Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu

Okładka książki Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu Regina Brett
Okładka książki Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu
978-83-61428-35-0
Olga Siara
życie poradnik doświadczenie życiowe

Szkolenie z życia

Książka dość przeciętna jednak warto po nią sięgnąć gdy człowiek zastanawia się co z sobą począć lub co robić dalej. Lekcje dające do myślenia. Warta chociażby przekartkowania ze względu na cytaty.

Świetna książka niezwykle inspirująca bardzo polecam mam masę znaczników i to jest zdecydowanie dlawszystkich którzy chcą szerzej spojrzeć na świat i zrozumieć wiele rzcwyz

Znalazłam tę książkę w mieszkaniu, została po poprzednich lokatorach. Z ciekawości zaczęłam czytać, myśląc, że to jakaś katolicka książka dla osób przeżywających trudności w życiu. Rozczarowałam się jednak początkowo, ponieważ mimo, że sama autorka nazywa się katoliczką, sama książka z katolicyzmem niewiele ma wspólnego. Przestałam ją czytać, ale kilku dniach złapałam się na tym, że w gorszych momentach wracam do tych kilku "lekcji", które tam wyczytałam. Kontynuowałam więc czytanie tej książki i powiem szczerze, nawet mi się spodobała. Przy paru historiach uroniłam łzy, w innych znalazłam rzeczy, które trafnie opisują moje życie. Spodobało mi się przede wszystkim to, że to nie jest książka o tym jak mieć twardą dupę, być przebiegłym biznesmenem, który nie da się zrobić nikomu w bambuko. Ta książka mówi wiele o przebaczeniu, o walce z chorobą, o byciu dobrym przyjacielem, partnerem, dzieckiem, rodzicem. O byciu dobrym człowiekiem bez robienia z siebie męczennika. O radości z życia. I to chyba to mnie przekonało do tej książki, mimo, że raczej nie lubię lektur tego typu. Nie jest to jakaś wybitna książka, ale niektóre z tych lekcji były dla mnie naprawdę cenne, bo nawet przypominanie sobie pewnych banałów jest czasem potrzebne.

Jedyny mankament to miejscami za dużo nawiązań do katolicyzmu. Bardzo podoba mi się zamysł wydawnictwa, które wydaje książki autorki w tej samej formie i zmienia jedynie kolory okładek. To im się udało. Co do treści to jest ona prosta, zwięzła, przyjemna i...pomocna. Pani Brett była chyba jedną z pierwszych osób, które pisały tego typu poradniki. Na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie. Tytułowe lekcje są zwięzłe i posiadają tytuły, więc szybko można odszukać co nas interesuje na dany moment. Dużo przykładów z życia (stąd ta religia),co dodaje autorce wiarygodności. Dobry pomysł na prezent.

Okropna, płaska, sztampowa, wyświechtana, wymęczona, wyeksploatowana, wytarta, przetarta, wydeptana I banalna. Okropna!

Przeczytałam teksty z zainteresowaniem, mając jednak poczucie, że autorka nie odkrywa Ameryki, że w gruncie rzeczy pisze o tym, o czym już wielokrotnie pisano. Przypomina ważne kwestie, co niektórych może obudzić z letargu, wskazać właściwą drogę.

"Przyjrzyj się temu, co nazywasz problemem, katastrofą albo kryzysem, i zadaj sobie następujące pytanie: Czy za pięć lat będzie to miało jakieś znaczenie?"

Faktem jest, że książka jest poradnikiem życiowym, ale prawdy tam zawarte są ogólnie znane i oklepane w milionie innych "poradników życiowych". To co mnie jednak najbardziej zdenerwowało to używanie takiego medium jakim jest książka do eksportu między wierszami propagandy politycznej a tego tutaj pełno... Absolutna akceptacja dla środowisk lgbt, słuszność szczepień oraz zastosowanych przez rządy państw środków przymusu podczas pandemii covida. Przedstawienie społeczności żydowskiej jako cudownych ludzi którzy miłością obdarowują wszystkich a Izrael to raj na ziemi. Noi oczywiscie nie mogło zabraknąć wojny na ukrainie w kontekscie bezinteresownej pomocy oraz miłości. Całkowity brak obiektywnej oceny - jednostronna propaganda a tego nie znosze stąd ocena.

„Bóg nigdy nie mruga” to zbiór 50 felietonów autorstwa Reginy Brett. Zanim została felietonistką przeszła dużo trudnych dróg w życiu, by wreszcie spełnić swoje marzenia. Doświadczyła trudnego dzieciństwa, samotnego macierzyństwa oraz choroby nowotworowej. Autorka dzieli się swoimi przeżyciami i wyciąga z nich naukę. Daje 50 lekcji, które mają pomóc nam lepiej przeżywać swoje życie i czerpać z niego garściami. Pokazuje inną perspektywę, która otwiera przed nami więcej.

Czytając tą książkę nie raz robiło mi się ciepło na sercu, nie raz się uśmiechałam pod nosem, ale również zdarzyło się, że moje serce ścisnął ból. Jest to niesamowity zbiór mądrości człowieka, który wie dużo o życiu, każdy czytelnik jest w stanie odnaleźć się w wielu z tych historii. Jest ich aż 50, a co za tym idzie mamy dużą różnorodność. Lekcje poruszają bardzo różnorodną tematykę, możemy znaleźć tam nawiązanie do relacji z rodziną, samym sobą, trudnego dzieciństwa, relacji romantycznych czy przykrych sytuacji życiowych oraz wskazówki jak radzić sobie z tym wszystkim, nie tracąc jednocześnie chęci do życia, wręcz przeciwnie jak przeżyć je najlepiej.

Autorka jest osobą wierzącą i również swoją niełatwą relacją z Bogiem dzieli się na stronach książki. Opisuje swoją drogę do serca Boga. Jednak książkę można czytać bez względu na wyznanie, wiele rozdziałów jest uniwersalnych, a w tych rozdziałach, w których wiara mocno się wybija również znajdziemy dużo mądrych treści.

Innymi słowy bardzo zachęcam do przeczytania, książka jest otulająca i skłaniająca do refleksji.

Bardzo przyjemna. Dobrze się czyta. Na pewno wiele lekcji przemówi do każdego. Z racji wielu doświadczeń w życiu autorki może się ona do wielu problemów odnieść i opowiedzieć jak sobie można z nimi radzić.

50 życiowych rad opisanych w prosty ale i piękny sposób. Książka bardzo mi się podobała i sądzę, że trafi na miejsce tych które się zapamiętuje na długi czas. Styl jaki prezentuje Autorka uważam, że spodoba się każdemu.

• Poradniki
  • 2015

Regina Brett Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu Zobacz więcej