Rok pełen inspiracji

2020-11-12
2020-11-12
Olga Siara
rozwój osobisty motywacja kalendarz

Uwielbiam Reginę Brett i żałuję, że jej mądrość towarzyszy mi tylko przez te chwile, kiedy czytam jej książki, a później już odkładam to wszystko na półkę i chcoiaż jej słowa często towarzyszą mi także i później, to jednak z czasem trochę blakną, niektóe się wycierają. Tutaj mamy coś wspaniałego, bo w tym mini terminarzu towarzyszy mi, inspiruje mnie, przez cały czas, przez cały rok - każdego tygodnia, każdego dnia. Mam dla Was też dobrą wiadomość, bo przychodzę do Was z tą recenzją już w piątym miesiącu tego roku, i jeśli się martwicie, że już trochę późno i straciliście dużo, bo część już jest nieaktualna z tych pięciu miesięcy, to już Was uspokajam - to nie jest taki typowy kalendarz z datami. Nie ma tutaj dat, tu jest zwykły podział na tygodnie, więc można zacząć prowadzić ten dziennik w dowolnej chwili, bez względu na miesiąc czy rok. Mam nadzieję, że Regina zainspiruje Was, tak jak i mnie, do lepszego i kreatywniejszego życia.

Najlepsze jeszcze przed nami.

"Rok pełen inspiracji" to coś dużo więcej niż kolejny organizer i notatnik w jednym. To unikalny kalendarz na cały rok (i to dowolny, nie sprofilowano go bowiem np. stricte pod 2021),który - zgodnie z tytułem - może być źródłem codziennej inspiracji, motywacji i wiary w siebie.

Regina Brett znana jest w Polsce bardzo dobrze za sprawą znakomitych książek, które z jednej strony są poradnikami, a z drugiej wartościowymi drogowskazami w zakresie tego jak powinno się w życiu postępować. "Rok pełen inspiracji" wpisuje się bardzo dobrze w jej dotychczasową twórczość stając się jednakże także czymś, czym można efektywnie posługiwać się w zasadzie każdego dnia.

Niniejsze połączenie organizera z notatnikiem i kalendarzem to swoisty "rozkład jazdy" na wszystkie 52 tygodnie w roku, w trakcie których znajdziemy dzięki radom autorki czas na śmiech, na medytację, na wdzięczność, na empatię oraz na miłość. Z każdej strony przebija zachwyt nad światem i jego pięknem, a także wielka energia i chęć do jego odkrywania - Brett z całą pewnością miała na celu zarażenie użytkownika tymi inspiracjami i, trzeba to przyznać, autorka czyni to bardzo skutecznie.

Każdy nowy tydzień niesie ze sobą nowe hasło i nową motywację do działania. Autorka zachęca do wzięcia tych haseł i inspiracji pod uwagę w momencie planowania własnego czasu tak, aby każdy dzień i tydzień stawał się lepszy i aby niósł nam coraz więcej spokoju, a także pozytywnych chwil i przeżyć. Coś takiego zawsze jest w cenie :)

Regina Brett jest niezwykle popularną autorką w naszym kraju. Autorka bestsellerów odwzajemnia te ciepłe uczucia i stara się często gościć nad Wisłą. Jestem pewien, że za sprawą niniejszej pozycji jej popularność tylko wzrośnie. "Rok pełen inspiracji" jest bowiem naprawdę godny uwagi i niesie ze sobą ciepłe, pozytywne przesłanie. Takie pozycje często pomagają zrozumieć różne rzeczy i przetrwać wiele trudnych chwil - stąd ich popularność.

Dziękuję Wydawnictwu Insignis za egzemplarz recenzencki.

#RokPełenInspiracji #ReginaBrett #Insignis #NajlepszeJeszczePrzedNami

Najlepsze jeszcze przed nami.

Regina Brett znana jest w Polsce bardzo dobrze za sprawą...

