To bardzo osobista historia. O traumatycznym dzieciństwie, trudnych relacjach z rodzicami oraz rodzeństwem, wynikłych jeszcze zapewne z wcześniejszych losów rodziny. Emigracji przodków z ogarniętej głodem Irlandii czy uciśnionej Czechosłowacji do USA. Udziału ojca autorki w amerykańskich działaniach wojennych na terenie Birmy. Dziedziczona trauma zbiera żniwa w kilku pokoleniach. Trudno się czyta o tak ciężkich losach jej rodziny. Regina Brett dopiero w wieku 60 lat zaczyna odnajdywać drogę do siebie i uczy się opiekować sama sobą. Po trudnym okresie postępującej choroby matki oraz sprawowanej nad jej sprawami pieczy wespół z rodzeństwem. Bardzo smutna historia, choć pokazująca niezłomność i wiarę autorki. Ta książka jest pewną formą rozliczenia z przeszłością oraz pożegnaniem z nieobecną w jej życiu matką. Jej pisanie było zapewne formą terapii dla autorki. Dla mnie była lekturą o ogromnym ładunku emocjonalnym, pokazującą też duży wpływ przeszłości na rozłam wśród dorosłego już rodzeństwa. Chociaż nie wiem na ile okaże się pomocna w znalezieniu wspólnego z nimi języka.

To bardzo osobista historia. O traumatycznym dzieciństwie, trudnych relacjach z rodzicami oraz rodzeństwem, wynikłych jeszcze zapewne z wcześniejszych losów rodziny. Emigracji przodków z ogarniętej głodem Irlandii czy uciśnionej Czechosłowacji do USA. Udziału ojca autorki w amerykańskich działaniach wojennych na terenie Birmy. Dziedziczona trauma zbiera żniwa w kilku...

więcej Pokaż mimo to

avatar
55
12

Na półkach: ,

Nigdy nie zapomnę tej książki. Jest to historia, która na zawsze pozostanie w mojej pamięci.

Czytało mi się ją bardzo ciężko. Głównie przez fakt, że łatwo utożsamić mi się z przeżyciami i uczuciami autorki. Czasem po przerwaniu czytania miałam ochotę na więcej, a czasem chciałam schować ją w najgłębszym zakamarku domu i nie patrzeć na nią. Wzbudzała we mnie ogrom uczuć i dotarła do najbardziej zranionych stref mojego serca. Wiele razy nad nią płakałam, wiele razy odkładałam ją z mieszanką uczuć - poczucia winy, smutku, współczucia, żalu, złości... i wyrozumiałości.

Ciężko napisać mi konstruktywną opinię na temat tej książki, gdyż odnosi się do wielu moich osobistych przeżyć i na każdego zadziała ona inaczej, bo każdy ma inną historię.
Niemniej jednak dla mnie jest prawdziwym ukojeniem dla duszy i myślami wracam do niej bardzo często. Jest dla mnie ważna nie tylko w kwestii miłości do mamy, ale również miłości do samej siebie. Dała mi nadzieję i pomysł na moje życie i relacje.

A teraz kwestia czysto fizyczna>
Jeśli chodzi o budowę opowieści to najlepszy dla mnie był początek książki, przez środek musiałam trochę przebrnąć, gdyż fragmenty o chorobie matki autorki nieco mnie nużyły i były mocno przeciągane. Napisana również prostym językiem, czułam się jakby autorka siedziała obok mnie i mi opowiadała, co dla mnie na plus. Ciekawym dodatkiem było również dołączenie do książki fotografii z życia autorki.

Nigdy nie zapomnę tej książki. Jest to historia, która na zawsze pozostanie w mojej pamięci.

Czytało mi się ją bardzo ciężko. Głównie przez fakt, że łatwo utożsamić mi się z przeżyciami i uczuciami autorki. Czasem po przerwaniu czytania miałam ochotę na więcej, a czasem chciałam schować ją w najgłębszym zakamarku domu i nie patrzeć na nią. Wzbudzała we mnie ogrom uczuć i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
77
58

Na półkach:

Ta książka, to dowód na to, że mimo fatalnego startu, można swoje życie ułożyć na własnych zasadach - podziwiam odwagę autorki, że pozwoliła czytelnikom tak bardzo wejść w jej prywatne życie. Tematyka bardzo trudna, pokazuje jak radzić sobie z ciężarem psychicznym i szukać własnej drogi życia - ogólnie nie otrzymałam z niej większego przesłania o uzdrowieniu relacji z rodzicami, prędzej pokazuje jak po prostu im odpuścić błędy, przestać nienawidzić i wybaczyć.

