Niebo istnieje... Naprawdę!

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael
7,4 (1546 ocen i 272 opinie)
tłumaczenie
Olga Pieńkowska-Kordeczka
Heaven is for Real
978-83-7569-258-7
niebo, śmierć, życie, Jezus
justi

Inne wydania

Kiedy Colton Burpo cudem wyzdrowiał po nagłej operacji wycięcia wyrostka robaczkowego, jego rodzina nie posiadała się z radości. Nie spodziewała się jednak, że w ciągu następnych kilku miesięcy usłyszy piękną i wyjątkową historię o podróży małego chłopca do nieba i z powrotem. Niespełna czteroletni Colton oznajmił rodzicom, że opuścił swoje ciało podczas zabiegu, wiarygodnie opisując, co jego...

Niespełna czteroletni Colton oznajmił rodzicom, że opuścił swoje ciało podczas zabiegu, wiarygodnie opisując, co jego rodzice robili, gdy on leżał na stole operacyjnym. Opowiadał o wizycie w niebie i przekazywał historie ludzi, z którymi spotkał się w zaświatach, a których nigdy wcześniej nie widział. Wspominał nawet o zdarzeniach mających miejsce jeszcze przed jego narodzinami. Zaskoczył swoich rodziców opisami i mało znanymi szczegółami o niebie, dokładnie pasującymi do tego, co podaje Biblia, a przecież nie mógł ich stamtąd znać, bo jeszcze nie umiał czytać.
Z rozbrajającą niewinnością i typową dla dziecka prostolinijnością Colton opowiadał o spotkaniach z członkami rodziny, którzy już dawno odeszli z tego świata. Opisywał Jezusa i anioły, twierdził, że Bóg jest „bardzo, bardzo duży” i naprawdę nas kocha.
Historia ta – opowiedziana przez ojca przywołującego proste słowa własnego syna – ukazuje miejsce, które czeka na nas wszystkich, gdzie, jak mówi Colton, „nikt nie jest stary i nikt nie nosi okularów”.
"Niebo istnieje... naprawdę!" na zawsze zmieni sposób, w jaki myślisz o wieczności, pozwalając ci przyjąć perspektywę dziecka i uwierzyć jak ono.

źródło opisu: Rafael, 2011

Agnieszka Wojdowicz

8,06 (16 ocen i opinii)
Maybe Someday
Colleen Hoover

8,51 (1173 ocen i opinii)
Oddech smoka. Morderstwa na Sodermalmie

Blisko ziemi, blisko nieba. Ksiądz Jan Twardowski we wspomnieniach
praca zbiorowa

7,5 (4 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Arleta | 2014-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Jest to niezwykle wzruszająca książka, gdyż niebo zostało tu pokazane z perspektywy dziecka. Wywarła na mnie ogromne wrażenie i dała sporo do myślenia. Polecam ją szczególnie tym, którzy zadają sobie trudne pytania o sens ludzkiego życia.

Isadora | 2012-02-08
Na półkach: Przeczytane, Pamiętniki
Przeczytana: 08 lutego 2012

Podchodziłam do tej książki nieufnie i z dystansem spodziewając się banalnego wyciskacza łez żerującego na emocjach i manipulującego uczuciami według widzimisię autora. Taka była moja pierwsza myśl na widok książki, której autorem jest amerykański pastor kościoła metodystów, zaś jej bohaterem - jego niespełna czteroletni synek, który podczas trzech minut śmierci klinicznej utrzymywał, że odwiedził niebo.
Trudno było mi się przemóc, by podejść do lektury obiektywnie, nie traktując jej jako ewidentnej manipulacji autora zarówno własnym dzieckiem, jak i czytelnikami, ale już pierwsze strony książki sprawiły, że zawstydziłam się mojego rychłego, a całkowicie mylnego przedsądu; zakończenie zaś utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest to jedna z najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych opowieści, jakie kiedykolwiek czytałam.

Czteroletni Colton Burpo, syn pastora Kościoła Wesleyańskiego Todda i jego żony Sonji, młodszy braciszek Cassie, nagle ciężko zachorował. Błędna lekarska diagnoza...

Madi | 2014-07-22
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 21 lipca 2014

Choć książka jest króciutka ,to jednak wywarła na mnie dość silne emocje.
Z jednej strony perspektywa śmierci i pójścia do nieba jest dość pocieszająca,ale z drugiej strony ,czy każdy tam trafi?
Mały Colton przecież widział też szatana i wojnę?
Takie i inne pytania towarzyszyły mi podczas czytania tej lektury i na pewno na długo będą jeszcze w mej pamięci.
Polecam tę książkę z czystym sumieniem,bo jest na prawdę PIĘKNA , a przede wszystkim NIESAMOWITA.
Ja najpierw obejrzałam film-co mi się bardzo rzadko zdarza,bo zazwyczaj najpierw czytam,a później oglądam-film oczywiście też bardzo mi się podobał choć pominięto niektóre ,uważam ważne wątki ,które znalazłam w książce.
Po obejrzeniu filmu, wychodzisz z sali i mówisz: "O fajna historia",ale dopiero po przeczytaniu książki zastanawiasz się nad sensem tej historii i jej realności.

