Książę Kaspian

Clive Staples Lewis Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Opowieści z Narnii (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Prince Caspian
Andrzej Polkowski
Media Rodzina
Pauline Baynes Narnia
Prince Caspian
Opowieści z Narnii (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
2008-05-16
Andrzej Polkowski
Pauline Baynes Narnia

Magia Narnii wciąż tak samo wciągająca i pobudzająca wyobraźnię. Kolejna przygoda czwórki rodzeństwa w magicznej krainie wzrusza, śmieszy i angażuje. Trochę zabrakło tytułowego Kaspiana, mogło być go więcej zamiast tak długiego opisu wędrówki dzieci do Kopca Aslana.

Bardzo dobry pomysł na kontynuację niestety wykonanie mogło być lepsze.
Można to było lepiej napisać.

Książka fajna ale myślę że dla młodszaj grupy wiekowej myślę że 7-9 lat.

Zdecydowanie moja ulubiona część, bardzo mnie wciągnęła, głębiej wprowadziła mnie w świat Narnii

I podobnie jak z tomem I - film bardziej mi się podobał niż książka - co jest o tyle ciekawe, że tu o wiele bardziej niż w poprzednim tomie historie opowiedziane w kinie i na kartach książki się "rozjeżdżają". Ale nadal książka jest dla mnie jedynie pewną wersją scenariusza.

Bardziej podobała mi się pierwsza cześć. Mimo małej ilości stron dosyć długo mi się ją czytało ale na pewni będę kontynuować serię

Książka była całkiem w porządku, ciągle tak samo magiczna i piękna, ale jednak czegoś mi w niej brakowało. Według mnie autor za długo rozciągał drogę do Kaspiana, a za mało skupił się na samym Kaspianie i jego walce o tron. Kiedy nasza czwórka w końcu dotarła do księcia, pozostało zaledwie kilka stron książki i jedna poważniejsza akcja, a potem wrócili do domu.

Narnia...

Bez szału.
Narnia to Narnia, ale na pewno nie będzie to mój ulubiony tom tej serii.

Jest to znana nam seria filmowa, mimo to uważam, że bardzo jest warto przeczytać serie książkową, ponieważ różni wiele rzeczy. Inaczej są też przedstawione. Bardzo polecam. Fajna, przyjemna seria. Polecam.

Ta książka jest zachwycająca, ja oglądałam film, ale później moje wnuki czytały serię jako lekturę szkolną, więc i ja się zabrałam za czytanie, rewelacja dla wszystkich polecam

Dyskusje

18 475