To, co na pierwszy rzut oka widać, gdy bierze się kalendarz do ręki to jego piękne wydanie. Okładka ze złoceniami i stonowane kolory nadają mu elegancji. Doceniam również jego niewielki rozmiar dzięki czemu zmieści się do każdej torebki. Przypadły mi do gustu stonowane ilustracje, które nie przytłaczają ale dodają tej publikacji atrakcyjności.

Coraz częściej podobają mi się kalendarze, czy plannery które nie mają sztywno określonych dat i tak jest również w przypadku „Roku pełnego inspiracji”. Dzięki temu zabiegowi można rozpocząć notatki w dowolnym momencie i jeśli nie mamy w danym tygodniu potrzeby planowania, bo jesteśmy na przykład na wakacjach, to możemy po prostu zapisywać kolejne dni z pominięciem tego okresu.

Moim zdaniem mogłoby być jednak trochę więcej miejsca na dzienne zapiski, bo gdybym miała go używać jako standardowy kalendarz pewnie bym się w nim nie pomieściła. Ale rozumiem, że byłoby to jednak kosztem wielkości. Kolejne zastrzeżenie mam do papieru na którym jest wydany. Ja często robię swoje notatki ołówkiem więc nie będę miała większych problemów ale fanki kolorowych pisaków już chyba tak.

cała opinia - kochamciemojezycie.blogspot.com

Coraz częściej podobają mi...

Kilkanaście dni temu rozpoczął się Nowy Rok. Nie da się ukryć, że wielu z nas pożegnało stary rok z wielką ulgą. Mijający, 2020 rok, dał się nam we znaki za sprawą światowej pandemii, która zamknęła nas w domach, zmieniła niemal zupełnie nasze dotychczasowe życie. Zmęczeni, wypatrywaliśmy Nowego Roku z nadzieją i marzeniami, które chcielibyśmy, żeby mogły spełnić się jak najszybciej. Zazwyczaj wraz z początkiem nowego roku nabywamy też nowy kalendarz, który ma wspomóc nas w naszych przyszłych działaniach. No chyba, że wystarcza nam do tego aplikacja w którymś z elektronicznych gadżetów, wówczas publikacje książkowych kalendarzy zupełnie nas nie interesują. Jest jednak taki kalendarz, a w zasadzie dziennik połączony z terminarzem i notatnikiem, który może posłużyć nam przez kilka kolejnych lat, wspomagając nas w realizacji marzeń i wszelkich zamierzeń.Tym kalendarzem jest nowa propozycja od, popularnej nie tylko w Polsce, amerykańskiej Autorki poradników i felietonów - Reginy Brett, czyli "Rok pełen inspiracji", wydany w naszym kraju pod koniec 2020 roku.
Co zaproponowała Czytelnikom Regina Brett? Przede wszystkim sposób na zaplanowanie swojego tygodnia wraz z miejscem na codziennie zapiski. Do tego 52 inspirujące teksty ze słowem tygodnia oraz pytania, ćwiczenia i afirmacje, które pozwalają inaczej spojrzeć na swoje życie i otaczający świat, a także zajrzeć w głąb siebie. Refleksyjności zapisów sprzyja pełna naturalnych i łagodnych elementów oprawa graficzna w stylu boho. Jest minimalistyczna, delikatna i sprzyja dobrym myślom.
W zamyśle Autorki ten starannie opracowany terminarz może stać się naszym osobistym powiernikiem, źródłem refleksji, świadkiem naszej codzienności. Zarówno tej, która przynosi nam piękne chwile, jak i tej, która nie zawsze sprawia nam przyjemność. Wśród codziennych i zwykłych spraw dobrze byłoby zatrzymać się na moment, pozwolić sobie na odrobinę uważności, wejrzenie do wnętrza siebie. Pomocne w tym mogą być teksty Reginy Brett, pytania, ćwiczenia i zadania kreatywne. W każdym tygodniu może wydarzyć się coś, co pozwoli nam nadać życiu nowy kierunek. Oczywiście, jeśli tylko pozwolimy sobie na chwilę przeznaczoną tylko dla siebie, by móc zatrzymać się i zauważyć zmiany. Jak pisze Autorka:

"Najlepsze jeszcze przed nami.