Wizzi | 2015-05-13
Przeczytana: 13 maja 2015

Jest to książka z kategorii trudne do ocenienia. Bo w jaki sposób można ocenić książkę poruszającą tematykę wiary i Boga. Książka przedstawia wizję Nieba według małego chłopca. Ale czy przypadkiem chłopiec nie miał zbyt bujnej wyobraźni? No cóż, według mnie nie. Mnie jego historia przekonuje. Historię Coltona poznałam już wcześniej w trakcie oglądania filmu. Wówczas film podobał mi się, ale po przeczytaniu całkowicie zmieniłam zdanie. Zdecydowanie wolę książkę.

książek: 2099
Jola_St | 2013-10-04
Przeczytana: 03 października 2013

Wspaniała książka o wierze i cudzie modlitwy.
Polecam ją zwłaszcza osobom potrzebującym wsparcia duchowego.

| 2013-07-08
Przeczytana: 08 czerwca 2013

Todd Burpo jest pastorem Ewangelickim Wesleyańskiego Kościoła Metodystycznego, służącym swoją posługą duszpasterską w Imperial, w stanie Nebraska w pobliżu granicy z stanem Colorado dla lokalnej społeczności, którego mieszkańcy są w większości farmerami. jest również mężem i ojcem. Ma dwójkę dzieci; dziewczynkę o imieniu Cassie o chłopca- Coltona.
Dla zapewnienia utrzymania swojej rodzinie prowadzi firmę zajmującą się montażem bram garażowych oraz pracuje w lokalnej szkole średniej jako trener drużyny zapaśniczej. Udziela się również społecznie; w Ochotniczej Straży Pożarnej, w Związku Ochotniczych Pożarnych stanu Nebraska jako ich pastor. W wolnych chwilach (jeżeli takie istnieją) lubi grywać w softball razem z żoną Sonią .
Rodzina wiedzie spokojne, ustabilizowane życie do momentu, kiedy pewnego dnia ich syn się rozchoruje. Czteroletni Colton bardzo źle się czuje. Lekarze uspakajają rodziców twierdząc iż nie pa powodów do niepokoju, gdyż jest to zwykła grypa żołądkowa.
Z...

BagatElka | 2014-10-17
Przeczytana: 17 października 2014

I mam problem bo nie wiem jak ocenić tę historię.Kupiłam bo namawiała mnie koleżanka,która się zachwycała i wszystkie Jej koleżanki i znajome z pracy.Przeczytałam w godzinę.I nic.Nie jestem oszołomiona,ani przerażona ani nie doznałam objawienia.
Nie wiem czego właściwie oczekiwałam po przeczytaniu.Nie jestem rozczarowana ani zdegustowana.
Przeczytane-odłożone a jak ktoś chce to niech sobie weźmie.
To nie moja bajka.

talitha_kum | 2011-11-28
Przeczytana: 01 lipca 2012

Chyba miałam nieco wyższe wymagania co do tej książki jednak nie mogę powiedzieć że się zawiodłam. Może oczekiwałam trochę większej dawki informacji, „dowodów” na to, że niebo istnieje naprawdę ale z drugiej strony nie można wymagać cudów ze strony dziecka, które miało 4 lata gdy dane mu było doświadczyć odwiedzin w niebie. Respekt dla taty Coltona, że zdecydował się opisać prywatne przeżycia w sposób przystępny w odbiorze i zrozumiały. :) Fajnie również, że w książce zostało umieszczone kilka zdjęć, które urzeczywistniają opisane wydarzenia. Czyta się bardzo szybko i przyjemnie ze względu na ładne wydanie „wewnętrzne” książki. :)
Podsumowując: książka pełna ciepła, emocji, faktów, opisów… wiary, nadziei i miłości.

keys | 2012-12-12

Czyta się szybko. W zasadzie to jak dla mnie rozkręciła się dopiero od połowy, kiedy rozpoczynają się opisy przeżyć małego bohatera w trakcie śmierci klinicznej. Opis nieba widziany oczyma małego chłopca ale dający wiele do myślenia. Polecam każdemu na zimowy wieczór.

Ilona | 2012-06-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 07 czerwca 2012

W sumie ciężko mi tą książkę jakoś ocenić... Właściwie to co mnie najbardziej w niej urzekło, to chyba nie sam opis nieba (który miałam w sumie nadzieję, że będzie inny.. bardziej poważny?), ani nie to, że niebo istnieje - bo do tego nie trzeba mnie było przekonywać :P
Najbardziej urzekła mnie prosta, ufna, dziecięca wiara... chyba zrozumiałam co nieco co Chrystus miał na myśli, mówiąc że mamy stać się jak dzieci...

Na półkach