Niebo istnieje... Naprawdę!

978-83-7569-258-7
niebo, śmierć, życie, Jezus
justi

Inne wydania

Kiedy Colton Burpo cudem wyzdrowiał po nagłej operacji wycięcia wyrostka robaczkowego, jego rodzina nie posiadała się z radości. Nie spodziewała się jednak, że w ciągu następnych kilku miesięcy usłyszy piękną i wyjątkową historię o podróży małego chłopca do nieba i z powrotem. Niespełna czteroletni Colton oznajmił rodzicom, że opuścił swoje ciało podczas zabiegu, wiarygodnie opisując, co jego...

Niespełna czteroletni Colton oznajmił rodzicom, że opuścił swoje ciało podczas zabiegu, wiarygodnie opisując, co jego rodzice robili, gdy on leżał na stole operacyjnym. Opowiadał o wizycie w niebie i przekazywał historie ludzi, z którymi spotkał się w zaświatach, a których nigdy wcześniej nie widział. Wspominał nawet o zdarzeniach mających miejsce jeszcze przed jego narodzinami. Zaskoczył swoich rodziców opisami i mało znanymi szczegółami o niebie, dokładnie pasującymi do tego, co podaje Biblia, a przecież nie mógł ich stamtąd znać, bo jeszcze nie umiał czytać.
Z rozbrajającą niewinnością i typową dla dziecka prostolinijnością Colton opowiadał o spotkaniach z członkami rodziny, którzy już dawno odeszli z tego świata. Opisywał Jezusa i anioły, twierdził, że Bóg jest „bardzo, bardzo duży” i naprawdę nas kocha.
Historia ta – opowiedziana przez ojca przywołującego proste słowa własnego syna – ukazuje miejsce, które czeka na nas wszystkich, gdzie, jak mówi Colton, „nikt nie jest stary i nikt nie nosi okularów”.
"Niebo istnieje... naprawdę!" na zawsze zmieni sposób, w jaki myślisz o wieczności, pozwalając ci przyjąć perspektywę dziecka i uwierzyć jak ono.

źródło opisu: Rafael, 2011

• Wybrańcy
  • Czasomierze
  • Amber
  • Dobry kłamca
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Dotrzymana obietnica

7,85 (54 ocen i opinii)
Dobry kłamca
Nicholas Searle

0 (0 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

Linia serc
Rainbow Rowell

6,56 (36 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+

Dusza wędrująca do góry...
Dokąd zmierza?

To pytanie zadają sobie wszyscy ludzie. Bo nie wierzę, że znalazłby się ktokolwiek, kto choć raz o tym nie pomyślał...
Co stanie się z moją duszą? Tym niematerialnym wnętrzem, które jest częścią mnie, moimi myślami, moim umysłem, moim sumieniem, wszystkim pozostałym. Ciało jest tylko na chwilę, na ten czas, który dostaniemy do przeżycia. A później zostaje już tylko nasza dusza. Tylko pytanie, co z nią się stanie, gdy my umrzemy i odejdziemy z tego świata.
Można ścigać się ze swoją kreatywnością, pomysłowością przewidując możliwe alternatywy, lecz czy jest w tym jakiś sens? Moim zdaniem to jest niewiarygodnie wielka strata czasu. Nieskończenie wielka wyobraźni pomieszana z inteligencją nie jest w stanie tego wyjaśnić i odkryć tą wielką tajemnicę wszechświata.

Szczerość w modlitwie...
To ona ma największe znaczenie. Właśnie dzięki niej nasze słowa nabierają sensu, a wiara w nie wypełnia nas nadzieją. Bóg zna nas lepiej niż my sami siebie...

Arleta | 2014-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Jest to niezwykle wzruszająca książka, gdyż niebo zostało tu pokazane z perspektywy dziecka. Wywarła na mnie ogromne wrażenie i dała sporo do myślenia. Polecam ją szczególnie tym, którzy zadają sobie trudne pytania o sens ludzkiego życia.

Isadora | 2012-02-08
Na półkach: Przeczytane, Pamiętniki
Przeczytana: 08 lutego 2012

Podchodziłam do tej książki nieufnie i z dystansem spodziewając się banalnego wyciskacza łez żerującego na emocjach i manipulującego uczuciami według widzimisię autora. Taka była moja pierwsza myśl na widok książki, której autorem jest amerykański pastor kościoła metodystów, zaś jej bohaterem - jego niespełna czteroletni synek, który podczas trzech minut śmierci klinicznej utrzymywał, że odwiedził niebo.
Trudno było mi się przemóc, by podejść do lektury obiektywnie, nie traktując jej jako ewidentnej manipulacji autora zarówno własnym dzieckiem, jak i czytelnikami, ale już pierwsze strony książki sprawiły, że zawstydziłam się mojego rychłego, a całkowicie mylnego przedsądu; zakończenie zaś utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest to jedna z najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych opowieści, jakie kiedykolwiek czytałam.

Czteroletni Colton Burpo, syn pastora Kościoła Wesleyańskiego Todda i jego żony Sonji, młodszy braciszek Cassie, nagle ciężko zachorował. Błędna lekarska diagnoza...

