Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu

życie poradnik doświadczenie życiowe

Oficjalne recenzje i

Szkolenie z życia

[ 163 ] Link do recenzji

Największą wartością tej książki jest spis treści, który zawiera cenne ale stare jak świat prawdy.
Autorka twierdzi, że stanowią one jej życiowe przemyślenia. Ja twierdzę, że tylko podejmuje próbę udowodnienia ich słuszności, wykorzystując własne doświadczenia. Wyszło średnio czyli nudnawo.

Książka bardzo pozytywna chociaż dla niektórych może będzie zbyt naiwna lub za bardzo uduchowiona. Jest w niej wiele oczywistych oczywistości, które mogą skłaniać do refleksji i zastanowienia się nad tym co tak naprawdę jest w naszym życiu ważne.

Spodziewałam się czegoś kompletnie innego. Sama nie wiem co sobie myślałam sięgając po tą książkę, bo sam tytuł wskazuje na to, że będzie tam mowa o Bogu, lecz nie spodziewałam się, że nawiązanie do religii będzie takie ogromne. Ksiązka nie jest źle napisana, po prostu bardzo mi nie podeszła ze względu na zachowanie autorki, oraz oczywiście dlatego, że jestem ateistką i...

Bardzo dobra książka, skłania nas do refleksji nad swoim życiem, przemijaniem i chwilami ulotnymi. Zbiór 50 felietonów Reginy Brett to idealna lektura na wieczór pod kocem. Mimo nawiązań do wiary w Boga, uważam ze nawet osoby nie wierzące będą czytać jak z takim samym zapałem

Hm, do przeczytania tej książki namówiła mnie koleżanka. Polecam bardzo każdemu :)

Kupiłam tę książkę, gdy miałam 14 lat. Z tego czasu minęło 8 lat. Przeczytałam dopiero teraz i uważam, że po prostu potrzebowałam do niej dorosnąć. Książka przeżyła niezłe przygody za ten cały czas. Ma plamy na okładce i bardzo żółte strony, lekko pofalowane przez to, że kiedyś zalałam ją wodą.

Los tej książki był ciężki, tak, jak u jej autorki - Reginy. Pochodziła...

Trudno wydać mi jednoznaczną opinię o książce Reginy Brett "Bóg nigdy nie mruga". Chyba jednak spodziewałam się czegoś innego - bardziej odkrywczego, mniej moralizatorskiego.
"Bóg nigdy nie mruga" to taki "poradnik pozytywnego myślenia". Autorka, odwołując się do swych, nie zawsze optymistycznych przeżyć, doświadczeń, przekazuje czytelnikowi dość oczywiste prawdy...

Nie przepadam za poradnikami. Jeszcze niedawno czytając, przewracałabym tylko oczami. Ale ta specyficzna książka niesie ze sobą przesłanie i wiele prostych rad, które w obliczu tragedii stają się zbawienne. Jeśli trafi się z nią w odpowiedni czas, zostanie z nami na długo. Da nadzieję i spokój.
Nie, nie rozwiąże za Was problemów, ale pokaże, że być może jest szczęście w...

Zgodnie z radą autorki : "nie trać czasu na słabe filmy, odłóż książkę, która cię nie zachwyca" , odłożyłam i to z wielką ulgą.
Złote rady, którymi dzieli się autorka są bardziej szkodliwe niż pomocne.
Na prawdę, nie każdy kto zachorował na raka, ma patent na "właściwe" życie i nie powinien dzielić się tymi "mądrościami" z innymi ludźmi.
To jest ta sytuacja!
Niestety p....

Bardzo rzadko sięgam po tego typu poradniki motywacyjne. Wiem, że Pani Regina ma wielkie osiągnięcia na swoim koncie i jest bardzo lubianą autorką, dlatego też zdecydowałam się sięgnąć po jej debiutancką książkę. Napisana w formie lekcji stworzonych na podstawie własnych doświadczeń autorki. Całość w odbiorze jest bardzo lekka i momentami zabawna. Brett w dużej mierze...

Dyskusje

• 2014
  • 2018
  • 2015
  • 2019

Regina Brett Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu Zobacz więcej