Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu

Oficjalne recenzje i

Szkolenie z życia

Link do recenzji

186 2 33

Książka to nie tylko poradnik, to historie z życia wzięte. Pani Regina Brett poruszając trudne tematy wybrała dobry, nasycony pozytywnym myśleniem przekaz.

Oto książka, która zmieniła moje postrzeganie świata na lepsze, dziękuję. Polecam każdemu z całego serca.

Kiedyś próbowałam przebrnąć przez inną książkę Reginy Brett, ale nie dałam rady. Tę dostałam od bliskiej mi osoby i dlatego chciałam ją przeczytać. Nie było łatwo, nie cierpię takiego bajdurzenia. Cudnie, że autorka znalazła spokój wewnętrzny i szczęście, ale czy zaraz trzeba dorabiać do tego ideologię? W swojej opinii jestem odosobniona, ale mnie ani objawione prawdy, ani styl autorki nie urzekły wcale.

Ta książka to pokrzepienie serc i kubeł zimnej wody jednocześnie. Piękna i wzruszająca książka, którą można czytać od deski do deski, lub losowo.

Niestety jestem zawiedziona, książka nie skłoniła mnie do żadnych refleksji, poza taką, że życie jest cenne i należy je doceniać, co jest banałem. Wszelkie wzmianki o Bogu i modlitwie były bardzo męczące, wręcz nachalne, ale czego ja się spodziewałam po książce, która nawet w tytule zawiera słowo "Bóg..".
Jeden cytat szczególnie mi się przypodobał: "Szczęście nie polega na tym, żeby zdobyć to, czego pragniesz. Polega na tym, żeby pragnąć tego, co już się ma".

Jeden cytat szczególnie mi się przypodobał: "Szczęście nie polega...

Miło się słuchało...

Miło się słuchało...

Ebook :)

Ebook :)

Książka mnie totalnie zawiodła, a jestem już po kilku lekturach od tej autorki. Uważam, że jest to jej najgorsza książka, co z drugiej strony mnie cieszy, bo pokazuje to tylko jak z każdą następną idzie jej coraz lepiej.
Jeżeli o tą chodzi to praktycznie w każdym rozdziale czytam o raku lub Bogu. Nie czuję, że jest to poradnik dla mnie, co jest dziwne, bo z pozostałymi nie mam takiego problemu. Męczyłam ją 2 miesiące i cieszę się, że już skończyłam.

Autorka jest królową swojego życia, wygrała walkę z rakiem i dzieli się z nami swoimi przemyśleniami na temat życia oraz daje nam dobre rady jak poradzić sobie w trudnych chwilach.
Czy ta książka mnie zachwyciła? Nie. Jest to przyjemna lektura, którą szybko się czyta, ale wracać do niej raczej nie będę.

,,Jestem po prostu dzieckiem Bożym, równie cennym i wartościowym, jak każde z Jego dzieci. Ani najlepszym, ani najgorszym, niezależnie od tego, co myślą o mnie inni”.
Podoba mi się. Autorka zachęca do podjęcia się swojej misji. Jakiej Cokolwiek, co miałoby wartość, na której można oprzeć swoje życie. Trzeba mieć przecież jakiś cel, który będzie stanowił fundament naszego życia.
Zadbaj o to, aby twoje życie było wspaniałe, niezależnie od tego czy znajdziesz partnerkę, czy nie, należy cieszyć się tym, co jest. Nie powinno się za kimś gonić, jeśli jest nam pisana, to sama do nas przyjdzie, zawsze znajdzie drogę.
Należy pokazać światu, jakim to uczyniono nas cudem. Za bardzo rozpisywać się nie będę. Uważam, że ta książka pomoże każdemu w dowartościowaniu się siebie.

Regina Brett Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu Zobacz więcej