Ta książka, to dowód na to, że mimo fatalnego startu, można swoje życie ułożyć na własnych zasadach - podziwiam odwagę autorki, że pozwoliła czytelnikom tak bardzo wejść w jej prywatne życie. Tematyka bardzo trudna, pokazuje jak radzić sobie z ciężarem psychicznym i szukać własnej drogi życia - ogólnie nie otrzymałam z niej większego przesłania o uzdrowieniu relacji z...

więcej Pokaż mimo to

avatar
10
10

Na półkach:

"Trudna miłość. Mama i ja" Reginy Brett to wzruszająca, dość trudna podróż przez życie pisarki, która przybliża nam historię swojego dzieciństwa, chwilami w sposób bardzo intymny.

Zanim Regina Brett zasłynęła jako autorka bestsellerowych poradników, w jej życiu musiał przyjść czas, by podjęła próbę prawdziwego poznania i pokochania chorej na alzheimera matki. Była ona jednym z powodów największej, nigdy do końca nie pojętej dla żyjącej w ciele Reginy małej dziewczynki, traumy z dzieciństwa.

Traumy, która spowodowała, że dominowało w niej przekonanie "Życie mnie ukarze. A ja na to zasługuję. Jestem w potrzasku. Mogę polegać tylko na sobie, ale zupełnie nie potrafię o siebie zadbać. Nie wolno mi nikomu zaufać. Zwłaszcza sobie".
Możemy sobie tylko wyobrazić, jak paraliżujące były to dla niej myśli.

Jak dowiemy się ze świadectw pisarki, rzeczywiście brnąc ku dorosłości, dokonywała wyborów, które prowadziły ją na samo dno. W pewnym momencie jednak wydarzyło się coś, co spowodowało, że zaczęła od tego dna się odbijać, a tym samym o siebie walczyć.

Uczestniczymy niejako w kolejnych krokach terapii psychologicznej, rozwoju duchowego, więc i stosunku do wiary, rozwoju więzi rodzinnych i przyjacielskich, rekolekcjach pisarki. Obserwujemy zmianę, jaka się dokonuje zarówno w życiu, jak i duszy Reginy. Jest to też okazja dla nas samych, aby przyjrzeć się swojemu własnemu życiu i skorzystać z wielu rad popartych realnymi doświadczeniami pisarki.

Jestem pod wrażeniem odwagi pisania o traumatycznych doświadczeniach, przez które Pani Regina przeszła w swoim dzieciństwie.
Podzielenia się uleczaniem tkwiącego w niej dziecka, walką o to, aby pokochać własną matkę, od której nigdy nie zaznała czułości...

To jedna z pozycji, które działają terapeutycznie i mogą być pierwszym krokiem ku odmianie serca.

"Muszę opowiedzieć swoją prawdę, zerwać wreszcie tę zasłonę wstydu i strachu. Właśnie w ten sposób mogę wspierać siebie i innych - dzieląc się swoją prawdą. Stając w prawdzie swojej prawdy.
I uwolnię również ciebie.
Ciebie, który czytasz te s
słowa.
Ty również odzyskasz tę wolność"

"Trudna miłość. Mama i ja" Reginy Brett to wzruszająca, dość trudna podróż przez życie pisarki, która przybliża nam historię swojego dzieciństwa, chwilami w sposób bardzo intymny.

Zanim Regina Brett zasłynęła jako autorka bestsellerowych poradników, w jej życiu musiał przyjść czas, by podjęła próbę prawdziwego poznania i pokochania chorej na alzheimera matki. Była ona...

więcej Pokaż mimo to

avatar
147
105

Na półkach: ,

Wartościowa książka o trudnej relacji z matką. Pierwsza część opowieści, bolesna do bólu. Autorka mówi w niej o zranieniach jakich doznała w dzieciństwie ze strony swoich bliskich. Wiele razy miałem łzy w oczach czytając te fragmenty. Pomimo ogromnego cierpienia jakiego Regina doświadczyła, potrafiła z tego wyciągnąć dobro i chwała jej za to.
W dalszej części książki autorka skupia się na opisie ostatnich chwil spędzonych ze swoją mamą.
"Trudna miłość. Mama i ja" to przede wszystkim historia kobiety, która musiała przebyć długą drogę, aby pokochać samą siebie i przebaczyć krzywdy wyrządzone jej przez swoich bliskich.

Wartościowa książka o trudnej relacji z matką. Pierwsza część opowieści, bolesna do bólu. Autorka mówi w niej o zranieniach jakich doznała w dzieciństwie ze strony swoich bliskich. Wiele razy miałem łzy w oczach czytając te fragmenty. Pomimo ogromnego cierpienia jakiego Regina doświadczyła, potrafiła z tego wyciągnąć dobro i chwała jej za to.
W dalszej części książki...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Chcę przeczytać
  344
 • Przeczytane
  290
 • Posiadam
  62
 • 2021
  15
 • 2020
  10
 • 2020
  10
 • Legimi
  9
 • Teraz czytam
  5
 • 2023
  4
 • Chcę w prezencie
  4

Cytaty

Więcej
Regina Brett Trudna miłość. Mama i ja Zobacz więcej
Regina Brett Trudna miłość. Mama i ja Zobacz więcej
Regina Brett Trudna miłość. Mama i ja Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także