Wizzi | 2015-05-13
Przeczytana: 13 maja 2015

Jest to książka z kategorii trudne do ocenienia. Bo w jaki sposób można ocenić książkę poruszającą tematykę wiary i Boga. Książka przedstawia wizję Nieba według małego chłopca. Ale czy przypadkiem chłopiec nie miał zbyt bujnej wyobraźni? No cóż, według mnie nie. Mnie jego historia przekonuje. Historię Coltona poznałam już wcześniej w trakcie oglądania filmu. Wówczas film podobał mi się, ale po przeczytaniu całkowicie zmieniłam zdanie. Zdecydowanie wolę książkę.

Madi | 2014-07-22
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 21 lipca 2014

Choć książka jest króciutka ,to jednak wywarła na mnie dość silne emocje.
Z jednej strony perspektywa śmierci i pójścia do nieba jest dość pocieszająca,ale z drugiej strony ,czy każdy tam trafi?
Mały Colton przecież widział też szatana i wojnę?
Takie i inne pytania towarzyszyły mi podczas czytania tej lektury i na pewno na długo będą jeszcze w mej pamięci.
Polecam tę książkę z czystym sumieniem,bo jest na prawdę PIĘKNA , a przede wszystkim NIESAMOWITA.
Ja najpierw obejrzałam film-co mi się bardzo rzadko zdarza,bo zazwyczaj najpierw czytam,a później oglądam-film oczywiście też bardzo mi się podobał choć pominięto niektóre ,uważam ważne wątki ,które znalazłam w książce.
Po obejrzeniu filmu, wychodzisz z sali i mówisz: "O fajna historia",ale dopiero po przeczytaniu książki zastanawiasz się nad sensem tej historii i jej realności.

Natka | 2015-07-01
Przeczytana: 2014 rok

Niebo nie jest nagroda pocieszenia. To miejsce, które staje się wiecznym domem wszystkich wierzących. Serdecznie zapraszam do podróży z Coltonem i Toddem, podczas której wspólnie odkrywają cuda, tajemnice i splendor królestwa niebieskiego. Historia ta daje nadzieję na przyszłość i sprawia, że życie ziemskie nabiera większego znaczenia.

Jola_St | 2013-10-04
Przeczytana: 03 października 2013

Wspaniała książka o wierze i cudzie modlitwy.
Polecam ją zwłaszcza osobom potrzebującym wsparcia duchowego.

kamyk576 | 2015-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2015

Liczba stron:226
''-Tak?
- Powiedziałeś, że byłeś w niebie. Ludzie muszą umrzeć, żeby pójść do nieba.
- No, dobra, umarłem. Ale tylko na chwilę - odpowiedział, nie spuszczając ze mnie wzroku.”

Cudowna książka,która już od pierwszej strony mnie zachwyciła.Niezwykła historia Coltona,który odwiedził niebo..I spotkał tam swoich bliskich,Jezusa... Po tym wszystkim zapragnął tam wrócic. Jednak jest to trudna tematyka,ponieważ zaczyna się od choroby chłopca. Słowa 4-letniego dziecka łapią za serce. Jego wypowiedzi są tak piękne,rozbudowane i magiczne...Te opowieści! Cudowne. Po tym wszystkim jeszcze bardziej Colton otworzył mi oczy na niebo...Wcześniej nie wyobrażałam sobie jak tam jest. Teraz...myślę,że jest fantastycznie i nie martwię się już o moich bliskich,bo wiem,że im tam dobrze...
Mam także zamiar obejrzec film!
Polecam goraco!!!

BagatElka | 2014-10-17
Przeczytana: 17 października 2014

I mam problem bo nie wiem jak ocenić tę historię.Kupiłam bo namawiała mnie koleżanka,która się zachwycała i wszystkie Jej koleżanki i znajome z pracy.Przeczytałam w godzinę.I nic.Nie jestem oszołomiona,ani przerażona ani nie doznałam objawienia.
Nie wiem czego właściwie oczekiwałam po przeczytaniu.Nie jestem rozczarowana ani zdegustowana.
Przeczytane-odłożone a jak ktoś chce to niech sobie weźmie.
To nie moja bajka.

| 2013-07-08
Przeczytana: 08 czerwca 2013

Todd Burpo jest pastorem Ewangelickim Wesleyańskiego Kościoła Metodystycznego, służącym swoją posługą duszpasterską w Imperial, w stanie Nebraska w pobliżu granicy z stanem Colorado dla lokalnej społeczności, którego mieszkańcy są w większości farmerami. jest również mężem i ojcem. Ma dwójkę dzieci; dziewczynkę o imieniu Cassie o chłopca- Coltona.
Dla zapewnienia utrzymania swojej rodzinie prowadzi firmę zajmującą się montażem bram garażowych oraz pracuje w lokalnej szkole średniej jako trener drużyny zapaśniczej. Udziela się również społecznie; w Ochotniczej Straży Pożarnej, w Związku Ochotniczych Pożarnych stanu Nebraska jako ich pastor. W wolnych chwilach (jeżeli takie istnieją) lubi grywać w softball razem z żoną Sonią .
Rodzina wiedzie spokojne, ustabilizowane życie do momentu, kiedy pewnego dnia ich syn się rozchoruje. Czteroletni Colton bardzo źle się czuje. Lekarze uspakajają rodziców twierdząc iż nie pa powodów do niepokoju, gdyż jest to zwykła grypa żołądkowa.
Z...

Na półkach