Książę Kaspian

Tłumaczenie: Andrzej Polkowski
Cykl: Opowieści z Narnii (tom 2)
Wydawnictwo: Media Rodzina
1 015
1 577
3 494
2 030
Darmowe dodatki Edytuj książkę
Prince Caspian
Pauline Baynes, Narnia

Książę Kaspian marzy o powrocie dawnych czasów świetności Narnii. Niestety w królestwie trwa wojna domowa, a ciotce i wujowi księcia nie podobają się jego marzenia. Chcą go zabić, by objąć tron. Ratuje go jego nauczyciel, doktor Korneliusz. Teraz pomóc mu muszą legendarni królowie Narnii Piotr, Edmund, Zuzanna i Łucja.

Ilustrowała Pauline Baynes.

Fleur-de-lis | 2019-06-14

Serce człowieka zdolnego do jakiejkolwiek głębszej refleksji często nieświadomie wyrywa się ku hierarchicznemu porządkowi świata. Niewielu ma wszak dość odwagi, by stwierdzić ten prosty fakt, gdyż jest on dzisiaj niemodny, więcej nawet, poddawany nieracjonalnemu ostracyzmowi. Na całe szczęście są jeszcze twórcy tacy jak C.S. Lewis, którzy nie lękają się iść w tej kwestii pod prąd.
Więcej na: http://www.fleurdelis.pl/powrot-krola-bo-ile-mozna-czekac/

bori1991 | 2019-04-26
Przeczytana: 27 kwietnia 2019

Warta przeczytania

Łukasz Bederski | 2019-03-04
Przeczytana: 03 marca 2019

Kolejna świetna książka fantasy w biblioteczce mojej córki. Czytałem jej na ebooku do poduszki i bardzo się wciągnąłem. Polecam całą serię.

Piodr123 | 2019-03-03

Historia zdobycia władzy przez Kaspiana nie budzi we mnie już takiego zachwytu jak pierwszy tom serii, nie potrafię odnaleźć tu aż takiej magii. Pojawia się tu więcej walk, przewija się wspaniała scena pojedynku, opowieść jest bardziej brutalna, co wychodzi historii zdecydowanie na plus. Jednak po głębszym zastanowieniu, czy Kaspian nie był po prostu zdrajcą Telmaru, z którego pochodził? Ta powieść Lewisa zostawia sporo pytań po przeczytaniu...

Agnieszka | 2019-02-28
Przeczytana: 06 lutego 2019

W drugiej części serii rodzeństwo Pevensie, które wcześniej odkryło Narnię, nie jest już tak bardzo głównymi bohaterami. Na pierwszy plan wysuwa się tu książę Kaspian, walczący o życie i prawo do narnijskiego tronu. Rodzeństwo jednak znów w nieoczekiwanych okolicznościach trafia do krainy w celu stoczenia bitwy. Ta bitwa oraz wędrówka wydały mi się zbyt rozwlekłe i nie przepadam za takimi motywami, dlatego oceniam ten tom gorzej niż poprzednika.

Sylwia Wieczorek | 2019-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2019

Nie rozumiem fenomenu tej serii, jak dla mnie to całkiem przeciętne książki.

magda206 | 2019-01-21
Na półkach: Przeczytane, Dzieci 2019
Przeczytana: 22 stycznia 2019

Audiobook

LadyBlackCat | 2019-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2019

Jest to pełna symboli baśń. Najmłodsi odczytają ją jako frapującą opowieść o czworgu dzieci, które znalazły się w zaczarowanej krainie. Zastanowią się pewnie nad tym, jak to jest być dobrym, iść bezinteresownie komuś z pomocą, narażać się i nie mieć w tym żadnego interesu. Robić to po to tylko, aby królowało dobro, piękno, prawda i sprawiedliwość.
Dorośli z kolei będą mogli pojąć pełny sens tej miniaturki i odczytać całą masę symboli. Książeczka jest po prostu jedną wielką alegorią. Niektóre symbole odczytują się jakby same, są tak bardzo czytelne, że nie wymagają głębszego zastanowienia, inne potrzebują nieco więcej uwagi. C.S. Lewis był człowiekiem bardzo głęboko wierzącym. Z tego właśnie powodu większość symboli w jego dziełach wywodzi się po prostu z chrześcijaństwa. Odnoszą się one jednak takich wartości, które nie budzą żadnych kontrowersji, występują w każdej religii i jednocześnie szanowane są również i przez osoby niewierzące. Są po prostu uniwersalne....

rusycysta | 2019-01-16
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 14 stycznia 2019

Baśniowy świat Narnii odkrywam na nowo czytając dziecku do snu. Choć nie do końca przystaje do dzisiejszych czasów (niekiedy przedmiotowo traktuje kobiety etc.) to klasyki się nie poprawia.
Czytajmy dzieciom książki.... :)

Dalszy ciąg przygód Edmunda, Zuzanny Łucji i Piotra ,tym razem pomagają księciu Kaspianonowi zdobyć władzę.