Masz tylko ten moment, tu i teraz. Nie przegap go. Rozkoszuj się nim. Wszechświat wręczył Ci ten szczególny dzień w prezencie. Rozpakuj go."

"Rok pełen inspiracji" Reginy Brett to niewielki, starannie wydany kalendarz, który do tego wygląda pięknie. Może być towarzyszem naszej codzienności, pozwalając nam planować, rozmyślać, cieszyć się, wspominać i zadawać sobie coraz to inne pytania.

Jeśli lubicie wszelkiego rodzaju planery, kalendarze, notesy, bullet booki, to "Rok pełen inspiracji" Reginy Brett jest przeznaczony dla Was. Nowy Rok właśnie się rozpoczął. Tak wiele jeszcze przed nami.

Ta książka to unikalny kalendarz od Reginy Brett na każdy rok!
Mamy w niej kolekcję wyjątkowych haseł oraz inspiracji, a każdy tydzień zachęcającą do motywujących ćwiczeń duchowych. Autorka pokazuje nam ścieżki, którymi można podążać w zwykłym codziennym życiu, bynajmniej nie szarym, zwłaszcza po czytaniu jej tekstów.
Treści zawarte w tym niewielkim dzienniku mogą okazać się ciekawymi lekcjami, takimi otwierającymi oczy na to co WAŻNE, a zazwyczaj zakryte lub pomijane w codziennym pędzie.
Samo wydanie od strony wizualnej jest bardzo dopracowane i eleganckie, co też nie pozostaje bez znaczenia.

Ta książka to unikalny kalendarz od Reginy Brett na każdy rok!
Treści zawarte w tym niewielkim dzienniku mogą okazać...

Publikację, którą chcę Wam dziś przedstawić można określić różnymi terminami, dlaczego? Otóż, dlatego, ponieważ znajduje się w niej wiele zróżnicowanych elementów, które są tak przydatne, że zyskują na swojej wartości, kiedy przyglądam się im w całościowym kontekście. „Rok pełen inspiracji” autorstwa Reginy Brett jest nie tylko kalendarzem, ale także notesem, w którym możemy zapisać swoje własne przemyślenia i cieszyć się ich wartościami, które dzięki niezwykle trafnym przesłaniom autorki są dla nas bardziej wartościowe. Pozwalają rozważyć je we własnym życiu, poszukać czegoś, czego potrzebujemy w danej chwili i analizować. Można, więc nazwać go i poradnikiem, który pomoże nam stać się lepszą wersją samych siebie.
Publikacja ta jest wydana estetycznie okładka została lekko usztywniona, a całość utrzymana w kolorze brązu i jego wszystkich odcieni. Napisy na okładce są złocone, a im towarzyszy czterolistna koniczynka, która z pewnością przyniesie nam szczęście. Ważną i bardzo fajną rzeczą jest to, że strony, na których znajduje się miejsce na nasze zapiski są oznaczone jedynie dniami tygodnia, dlatego też nie ma znaczenia, w którym roku sięgniecie po „Rok pełen inspiracji”. Oprócz spisu treści na początku mamy zestawienie kilku lat pod postacią zbiorczego kalendarza podzielonego na miesiące, zaczynamy rokiem 2021, a kończymy na 2025 rozpiętość jest, więc duża, co sprawia, że nie musimy rozpoczynać pracę z nim od razu. Czasami się zdarza, że pod choinkę otrzymamy kilka planerów, czy kalendarzy, przez co głowimy się niejednokrotnie, który wybrać, albo, jaki użyć w domu, a jaki nosić w torbie, to dobra alternatywa, książka z pewnością się nie zmarnuje, a może poczekać na swój moment.
Regina Brett postanowiła ukazać nam wiele wartości w formie wstępu, czy wstawki poprzedzającej kolejny tydzień, jakby w właśnie w nim powinniśmy bardziej zwrócić uwagę na dane zagadnienie. Pięknie opisuje przebaczenie, miłość, jak ważny jest w naszym życiu oddech, nasz rozwój osobisty, śmiałość, czy odwaga. Wpisy, które nam opracowała przepełnione są emocjami, a także życiową mądrością, którą chciałabym kiedyś dobrze zgłębić i poczuć. Bardzo ciekawym jest to, że autorka postanowiła zaangażować nas do wielu kwestii, zadaje wiele pytań, abyśmy się nad nimi zastanowili, mamy także miejsca puste, które mamy zapełnić, jak na przykład zbiór, w którym mamy opisać własne inspiracje, nawyki, których bardzo chcemy się pozbyć, czy wypisanie ważnych dla nas źródeł radości.
„Rok pełen inspiracji” to piękna publikacja, która z pewnością zadowoli tych czytelników, dla których bardzo ważna jest praca nad sobą, wiara, a także lubują się w literaturze motywacyjnej. Z pewnością otrzymają to, czego szukają w bardzo estetycznym wydaniu, które zmieści się do aktówki, czy damskiej torebki.

