Chrześcijaństwo po prostu

2002-01-01
Piotr Szymczak
religia etyka duchowość chrześcijaństwo

Oficjalne recenzje i

Chrześcijanin – kto to taki?

Link do recenzji

614 9 44

Świetna. Po prostu idealna. Nic dodać nic ująć. Polecam

C. S. Lewis znany był mi jedynie jako autor "Opowieści z Narnii", serdeczny przyjaciel J. R. R. Tolkiena oraz wyznawca religii katolickiej.

W książeczce "Chrześcijaństwo po prostu" próbuje zmierzyć się z teologią chrześcijańską oraz ogólnym wyjaśnieniem czym jest wiara w Chrystusa, a także co ona może nam dać lub - wierzącym - już daje.

Niestety wyszło to słabo, bardzo...

Polecam. Doktryna chrześcijańska przedstawiona w ciekawej i przystępnej formie; bardzo sensownie wyłożony argument z moralności; widać jednak brak głębszej znajomości panteistycznych systemów myślowych.

Było by 8/10, gdyby nie fragment o roli kobiet w małżeństwie

Autor w sposób nadzwyczaj przystępny i za pomocą klarownych przykładów wyjaśnia problematyczne wątki teologii i chrześcijaństwa. Nie przedstawia swojego rozumowania w sposób ,,Bóg jest dobry, tylko uwierz" ale mówi o różnych aspektach chrześcijaństwa w taki sposób, że każdy nawet niewierzący znajdzie tam cząstkę siebie.
Lewis nie stosuje jakiegoś trudnego filozoficznego...

"Nowe drzwi w starej szafie"
Lewis pokazuje w tej książce "nowe" stare drzwi do szafy chrześcijaństwa. Wszystkie odpowiedzi na trudne pytania są przedstawione na bardzo realnych, "łopatologicznych" przykładach.
Można wywnioskować z jego sformułowań, że nie odtrąca nikogo o innych poglądach, sam pisze, że Bóg działa przez osoby, które nie mają z nim za wiele wspólnego, a...

Wielu chrześcijanom przyda się by przypomnieć jakie są podstawy wiary, bo często odnoszę wrażenia, że wywieszają swoje święte chorągwie, by odganiały muchy.

Bardzo zgrabnie wyjaśnia nam podstawy i fundamenty wiary chrześcijańskiej, poprzez proste tłumaczenie, alegorie i metafory.

dobrze wyjasnia wiele trudnych zagadnien w przystepnej formie jak ktos chce sie zapoznac z chrzescijanstwem (niestety w polsce nikt dobrze nie tlumaczy chrzesciajanstwa i trzeba to robic na wlasna reke) to musi to przeczytac

Świetna książka o chrześcijaństwie i moralności. Raczej do podczytywania i analizowania pewnych spraw czy tematów. Uważam, że może pomóc w zrozumieniu wielu spraw osobom wierzącym

1 367
  • Religia