Mów własnym głosem. 50 lekcji jak głosić swoją prawdę

Insignis
2018-10-17
2018-10-17
Olga Siara
Olga Siara felieton poradnik psychologia motywacja rozwój osobisty życie

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Mów, mów i jeszcze raz mów!

2465 1192 90

Na półkach: , , , ,

Było tutaj sporo smutnych rzeczy, nie tylko dotyczących samej autorki, ale też i innych ludzi. Ale uważam, że większość ludzi znajdzie tutaj samego siebie i swoje zachowania, których być może nie zauważa, przynajmniej tak było ze mną podczas czytania tej książki.

Książkę pożyczyła mi koleżanka z pracy (uwielbia czytać o sprawach psychologicznych i wyrażaniu siebie, i muszę przyznać, że ja też). Stwierdzam jednak, że na takim etapie życia, na jakim obecnie jestem, nic nie wniesie więcej. Przykro mi, ponieważ lekcje Pani Reginy to prosta prawda (co lubię), a o prostych i oczywistych rzeczach zawsze zapominamy, ale jednak to nie moja "cup of tea".

Bardzo przeciętna książka, choć podejrzewam, że wiele osób może wyciągnąć z niej coś wartościowego dla siebie. Książka może spodobać się feministkom. Konstrukcja książki jest bardzo prosta - pewna myśl, lekcja jako punkt wyjścia, po której następuje opowieść z życia autorki lub jej środowiska potwierdzająca tezę rozpoczynającą rozdział. Uważam, że lepiej poszukać bardziej wartościowej książki. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że książka może okazać się szkodliwa. Jest skierowana do osób, szczególnie do kobiet przeżywających trudności życiowe, które szukają inspiracji, motywujących historii, pomysłów na rozwiązanie ich własnych problemów. Mogą one bezkrytycznie wpadać w retorykę kobiety walczącej z mężczyznami, światem i stawiającej się w roli ofiary, niesprawiedliwie pokrzywdzonej osoby, która jednak zdeterminowana pokonała ten niesprawiedliwy los. To może okazać się zgubne dla wielu osób.

Dużo mądrości jest w tej książce ale nie da się jej przeczytać" od deski do deski".Pewnie do niej będę wracać.

Drogi czytelniku!
Jeżeli wierzysz w to, że książki są energią autora to ta książka to moc wiary, entuzjazmu, miłości, pokory, szacunku, wysokiej aury, wdzięczności, zachęty. Wysoka jakość życia - to główny temat który przewija się we wszystkich książkach Reginy Brett.
W tej pozycji szczególnie skupia się na mocy słów w naszym życiu. Tych mówionych i pisanych.
Jeżeli szukasz inspiracji oraz motywacji do napisania własnej książki zajrzyj do tej pozycji… chyba nie znajdziesz lepszego wsparcia w tej materii!!
10/10!

Drogi czytelniku!
Jeżeli...

Mów własnym głosem. 50 lekcji, jak głosić swoją prawdę. Moja ukochana @reginabrett powraca z kolejną książką. W moim odczuciu najlepszą. W tej książce autorka uczy nas, jak zostawić autopiętno na świecie. Jak zmienić rzeczywistość, dzięki temu, jacy jesteśmy lub co robimy. Jak żyć, by żyć dobrze. I w końcu, jak myśleć o sobie, by żyć w zgodzie ze swoim ja. To już 6. tego rodzaju poradnik, a ja po każdym z nich czuje się troszeczkę lepsza. I w końcu cytat, który najbardziej do mnie przemówił - jeśli chcesz dobrze pisać, czytaj. Ten cytat najbardziej do mnie przemówił, bo jesteśmy potrzebni światu na wiele sposobów. Poszukaj własnego. Ja mam 😀. A książkę polecam.

Z początku książka jest dość feministyczna, ale napisana w niesamowicie mądry sposób. Rozdziały są podzielone na działy (?), każdy jest o czymś innym, ale razem składają się w fantastyczną całość. Jest to bardzo nowoczesna książka, o nowoczesnych problemach. Mam wrażenie, że w tej książce autorka częściej zwraca się bezpośrednio do czytelnika niż w pozostałych, co bardzo motywuje. Jest bardzo nastawiona na kontakt z czytelnikiem. Mamy tutaj dużo poradników, czyli punktów napisanych wytłuszczoną czcionką z opisami co zrobić żeby coś naprawić lub czegoś się nauczyć. W rozdziale "Pisz tu i teraz" mamy genialne wskazówki jak napisać książkę, więc myślę, że zachęci to nie jedną osobę do rozpoczęcia pisania.

Początek, środek nudny jak flaki z olejem. Dopiero przy samym końcu wciągnęła mnie na tyle, że chciało mi się doczytać :) Zajęło mi to ponad rok ;/

Niektóre rozdziały wciągające, inne nudne na tyle, że przeskakiwałam (te odnoszące się do pisania książek)

Przesłaniem tej książki jest to, żeby odkrywać swoją prawdę, podążając za nią i nie wahając się nią dzielić z innymi. Na świecie jest pełno osób, które są zamknięte w sobie, boją się stawiać czoło codzienności, boją się innych ludzi jak i czasami samych siebie. Książka pokazuje nam, że nie możemy zamknąć się w sobie, nawet jeśli boimy się stanąć twarzą w twarz z prawdę, lecz tylko w ten sposób staniemy się wolni. Nie koniecznie musimy od razu wykrzyczeć prawdę całemu światu, na samym początku musimy zacząć od siebie, a później dopiero stopniowo maszerować dalej, lecz nie wolno się nam poddać, a przede wszystkim nie możemy milczeć. Jesteśmy wolnymi ludźmi i nikt nie może nakazać nam milczeć ani zatajać prawdy! Jeśli nie wiesz jak się otworzyć zachęcam cię bardzo gorąco do przeczytania tej pozycji książkowej.

Regina Brett Mów własnym głosem. 50 lekcji jak głosić swoją prawdę Zobacz więcej