Niedawno miałam okazję przeczytać niesamowitą i bardzo osobistą książkę Reginy Brett o jej relacjach z matką. To niewątpliwe jedna z moich ulubionych jej publikacji. Nie minęło zbyt wiele czasu, a znów w moje ręce wpadło coś jej autorstwa.
Tym razem jest to niedatowany dziennik czy też kalendarz, w którym Brett zawarła 52 inspiracyjne teksty na każdy tydzień roku.

Lubię takie rzeczy. Lubię przy wpisywaniu planów, robieniu list "to do" przeczytać coś co będzie mi towarzyszyło w najbliższych dniach, będzie inspiracją do przemyśleń. Tak właśnie zapowiada się "rok pełen inspiracji" Reginy Brett. Teksty zawarte w tym niepozornym dzienniku mogą okazać się ciekawymi lekcjami, czymś co może wywołać jakieś małe zmiany w naszej codzienności.

Choć w moim przypadku nie będzie mi służył jako kalendarz - niestety jest za mało miejsca na notatki. Mój egzemplarz "Roku pełnego inspiracji" będzie mi służył do ćwiczenia wdzięczności. Nadaje się do tego idealnie!

Piękne jest wydanie. Dopracowane, cieszące oko i wydrukowane na świetnym papierze - co w przypadku robienia notatek ma znaczenie. W przypadku takich publikacji bardzo zwracam na to uwagę i cieszę się, że tak się postarano o te kwestie.

Lubię...

„Rok pełen inspiracji” to przepięknie i starannie opracowany kalendarz, terminarz i notatnik w jednym. Jest bardzo ładnie i estetycznie oprawiony, co według mnie jest bardzo ważne przy tego typu egzemplarzach. Myślę, że dobrze sprawdzi się w roli mini notatnika i planera do codziennych spraw.

Pełna recenzja na stronie:

Pełna recenzja na...

Mały, niepozorny, acz pięknie wydany drugi już w mojej kolekcji uniwersalny kalendarz pani Brett. Teksty Reginy(po jednym na każdy tydzień) są świetne jak zawsze, a dodatkowo zawierają pytania, ćwiczenia i afirmacje. Prawdziwa perełka, polecam :)

Dostałam tę pozycję na święta. Od razu przekartkowałam całość i jestem pod ogromnym wrażeniem. Niech was nie zwiedzie niewielka objętość, Rok Pełen Inspiracji kryje w sobie pełno motywujących treści.

• Poradniki
  • Do kupienia